Brum z repro

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod akburt 21. 3. 2014 21:40

Mám aktiv.repro Pro5 V2,připojené cinch na NFB DAC výstup.Pokud chci použít kvalitní USB připojení,ozývá se z repro brum.Proto připojuji přes optiku,která problém brumu řeší.Tím pádem ale degraduji kvalitu zvuku.USB je jistě kvalitnější,nežli optika.
Noťas i NFB napájím z odfiltrovaného psa a víc už pro to zatím udělat nedovedu.Tento problém je samozřejmě notoricky známý,ale v řešení až tolik postupů není.Snad oddělovací trafo(ale jaké a kde ho sehnat)na jejichž kvalitu se ale také nedá spolehnout.Možná DI BOX mezi signálovou cestu,ale fakt nevím.Proto se obracím na zdejší kolegy,kteří jsou v této problematice zkušenější,zda přijdou s návrhem řešení.
Před těmito bednami jsem měl Microlab B77,kde žádný brum nebyl v této konfiguraci a zapojení.Z NFB výstup DACu jdu RCA kabely z RG62 do beden,čili také snad slušnější odrušení než no name dvojlinka....
Cau a díky Vláďa
P.S.Zdroj signálu je noťas
akburt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 21. 3. 2014 23:34

akburt píše:Před těmito bednami jsem měl Microlab B77,kde žádný brum nebyl v této konfiguraci a zapojení.

Pred Pro5 V2 si mal Microlab B77, uz vtedy si mal NFB15.32 a ziaden brum nebol, ani ked si mal nb pripojeny cez USB??
Ked odpojis Pro5 V2 a do NFB zapojis sluchadla, mas cez USB nejaky brum?
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► HQPlayer NAA ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
HQPlayer Desktop ► Topping E30 ► Topping L30 ► Final E4000, HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 21. 3. 2014 23:48

Se sluchátkama přes USB je zvuk naprosto čistý.Tak stále s tím vším vexluju a přepínám na "denní provoz optikou a režim noční s USB.No dá se to,ale při každém přepínání si slibuju,že se to pokusím vyřešit.
Ano už Microlab jsem měl píchnutý do NFB a zvuk byl OK.Proto jem začal řešit filtraci napájení a vše z jedné zásuvky/potenciálu.Udělal jsem signálové kabely a zase nic.No musím přiznat,už mně nic víc asi mé technické minimum nepomůže.A další a další neúspěšné pokusy vše prodražují.
akburt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 22. 3. 2014 13:49

Napadlo mě ještě něco,co by se dalo zkusit.Na výstupy z cinch bych dal redukce RCA/XLR a bedny bych mohl propojit pomocí XLR.Ale někde jsem četl,že tomu stejně asi nepomůžu.Pokud je jeden prvek v řetězci nesymetrický,bude celé spojení také nesymetrické.
No pak ještě ten DI BOX....
Jo,ten DI BOX bude to pravé ořechové a měl bych mít po starostech.A nemá někdo doma dvoukanálový box,který mu zahálí?Rád bych ho odkoupil.
akburt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod armaman 22. 3. 2014 16:25

Problem bude podla mna v tom pouziti samostatneho napajania pre kazdu bednu.

Preco mam dovod si to mysliet?
Mam mnou robeny predzosilnovac. Povodne som pouzival jeden zdroj s vystupnym napätim 2x15V a pouzival som na kazdu vetvu samostatny usmernovac na konci ktoreho bol vzdy jeden buffer cize dual mono ale s jednym zdrojom no dvoma usmernovacmi.
Po pripojeni k DPA som sa nevedel zbavit brumu.
Nasledne mi znamy upravil zapojenie tak, ze napajanie zo zdroja zapojil len do jedneho usmernovaca a vystup z neho zapojil do oboch buffer-ov.
Problem brumu sa stratil ako para nad hrncom.

A ako tak porovnavam podla dostupnych foto tak rozdiel v napajani Pro5 V2 a Microlab B77 tu je.
Microlab pouziva jeden zdroj a Pro5 ma napajanie monitorov pre kazdy solo
Obrázek
Microlab B77
Obrázek
Pro5 V2
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod akburt 22. 3. 2014 23:15

Čau Armaman,
to je docela pravděpodobný co píšeš.Pokud jsem měl B77,tak byl klid.Já to původně přikládal větší citlivosti,ale to je blbost.Tady se mi hádají potenciály a v tom je problém.
Chystám se v pondělí,že zajedu koupit RCA/XLR převodník.Na to píchnu Kabel full XLR do bedny a uvidím.Co jsem vyčetl na forech,mohlo by to zapůsobit kladně.No a pokud nevyjde tahle záležitost,budu muset koupit DI BOX,tam ale zase nevím,co to udělá ze signálem....Ale snad to nebude tak horký.
Jinak Ti povím,že jsem docela zklamaný z toho,že zareagoval pouze bogino a ty.Pravdou je,že tenhle problém je notorickej,ale určitě je tady pár zvukařů,kteří by mohli pustit šťávu a alespoň člověka navést.No nic,zase jsem si aspoň rozšířil obzory a něco se dověděl,ale je to jako stále objevovat ameriku.Tato problematika je specifická a moc s ní do styku nepřijdeš.Tak snad dotaz na foru by nemusel zapadnout.Nebudu brečet,když se člověk kousne,tak se většinou někam dopracuje.Ale smysl fora mě potom uniká.
hezký večer Vláďa
akburt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod armaman 23. 3. 2014 09:30

Vies ako by to dopadlo?
V principe jednoducho, odbornici naslovo vzati by odpojili zem-ground a je po probleme.
Lenze to tu nikto na "plnu hubu" nepovie pretoze su to "profesionali".
Sam som raz dostal takuto radu od znameho ktory ma inych znamych zvukarov.
Je to predsa len lacnejsie ako oddelovacie trafo.
AAAleeee..... Je to ice diletantska rada ,ale ani tu sa nemusi osvedcit. Sam som takychto pokusov urobil hafo a nakoniec to viedlo i tak len k tomu ,ze som si znicil DPA a stalo ma to potom nemalo prostriedkov.

Takisto by ma ten problem nenapadlo porovnat s tym mojim ak by som si to nepreskakal.

S DIBox-om vela stastia a dufam ,ze Ti to vide.
No z minulosti viem ked sa tu cosi podobne riesilo,ze to velkym prinosom nebolo.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod armamen 23. 3. 2014 11:13

Nespekuluj na internete. Daj si to odmerat odbornikom, ktory sa v problematike vyzna. Mozno to bude iba hlupost. Oddelovacie trafo je vec dobra, ale nie vzdy nutna.
armamen
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod akburt 23. 3. 2014 11:27

Zem bych nikdy neodpojil,to mi bývalá profesní čest nedovolí.Zítra odzkouším variantu redukce rca/xlr a kabelem xlr do beden.Mnoho lidí tenhle "paskvil"s pseudo vyváženým připojením podporuje.Je to rychlá a levná selekce problému.
Pokud toto nevyjde,zkusím se dohodnout na zápůjčce DIboxu,což díky galvanickému oddělení by mělo problém vyřešit.
A třetí variantou je zachovat současný stav pomocí optiky.
Vláďa
akburt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 24. 3. 2014 21:33

Pokračuji velmi malými krůčky dopředu.Dnes jsem si zbastlil kabel rca/xlr a výsledek-no zlepšení je podstatné,ale...
Intenzita brumu se snížila poměrně podstatně,ale jsem ve fázi,kdy ho stále slyším,hlavně při použití myši.Jakmile začnu rolovat myší,nebo trackballem,to je jedno,tak šum vyleze.
Teď mi zbývají ještě cca tři možnosti
pasivní DI BOX
nový napaječ
oddělovací trafo 1:1 na napájecí větvi
Ideální by bylo si od někoho půjčit DI BOX,nebo si ho objednat přes net a pokud nebude funkční,tak ho v zákonné lhůtě vrátit.
Nový napaječ,ten samý případ,objednat,odzkoušet a případně vrátit.
Nebo oddělovací silové trafo,tam by měl být účinek asi z těchto variant nejlepší.Zkusím ještě něcp vygooglit,abych si srovnal pořadí testů.
Vláďa
Vlastně je tu ještě jedna možnost,zachovat stávající stav,bedny přes optiku a sluchátka přes USB.Ale ty bedny hrajou přes USB podstatně lépe,ta hudba má větší drive,dynamiku.Je to živější a zábavnější,tak budu asi pokračovat a eliminovat další kroky.
akburt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod snejdy 25. 3. 2014 10:35

Zemní smyčky jsem taky dlouho řešil, jediná nejspolehlivější cesta bez negativního vlivu na zvuk je dát repro na oddělovací síťové trafo. Tyto trafa prodává např. Diametral (vyrábí laboratorní zdroje apod.). Nebo pak jet v signálové cestě přes optiku ale tam už je otázka jaké vzorkování ten konkrétní výstup zvládá...
DOMA: Xonar essence STU (opamp mod), Sennheiser HD 650,
NAD C 326 BEE + Klipsch RB-81 II + Klipsch SW-112
NA CESTY: Hifiman HM-601 (256GB, Rockbox), Clip Zip (Rockbox),
Sennheiser IE 80, Bose MusicMonitor, Bose soundlink III
snejdy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 25. 3. 2014 11:23

Cau snejdy,to že je to nejčistější řešení problému to po nastudování netu už vím.Je to ale také jednoznačně nejdražší řešení.
Myslím,že na ten můj poslech z noťasu dávat řádově tisíce korun,tak to se mi moc nechce.To se raději spokojím,pokud pracuji s mírným klidovým šumem,který se ve spektru ztratí.A pokud nepracuji s ntb a je poslouchám,je to čisté.
Takže kompromis hledám tak do 1000Kč.A tyto trafa jsou podstatně výš.Uvažuji,že si objednám toto řešení /STAGG SDI-ST/ a pokud bude výstup stále bručet,tak zkusím jiný zdroj noťasu a pak mi už zbývá jen návrat zpět k optice,nebo slabý brum,je to tedy k nas.r.á.ní.Ale díky za radu,dává mi to pocit,že na to nejsem sám :hm
akburt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 27. 3. 2014 15:12

Tak problem brumu je VYŘEŠEN,koupil jsem SDI-ST a je po brumu.Řešení bylo v podstatě jednoduché.Jen člověk musí projet internet a vylučovací metodou se dobrat řešení.
Teď si uvedomuju,že je tu ještě jedno jednodušší řešení.Ze sluchátkového výstupu velkým 6.3 jackem přímo do vstupu beden.Ze sluchátek byl poslech čistý a je to bez dalších"*****ítek".Jdu to zrealizovat,věci na to tady mám...
Vláďa
akburt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 27. 3. 2014 17:34

akburt píše:Teď si uvedomuju,že je tu ještě jedno jednodušší řešení.Ze sluchátkového výstupu velkým 6.3 jackem přímo do vstupu beden.Ze sluchátek byl poslech čistý a je to bez dalších"*****ítek".Jdu to zrealizovat,věci na to tady mám...

Tebe nebrumi "DAC OUT" RCA vystup z prevodnika NFB15.32. Keby brumel vystup z prevodnika, tak aj sluchadla by brumeli. Brum vznika spojenim zemi pocitaca a aktivnych repro. Sluchatkovym kablom tieto zeme rovnako spojis ako RCA kablom.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► HQPlayer NAA ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
HQPlayer Desktop ► Topping E30 ► Topping L30 ► Final E4000, HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 27. 3. 2014 18:18

No vidis,ale ted je vse naprosto ciste.Kabel Jack 6.3 rozdeleny do dvou XLR, napajejici bedny a je to ciste.Direct box to vycistil z DAC take,ale rekl bych,ze tam pak byl utlum.
Dulezite je,ze ted uz slysim jen ventilator NTB a s tim zit dokazu. Ale vycistit ho,take by nebylo od veci.Kdyz byl novy,tak byl tichy,treba se do toho jeste pustim.
akburt
Mírně pokročilý

Další stránka