Retro design beden - uměli byste s ním žít?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Kocmeister 27. 6. 2013 18:55

Spousta, ale opravdu hromada lidí má doma pořád starý Tesly, takže jednoduchý starý design v českých domácnostech hned tak nevymře.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 27. 6. 2013 21:33

Ony ty tesly většinou nejsou vůbec marný taky...

nehledě na to, že dřevo asi z módy nevyjde nikdy a jednoduchý design se hodí k lecčemus.

Já osobně na cigrlátka, kulatiny a podobný věci nejsem - klasika je klasika...

a kdybych si měl dneska vybírat nový velký bedny, měl bych, díky tomu že se mi nelíbí sloupy a BR, docela drsnej problém :-)
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 27. 6. 2013 21:36

No jo, lidi sou buď líný ty starý krámy vyhodit, nebo jsou nostalgici a myslej si, že je to něco extra.
Já jsem taky takovej nostalgik.Pořád je mi líto vyhodit funkční bé stošestnáctku.Přitom vim, že je to děsnej šmejd.Hlučnej, nestabilní a hrozně vošklivej.
Dám si na ten magneťák inzerát a budu se smát tomu zoufalci, co si pro to přijede.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Trymore 27. 6. 2013 22:05

Ale aby som sa vyjadril k téme, tak tá reprobedňa na úplne prvej fotke v tomto topicu vyzerá celkom prijateľne. Vadí mi len ten modrý kôš basového reproduktora, chcelo by ho prefarbiť na čierno, prípadne na sivo, ako je tomu u stredového reproduktora. Ale v tom prípade by trebalo ozdobiť zvukovod výškového reproduktora rovnako nejakým ozdobným krúžkom podobnej farby. Inak tieto bedne na vkusnom stojane by mohli vyzerať v obývačke celkom decentne.
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod doloroso 28. 6. 2013 07:37

ThalesX píše:Ty Solfegio nejsou zas tak drahé. Tedy pokud platí cena co jsem si vygooglil (550€ ale to bude pravděpodobně za kus). Jen když je vidím tak by z určitých důvodů zajímalo porovnat si jejich horizontální a vertikální směrovky.


7000 euro za par ;-) je cena tych modelov co som postol
Samsung PS64F8500 + Marantz SR 6005 + Emotiva XPA-200 + Teufel Ultima 40 + Canton CD 105
Audio gd NFB-5 + Oyaide HPC-62SRH + Shure SRH 940
doloroso
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 28. 6. 2013 09:31

šeďour píše:Pořád je mi líto vyhodit funkční bé stošestnáctku.


Taky mi doma jedna stojí v koutě :-)

(ale já takovéto staré přehrávače občas použiju, když někdo potřebuje zdigitalizovat nějakou "archivní" nahrávku)
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 28. 6. 2013 12:35

Přesně k tomu účelu zdigitalizování starejch nahrávek jsem jí vytáhnul z pod postele, půjčil jsem jí kamarádovi a on pak zjistil, že má nahrávku poloviční rychlostí, než ta B116 umí.
No fuj...to musela bejt kvalita...
No a B4 (nebo B47), která by to tou poloviční rychlostí zvládla, už jsem opravdu vyhodil.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ThalesX 28. 6. 2013 19:16

Mno jo, ale když ty magneťáky ať už kvalitní či nekvalitní se dneska opravdu na nic jiného než digitalizaci starých nahrávek nehodí. Tak akorát se pomazlit, udělat si nostalgický večer a to je všechno. Ty bedny po upgradu se používat dají a ten upgrade vyjde levněji než nákup nových beden, které za tu cenu zcela nepochybně hrát nebudou. Ale je fakt že origo bedny Tesla jak lezly z továrny z dnešního hlediska nic moc a některé dokonce hodně nic moc. přes to všechno je to ale poslouchatelnější než všelijaké ty levné šmejdy co jen hučí místo basují, výšky vřískají místo jemně dotváří a zcela stačí pár minut abych ty bedny vypnul. Ale tak co by člověk nechtěl od lowendu. Ani Teslu, ani levné bedny si nebude kupovat člověk mířící do kultovovanějších vod. Top co je na první fotce ale alespoń neurazí a dá se s tím žít.

Jo modré uši by asi chtěly pořešit. U druhého kusu jsem to udělal, u tohoto ještě ne ale v době focení to bylo takto.

Doloroso - tu cenu beden co jsem postoval jsem vyčetl v článku, co mi vysypal Google. Byl tam přesně ten model co si psal a u něj tato cena takže buď se tam "drobátko" sekli a nebo se cena výrazně změnila. Každopádně za 7K euro na to z vysoka dlabat protože za tuto cenu se dají pořídit nesrovnatelně zajímavější věci. Esteticky i kvalitativně.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků