Harman Kardon AVR70 + HKTS 5

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ThalesX 23. 4. 2013 02:13

Joudo neumíš číst, neumíš používat mozek natož chápat.

Kde že jsem tu preferoval nějaké Lamborghini? Ne - psal jsem o velkém a prostorném autě s velkou užitnou hodnotou. Lambo není zrovna dobrý příklad, ale ty to pochopíš vždycky nějak divně pokrouceně.

Potřebuješ na 5.1 3x více beden než na stereo než stereo? Potřebuješ.
Potřebuješ na 5.1 zesilovač který má 3x víc kanálů než stereo? Potřebuješ.

Tak co tu sakra meleš o celku? Ty tři bedny a tři kanály zesilovačů jsou zadarmo? Výrobce ti je daruje pro té oči? Když chceš víc kanálů za stejnou cenu tak se to musí dost drasticky ojebat. Jinak to nejde. Až půjdeš někdy do restaurace (i když tebe by tam asi nepustili jak tak koukám) tak řekni obsluze že chceš za stejnou cenu 3x tolik jídla. Co ti na to poví.

------------------------------

V králíkárně naštěstí nebydlím, moje poslechovka má 5x8m, rovnoběžná část stěn je z větší části obložena skříňkami s knihami, částečně šikmé stropy (symetricky - podkroví - krásně to omezuje stojaté vlnění), uši zhuntované nemám i když je pravda že do 23KHz už neslyším jako dříve. Ale zase je fakt že moje třípásmovky s 15" reproduktory hrají lépe než ty vaše chrchle i se subama (a máte sub s 8" nebo s 10"? :o))). Až to převorám bude to zase lepší. A nestálo mě to statisíce, jen umím promyšleně nakupovat v bazaru a nejsem levej takže si umím věci potunit, vyrobit nebo opravit.Chcete konfrontaci? Fajn. Má celková finanční investice byla reálně menší než vaše. Nemám to přesně spočítané ale nebude to mnoho a pod váš limit bych se jistě vešel :o) Abyste mi věřili že nekecám tak to rozeberu:

Bedny jsem pořídil z jednoho rušeného nahrávacího studia za 900Kč, do jejich generálky jsem vložil cca 600Kč, zesilovač vlastní výroby 2x160W sinus (žádné PMPO a podobné kraviny) cca 2500Kč. Není zvukově dokonalý, ale zatím v komparativních testech přehrál všechny nové zesilovače a AVR do cca 18000Kč které jsme s ním porovnávali (což byl pro mnohé majitele docela zajímavý zážitek protože tomu nevěřili stejně jako vy že by to bylo možné a pak měli nad čím dumat když sami museli přiznat jak to je). Zvukovou kartu Audiotrak která se v té době prodávala přes 6000Kč jsem koupil v origo krabici a se záručákem za 1800Kč a tak bych mohl pokračovat dál a dál.
V současné době jsem domluven s truhlářem že mi vyrobí komplet skelety pro mé nové sloupovky dle mé výrobní dokumentace. Z MDF včetně dýhy a laku výměnou za můj původní zesilovač. Přecházím na menší třípásmové sloupovky (takřka poloviční v porovnání se současnými 120 litrovými kysnami) a o to větší sub. Co leze ze subu viz graf v příloze, zatím ve stádiu pokusného bastlu. Myslím si že se vůbec není za co stydět když se podíváte na rozsah a citlivost. Opět podotýkám že to jsou reálné parametry, žádné bláboly co vymysleli markeťáci za cílem zblbnutí a nalákání zákazníka. K pohonu subu jsem tento týden pořídil originál DPA880 za 1200Kč včetně dopravy až pod rypák. Přece se s tou 32Kg potvorou nebudu tahat sám že? Reálně dává přes 2x450W sinus po libovolně dlouhou dobu a to při špičkové kvalitě. S těmi vašimi AVR a jakožesuby si vytře zadek. Domorobo kopii (s drobnými nedostatky) si můžete pořídit zde, ovšem za trochu jinou cenu. Ale i tak je ta cena velmi dobrá oproti tomu jaké plečky za tu sumu koupíte v krámě:

http://aukro.cz/koncovy-audio-zesilovac ... 26649.html

Velice luxusní modul řídícího přdzesilovače pro ten sub jsem včetně zákaznických úprav na míru pořídil za pouhých 1000Kč včetně dopravy.

Basáky do subu se už nevyrábí takže těžko stanovit jejich cenu, ale nějaké současné ekvivalenty s podobnými parametry (vyjma zatížitelnosti) by stály odhadem 6-8000Kč/kus. Mě stály 1500Kč oba ještě spolu s dalšími věcmi, jejichž prodej mi zpětně vykryl náklady na ty basáky. Ve výsledku mě tedy nestály nic vyjma času s tím stráveného. Bylo jich více, vybral jsem dle měření kusy s nejlepšími parametry. Jejich rezonanční frekvence je 13Hz. Ostatní parametry sem dávat nebudud neb byste jim jako laici netrozuměli.

Značkové basáky Seas do těch třípásmovek jsem sehnal za polovinu běžné ceny u českého distributora přesto, že byly vybírané na mimořádně nízké tolerance z asi dvaceti kusů. Normální prodejní cena je 2810Kč/kus, já sehnal za 2700Kč za oba kusy takřka nové, sotva rozehrané.

Střeďáky stojí u oficiálního českého distributora 1125Kč/kus. 4 fungl nově zakoupené nevybalené kusy jsem vyměnil s jedním člověkem za to že mu navinu speciální cívky do jeho projektu. Materiál mám doma (opět získaný velmi výhodně) takže jde jen o trocha času a práce. Zbylé dva kusy mám na jiný projekt, kde mám opět výrobu skeletů domluvenou výměnou za jeden subový reproduktor, basáky jsou skladem takže zbývá jen koupit výškáče za 20€ a další bedny budou na světě.

Výškáče stojí u oficiálního českého distributora 1077Kč/kus. Já je koupil nové nepoužité za 350Kč/kus

Cívky do výhybky vlastní výroba, kondenzátory jsem koupil asi před měsícem na aukru za asi 500Kč (ale bylo jich víc než potřebuju, velmi výhodný set, zbylo ještě na jiné projekty :o))

Až budou nové bedny tak stávající nebudu mít prodat za 16000Kč, což mi jednak opět vykryje náklady, jednak mi opět zbyde třeba na dokonření DPA380 včetně posledních úprav, které ten zesilovač posouvají o pěkný kus dál oproti původně prodávanému originálu (děkuji autorovi tohoto legendárního zesilovače za dobré rady).

.
.
.
.

A tak bych mohl pokračovat dál a dál.

Takové bedny by vás jako hotový celek typu "rozbal a hraj" vyšly odhadem na 60-80KKč, o subwooferu a veškeré té elektronice kolem nemluvě. Já je nemám, ale nejsem líný a vím co dělám. Každopádně dejme tomu že za necelých 12000Kč jsem pořídil celkem dva páry beden a ještě část materiálu na třetí, zesilovač 2x450W na sub včetně luxusního řídícího předzesilovače a samotného luxusního subwooferu o kterém si tu většina osazenstva může nechat leda tak zdát. Ano, nepočítám do toho svou práci, ale o to nejde. Šlo přeci o to kolik peněz za to musím dát ne?

Když tomu někdo nerozumí a ještě navíc je línej (hledat výhodné nabídky) tak za to holt musí platit a nebo se spokojit se srágorama na které má (a pak tady blbě kecat jak je to super přestože kdyby mohl tak by to okamžitě hodil z okna a pořídil něco lepšího). Vím že to není cesta pro každého, ale tvrdit že to nejde a posmívat se mi že na kvalitu jakou požaduji potřebuju statisíce na to co chci statisíce je dost mimo.

Nechtěl jsem to brát konfrontačně, ale donutili jste mě. To vy jste ti kdo do toho cpe více peněz než já a máte za tu akorát kopu bezcenného šrotu co nejen že hraje blbě, ale navíc vám (na rozdíl od mých komponent) hned po záruce zdechne, takže ty prachy za dva-tři roky vyhodíte znova. Mě nic neodejde protože kvalita, bude hrál lepší než to co si pořídíte vy a až to prodám (budu-li mít tu potřebu) tak to prodám vždy se ziskem :o) A pak prý kdo je tady za debila, jen plaťe za odpad, plaťte! Cha-cháá... :tleskani
Přílohy
SubSPL.png
SubSPL.png (10.14 ) Zobrazeno 1275 krát
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NevimAVM 23. 4. 2013 06:30

Ty ses nějak rozjel, nikdo tu neříkal, že jsi za debila, jen je směšný to tvoje stereo v kontextu s DK.
Když to chceš trošku osobněji, mě zase nezajímají Tvé grafy (bez urážky), já jsem si koupil DK, slyším co slyším, jsem spokojený, filmy si užívám parádně. Nepotřebuju se hrabat v bednách, ten čas věnuju zase jiným věcem... takže tak :)
NevimAVM
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ThalesX 23. 4. 2013 07:17

Jen si to užívej, já ti to neberu. Asi si hodně nenáročný což je svým způsobem dobře protože tak ušetříš dost peněz. Špatně je to v tom ohledu, že nikdy neuslyšíš co všechno v tom zvuku doopravdy je ani ve filmu a už vůbec ne v hudbě. Já se třeba s lepším aparátem začal věnovat i hudebním stylům které mě dříve vůbec nebavily a najednou mě baví. U filmů je to to samé - mnohem více si teď všímám detailů, mnohem více na mě působí doprovodná hudba, prostě je z toho lepší zážitek než dříve.
Já se v bednách a zesilovačích hrabu proto, že mě to jednak baví (je fajn mít nějakého koníčka než se válet dny po gauči, čumět do bedny, nudit se a nevědět co s volným časem), jednak mi to šetří finanční prostředky nebo dokonce vydělá a tak se dostanu ke kvalitě, ke které bych se jinak nedostal.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NevimAVM 23. 4. 2013 08:05

Jo, to je jasné. Hlavně, že je člověk spokojený s tím, co má. Důležité je hlavně něco mít, něco co Tě baví.
Já si teď stejně nevychutnám ani své DK na sto procent, protože mám ucpané dutiny z rýmy a píská mi v uších ... :-D :(
NevimAVM
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Trymore 23. 4. 2013 10:01

Z vlastnoručne vyrobenej aparatúry má človek najlepší pocit a zážitok, ale... zabudol si dodať, koľko si investoval do predchádzajúcich "projektov" a do všetkého okolo toho. Alebo si azda bez predchádzajúcich skúseností a možných omylov vypracoval audio systém, ktorý máš teraz? Pochybujem.
A nejde len o peniaze, ale aj o investovaný čas. To všetko čo tu píšeš (aj všetko čo tomu predchádzalo) si vyžadovalo nejaký vývoj a určite to nebolo vytvorené za mesiac.
Nie každý má čas (alebo takúto záľubu a teda aj vedomosti a poznatky), niekto sa venuje treba motorkám (a tam vráža peniaze) a chce si doma oddýchnuť pri jemu príjemnej hudbe. Ten čas, ktorý si do toho vrazil ty by som nepovažoval za márny, ale každý ho dokáže využiť inak, možno niekedy aj lepšie.

Ak to zhrniem, ten tvoj predposledný príspevok vyznel tak, že si odrazu dostal nápad, bol si šikovný, nakúpil lacno materiál a takto si sa dopracoval k super audio systému... lenže to všetko (peniaze a ktovie koľko rokov), čo tomu predchádzalo si nespomenul.

Existuje aj variant, že človek, ktorý si niečo našetril si kúpi hotový audio systém za x krát menej peňazí ako si do toho vrazil ty a bude mať z toho väčší zážitok. Čas, ktorý si ty venoval svojmu koníčku (aj keď koníček je to pekný) on môže stráviť úplne inak a vo výsledku získa viac. A navyše, jemu by sa tvoje audio vôbec nemuselo páčiť tak ako tebe, a to ešte neznamená, že je hlúpy, hluchý alebo neskúsený.

Niekomu sa modrá farba môže zdať krajšia ako inému a nikto na svete nemôže dokázať, ktorá modrá farba je pre koho naozaj krajšia.

Takže ak 9 ľudí tvrdí, že domáce kino za 20k je pre nich na filmy super a nevidia dôvod meniť to za teoreticky kvalitnejšie stereo, možno sú len viac skromní a poznajú hranice. Ak ty sám tvrdíš, že stereo za 20k bude určite lepšie, ktorá pravda bude mať väčšiu váhu, tvoj 10% podiel alebo ich 90%?
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod joudá 23. 4. 2013 11:05

ThalesX

ty seš uplnej mimoň chápeš co je to jedna entita?

5.1kanálové domácí kino je jedna entita
2kanálové stereo je jedna entita
auto je jedna entita

tak nepokládej rovno 5.1kanálové domácí kino (jedna entita)=3x stereo (3 entity)

podle té tvojí idiotské logiky, by bylo auto které má 8 pneumatik 2x auto :lol:
péokud máš elektrotechnické vzdělání, tak ses teda moc neukázal :D

a jestli je podle tebe tohle prostorné rodinné auto, tak pro mne je to tedy lambo, ale to jenom tak na okraj.

Obrázek
joudá
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ThalesX 23. 4. 2013 18:14

Trymore co bylo to bylo a není to podstatné. Já také neřeším co všechno sis třeba ty pořídil před svým současným systémem. Šlo o vaše a moje finanční investice do současného systému a v rámci toho porovnat kvalitu dosažených výsledků.

------------------

Joudo tvrdíš snad že v 5.1 není 3x tolik kanálů? Že 3x2 není 6? Na tohle nepotřebuju elektrotechnické vzdělání i když ho mám. Ale budu na tebe opět hodný i když si to vůbec nezasloužíš. Stereo jsou dva zcela samostatné monofonní systémy, které ovšem zpracovávají dva mírně odlišné vstupní signály. Rozdíly těch signálů při reprodukci způsobují prostorový efekt. 5.1 pracuje na tom samém principu a zpracovává se tím samým způsobem, jen těch kanálů je 6 a ne dva. Tvůj příměr k autu je zcela zcestný.

Joudo když o tom víš kulový a neznáš ani základní principy tak se k tomu nevyjadřuj a zalez už někam. Nebo budeš zanedlouho zalezen.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod joudá 23. 4. 2013 18:37

můj příměr k autu? s autama si tu začal ty.

když je to tedy to samé tak mi vysvětli, jak uděláš z 5.1 kanálového systému 3 samostatná sterea.
respektive, jak uděláš z dodávky s osmi nápravami dvě samostatná osobní auta.

problém je, že ty nechápeš, že DK a stereo mají primárně jiné určení i vstupní data.

ty se nás tu prostě snažíš přesvědčit, že na stěhování je lepší Golf, než stará avia, když použiju tvůj příměr s auty.

prostě stereo ti nezhraje letící střepy za hlavou a může stát třeba milion, naproti tomu DK za 20 k ti to zahraje bez mrknutí oka.

stejně jako octavií nepřestěhuješ piano, stejně jako ho nepřestěhuješ třema octaviema, ale avií ano.
joudá
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ThalesX 23. 4. 2013 19:48

Víš, s těmi auty jsem se snažil najít nějaký příměr z oblasti, kde se obvykle chytají i ti méně chápaví. Je to přeci jen tak nějak více ze života těch slabších, kteří kvalitní audio moc neřeší. Nuž ne vždy se zadaří, zvláště když narážíme na tak základní problém jako je čtení. Jak jinak si mám vyložit když tvrdím "A", ale jakási podivná individua, která ani neumí začít větu velkým písmenem, se tu se mnou pořád hádají když tvrdí "nemáš pravdu když tvrdíš B,C a Z", což jsem nikdy netvrdil. To pak musím pochybovat o prospěšnosti integrace mentálně postižených do normální společnosti.

Takže Joudo doporučuješ starou Avii do každé rodiny jo? Ty rodinu do práce a do školy "stěhuješ" starou Avií? To je trochu zvláštní ne? Nebo je to piáno a stěhovací proces, který si zmiňoval, nějaká narážka na proporce tvé staré? Já bych pro běžnou rodinu starou Avii opravdu nekupoval. Jen pěkné kvalitní, bezpečné a pohodlné auto s velkou životností nebo později i více takových aut. Žádné vraky. Žádné Avie.

Ty už si někdy slyšel kvalitní stereo za milion v relevantních podmínkách? Tedy v adekvátní místnosti, pěkně v klidu? Nemyslím někde na výstavě, kde takového Joudu vidí jistě velmi rádi.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin2133 23. 4. 2013 20:31

Trošku never ending story. Teorie je to pěkná, ale v praxi je to stejně tak, že za stejné peníze můžu mít sice lepší stereo, ale stejně si koupím za stejné peníze klasické DK, protože víc financí třeba nemám nebo prostě proto, že chci surround a já to mám tak, že na hudbu u PC mám sluchátka, na hry 5.1 aktiv, na filmy 5.1 + AVR u TV a v pokoji na cvičení stereo, ale ne každý na to prostě má finance nebo prostě ne každý nemusí mít na každou věc jednu sestavu, taky to nesjou žádné zázračné věci, dohromady bych za to měl slušný stereo, ale to bych pak v dalších případech neměl na čem posluchat hudbu u PC, neměl na čem slyšet hry, zvuk z TV by byl přes TV reproduktory, jen u cvičení bych si užíval pěkný zvuk, což vlastně ale nechci. Asi tak no, nevím jak to převýst do řeci fandů automobilů, ale takhle nějak uvažuje člověk co nemá tolik peněz nebo zkušenosti na to udělat si svoji sestavu, samozřejmě že bych si přál pořádný DK, slušný stereo a další sestavu k PC + pořádné sluchátka ;-)
JBL ES80 + Proson R10 → Harman/Kardon 3490 → Fostex HP-A4 → PC
Hifiman HE-400i, V-Moda ZN
Martin2133
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ThalesX 23. 4. 2013 20:48

Však v pořádku, pořiď si co je libo. Je-li tvou preferencí větší počet méně kvalitních kanálů tak je to OK, jen já mám preference jiné. Toť vše.
Nerozumím ale jedné věci - proč bys jako neměl na čem poslouchat na PC? Já mám PC a TV jako hlavní zdroje zvuku takže v tom nemám problém.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin2133 23. 4. 2013 20:55

Protože bych si dal stereo raději do místnosti na cvičení, ono při cvičení mít na hlavě velké sluchátka neni moc dobrý, to že to jde propojit to je jasný. Tak u DK jsem mohl jít cestou, koupit dvě kvalitní bedny a lepší AVR a poté dokoupit další, vzhledem ktomu, ale že často měním komponenty v PC, vrážím peníze do auta a k DK to naprosto stačí tak bych se také nemusel dočkat, taky problematika je taková, že dvě velké bedny by se mi neměli kam vejít k PC a zvuk ze sluchátek se vyrovná i sestavám za které bych dal několikanásobně víc, navíc si můžu posluchat večer a nikoho to neruší, takže taky spíš jiný potřeby.
JBL ES80 + Proson R10 → Harman/Kardon 3490 → Fostex HP-A4 → PC
Hifiman HE-400i, V-Moda ZN
Martin2133
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod joudá 23. 4. 2013 21:06

ThalesX píše:Víš, s těmi auty jsem se snažil najít nějaký příměr z oblasti, kde se obvykle chytají i ti méně chápaví. Je to přeci jen tak nějak více ze života těch slabších, kteří kvalitní audio moc neřeší. Nuž ne vždy se zadaří, zvláště když narážíme na tak základní problém jako je čtení. Jak jinak si mám vyložit když tvrdím "A", ale jakási podivná individua, která ani neumí začít větu velkým písmenem, se tu se mnou pořád hádají když tvrdí "nemáš pravdu když tvrdíš B,C a Z", což jsem nikdy netvrdil. To pak musím pochybovat o prospěšnosti integrace mentálně postižených do normální společnosti.

Takže Joudo doporučuješ starou Avii do každé rodiny jo? Ty rodinu do práce a do školy "stěhuješ" starou Avií? To je trochu zvláštní ne? Nebo je to piáno a stěhovací proces, který si zmiňoval, nějaká narážka na proporce tvé staré? Já bych pro běžnou rodinu starou Avii opravdu nekupoval. Jen pěkné kvalitní, bezpečné a pohodlné auto s velkou životností nebo později i více takových aut. Žádné vraky. Žádné Avie.

Ty už si někdy slyšel kvalitní stereo za milion v relevantních podmínkách? Tedy v adekvátní místnosti, pěkně v klidu? Nemyslím někde na výstavě, kde takového Joudu vidí jistě velmi rádi.
¨

oukej poslední pokus
5,1 není 1x, 2x ani 3x stereo chápeš?

prostě ani sebelepší stereo ti nezahraje zadní kanály ani když bude stát 10 milionů a můžeš těch stereo systémů mít třeba milion, to je fakt, naproti tomu DK za 20 tisíc ti je zahraje, chceš to rozporovat?

čili tvoje doporučení když chci domácí kino, tak že si mám koupit stereo a až našetřím, tak si mám koupit další stereo, je naprosto mimo mísu.


navíc ty tady plácáš něco o kvalitním a nekvalitním autu, to je stále tentéž objekt (čili srovnáváš kvalitní a nekvalitní stereo), ale 5.1 vs stereo jsou odlišné objekty, což ty pořád nechápeš že na 5.1 se neposlouchá stereo, ani v dodávce se nevozí rodina na výlet.
joudá
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 23. 4. 2013 22:41

Předpokládám, že jsme stále v rovině plné lidské slušnosti. Jen jsme lehce posunuli hranici emočním výlevům.
Že to nebudu muset celý číst a pak čistit od nějakých narážek, urážek a OT?

Děkuji :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod joudá 23. 4. 2013 22:46

tady se vede boj na život a na smrt, já jej nyní vzdávám, abych ti ušetřil práci s úklidem bojiště :lol:
joudá
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků