Alesis M1 Active 520 - sum a brum

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod qaso 12. 2. 2013 19:43

Zdravim,

uz dlhsu dobu vlastnim tieto monitory. Problemom je, ze ked dam vzadu gain naplno, tak nehorazne sumia (logicky sumia aj ked je gain napr. v strede ale omnoho menej a je to znesitelnsjsie). V kazdom pripade by som bol rad, keby sa tento sum uplne eliminoval. Je to obecny problem tychto monitorov alebo mam nejaky vadny kus? Sumia aj ked je vypojeny audio kabel a su napajane len zo siete.

Co sa tyka problemu s brumom, tak klasika - pri pohybe mysou, scroblovani atd. Niekedy pocujem aj rozne vedlajsie zvuky z PC. Problem vo zvukovke pravdepodobne nebude nakolko, ked ich napojim z mobilu tak to vobec nebrumi a tak isto nebrumia ani z integrovanej zvukovky notebooku. Zvukovku, ktoru vlastnim nie je nic moc - Creative X-Fi Xtreme Audio. V blizkej buducnosti planujem vymenu za externy DAC - myslite, ze to problem s brumenim vyriesi?

Dakujem.
qaso
Junior

Odeslat příspěvekod icotech852 12. 2. 2013 19:47

Ten sum je tým zosilnovacom v nich,preto je dobre dať zvukovú kartu na maximum a gain na čo najnižšiu hodnotu.
Ten dac potom skús aj cez optiku
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qaso 12. 2. 2013 19:58

A neda sa nejakym sposobom tento problem so zosikom vyriesit? Nakolko sa mi zda, ze to hra lepsie, ked je gain nastaveny na max.
qaso
Junior

Odeslat příspěvekod icotech852 12. 2. 2013 20:12

Vyrobca udava - signal-to-Noise Ratio. >100 dB below full output, unweighted.Cize 100dB je slusna hodnota takze u vyrobcu problem nebude.
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qaso 12. 2. 2013 20:27

Ja som sa skor docital na inych weboch, ze ta hodnota je docela mala. Tuna je oficialne vyjadrenie od Alesis:

Hello Stuart,

Even though the speakers are rated at >100dB, this does not guarantee that the self noise of the speakers will be low. However you might want to check out our M1 Active M2 speakers which have a lower noise floor.

Best Regards,
Justin Baro


Cize mam to brat tak, ze tie monitory sumia prirodzene? Taktiez som sa na inom fore docital, ze nejakym malym zasahom vnutri sa da tento problem odstranit. Bohuzial tam nebolo nic konkretne.
qaso
Junior

Odeslat příspěvekod icotech852 13. 2. 2013 06:58

Cize mam to brat tak, ze tie monitory sumia prirodzene?

ano,zalezi to od pouziteho zosilovaca,ale hlavne od korekcii.

http://galerie.avmania.e15.cz/showphoto ... user=93135
Tak ako mi jeden "mudry" uzivatel napisal,ze taketo fotky jsou k nicemu - taketo fotky prave ukazuju kolko operacnych zosilovacov sa nachadza pred samotnym zosilovacom.A tie nabaluju sum.Pokial chces ist zvukovo vyssie (a bez sumu) je lepsie poriesit samostatny kvalitny zosilovac a pasivne bedne.Ale to bude o cosi drahsie.
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků