Brum v subwooferu

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ThalesX 20. 1. 2015 23:24

Pokud jich to dělá více pak se jedná o vadu série nebo dokonce přímo návrhu. Pokud je to tak pak řešení je jasné vrátit v zákonné lhůtě bez udání důvodu. Pokud už to nejde tak reklamovat 3x stejnou vadu a žádat zpět peníze nebo se domluvit na jiném výrobku.
ThalesX
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod FrantaL 21. 1. 2015 12:54

Co výstupní kontrola?
LG OLED55C8, VU+ Zero 4k, Logitech Harmony 950, Pioneer SC-LX59, OPPO 203 CFW a Magnat Quantum 675 5.1 sub 6725a
FrantaL
Junior

Odeslat příspěvekod Petulda 21. 1. 2015 12:56

To se zeptej spíš výrobce než tady na fóru :-).
Jasné je, že se jedná o vadu výrobku (účelem SW není brum), tudíž reklamace / vrácení peněz, jak píší kolegové výše. A je jedno, jestli je to vada kusu nebo série.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod FrantaL 28. 1. 2015 20:02

Druhy SW vracen a nahrazen vyssim modelem, ten je OK.
LG OLED55C8, VU+ Zero 4k, Logitech Harmony 950, Pioneer SC-LX59, OPPO 203 CFW a Magnat Quantum 675 5.1 sub 6725a
FrantaL
Junior

Odeslat příspěvekod Adult Hilfer 2. 1. 2020 16:16

Vážení, nechci zakládat nové téma s obdobným problémem, tak to zkusím zde.

Mám nový subwoofer Dali Sub C-8 D, který je připojený k AVR cinch kabelem. Problém je, že před několika lety jsem si nechal kabel k subu protáhnout zdí a udělat cinch zásuvky, které jsou vzájemně propojené klasickou repro dvoulinkou (což bude asi ta chyba). Při připojení subu přes tyhle zásuvky to dost brumí, a to i když není připojený signál. Když to připojím přímo k AVR tak je ticho, jenže sub nemůžu (spíš nechci) mít dlouhodobě umístěný aby to šlo připojit přímo. Starý sub bruměl taky, ale to jsem přikládal jemu.

Předpokládám, že problém bude v tom kabelu co vede zdí a chytá nějaké rušení, ale chtěl bych se zeptat, jestli se toho brumu dá nějak zbavit nebo ho aspoň zmírnit. Zkoušel jsem odpojovat kabel antény, elektro k televizi apod., ale bez efektu. Má smysl vyzkoušet třeba nějaké lepší kabely cinch od AVR k zásuvce a od zásuvky k subu?

Díky za případné nápady a vše nej do nového roku! :)
AKG K530 Ltd. na doma, IBasso DX50 + CustomArt Ei.XX na ven.
Adult Hilfer
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 2. 1. 2020 16:36

tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Adult Hilfer 2. 1. 2020 16:50

Díky, i když tomu moc nerozumím, pochopil jsem, že v odkazovaném vláknu byl problém v zemní smyčce z napájení, ale já když zapojím sub přímo do AVR tak nebrumí, ať je napájen odkudkoliv, takže bude problém spíš v signálu - to asi nebude stejné, nebo ano? Omlouvám se, pokud plácám blbosti :)
Adult Hilfer
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 2. 1. 2020 17:59

Já na to taky nejsem expert, ale podle toho co píšeš ti chytá rušení ta dlouhá dvojlinka, která není stíněná.
Můžeš zkusit před ten SW do signálové cesty vložit nějaký galvanický oddělovač, např. tento:
https://www.bmshop.eu/p/galvanicke-odde ... JDEALw_wcB
ale za výsledek neručím. Na toto téma jsou na internetu mraky článků a diskusí, takže bys musel o tom něco nastudovat.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Adult Hilfer 3. 1. 2020 09:13

Ok díky, nestojí to moc, tak to vyzkouším a uvidím :)
Adult Hilfer
Junior

Odeslat příspěvekod Adult Hilfer 28. 1. 2020 09:42

Pro info doplňuji, že jsem koupil galvanický oddělovač s cinch konektory a bohužel bez efektu, resp. jediný vliv je v útlumu signálu, ale brum je stejný :(
Adult Hilfer
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 28. 1. 2020 17:47

Kam jsi ten oddělovač zapojil? Musí být na vstupu do SW ne na výstupu ze zesilovače.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Adult Hilfer 31. 1. 2020 10:19

Ano, dal jsem ho těsně před SW.
Adult Hilfer
Junior

Předchozí stránka