Reprosoustava Quadral Quintas 5000

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ThalesX 18. 6. 2013 12:53

Ty Geniusy jsou odpad takže takřka cokoliv bude hrát lépe. Zrovna dneska jsem je opravoval (dostal jsem je vadné zadara) a v týdnu je posílám novému majiteli :o)
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod quadcoreAMD 18. 6. 2013 13:05

Jako takhle, já si strašně cením vašich rad, věřím, že víte, o čem mluvíte. Ale cena kolem 15k mě bohužel limituje. Na druhou stranu ale nejsem žádný audiofil, spíš jsem pravý opak - naprostý amatér, takže si asi sednu na zadek z každých beden, které trochu vypadají (jestli chápete, jak to myslím) :lol: Asi pujdu do těch magnatů a pioneeru. Ale ještě jsem se chtěl zeptat, jestli nebude nějaký problem právě se spojením magnat - pioneer, když s yamahou to prý nehraje, jak má. A jakou kabeláž koupit, na přední 2,5mm a na zadní stačí těch 0,75mm nebo je vhodné koupit lepší?
GIGABYTE 770T-USB 3.0, ATI Radeon HD 5770 1GB GDDR5, AMD Phenom II X4 925 3.5Ghz, 4GB DDR3 RAM
T-Mobile G1 black
quadcoreAMD
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kocmeister 18. 6. 2013 13:15

Kabel stačí 2,5mm, ale radši 4mm. Cenově rozdíl pár korun. Hlavně je nenatahuj moc dlouhé, respektive pokud bys koupil kabelu moc tak ho ustříhni, aby pokryl vzdálenost mezi repro a receiverem tak akorát. Asi to zní jako blbost. Ale poslední době jsem se setkal několikrát s tím, že měli lidé o několik (dost) metrů kabel delší než bylo třeba a nechtělo se jim to nějak řešit, tak ten přebytečný schovali pod koberec a jeden dokonce smotal do cívky. Pak to hrálo málo výšek.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod quadcoreAMD 18. 6. 2013 13:21

Ok, díky :-) Jinak co se týče zadních repro, tak k jednomu vede kabel 6 m a k druhému 9 m, někde jsem četl, že by kabely měly být stejně dlouhé. Je to pravda?
GIGABYTE 770T-USB 3.0, ATI Radeon HD 5770 1GB GDDR5, AMD Phenom II X4 925 3.5Ghz, 4GB DDR3 RAM
T-Mobile G1 black
quadcoreAMD
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Martin2133 18. 6. 2013 13:24

Ano je to pravda jak píše Kocmeister ;-)
JBL ES80 + Proson R10 → Harman/Kardon 3490 → Fostex HP-A4 → PC
Hifiman HE-400i, V-Moda ZN
Martin2133
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ThalesX 18. 6. 2013 14:06

Lepší by byla místo té 2x4mm2 křížová čtyřka udělaná ze 4x1,5mm2. Celkový průřez je pak ve výsledku 3mm2 a celkově lepší vlastnosti.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 19. 6. 2013 22:33

Zdravím,

řešil jsem upgrade jako ty (Creative 7700 7+1 a X-Fi audio) a pořídil si obdobný set Jamo 426 HCS3 5.0 (konkurence k těm tvým Quadralům)a k tomu Yamahu 3065, kabeláž od Hama 2,5mm2 (borec na aukru prodává za super peníz i 4mm2). Jde o úplný low-end, ale vzhledem k předchozímu ´repru´to bylo nebe a dudy a to jsem měl rozpočet kolem 10 000,-! Hned v zápětí jsem dokoupil ještě subo Jamo 1810 z bazaru. Místnost jsem měl 4x5m a naprosto v pohodě. Sice jsem vše časem prodal a nakoupil komplet z bazaru, ale to jen proto, že je zbytečné platit za nové a komerčně poznamenané repro, ale jestli chceš za každou cenu novou sestavu, určitě nebudeš zklamaný. Píšu to především proto, abys nebyl na hrušce z tolika pojmů a doporučení co vzít co ne ap. a neměl strach, že doma budeš mít krámy za 15 tisíc co hrají jako Geniusy :pozor. Ještě k tomu subu, proč máš kritérium nějaký 27cm rozměr? Pokud chceš, aby plnil svojí funkci,tak určitě nebude dobré ho mít někde napasovaný ve skříňce nebo v rohu místnosti na cm přesně :hm
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků