Výměnna reproduktorů v sestavě

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod oh01 21. 6. 2013 13:59

Zdravím, již několik let vlastním Genius Home Theater SW-HF 5.1 5005 a kromě výměnny jednoho k_rvítka (rozumněj poddimenzovaná součástka, která odešla odešla pár týdnu po záruce), jsem neměl s touto sestavou žádný problém.

Nyní se ale koukám po lehkém upgradu a rád bych vyměnil reproduktory uvnitř satelitů za nějaké lepší, které by měli věrnější přednes (klidně vyměním jak středy tak výšky), bohužel se v tomto odvětví nevyznám, tak nevím, co bych měl pořídit.

Technická specifikace (podle datasheetu)
  • Přední repro: A-115-2, 4" 8Ω 15W (výšky A-52-2, 2" 8Ω 10W)
  • Zadní repro: A-78-11, 3" 8Ω 15W (výšky A-52-2A, 2" 8Ω 10W)
  • Centr: A-115-3, 4" 4Ω 15W (výšky A-52-2A , 2"8Ω 10W)

Nebudu lhát, peníze jsou velký problém, proto se koukám pouze po obměně reproduktorů a ne celé soustavy, tudíž pokud by mohl někdo navrhnout, za co stávající reproduktory vyměnit (a zda to vůbec má cenu), velice bych to ocenil.

Díky za každý návrh :)
Testy 8800GT v SLI

Asus P5N32-E SLI Plus|C2D E6550 @3.1GHz|2xZotac GeForce 8800GT(SLI)+Accelero|A-Data Vitesta 2GB @900MHz|Corsair HX520 520W|Samsung SH-S203L|Seagate 320GB|HP w2408h 24"
oh01
Junior

Odeslat příspěvekod pech. 21. 6. 2013 14:25

tady toho moc nevymyslíš...

pokud si chceš polepšit, budeš to muset vzít z gruntu a jako staleity použít alespoň nějaké menší dvoupásmové regálovky, k tomu větší přední stereo, podel jejichž velikosti by se vidělo, zda by byl nutný subwoofer + avr.

tvoje úprava je zcesná jednak z důvodu že malé chrastítko nahradíšzase chrastítkem a často jsou v těchto plasťáčcích reproduktory bez úchytů zalepené, lepší reprák v subu bude zase narážet na jeho objem..

Jábych to doporučoval rozchlastat a přišetřit si potom na alespoň lowend, ale komplexní řešení.
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sell: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Junior

Odeslat příspěvekod check 21. 6. 2013 14:38

http://mirulu.borec.cz/GeniusHT/genius.htm

Podílel jsem se na výrobě toho subu (přední deska, frézování, tuning ARN). Měl jsem tu půjčené delší čas i ty upravené satelity (na pořádném zesíku) a nehrálo to vůbec špatně za těch pár korun.
check
Junior

Odeslat příspěvekod oh01 21. 6. 2013 18:29

pech. píše:tvoje úprava je zcesná jednak z důvodu že malé chrastítko nahradíšzase chrastítkem a často jsou v těchto plasťáčcích reproduktory bez úchytů zalepené, lepší reprák v subu bude zase narážet na jeho objem..

Díky za názor, ale mám pocit, že nevíš, o jaké reprobedny se tu jedná :-)) HF5.1 5005 mají satelity z lisovaného papíru, nejedná se tedy přímo o plast. Reproduktory jsou uchyceny v bedně normálně šrouby.

Samozřejmě, že výměna celého systému by byla nejlepší řešení, ale na to prostě nemám ;-]

check píše:http://mirulu.borec.cz/GeniusHT/genius.htm

Podílel jsem se na výrobě toho subu (přední deska, frézování, tuning ARN). Měl jsem tu půjčené delší čas i ty upravené satelity (na pořádném zesíku) a nehrálo to vůbec špatně za těch pár korun.

To je moc zajímavý článek, díky! Úpravám subwooferu se vyhnu, je to přece jenom dražší záležitost a hlavně o basy mi zase tak moc nejde, jde mi hlavně o kvalitnější podání ostatních pásem.

Mám jenom jeden dotaz, hodnoty těch děliček budou stejné i na novější verzi, jsou tyto reproduktory tedy stejné z hlediska elektroniky?
Testy 8800GT v SLI

Asus P5N32-E SLI Plus|C2D E6550 @3.1GHz|2xZotac GeForce 8800GT(SLI)+Accelero|A-Data Vitesta 2GB @900MHz|Corsair HX520 520W|Samsung SH-S203L|Seagate 320GB|HP w2408h 24"
oh01
Junior

Odeslat příspěvekod check 21. 6. 2013 20:38

Jestli jsou měniče v novější verzi stejné nevím. To si musíš zjistit podle fotek. Každopádně středobas se mění, takže nová výhybka bude lepší zcela určitě. Najdi fotky výškáče ve staré a nové verzi a porovnej zda jsou stejné.
check
Junior