bzučení,vrčení studiového monitoru

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod plaskotch 19. 1. 2013 20:00

zdravím všechny,

před cca 1 rokem jsem si na doporučení kámoše koupil 2 monitory ROKIT 5. Z nějakého důvodu mi jeden z nich bzučí, vrčí či jak to nazvat.

Přitom jsem zjistil, že monitorem to nebude, protože vrčí jen ten co mám po pravé ruce. Ale když jsem je prohodil, tak zase vrčel jen ten co je umístěný vpravo. Zkoušel jsem připojit k externí kartě (m-audio fast track pro) lepším kabelem, ale totéž. Někde jsem vyčet, že mají být prvky audiosystému zapojeny ke stejnému okruhu v síti, ale to mám.

Taky jsem zjistil, že na to má nějaký vliv monitor. Když třeba pohybuji rolovacím hejbletem u otevřeného okna na monitoru, tak to šumění reaguje. Zkoušel jsem monitor vypnout, i úplně vypojit ze sítě, ale bzučení tam je pořád.

Neporadí někdo, kde by mohl být zakopaný pes??? teda spíš komár, když to tak bzučí :-)
díky moc
plaskotch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod icotech852 19. 1. 2013 21:25

Zkoušel jsem monitor vypnout, i úplně vypojit ze sítě, ale bzučení tam je pořád.

ked ho vypnes z 220V stale vrci? ako to
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod plaskotch 22. 1. 2013 02:22

jj, znova jsem to zkoušel. I při vypnutí monitoru z 220 to pořád dělá. tak nevím, co by to ještě mohlo být. Ještě mě teď napadl kabel od té bedny, tak vyzkouším.
plaskotch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod icotech852 22. 1. 2013 07:56

co to znamena - kabel od te bedny
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod plaskotch 23. 1. 2013 00:42

pardon, já myslel síťový kabel. Připojení ke zvukovce už jsem zkoušel vyměnit, ale je to pořád stejné. díky
plaskotch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod majso 24. 1. 2013 12:56

Tak ak vymeníš monitory a stále to bzučí na jednej strane, tak sieťový kabel to nebude. A to, že aj keď vypojíš zo siete a stále vrčí je pre mňa obrovskou záhadou :hm
Vsonic R02 Pro II, Alesis M1 Active MkII, Focusrite 2i2
majso
Junior

Odeslat příspěvekod Slamka 24. 1. 2013 15:10

Mylite si pojmy a dojmy :D

plaskotch píše:Zkoušel jsem monitor vypnout, i úplně vypojit ze sítě, ale bzučení tam je pořád.

Tu uzivatel plaskotch hovori o monitore, PC monitore, displeji k PC.

icotech852 píše:ked ho vypnes z 220V stale vrci? ako to

majso píše:Tak ak vymeníš monitory a stále to bzučí na jednej strane, tak sieťový kabel to nebude. A to, že aj keď vypojíš zo siete a stále vrčí je pre mňa obrovskou záhadou :hm

A tu uz obaja hovorite o monitore ROKIT 5, o reproduktore. :-D

Takze: plaskotchovi bzuci reproduktor ROKIT 5, vzdy len pravy (a je jedno ktory tam da, vzdy mu vrci pravy) - aj ked vypne PC monitor.
Slamka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod icotech852 24. 1. 2013 16:14

hehe lol pc monitor.Treba ist pekne od zaciatku asi.Vsetko poodpajat a pomalicky vsetko zapajat a sledovat co sposobuje rusenie.
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Domingster 24. 1. 2013 19:05

Toto se mi stávalo u mých starých reproduktorů a způsoboval to špatný kabel (myslím Cinch>Jack). :)
Domingster
Junior

Odeslat příspěvekod Slamka 25. 1. 2013 10:49

Ja to tiez na ine nevidim ako na audio kabel do repra.
Akurat ze ho skusal uz menit a nepomohlo.
plaskotch píše:Zkoušel jsem připojit k externí kartě (m-audio fast track pro) lepším kabelem, ale totéž.

Plaskotch, co znamena v Tvojej reci "lepsim kabelem"?
Slamka
Mírně pokročilý