5.1 k TV s optikou do 5.000 + rady

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bartyx 11. 7. 2014 14:48

Zdravím,

mám Samsung 50" 3D plazmu (nevím teď přesně typ, jsem v práci), která mimo to, že má tragickej DVB-T tuner, tak taky dost dobře nezvládá převod AC3 zvuku na stereo. Nějak zapomíná na center kanál a když pustím film s AC3 nebo DTS zvukem z flashky nebo disku, tak prakticky neslyším dialogy.

Chtěl jsem to řešit soundbarem, protože nemám moc dobře řešenou místnost, ale hodně lidí mi ho vymlouvalo a tak nakonec jsem si řekl, že bych možná i zkusil nějak vymyslet rozmístění 5.1

Moje otázky tedy zní:

Jakou 5.1 sestavu koupit, aby měla nejlépe optiku, kterou na televizi mám a stála tak do 5000,-


Další otázka se týká toho, jak to vůbec bude fungovat? Když zapojím tu sestavu do optiky, tak bude hrát všechno, třeba i TV Nova z těch repráků (je mi jasné, že ne pravým 5.1 zvukem)? Pokud ne optika, jde to připojit takto i třeba přes HDMI?

Prostě chci docílit toho, aby mi hrál zvuk z jakéhokoli zdroje z těch repro a aby při filmu s AC3 nebo DTS hrálo z repro opravdové 5.1

Pokud se to už někde řešilo, tak se omlouvám, moc tohle fórum nenavštěvuji.

Předem moc děkuji za odpovědi a rady.
Bartyx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ...drát 11. 7. 2014 20:42

za tú cenu by som radšej kúpil soundbar
...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Martin2133 11. 7. 2014 21:42

http://elektro.bazos.cz/inzerat/3673224 ... -22HDX.php

Propoj jej HDMI, pokud má TV ARC, nic řešit netřeba, pokud ne tak optiku k tomu. Zbytek je samo sebou v manuálu. Zbytek sestavy na 5.1 bys musel dokoupit, ale lepší než soundbar.
JBL ES80 + Proson R10 → Harman/Kardon 3490 → Fostex HP-A4 → PC
Hifiman HE-400i, V-Moda ZN
Martin2133
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod druh8472 11. 4. 2015 07:54

TV musí mít HDMI ARC neboly zpětný kanál laicky vystupní HDMI :-) pak ti pujde přes 5.1. i ta tvá úžasná TV Hovna 8-) Každopádně na to píše bych raději pořidil jak se zde píše sound bar a nebo av reciver a ktomu bedny jeto síce větší investice ale pokdu ty jde o AC3 a kodeky je to lepší ne každé domací kino umí všechny kodeky některé postradají i tu optiku a vetšinou zvukově moc nepředčí samotnou TV se svýmy pidi repračky.

A TV vysílaní bych do 5.1. moc nepřeváděl budeš z toho zklamaný. Raději kvalitní 2.0 (2.1) než pseudo 5.1
druh8472
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků