2.1/0 k TV do 5500 / 200 EUR

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod esdee 12. 12. 2013 22:41

Potreboval by som 2 pasmove repro k TV na filmy a hudbu. Cena by sa mohla pohybovat do 5500 kc / 200 EUR.

Rozmyslal som napr. nad http://www.alza.sk/pioneer-s-31b-lr-k-cerne-d171938.htm

Ma s tym niekto skusenosti?

Dik.
esdee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 12. 12. 2013 23:08

fuj :-! , 2kg mr--diny, zlaté české AQ proti tomuhle šmelcu. Jinak předpokládám, že hledáš aktivní reproduktory (ty z odkazu vypadají na pasivní = potřebuješ zesilovač!). Když koukneš kousek zpět najdeš podobná vlákna a určitě lepší řešení.
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod esdee 12. 12. 2013 23:35

Ano, aktivne... podla coho to mozem posudit?
Presiel som nejake stare temy, ale moc som tam k mojmu budgetu nenasiel. Este sa skusim pohrabat, ale ak mate nejake tipy, budem vdacny.

-- 13. 12. 2013 01:07 --

http://www.trinasty.sk/home-hifi-produk ... irocco-s30
alebo
http://www.trinasty.sk/home-hifi-produk ... udio-sx-50 ?
Dal by sa pripadne zohnat kvalitny AVR do nejakych 200 EUR?
esdee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 13. 12. 2013 07:47

Za 200 eur koupíš akorát totální low-end, ale vzhledem k ceně repro to bude odpovídající, poku neplánuješ upgrade. Pokud bys však byl ochotný jít do bazarovek (chápej použité ap. ne staré šunty co leží jen v kamenném bazaru), tak se dostaneš určitě výš. Pak, ale nepotřebuješ aktivní repro. Kolik máš tedy celkový rozpočet a co vlastně hledáš? Budeš do budoucna stavět 5.1 (5.0) set pro domácí kino? Protože, na 2.0 ti stačí stereo zesilovač a tam za stejné peníze pořídíš větší kvalitu než v případě AVR.
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod esdee 13. 12. 2013 08:58

Celkovy budget mam 400 eur (+-). Myslim si, ze najblizsich par rokov nebudem robit upgrade na 5.1. Izba je dost mala, takze si myslim ze 2.0 to utiahne vpohode.

Obrázek

Ak by bol bazar, nebranim sa tomu. Ale z pomedzi bazaroviek sa vybera este tazsie, kedze vacsinou ide o starsie modely.

Niekde som cital ze stereo amp je skor na hudbu, avr viac univerzal. Ja planujem filmy/hudby asi na 60:40.
esdee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Krásný starý stroj 13. 12. 2013 09:54

Johny zmínil AQ,tak od nich třeba aktivní: http://www.aq.cz/obchod/aktivni-reprosoustavy-144/aq-m22-1095/ nebo lépe tento set se zesilovačem: http://www.aq.cz/obchod/audio-sety-253/audio-set-aq-m3-d-tango-83-2ks-1287/ ,ten zesilovač se vyrábí i v provedení s usb vstupem pro připojení pc.To už je na dohodě.Nevím co máš za tv-jestli má analog stereo výstup pro obě výše zmíněné volby.Pokud jenom digital,třeba zvuk vyvézt přes redukci ze scartu-cca40kč,nebo lépe DApřevodník,to je ovšem podstatně nákladnější a podle mě k uvedenému neadekvátní.
Audio-Yamaha MCS1330b,walkman Panasonic,iRiver T9,Sen HD239,
sub Velodyne,DAC box S usb Project,
Video-Panasonic TX-L47DT50,BDT-220,sat MASCOM MC5300,Topfield 7700,
Pc-HP ProBook4520s
Historia magistra vitae
Krásný starý stroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod esdee 13. 12. 2013 10:13

Diky za tip. TV je TX-P50ST60E.
esdee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 13. 12. 2013 10:24

No a k čemu potřebuješ vymoženosti, když to jen připojíš zesík k Tv přes cich a zbytek pustíš vše přes TV (zde jsi limitován podporou formátů co umí přehrát a nebo chceš nějaké multimediální centrum?). Další věc je, že bych nečekal nějaké kino v obýváku díky 2.0, to bych raději uvažoval o setu 5.1(5.0) do budoucna. Tohle je třeba teď pořešit a od toho se odpíchnout. http://hifibazar.cz/detail.asp?id=1932 něco takového bys mohl mít za půlku tvého rozpočtu a zbytek na repro v případš sterea, ale to je jen nástřel ať máš představu proti nějakým nablýskaným hnusům z alza.cz ap. co tu teď v poslední době nahazují ostatní. Velikost místnosti bych počítal i tu kuchyň, která je asi oddělená jen nějakým pultem, protože pořád je to jedna místnost, kde se bude zvuk šířit.
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod esdee 13. 12. 2013 10:52

Mno.. plan je taky, ze neskor by som chcel napojit konzolu a gramofon. Inak mam multimedialne centrum Popcorn Hour C-200 - starsia bedna, ale prehra takmer vsetko.

Teraz si ma zneistil ohladom toho 5.0/5.1. Myslel som si, ze kvalitne 2.0 by mi stacili na slusny audio zazitok. V pripade 5.0 by som mal trochu problem aj s umiestnenim.... Hmm.
esdee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 13. 12. 2013 11:52

V tom případě jdi asi do AVR, přes něj připojíš vše a je to i žádoucí stav, aby veškerá zařízení propojovalo AVR. I ten se dá koupit v bazaru či inzerátu velmi výhodně a navíc s podporou HDMI ad. serepetiček pro tvé potřeby. Určitě bych nad tím pouvažoval, měl jsem doma nové AVR Yamaha 3065 s nejnižší cenovkou na trhu a šlo brzy z domu a skončil jsem u bazarového AVR z vyšší třídy a max. spokojenost (navíc mi pořád běží roční záruka). Jinak nevěřím tomu, že ti 2.0 udělá takový zážitek při sledování filmu, kdy je hodně poznat centrální reproduktor a pak i surroundové. Subwoofer ten určitě postrádat nemusíš, když máš pořádny bedniska, ale dokoupit ho lze vždycky, čili asi takhle ;).
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod esdee 13. 12. 2013 14:30

Dik, JohnyBuchar. Rozhodol som sa, ze je lepsie mat volbu do buducna dokupit repro a ist na 5.0/1. Nechcem sa natrvalo limitovat na 2 pasma (zatial ale budu musiet stacit). Budget na AVR zvysujem tym padom na 300 EUR :P.

Pouzite sa mi tazko hladaju (nevyznam sa v starych modeloch a horsie sa porovnava cena), z novych sa mi paci napr. Denon X500, popripade X1000.

Tie repraky od Cambridge Audio mozu byt, ako 2.0 zaklad? Cenovo mi sedia do budgetu a z nejakeho dovodu mi je ta znacka sympaticka. :D
esdee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 13. 12. 2013 15:45

Ty nové neznám, možná mě někdo bude kamenovat, ale pokud ti jde i o hudbu vzal bych AVR co umí BI-AMP/BI-WIRE, s tímto zapojením se mnohdy výrazně srovná zvuk reproduktorů při stereo poslechu (v cenových hladinách jaké budeš kupovat 100%) a Denon určitě není jediný co takové AVR dělá! Ty Cambridge budou asi dost bída, sáhl bych taky po bazarech. CA dělá zesilovače, čili bych nečekal žádnou slávu u reproduktorů. Hrozí pak, že budeš s novým setem nejspíš měnit i přední sloupy. Zkus is někam zajít a poslechnout obojí jak AVR+repro jak hraje dokupy (pozor na korekce, ideální je vypnout všechny kraviny a nechat hrát PURE nebo DIRECT mode = bez přikrášlovacích kravin typu). Jinak jsi na dobré cestě ;-).
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod esdee 13. 12. 2013 22:46

Trochu mimo temu, ale aky je vseobecny nazor na stlp vs. regal? Priatelka ma tlaci do kupy towerov kvoli vzhladu (zevraj regalove vyzeraju ako zo 60tych rokov :P), no podla toho co som cital, ludia maju na to subjektivny nazor.
esdee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ThalesX 14. 12. 2013 01:47

Buď rád - většinu lidí přítelkyně tlačí do co nejmenších regálů protože u sloupů tvrdí že to jsou velké nevzhledné škatule co jen zabírají místo. Takže si tak trochu vyhrál v loterii. Akorát nevím kde pobrala ta 60. leta, to by mě vážně zajímalo (myslím to vážně). To si jako myslí že v 60. letech byly jen regálovky a velké bedny ne? Nebo jak? Ono vůbec v 60. letech vnikla spousta zajímavých designových i technických záležitostí, ze kterých čerpáme dodnes. Například i toto je (tuzemský) výrobek z té doby:

Obrázek
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod esdee 14. 12. 2013 22:57

Neviem presne odkial, myslim ze spomenula nieco v tom zmysle, ze jej dedo mal repraky co vyzerali rovnako. A preto sa jej moc nezdalo, ze za to chcem vyhodit 200 EUR.

Dnes som s nou bol v kamennom obchode a pacili sa jej 5.1 "all in one" sety, aj s towermi a dvd playerom. Za 300 EUR vsetko dokopy... :-( Takze s tou loteriou opatrne :D
esdee
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků