Repro pro náročného

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod midlan6 2. 2. 2014 23:24

Ahoj,

právě vybírám reproduktory, ale chtěl bych nějaké lepší. Myslím si že mám velmi citlivý sluch proto bych radši nějaké, které bude radost poslouchat zároveň ale aby s nimi šla slušně ozvučit běžná homeparty.

Jen pro ilustraci k mému sluchu, bezpečně poznám špatně nahraný song i na integrovaných repro na mém notebooku, ve sluchátkách rozeznávám ještě více detailů. Poznám taky třeba kdy je HDD v seeku, i když k tomu běží ventilátor při nižších otáčkách, rozeznávám jednotlivé noty po sluchu (dřív jsem hrál na hudební nástroj)...

Co jsem se zatím tak zběžně díval, celkem by těmto požadavkům mohly odpovídat tyto. Ale možná existují i vhodnější, nevím, věřím, že zdejší osazenstvo dobře poradí.

Ani nevím jestli chci 2.0, 2.1 nebo 5.1. Cílem bude poslech hudby (nemám vyhraněný žánr, jen nesnáším rap, techno a podobné pseudožánry), hry, filmy, sledování internetových pořadů, v budoucnu možná i samotné TV. Cenově by bylo ideální něco kolem 5 tis. Kč, ale o málo dražší bych taky skousnul.

Díky za rady.
midlan6
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 3. 2. 2014 00:15

Nechápu, proč si muzikant se skoro absolutním sluchem hodlá koupit "rádobydřevěný" plastoškvrky - aktivní dvoupásmovky, ve kterejch je zesilovač s údajným RMS výkonem 55W...

Vzadu na tom boxu se zesilovačem bude pojistka a hodnotu bude mít nejspíš nižší než je 0,5A ...

A už jen to umístění zešilovače do jedný bedny ze dvou znamená ovlivnění akustickejch vlastností - nebudou stejný v obou kanálech, protože objem jedný bedny bude menší o zdroj a zesilovač...

To je jako by někdo tvrdil "mám rád sportovní jízdu, miluju rychlý auta, chci jezdit hodně na německý dálnice a vyblbnout se v rychlosti nad 200km/h - líbila by se mi na to fábie s motorem 1,2HTP, která má mít parametry vhodný pro mě, možná by stačilo i litrový citigo..."
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod iggi 3. 2. 2014 00:28

rozklikol som si temu "repro pro narocneho" ze uvidim konecne riadne repraky - rádove za 100 000kč a tu sa vyberaju budky za 5 000kč :)
doporucujem za tu cenu nejake nearfield monitory typu m-audio bx5, Prodipe Pro 5 V2, Fostex Fostex PM04.d atď.
iggi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 3. 2. 2014 01:53

Bože tak som sa tešil čo sa tu bude vyberať.Hlavou mi blesli hneď aktívne Acony ktoré som nikdy nepočul...tak nebudú ani pasívne do 300e ...njn,škoda
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 3. 2. 2014 03:31

...ale o málo dražší bych taky skousnul.
Díky za rady.

Myslím, že jsi si i sám odpověděl. Okolo 10 tKč se již dají opatřit slušné aktivní dvoupásmové monitory k PC. Kdyby jsi hledal opravdu to, co píšeš, tak je ještě vhodné navýšit cenu cca 7x :nenapadne
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod midlan6 3. 2. 2014 13:18

EKKAR píše:Nechápu, proč si muzikant se skoro absolutním sluchem hodlá koupit "rádobydřevěný" plastoškvrky - aktivní dvoupásmovky, ve kterejch je zesilovač s údajným RMS výkonem 55W...

Protože hudba není můj hlavní zájem, jsou věci které mě baví víc než hudba (a tudíž jsem za ně ochotný utratit mnohem více peněz než za reprobendy), ale i tu hudbu si chci poslechnout aspoň trochu na úrovni.

EKKAR píše:A už jen to umístění zešilovače do jedný bedny ze dvou znamená ovlivnění akustickejch vlastností - nebudou stejný v obou kanálech, protože objem jedný bedny bude menší o zdroj a zesilovač...

Tohle mě třeba vůbec nenapadlo a je to logické. Na co dalšího si mám dát pozor při výběru?

EKKAR píše:To je jako by někdo tvrdil "mám rád sportovní jízdu, miluju rychlý auta, chci jezdit hodně na německý dálnice a vyblbnout se v rychlosti nad 200km/h - líbila by se mi na to fábie s motorem 1,2HTP, která má mít parametry vhodný pro mě, možná by stačilo i litrový citigo...

Dobře pokud to převedeme na auta, tak bych chtěl něco na úrovni mitsubishi lancer evo. Není to nejlevnější ***** (alá citigo), už je s tím celkem velká zábava, ale není to drahé jako Lamborghini nebo Ferrari.

iggi píše:doporucujem za tu cenu nejake nearfield monitory typu m-audio bx5, Prodipe Pro 5 V2, Fostex Fostex PM04.d atď.

Děkuji za radu, podívám se na ně.

icotech852 píše:Bože tak som sa tešil čo sa tu bude vyberať.Hlavou mi blesli hneď aktívne Acony ktoré som nikdy nepočul...tak nebudú ani pasívne do 300e ...njn,škoda

Omlouvám se, ale pod tím pojmem jsem si představil něco jiného :)

DinosaurJr píše:Okolo 10 tKč se již dají opatřit slušné aktivní dvoupásmové monitory k PC.

chtěl bych se opravdu držet okolo té hranice 5k.

Podle jakých parametrů bych měl tedy obecně vybírat a co všechno má vliv?
midlan6
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 3. 2. 2014 14:43

Ahoj,
sice nemam netopyri usi,ale take si rad poslechnu muziku v relativne unosnem financnim limitu.Tento problem jsem nedavno resil.Mel jsem Microlab B77,nebylo to spatne v teto cenove relaci.Chtel jsem jit dal,dlouho jsem vybiral,az jsem kyvl na nabidku od Thomanna.
Aktivni set 2.1 Prodipe Pro 5V2 a k tomu sub Prodipe Pro 10V2.
Bedny jsem dal k PC pres NFB 15.32 a pro me paradni poslech.Sub jsem dal k sestave NAD a bedny WB 685 a parada.
Cela ta sranda me vysla na cca 11500Kc a myslim,ze jsem zabil dve mouchy jednou ranou.Takze koukni na Prodipe 5,uz te to tady nabizeli .
Jinak samozrejme nabidka je podstatne sirsi i v teto cenove skupine.Jen za ty prachy necekej muziku jako z koncertu....ostatne o kompromisech je nejen audio forum,ale vlastne cele nase byti.
Vlada
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod midlan6 4. 2. 2014 00:21

Hodně jsem studoval a četl a nevím jestli jsou samostatné aktivní monitory to co chci. Odrazuje mě hlavně nutnost ovládání každého zvlášť, většinou ještě na zadní straně, což je krajně nepraktické. Chápu že ve studiu to nevadí, ale pro domácí použití je to nešikovné. Úplný vrchol nepraktičnosti by potom nastal, pokud bych si dokoupil ještě SW a musel jeho hlasitost ovládat kdesi pod stolem.

Dokoupení SW totiž není úplně nerálné, protože, jak jsem se dočetl, cílem studiových monitorů je co nejvyváženější zvuk pro všechna pásma (ideálně rovná čára), to je logické. Bojím se že mi občas bude sházet pořádné zabasování (na homeparty apod.), ale to se rozhodnu až podle skutečného dojmu.

Došel jsem k závěru že ideální by pro mě byly pasivní monitory + nějaký zesilovač. Jak na tom bude kvalita zvuku v takovém případě?
midlan6
Junior

Odeslat příspěvekod midlan6 4. 2. 2014 04:08

Tak jsem ještě studoval a s pasivy + zesilovačem bude zvuk pravděpodobně horší než s aktivními a hlavně je to úplně mimo mojí požadovanou cenovou kategorii. Takže budu muset oželet pohodlí a koupit aktivní. Dál jsem zjistil že čím větší průměr repráku, tím bude zvuk odspoda plnější a nebude potřeba subwofer. Takže jsem trochu zvednul rozpočet na 8k a chtěl bych nějaké 8 palcové, jen nevím jaké:
http://www.thomann.de/cz/m_audio_bx8_d2.htm
http://www.thomann.de/cz/esi_aktiv_08.htm
http://www.thomann.de/cz/prodipe_pro_8_ ... _stock.htm
http://www.thomann.de/cz/neusonik_ne08.htm

Na m-audio jsem četl recenzi, odrazuje mě od nich šum v klidovém stavu. K prostudování dalších jsem se ještě nedostal, kdyby o nich někdo něco věděl tak napište. Zřejmě si budu muset dát od výběru dvoudenní pauzu ale pak se do toho zase dám :)
midlan6
Junior

Odeslat příspěvekod icotech852 4. 2. 2014 04:35

ty sa tocis ako had na sporaku :D ,ver tomu ze kvalitne aktivne reproduktory hraju hlbky velmi dobre a pokial ti bude chybat nejaky ten hyperbass,tak dokup aktivny subwoofer.

Na m-audio jsem četl recenzi, odrazuje mě od nich šum v klidovém stavu

ano,to je nevyhodou aktivnych monitorov - do 500e urcite.Sposobuje to aktivna vyhybka - korekcie i integrovany zosilovac.Zial bohu :-]

-- 4. 2. 2014 04:36 --

na fore je vlakno AKTIVNE REPRODUKTORY - popozeraj sa tam,co sa odporuca
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 4. 2. 2014 10:36

midlan6 píše:pokud to převedeme na auta, tak bych chtěl něco na úrovni mitsubishi lancer evo.


V tom případě si našetři někde mezi 30-50 tis. Kč a pak vybírej. Za 5000 Kč dostaneš opravdu maximálně tak tu Fabii 1.2 HTP. Prostě za tuhle cenu je to totální low-end a nelze od toho čekat nic jiného, než že to bude "nějak" hrát.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod iggi 4. 2. 2014 11:05

mam doma Dynaudio DBM50
http://www.thomann.de/cz/dynaudio_dbm50.htm
stoja 300€/ks
Da sa k nim dokupit aj dialkove kablove ovladanie.
Na svoju cenu, maju vynikajuci zvuk. Dokazu vyvinut aj vacsi akusticky tlak.
Oplati swa priplatit...
iggi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod midlan6 4. 2. 2014 11:09

icotech852 píše:
Na m-audio jsem četl recenzi, odrazuje mě od nich šum v klidovém stavu

ano,to je nevyhodou aktivnych monitorov - do 500e urcite.Sposobuje to aktivna vyhybka - korekcie i integrovany zosilovac.Zial bohu :-]

U těchto konkrétně je to ale způsobeno zkratem na DPS. Nevím jestli je to tak u všech, ale na internetu si na to stěžují majitelé.

Petulda píše:V tom případě si našetři někde mezi 30-50 tis. Kč a pak vybírej. Za 5000 Kč dostaneš opravdu maximálně tak tu Fabii 1.2 HTP. Prostě za tuhle cenu je to totální low-end a nelze od toho čekat nic jiného, než že to bude "nějak" hrát.

K fabii HTP bych spíš přirovnal geniusy za 5k, ale jak myslíš.

-- 4. 2. 2014 12:10 --

iggi píše:mam doma Dynaudio DBM50
http://www.thomann.de/cz/dynaudio_dbm50.htm
stoja 300€/ks
Da sa k nim dokupit aj dialkove kablove ovladanie.
Na svoju cenu, maju vynikajuci zvuk. Dokazu vyvinut aj vacsi akusticky tlak.
Oplati swa priplatit...

Tohle už je hodně za mým rozpočtem.
midlan6
Junior

Odeslat příspěvekod Petulda 4. 2. 2014 11:30

midlan6 píše:K fabii HTP bych spíš přirovnal geniusy za 5k

Geniusy za 500 Kč jsou v téhle analogii dětské šlapací autíčko.


Prostě ti nezbývá než pochopit, že repro tebou požadovaných vlastností za stanovený rozpočet nelze pořídit. Nic víc se k tomu napsat nedá.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod midlan6 4. 2. 2014 11:56

Petulda píše:
midlan6 píše:K fabii HTP bych spíš přirovnal geniusy za 5k

Geniusy za 500 Kč jsou v téhle analogii dětské šlapací autíčko.


Prostě ti nezbývá než pochopit, že repro tebou požadovaných vlastností za stanovený rozpočet nelze pořídit. Nic víc se k tomu napsat nedá.

5k je podle soustavy SI 5000. V tom případě se budu budu muset spokojit s něčím "horším". Jak jsem řekl, hudba není můj hlavní koníček... Skoro už jsem rozhodnutý pro ESI aktiv 08. Jsou k nim správné tyhle kabely:
http://www.thomann.de/cz/pro_snake_tpy_2030_kmm.htm
http://www.thomann.de/cz/cae_adapterkab ... klinke.htm

A jaký je mezi nimi rozdíl, kromě ceny? Případě doporučte jiné.
midlan6
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků