mohu pripojit tyto repro ?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod urbape 5. 2. 2014 21:00

Ahoj mám doma reprosestavu genius sw5.1 home theater a mám ktomu jen 2 satelity 2x 8ohm 15w a potrebuji poradit jestly ktomu mužů připojit dva satelity 2x 4ohm 9w jestli tomu nic neudělám předem dekuji
urbape
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod icotech852 5. 2. 2014 21:39

pozri si manual co udava vyrobca - kolko minimalnu ohm zataz je mozne pripojit a ci je mozne aj 4ohmy
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod urbape 5. 2. 2014 21:54

Manuál už nemám repro mám už skoro 5 let
urbape
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bošu 5. 2. 2014 23:36

Manuál najdeš někde na netu..
Sony CDP-CE 375+Onkyo TX-8250+Canton Fonum 501
Bošu
Junior

Odeslat příspěvekod icotech852 6. 2. 2014 00:48

ak ano,tak tie 4ohm ti budu hrat hlasnejsie
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 6. 2. 2014 14:51

icotech852 píše:ak ano,tak tie 4ohm ti budu hrat hlasnejsie

Ale jestli má ten vestavěnej zešilovač výstupní impedanci vhodnou jen pro připojení 8ohm beden, tak ho těma 4ohmovýma přetížíš a můžeš ho tak dokonce i poškodit = odčudit koncový šváby.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Bošu 6. 2. 2014 16:11

Kdyby je připojil jen na surround a používal jen na filmy, ne na hudbu a v rozumný hlasitosti, tak by se TEORETICKY nemělo nic stát, ale víme, jak je na tom kvalitativně Genius.. Doporučit to nemůžu..
Bošu
Junior

Odeslat příspěvekod icotech852 6. 2. 2014 16:23

pokial by ich chcel pouzit a zaroven usetrit - zapoj do serie 4ohm vykonny rezistor

4ohmy (5W alebo 10W)
http://www.tme.eu/sk/details/crl5w-4r3/ ... passives/#

takto
Obrázek
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 6. 2. 2014 19:31

Když už 4ohmový repra, tak dvě do série, impedance bude předepsaných 8 ohmů a nic nebude hrozit - akorát ty plastoškvrky potom na to jsou potřeba celkem 4 (2 na každej kanál)...
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod urbape 6. 2. 2014 22:57

Tak počkat co myslíš tím plastoškvrky ? A já sem zapojil sériové ty 4ohm a hrajou stejně jak ty 8ohm
urbape
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod icotech852 7. 2. 2014 00:01

urbape píše:Tak počkat co myslíš tím plastoškvrky ?

:D :tleskani ^^ a je to tu...
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bošu 7. 2. 2014 00:37

Kina Genius ale plasťáky nemají ;-) (vím, jak to bylo myšleno, ale musel jsem to napsat :-D)
Bošu
Junior

Odeslat příspěvekod ThalesX 24. 2. 2014 08:55

Je to takový "oplastovaný papír".

4 ohmy nelze, satelity tam honí TDA7269 (datasheet ftp://ftp.elektroda.net/pub/Karty%20kat ... da7269.pdf) u kterého není provoz do 4 ohmů vůbec předpokládán. Výrobce sice bokem připouští že se sníženým napájením na 10V toto lze, ale v těch Geniusech jede dost fest na hraně i při 8ohm zátěži, což je příčinou jeho častého úmrtí. IO je původně určený pro nenáročná autorádia s napájením z palubní sítě 14V, maximum je 20V. V těch Geniusech jsem při rovných 230V v síti naměřil 19,8V naprázdno. Když ten IO odejde tak pak vypálí komplet cesty na desce plošných spojů (kterou navrhoval asi nějaký brigádník během studia na střední) včetně usměrňovacího můstku. Pokud se to má zachránit tak nezbyde než to prodrátovat jako na přiložené fotografii.

Obrázek
Obrázek

Někdy to ale zachránit nejde vůbec protože to upálí jedno ze sekundárních vinutí na trafu protože to není samostatně jištěné. Někdy to také sejme reprák co je na to připojený. Fakt konstrukce za všechny prachy.

4ohm zátěž tedy rozhodně doporučit nelze!

I když je dost snadno dohledatelných informací je to šmejd tak pro někoho je Genius prostě the best:
Obrázek
Obrázek
ThalesX
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod EKKAR 24. 2. 2014 21:46

Ten Genihnusně vytuněnej fanouš je opravdu BA(-zerosixsix-)FuN...
Ale má tam chybku - správně má bejt ten centr pověšenej na palubku a přední satelity na sloupcích... :mrgreen: :mrgreen:
EKKAR
VIP uživatel