Poraďte prosím zvukové 5.1 řešení k MMC

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod premo2 13. 6. 2014 00:50

Zdravím,
chtěl bych si k MMC Popcorn A-400 pořídit 5.1 ozvučení. Cenový limit je 10.000 Kč, čím levněji tím lépe. Potřebuji aby systém měl digitální optický vstup a co nejšírší podporu zvukových formátů. Přehrávat budu mkv soubory. Koukal jsem na Logitech Speaker System Z906, ale prý podlre recenze zvukově nejsou příliš kvalitní, tak jsem koukal na ONKYO HT-S3505. Co by jste doporučili abych si se svým popcornem užil kvalitní 5.1 zvuk. Jo a podmínka je možnost montáže satelitů na zeď.
Díky.
Honor 20 Pro - Android 10
premo2
Junior

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 13. 6. 2014 07:51

To Onkyo vypadá velmi dobře, díky za tip. Pokud bys ho pořídil, neváhej se podělit o dojmy.
_DAVE_
Junior

Odeslat příspěvekod Trymore 13. 6. 2014 08:24

V podstate je to to isté čo Logitech Z 906. Jediný rozdiel je v tom, že zosilňovač je v tej veľkej krabici, ktorej hovoríme AV receiver. Subík je omnoho menší, satelity v podstate rovnaké, výhodou môže byť tuner a hdmi. Takže viac funkcií za podobnú cenu. Zvukovo to nebude o nič lepšie.
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Martin2133 13. 6. 2014 09:06

Až na to, že při přehrávání BD (HD formát) disku Onkyo poskytne až k neuvěření zvuk co byste z těch bedniček nečekali (já také na za ty peníze) s snesitelným doprovodem basu u efektů zatímco Logitech poskytne přebasovaný nemastný neslaný zvuk s divným surround efektem a bez detailů. Obě sestavy jsem měl. Velmi záleží na preferencích a velikosti místnosti, ale Onkyo neurazí - na hudbu nedoporučuji ani jedny.

Málem jsem zapoměl, díky Av receiveru u onkya si později můžete pořídit lepší sestavu reproduktorů a proto bych spíš vzal sestavu s možností připojit aktivní subwoofer např. http://domaci-kina.heureka.cz/onkyo-ht-s4505/ a taky bych se ohlédl po bazaru, dají se sehnat lepší sestavy a dokonce i tyto sestavy levně.
JBL ES80 + Proson R10 → Harman/Kardon 3490 → Fostex HP-A4 → PC
Hifiman HE-400i, V-Moda ZN
Martin2133
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod premo2 13. 6. 2014 12:18

Martin2133> Ahoj, díky za odpověď, a jaký má ten ONKYO HT-S3505 systém zvuk při přehrávání BD ripů v mkv (dolby digital, DTS). Je jediný rozdíl mezi HT-S3505 a HT-S4505 jen to, že ten druhý má aktívní subwoofer ? Jaký je rozdíl mezi aktívním a pasívním subwooferem ? Ještě se chci zeptat: Tyto systémy asi nepodporují Dolby Prologic 2 nebo nějakého jeho nástupce, že ? Všiml jsem si, že mají USB vstup a podporují MP3, takže představa je ta, že bych tam píchnul flashku s MP3 a receiver by stereo hudbu rozprostřel do 5.1. Vím, že ty repro nejsou moc na hudbu vhodné, chtěl bych to jen vyzkoušet, na hudbu mám micro systém.
Díky.
Naposledy upravil premo2 dne 13. 6. 2014 13:25, celkově upraveno 1
premo2
Junior

Odeslat příspěvekod Martin2133 13. 6. 2014 13:18

Stále se jedná o kino kolem 10.000 kč, takže nečekat zázraky a nejlépe si někde poslechnout, aby nedošlo ke zklamání, nicméně mě se zvuk čistě na DK líbil. A jsou i jiné podobné sety jako Denon, Yamaha či dražší Harman/Kardon. Recenze pro info - http://avmania.e15.cz/onkyo-ht-s3405-te ... ho-kina-51

Jaké jsou přesné rozdíly, to z hlavy nevím, chce to porovnat specifikace ale 4505 je novější série takže tam budou nějaké rozdíly jako v podpoře formátů atd a tuším, že má i kalibraci s mikrofonem., a 4505 má zas o něco novější a lepší satelity a subwoofer, který tolik nerezonuje jako u 3505tky. Kupodivu novější satelity hráli stejně dobře jako sestava od H/K jen Sub byl u H/K o něco lepší.

Tak znalý nejsem abych popisoval rozdíly mezi aktivním a pasivním SW, na to tu jsou jiní machři, ale jde o to, že pasivní se v tomto případě připojuje dvojlinkou k zesilovači, kdežto aktivní má zesilovač v sobě a připojuje se (v tomto případě) cinch kabelem a do el. sítě a jde o to pokud by šlo o budoucí upgrade tak je dle mého názoru větší výběr z aktivních SW než z pasivních.
Z postřehů často vídám pasivní SW u stereo sestav, jsou o něco levnější než akt., ale záleží na zesilovači, jelikož pohání jak SW tak ostatní reproduktory zato aktivní SW je možná o něco dražší, zas nezatěžuje (receiver) zesilovač pač má vlastní, má vlastní nastavení a vlastní nastavení hlasitosti, je prostě snažší ke sladění s ostatními repro.
Martin2133
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod premo2 13. 6. 2014 13:30

Díky moc za odpověď, editl jsem můj předchozí příspěvěk poté co jsi odepsal, zajímalo by mě ještě toto:
Tyto systémy asi nepodporují Dolby Prologic 2 nebo nějakého jeho nástupce, že ? Všiml jsem si, že mají USB vstup a podporují MP3, takže představa je ta, že bych tam píchnul flashku s MP3 a receiver by stereo hudbu rozprostřel do 5.1. Vím, že ty repro nejsou moc na hudbu vhodné, chtěl bych to jen vyzkoušet, na hudbu mám micro systém.
premo2
Junior

Odeslat příspěvekod Martin2133 13. 6. 2014 14:26

Myslím, že u obou setů je jak Dolby PLII Music tak i Neo:6 Music a další dekodéry, které toto dokážou. Jen si nejsem jist zdali mají USB. Jako zvuková kulisa dobré, soustředěný poslech už ne.
Martin2133
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 13. 6. 2014 15:08

A co něco takové, když tu padl Harmana Kardon? Pěkný set https://www.mall.cz/3-d-receivery/harma ... 158-hkts-5, přímo HKTS 5 mám doma a hlavně subwoofer je lahoda poslouchat v této cenové kategorii low-endu krasně basuje na takového prcka, možná i díky uzavřené ozvučnici a celkově bych doporučil set na domácí kino do 10 000,-
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý

Odeslat příspěvekod premo2 13. 6. 2014 16:50

Bohužel nemůžu najít, kde by se ještě prodával. Co jsem se díval do specifikace, tak u ht-s4505 píšou, že USB má a podporu flashdisků taky.
premo2
Junior

Odeslat příspěvekod premo2 13. 6. 2014 19:02

Tak jsem se dočetl na stránkách onkya ve specifikacích, že Dolby Prologic IIz ani DTS Neo:X u modelu HT-S4505 ani 3505 nejsou podporovány. Dočetl jsem se na jednom anglickém fóru, že majiteli při přehrávání hudby z Usb hrají jen dva přední satelity (příspěvek z roku 2012).
premo2
Junior

Odeslat příspěvekod Martin2133 13. 6. 2014 19:58

Taky snad nikdo neřekl, že tam DD PIIz a DTS Neo:X jsou, jsou nové a ani by tam být nemohli, jelikož jsou určené pro víc reproduktorů než tyto receivery vůbec umožní připojit. Měl jsem na mysli DD PII a DTS Neo:6, které pochopitelně podporují a ty namísto PIIz a Neo:X rozšiřují zvuk ze stereo jen do 5.1 (virtuálně 7.1) ozvučení. Zda-li USB umožňuje přehrávání Stereo vstupu do multichanel výstupu nevím, jelikož jsem jej nikdy nepoužil, vše by mělo být v manuálu.

http://www.uk.onkyo.com/en/products/ht-s4505-75929.html
Martin2133
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod premo2 13. 6. 2014 20:55

Jo, máš zcela pravdu Dolby Prologic II i Dts Neo:6 jsou podle manuálu podporovány, ale hlavně mě zajímá, jestli lze použít tyto 2 technologie při přehrávání Mp3 z Usb. Pokud ne, tak pro mě Usb port pozbývá smysl.Z manuálu jsem se to nedozvěděl.
premo2
Junior

Odeslat příspěvekod Martin2133 14. 6. 2014 10:57

Zeptal bych se dovozce cptpraha.cz, vzhledem k tomu že u propojení AUX to fungovalo, tak nevím proč by nemohlo u USB, ale za dotaz nic nedáš, když je to pro tebe důležité.
Martin2133
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 16. 6. 2014 00:29

Neomezoval bych se při rozhodování vybavením usb (ještě s podporou MP3 ),v případě tohoto setu to stejně nebude žádná hitparáda, spíš jen kulisa. Ten tvůj POPCORN přeci musí mít možnost připojení USB flashdisku.
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý

Další stránka