Stereo sestava kolem 25000 Kč

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod gdak01 26. 2. 2014 16:49

Příští týden bych konečné rád vybral a nakoupit první sestavu do obyváku. 70% hudba, 30% film, hudba tak namátkově Pink Floyd, Warren Zevon, Dire straits, RHCP, Nick Cave, Led Zeppelin, prostě lehčí rock + směs všeho možného, pustim si i dnešní popík. Místnost je asi 3 x 6 metrů, poslech cca z 2,5m. Určitě stereo zesilovač ideálně s digitálníma vstupama, líbí se mi Yamaha RN500. Potřebuju bedny s předním bassreflexem, nemám uplně moc místa. Je mi jedno jestli to budou regály nebo sloupky. Cenou bych se rád pohyboval někde kolem 25000Kč za všechno.

Už jsem slyšel Wharfedale Diamond řadu, 10.2, 122, 10.5 a 155, ale rád bych se podíval ještě po nečem jiném. Aktuální favorit jsou zatím Xavian Delizia, které mě uplně dostaly zpracováním i zvukem.
Rád bych si poslechl ještě Dali Zensor. Nevím jestli mají v Praze někde k poslechu KEF?

Doporučíte nějakou kombinaci zesíku a beden? Co bych neměl vynechat? Bazaru se uplně nebránim. :idea:
Arcam, Nad, Xavian, Altas, Supra
gdak01
Junior

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 26. 2. 2014 19:05

Tady jsou k dispozici HODNĚ :-! 8-D 8-) zajímavý bedny ve tvé cenové kategorii...
http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... nehulak-2/
příliš často se nevyskytují, a těžko asi budeš hledat podobné. Jen budou potřebovat odpovídající zesilovač.
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 26. 2. 2014 19:49

Naposledy upravil bandolier.wz dne 27. 2. 2014 00:37, celkově upraveno 1
:hmm: CW DAC 1 NG basic + BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 26. 2. 2014 21:29

K Deliziim idealne nejaky NAD. Super by byl 356, ale to je mimo tvuj rozpocet. Tak bud bazar 356,352 nebo skvely 372 anebo novy 326.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tomasboza 28. 2. 2014 18:19

Omlouvam se za castecne "ukradeni" tematu, ale po zminovanych zesilovacich take pokukuji, proto si dovolim jednu otazecku: jak by na tom zhruba bylo srovnani uvedenych CA (at uz A640 nebo A650) s Marantz PM7200? Ma nekdo zkusenost z porovnani techto pristroju? Diky
tomasboza
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gdak01 28. 2. 2014 18:32

Sněhulák vypadá perfektně, ale obávám se, že by mi to nepřoslo doma, asi bych na ně ani nenašel místo. Byl jsem si něco poslechnout a určitě hledám sloupovky, slyšel jsem třeba Wharfedale 10.7 a ve srovnání s Cabasse v podobné ceně mě moc nezaujali. Nedoporučíte ještě něco?
Ještě přemýšlim, zda nebude třeba lepší koupit klasický zesík např. A-S500 a k tomu potom nějaký DA převodní nebo zvukovku do usb. Je to lepší řešení než třeba ta Yamaha RN 500 nebo Onkyo 8050?
Arcam, Nad, Xavian, Altas, Supra
gdak01
Junior

Odeslat příspěvekod Petulda 28. 2. 2014 20:23

Onkyum bych ze vyhnul, je to spotrebka nevalnyho zvuku. Yamaha umi hezky veci,ale i poradny minely. RN500 neznam.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod yajohny 2. 3. 2014 11:50

Mam RN500 v kombinacii s Dali Zensor 5 a na lahsi rocku a jednoduchsiu hudbu typu Dire straits a Pink Floyd je to idealna kombinacia. Niesu moc prebasovane, maju svojsky zvuk a slusny priestor vo zvuku. Wharfedale som nepocul neviem porovnat.
yajohny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Janeiro 2. 3. 2014 12:08

Nechci odbihat od tematu, ale spojeni jednodussi hudba a Dire Straits a Pink Floyd mne opravdu pobavilo
Janeiro
Junior

Odeslat příspěvekod starší 2. 3. 2014 15:28

tomasboza píše:Omlouvam se za castecne "ukradeni" tematu, ale po zminovanych zesilovacich take pokukuji, proto si dovolim jednu otazecku: jak by na tom zhruba bylo srovnani uvedenych CA (at uz A640 nebo A650) s Marantz PM7200? Ma nekdo zkusenost z porovnani techto pristroju? Diky


- nikdy som asi M. 7200 nepocul, ale zvuk MARANTZOV sa vseobecne povazuje za menej dynamicky, menej rychly, bez zvyraznenia okrajovych pasiem /basy,vysky/, hraju trochu "stredovo" a odporucaju sa k reprodukcii akustickej hudby, nie su vhodne na rock, klasiku /velke dynamicke skoky/ atd.
- CA 650, 651 /podobne bude asi hrat aj starsi 640/ su zvukovo trochu bum-cink, pricom prave bum /basy/ nie su uplne kvalitne, su trochu zadunene, co v tejto cenovej kategorii nie je nic nezvycajne, lepsie na tom bude az CA 840, 851, niekto hovori ze tieto hraju az moc "sucho", tak si vyber :-) . Este pozor na kvalitu CA, 840 bola poruchova, 640,650 mavali zly subeh kanalov.
- vysledny zvuk velmi, velmi zalezi aj na skombinovani s reprosustavami, MARANTZ sa hodi k prezentne, vyrazne hrajucim /asi sa znovu da povedat bum-cink/ reprosustavam, volakedy ho odporucali ku CANTONOM a niektorym B&W /napr.CM seria/, urcite sa nehodi k niektorym "high-endovo" hrajucim XAVIANOM, tam by naopak mohol sadnut vyrazny CA 640, 650, 651.
- zaverom tolko krat opakovane "sto krát meraj a raz rež", cize treba vela pocuvat, myslim vela reprosustav, zosilnovacov, rôznych kombinacii repro a silicov aj z cenovo pre teba nedostupnej kategorie /mozno zistis,ze bedne za 500eur su ti zvukovo blizsie ako za 5000eur,alebo ze tam az taky zvukovy rozdiel ani nie je,resp.ho nepocujes/ a najst si ten "svoj oblubeny zvuk".

- zaverom by som si dovolil dat sem jednu uvahu, jedneho clena z jedneho podobneho fora, s ktorou sa ztotoznujem.
"Těch vzájemných možností spojení aparátů je neskutečné a skoro nekonečné množství. Navíc do toho vstupuje akustika místnosti (tedy co někde hraje super, ve vedlejší místnosti to může být nic moc a naopak),dále každý z nás jinak slyšíme. Nejen že máme jinak "akusticky" stavěné uši,jsme jinak citlivý na určité frekvence. Co někdo považuje za řezání uší,jiný si spokojeně pochvaluje.Někdo má rád basobřichotřasy,jiný je oželí za daň superčistých středů a výšek.
Někdo má rád především prostor a detaily neřeší (třeba jen kvůli pouštěné hudbě,=myšleno kvalita nahrávky a druh hudby),jiný řeší především detaily a předozadní prostor ho nějak neirituje.
Proto se NIKDY nemůže shodnout na jednotném výsledku. Neexistuje. VŽdy to bude pro někoho dobrý a pro někoho ne.
Je to prostě tolik proměnných,že to nejde. Kdyby to šlo,kupovalo by se jedno zařízení a bylo by to.
No a kdo nedá na svůj rozum,tak pak je to o těch stálých nákupech a zničujících levných prodejích.
Mohl bych zde ukázat na mnohé,kteří bojovali na krev za své aparáty,byli se v prsa a pak potajmu pod jiným jménem prodávali to své za méně jak poloviční cenu. Ta cesta k tomu vysněnému domácímu poslechu je nekonečná,protože je tolik možností.
- autor: "Příspěvekod boxer » pon 02. led 2012 12:30:16"
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod gdak01 2. 3. 2014 23:08

Po dalším poslechu jsem se dopracoval k prozátím finálnímu výběru, aspoň doufám...
Repro Xavian Delizia vs Dali Zensor 5
Zesilovač NAD 356Bee vs Yamaha R-N500 (R-S700 nebo A-S500) u těch Yamah se trochu ztrácím v označení, netuším jestli třeba R-N 500 vychází z poměrně dobře hodnocené A-S500?

Potřeboval bych poradit hlavně u těch zesíků, repro si vyberu podle poslechu, u zesíku to bude trochu naslepo? Poradíte něco k výběru? :?:
Arcam, Nad, Xavian, Altas, Supra
gdak01
Junior

Odeslat příspěvekod p79avt 2. 3. 2014 23:53

Zdravím, co jsem měl možnost slyšet, tak A-S500 mě svým projevem děsně překvapila, když se budem bavit o R-N500, tak si človek musí uvědomit, že tam je převodník, radio, usb atd, za podobné peníze, uvnitř je to jiné a kompromisy tam jsou, tak že po zvukové stránce je to horší, stačí si najít fotky vnitřku obou přístrojů, poslech je ale samozřejmě zásadní. V každém případě zvuk z té yamahy A-S500 je tvrdej a dymamickej, není až tak detajlní nebo s takovou lokalizací nástroju, ale prostě za ty peníze tomu není co vytknout!
RIHA audio
p79avt
Junior

Odeslat příspěvekod gdak01 3. 3. 2014 12:51

Myslel jsem si něco podobného, nevím akorát jestli se mi podaří poslechnout někde oboje.
Ještě nějaká rada ohledně zesíku, Yamaha nebo NAD?

Poslední otázka, má na týhle úrovni cenu řešit kabeláž nebo to je jedno? V normálních cenách se pohybuje třeba Xindak SC-01 http://www.audiodrom.cz/recenze/kabely/ ... -sc01.html, ale upřímně netušim jestli to něčemu pomůže?
Arcam, Nad, Xavian, Altas, Supra
gdak01
Junior

Odeslat příspěvekod p79avt 4. 3. 2014 20:53

pokud je dobrý zesilovač, třeba ta A-S500, kabel je o pocitu, tak že zbytečné utrácení, stačí bohatě Tasker C288 a nějaké slušné banánky.
RIHA audio
p79avt
Junior

Odeslat příspěvekod krmelec 4. 3. 2014 22:27

no ta Yamaha dopadla v téhle recenzi dost špatně http://www.youtube.com/watch?v=odkf4SAY8pI
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků