2.0 výběr

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Radyatorius 17. 1. 2014 22:28

Potrebuju poradit ve výběru 2.0 repro. Pokoj cca 5x5m, zesilovač ještě nemám, přemýšlím nad sestavou Denon d-f109 či AV receiverem, ke kterému bych připojil Fiio X3. Repro především na hudbu, ale chtěl bych propojit i TV. Cena cca 200-250£. Prosím majitele či lidi znale o radu. Líbí se mi:
-Dali zensor 3
-Monitor audio bronze BX2
-B&W 685
-Wharfedale diamond 122
-Focal chorus 705v

Díky moc.
Radyatorius
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Trymore 17. 1. 2014 23:46

z mojich pozorovaní vychádza najlepšie Monitor audio bronze BX2... ale nepočul som ani jedno :P
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 20. 1. 2014 08:40

A jaký žánr posloucháš? Od regálů nečekej nějaké basové orgie. 2.0 později rozšíříš na domáví kino? Protože v opačném případě se drž raději stereo zesilovače. Co nějaký poslech ve studiu, nemáš kolem nic podobné? Tím bys měl začít. Vhodnou kombinaci si ideálně vyposlechneš a víš na čem jsi.
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radyatorius 8. 2. 2014 15:16

No zatím to vypadá na stereo, tzn. stereo zesilovač+2.0 repro. Monitor audio bx2 je nejlépe hodnocené na whathifi, ale to je vzhledem k ceně, takže třeba o 200£ dražší (Dají se sehnat na ebay starší za cenu nových MA) b&w budou asi o něco lepší. Moznost poslechnout ve studiu tu sice je, ale ne toho, co bych zrovna chtel. Šlo mi spis o to, jestli někdo nemá zkušenost s některými z těchto repro..? Nabízí se ještě Mordaunt short mezzo 2. Někdo slyšel, či vlastni? Díky.
Radyatorius
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gdak01 8. 2. 2014 17:42

Včera jsem si byl poslechnou Xavian Bonbonus a je neuvěřitelné co dokážou. Líbily se mi výrazně víc než Wharfedale 10.2 nebo 122. Jsou takový zábavnější, míň zahuhlaný, basy zahrajou přesnějí než Wharfedale. Dali a Focaly 706 si jdu ještě poslechnout, tak můžu poreferovat.
Arcam, Nad, Xavian, Altas, Supra
gdak01
Junior

Odeslat příspěvekod Petulda 10. 2. 2014 09:29

Xaviany jsou obecně náročný na zesilovač a ne každému sedí jejich temperovaný zvuk (třeba mě vůbec). Navíc bonbonusy jsou skutečně pidimini a basově pochopitelně nabízejí velmi málo - i oproti třeba těm Wharfům.

Z uvedeného za mě Dali Zensor nebo Wharfy 122.

Nepíšeš, jaký máš rozpočet, ale bedýnky v téhle ceně už umějí zahrát docela slušně, když jsou slušně nakrmeny. U zesíků bych nekoukal níž než na Pioneer A-50, NAD C-326BEE, Marantz PM6004, Cambridge Audio AZUR 351A...
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod krmelec 10. 2. 2014 14:36

To petuldy: Ty jsi slyšel ty bonbóny od xavů?
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 10. 2. 2014 14:51

Ano, slyšel.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Ico33 10. 2. 2014 16:59

..co ja viem......

http://dopice.sk/8ux

-skus..

-- 10. 2. 2014 16:05 --

--skoda ,ze uz nemas na rozpocet audioengine a5+ -dlho-osvedcovany model, toto je dalsia revizia (povodne a5) a v tej cenovej kategorii je max supa.., + dialkac .luxusne spracovanie ,atd..

http://www.hi-stands.eu/shop/data/artic ... 1958_0.jpg

http://recenze.puschpull.org/audioengine_a5plus/
http://www.positronix.cz/audioengine

-tie bambus ,su fakt nadhera ,ma ich brat..., no nic .., skus teda porozmyslat ;-)
Ľudia ktorí lpia na svojich poučkách,sú na 100%neomylní pre samých seba,vyhýbaju sa novým veciam,ostanu VŽDY zakrpatení vo svojom vlastnom svete,nemaju nič iba prázdne slová,ktoré väčšinou končia rýpaním,závisťou,napádaním druhého,nevediac čo vlastne chcú
Ico33
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Radyatorius 11. 2. 2014 22:57

To gdak01: A k čemu bylo repro připojeno? A už jsi byl vyposlechnout ty Dali a Focaly? Dej prosím vedet , to by me fakt zajímalo. Hlavně Dali jsou mým tajným favoritem.. ;-)

To Petulda: Rozpočet je napsán v prvním vlákně, tj. 200-250£. Nebojím se i klidně starších beden. Mas nějaký typ? Jinak co se týče zesiku, tak pokukuju po Marantz pm6004/6005. Ty jsi slyšel některé z uvedených repro?

To Ico33: Díky za odkaz. Aktivní repro nechci. Spis mi šlo o to, jestli někdo neslyšel nebo nemá doma některé z uvedených repro, a nemohl sem napsat par vet.
Radyatorius
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petulda 12. 2. 2014 11:37

Radyatorius píše:Rozpočet je napsán v prvním vlákně, tj. 200-250£

Jo, promiň, nějak jsem to přehlédnul.

Radyatorius píše:Nebojím se i klidně starších beden. Mas nějaký typ?

Co jsem narychlo projel nabídku bazarů, tak jsem nenarazil na nic zajímavého ve tvé cenové kategorii. Našel jsem tip na koupi roku (CANTON Karat M80DC na hifibazar.cz), ale tyhle bedny jsou nad tvůj limit i nad možnosti tebou uvažovaného zesilovače.

Radyatorius píše:pokukuju po Marantz pm6004/6005

To je určitě jeden ze zesilovačů, který stojí za to brát v potaz. Tenhle Marantz jsem neslyšel, ale co vím z doslechu, tak hraje velmi uvolněně, ale přesně a je trochu na světlejší straně zvuku, ale není ostrý. Záleží, co zvukově preferuješ. Já osobně mám rád plný zvuk a třeba ke zmiňovaným Bonbonusům bych Marantz určitě nevybral. To už by bylo moc tenký. Pokud bys naopak preferoval plnější zvuk s pevnými, plnými a dynamickými basy (pozor, to neznamená zvýrazněnými), pak by byl lepší ten NAD. Cambridge pak hraje suše analyticky, ale přesně a dynamicky.

Radyatorius píše:Ty jsi slyšel některé z uvedených repro?

Ano. Slyšel jsem Bonbonusy, které vzhledem ke své velikosti hrály fantasticky, ale prostě ty fyzické rozměry byly v hudbě slyšet. Nejen tím, že logicky zcela postrádají hluboké basy, ale i nástroje obsahující nižší středy a vyšší basy zněly prostě jako z malých bedýnek. Bezprostředně k porovnání byly XN270. Charakter zvuku bombónů byl jednoznačně velmi dospělý a opravdu "hi-fi", ale jednoznačně Xavianovský, což mě nesedí a rozměr ozvučnice nezamaskovaly. K nenápadnému systému třeba do ložnice ideální, mají dokonalý poměr velikost/cena/zvuk, ale jako primární systém to není.
Pak jsem slyšel Wharfy 122, ty dokonce u sebe doma na mém řetězci a ve známé akustice. A vzhledem k ceně na mě udělaly vynikající dojem. Porovnával jsem se svými třicetitisícovými regálovkami. Za ty peníze jsou to skvělý bedýnky. Hrajou plný čistý zvuk, basů je subjektivně dost a tak akorát, jen samozřejmě nejdou úplně dolů. Nevím na čem a v jakém prostoru je poslouchal gdak01, že se mu zdály zahuhlané, ale to je ta poslední charakteristika jejich zvuku, kterou bych napsal. Je možný, že to bylo i zesilovačem, já je poslouchal na NADu C-375BEE, který i v rámci své cenové kategorie vyniká nad konkurencí kontrolou a pevností basové složky.
Oproti mým bedýnkám měly Wharfy trochu horší prostorovost a čistotu středů, byly takový zrnitější na výškách, ale o málo a neměly takovou dynamiku a drajv. Ale to je v porovnání s trojnásobně dražšíma. Na svou cenu hrajou Wharfy z mého pohledu bez jediné výtky. Nutností je ale pevný stojan a hroty jak pod bedny tak pod stojan. Výrazně se tím zlepší podání basů a prostorovosti.
Pak jsem slyšel ty Zensory, ale to bylo na neznámém řetězci a v neznámém prostoru a hrály taky moc příjemně. Ale neumím napsat podrobnosti. Rozhodně bych se jich nebál.

O aktivech v ceně tebou uvažovaných repro vůbec nepřemýšlej, kombinace zesilovače kategorie, o které uvažuješ + bedýnek zahraje o mnoho lépe.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod snejdy 13. 2. 2014 00:21

Ze zmíněných repro jsem sice slyšel pouze Dali zensor 3, ale musim říct že jejich zvuk vzhledem k ceně a velikosti mě posadil na zadek... Podle mě se hodí nejvíc na akustickou a vážnější muziku, tvrdá muzika jim bude sedět méně. A myslím že nebudou až tak náročné na zesilovač.
DOMA: Xonar essence STU (opamp mod), Sennheiser HD 650,
NAD C 326 BEE + Klipsch RB-81 II + Klipsch SW-112
NA CESTY: Hifiman HM-601 (256GB, Rockbox), Clip Zip (Rockbox),
Sennheiser IE 80, Bose MusicMonitor, Bose soundlink III
snejdy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Radyatorius 17. 2. 2014 20:06

Porad projizdim a procitam net a čím dal víc nevím co vybrat. Rozhodnul jsem se, ze když už, tak "pořádně"..takže asi hrabnu trošku víc do kapsy a limit posunu na 400£. Není to az takový skok, to vim, ale zase se tu objevují docela zajímavé kousky. Takže např.: KEF q300, Dynaudio 2/7, Epos epic 2. Slyšel někdo? Poslední zmiňovaný se mi zamlouva asi nejvíc, jak cenou (380£ nové) i co se týče velikosti, akorát jsem je neslyšel :-) Ale tech par názoru co jsem našel, jsou vesměs pozitivní. Díky za rady.
Radyatorius
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod krmelec 17. 2. 2014 20:43

No slyšel, třeba Kef Q300, ale co ja vím, zda se ti to bude líbit. A pokud uvažuješ o zesíku od Marantze PM6400, tak na ostrovech je to docela párovaná sestava a chválena. Takže poslech někde a pak uvidíš :-)
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Radyatorius 18. 2. 2014 22:34

A na čem jsi je slyšel? Můžeš porovnat s nekteryma ze zmiňovaných?
Může mi někdo doporučit místo kde se da něco z tohoto poslechnout? Praha, nebo okolo Kroměříže? Díky.
Radyatorius
Kolemjdoucí

Další stránka