SLOUPY na HighEnd Praha 2013 - příprava

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 21. 12. 2012 13:23

Již nějakou dobu se poohlížím po kvalitnějších reprosoustavách. Několikrát jsem navštívil výstavy High End. Problém je, že jsem nakonec jsem skončil u velikých reprosoustav (loni např. Absolute Audio, Franco Serblin, Surroundtec, Sonus Faber, B&W, Aurum Cantus aj.) za šesti místnou cenu.. Ale na ně nemám ani prostor ani finance. Na výstavu v r. 2013 (pokud se dožijeme zítřka 8-P ) bych se chtěl zaměřit na pro mě dostupné sloupy. Na výstavě jich bylo vcelku dost zajímavých a to jak na první poslech tak těch, které se "otevřely" až po zaposlouchání se. Ale pak tam byla řada (asi 30-40%) reprosousatv, které v podstatě ničím nevyčnívaly (ani basy, ani středy ani výšky) byly takové "nenápadné myšky". Některé pocházely od zahraničních výrobců a některé od domácích, což může být zajímavé. Co si o nich myslet a jak přistupovat k jejich poslechu ? A jak poznat, aby byly přijmené na dlouhodobý poslech ?
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 1.3 MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC MagicPlus●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●Samsung UE48H6400●DIY & Tesla●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod iggi 21. 12. 2012 13:26

zalezi aku sumu za ne chces dat :)

byt tebou, zamieril by som hlavne do domacich vod (vma, BVaudio)
z cenovo prijatelnych doporucujem
vma II - http://vmaudio.cz/clanky_pokracovani/vma_2.php
vynikajuce, presne a neunavujuce, sam rozmyslam ze si ich casom kupim :)
s vyrobcom sa iste dohodnes a vypocujes si
iggi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod starší 21. 12. 2012 17:03

len velmi strucne a kratko, mozno sa niekto na tuto "ťažkú" tému viac rozpise, tie sede mysky su vlastne HIGH-END-ove reprosustavy, ktore nezdôraznuju okrajove pasma /vysky, hlbky/, hraju hodne neutralne, zvuk nezafarbuju, neprikrasluju, niekomu sa môze zdat, ze hraju so zvyraznenym stredovym pasmom /krasne hlasy-ako zive, akusticke nastroje/, zial nevyhodou takejto reprodukcie byva potreba vyssej posluchovej urovne - potichu skoro nehraju a väcsinou aj potreba kvalitnych nahravok, tie nekvalitne sa skoro nedaju pocuvat, ako priklad takychto bedni by som uviedol AURUM CANTUS, niektore modely XAVIAN-u, ciastocne aj DYNAUDIA.
je to napisane hodne zjednodusene, recenzenti bedni casto pisu aj o muzikalnosti, alebo naopak analytickosti reprodukcie atd, atd.
v kazdom pripade nie je celkom lahke najst ten svoj oblubeny zvuk, ci uz to je suchy high-endovy, muzikalny, analyticky, alebo hoci zaduneny subwoferovy.
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jirka L. 22. 12. 2012 22:53

Problém je ten, že většinou u vystavovatelů hrají jen repro za několik set tisíc korun a pokud chceš pustit nějaké za 20 - 50 000kč, tak máš převážně smůlu a když už ti je po dlouhém přemlouvání pustí, tak jen na 1 minutu a jen s nějakou jejich audiofilní nahrávkou jazzu, aby to vypadalo, jak kvalitně hrají. Nedej Bože, kdyby jsi chtěl pustit nahrávku svoji a už vůbec to nesmí být rock či metal, aby se někomu nezdálo, že tyto styly jejich repro neumí. Omlouvám se vyjímkám, tyto by se daly spočítat a prstech jedné ruky.
Yamaha AX 1090, JBL Ti 1000, kabeláž Audioquest FLX-SLIP, Audio-Technica ATH-AD700X, , AudioGD 10.33, nap. kabel ViaBlue X25 Silver,Foobar 2000 DarkOne v4.0,MMC PopcornHour A400
Jirka L.
Junior

Odeslat příspěvekod Sanycz 23. 12. 2012 00:19

DinosaurusJr: Skus si někde poslechnout Acoustic Energy dělají poctivé bedny za velmi přijatelné ceny a mají dosti velký výběr v různých cenových třídách: http://www.acoustic-energy.co.uk/
Electrocompaniet 250R+Cambridge Audio 840E+EmmLabs SACD SE+Wilson Benesch Discovery
Sanycz
Junior

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 23. 12. 2012 00:26

nevyhodou takejto reprodukcie byva potreba vyssej posluchovej urovne - potichu skoro nehraju... No to mi taky tak přišlo, že je potřeba hrát trochu hlasitěji, aby se otevřelo široké poslechové spektrum. Jak pojmou či ohodnotit neutrální projev "šedých myšek". A na jaké modely se zaměřit od Aurum Cantus, Xavian, DA aj. ?

Vystavovatelé nechějí pouštět...
Řekl bych, že se chtejí představit v co nejlepším světle, a proto chtejí pouštět jen kvalitní nahrávky, a to co si přinesou návštěvníci je tak trochu loterie. A sděluj potencionálnímu zákazníkovi, že má blbý CD... Na druhé straně slušný vystavovatel má připravené v zásobě svoje kvalitní/referenční CD všech žánrů metal, rock, jazz i dechovku. Do klasiky si troufne ale jen málo kdo. Taky myslím, že čím je hudba hutnější, tím více se ztrácí jemné detaily a zrovna z metalu znám jen Metallica, která má výborné nahrávky. Drtivá většina má nahrávky průměrné nebo podprůměrné, protože kvalitní nahrávací studio taky něco stojí - nic proti hard and heavy.

Další problém je poslech rozehraných a nerozehraných reprosoustav, a pak ještě rozdíl v poslechu na výstavě (to beru jen jako prezentaci), ve studiu (jak nejlépe umí zahrát) a doma (kde nakonec budou hrát).
DAC MagicPlus●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●Samsung UE48H6400●DIY & Tesla●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod starší 26. 12. 2012 15:48

dinosaur - aurum cantus som pocul len tieto: http://www.hifionline.cz/reprosoustavy/ ... -m-103-hg/ - ale do bodky splnali kriteria high-endoveho zvuku.
toto skus vypocut /resp.aj ine modely zn.BV AUDIO/, ja som ich ale nepocul: http://galerie.avmania.e15.cz/showphoto.php?photo=27497
tych XAVIANOV som pocul viacej modelov, ale tieto asi najlacnejsie, mali najviac high-endovy zvuk /to sa nedalo pocuvat, ani rici ani pici/: http://www.xavian.cz/cz/produkty/6/75/Gran-colonna - len ja som pocul tu 1.-vu verziu, no velky rozdiel tam asi nebude.
dynaudia, to je trochu ine kafe, väčšina modelov ma silne, hlboke, sterilne?, basy, temnejší, teplejší prejav - to je dost trefný opis toho zvuku, proste vysok je menej a nie su take vyrazne /cinkave/, az od serie CONFIDENCE sa zvuk zosvetluje /viac pocut vysky/, ale tato seria je uz cenou dost zabitá, dynaudií som pocul ozaj dost modelov /jeden som rok vlastnil/, skus vypocut vyborne EXCITE X 32-ky /jazdene sa daju kupit uz za 1 k eur/, alebo starší model FOCUS 220 I.verzia /teraz su v inzerate za 1,2 k eur/. http://elektro.bazos.sk/inzerat/2095090 ... us-220.php
ked si spomeniem na nejake dalsie "sucháre, šedé myšky", :-) , dam vediet.
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 31. 12. 2012 11:59

Poslechl jsem si Xavian Gran Colonna II, ale to jsou vpodstatě regálovky ve sloupu, protože prostor pro středobas končí kousek pod basreflexem. Jsou výborný na rockovou muziku, kterou ale již tak často neposlouchám. Proto jsem si pořídil (asi ?) muzikálnější regály Mia II, ty měly vynikající projev, ale po čase (1/2 roce) mi tam jaksi chyběly ty "hlubší" hloubky. Takže stále ještě hledám.
DA - jsem slyšel jen Contour 1.3 na výstavě HE, a pak ještě jedny 2m Confidence, ale přišlo mi, že jsou potřebují výživný zesilovač a jsou citlivé na řetězec.
Šedé myšky - tím jsem měl namysli, že na první poslech "ničím nezaujmou" a kvality se poznají až doma při dlouhodobém poslechu. Šedé nerovná se sucháre, alespoň pro mě. Takže hledám vyrovnané repro, kde budou asi něco ve smyslu:
výšky - čisté, jemné (vynikající kalota, ringradiator nebo pásek)
středy - brilantní, otevřené, prostorové
basy - rychlé, přesné, měkké (violoncello), které ale nemusí jít až úplně dolů - za každou cenu, celkový pohodový harmonický projeff.
DinosaurJr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod starší 31. 12. 2012 13:06

podla mna na rockovu hudbu treba nieco co slusne basuje /a môze to aj cinkať/, takze tie COLONNY asi moc nie, MIA II som pocul a velmi sa mi pacili, aj ked majitel studia hovoril, ze su menej dynamicke, chvilu som vazne uvazoval nad kupou predvadzacich DUETTO /MIA v stlpovom prevedeni s jednym basakom navyse/, velmi prijemny zvuk.
http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopic.php?f=9&t=28
dino - skus ist vypocut tie KAKTUSY.
http://www.hifionline.cz/reprosoustavy/ ... ody-m-103/
http://www.hifionline.cz/reprosoustavy/ ... antus-v3f/
http://www.hifionline.cz/reprosoustavy/ ... ody-m-102/
este ma napada, ze SONUS FABER-y byvaju oznacovane za HIGH-END-ve bedne, moc som z nich ale nepocul /skoro nic/ :-[
http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... ano-domus/
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 4. 1. 2013 10:57

VÝSTAVA HIGH END PRAHA 2013 se koná v říjnu a přesnější datum bude uveřejněno na jaře

Posun termínu výstavy z jara na podzim, no tak to mi udělalo čáru přes rozpočet, tak dlouho asi nevydržím s rozhodováním o repro...
DinosaurJr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kocmeister 4. 1. 2013 13:55

No to je teda průser, taky jsem se docela už těšil na březen. Lumpové :pozor
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod starší 4. 1. 2013 14:05

z vlastnej skusenosti môzem povedat, ze netrpezlivosť, hlad po novom, tuzba vlastnit poriadne zelezo /drevo/, su najväčšími nepriatelmi dobreho nakupu, bedne su asi najdôlezitejsou castou hifi retezca /samozrejme za predpokladu adekvatneho zdroja zvuku/, ktora dokaze zvukovo zabit aj kvalitny a vyborne hrajuci zvysok a preto je namieste opakovany posluch, porovnavaci posluch /najlepsie skokovo A, B par na silici/ a neni nad to, ked sa daju vybrane bedne aspon tyzden pocuvat doma.
Naposledy upravil starší dne 4. 1. 2013 15:17, celkově upraveno 1
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 4. 1. 2013 14:38

No to bohužel i bohudík moc dobře vím... Ale a teď je TEĎ ! Doba už jednoduše nazrála.

OT vysvětlení: Když jsem začal jezdit na kole, tak jsem na něm jezdil téměř fšude. Pak jsem si přikoupil tachometr a nadšení bylo takové, že jsem na něm natočil přes 3.100 km/rok a rok před tím to bylo ještě více. Pak jsem vyměnil lepší sedlovku, stupačky, brzdy, pneu a jiný serepetičky, organizoval výlety a jezdil po fšech čertech. Po třech letech jsem si pořídil jiný kolo s ještě lepší friendly výbavou a tomu odpovídající cenou. Ale za celou dobu jsem nepřekonal roční nájezd km z prvního měřeného roku. Loni jsem si koupil nový brzdící špalky a ujel asi 199 km/rok...
DinosaurJr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod starší 4. 1. 2013 15:18

tak drzim palce, a nech na novych bedniach najazdis viac ako 199 km/rok ... :-)
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 29. 4. 2013 09:46

Termín výstavy byl zveřejněn a bude 5.-6.10. f Corinthia Towers. Tak doufám, že se představí nějaké zajímavé novinky, které si poslechnu.
DinosaurJr
Mírně pokročilý

Další stránka