Regálové repro k staršiemu DK

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Igi StDf 28. 8. 2014 09:01

Napadla ma takáto "kacírska" myšlienka. DK je Phill. HTS3357.Písané má na tie reprá výstupy 2x75W . Reprá čo chcem vymeniť sú 3Ohm 3" full range chrastítka 0,62kg. Dôvod je ten, že sa mi nepáči ako to hrá pri pozeraní koncertov z TV . (Satelit , z Tv cez spdif do DK 2/0. Z mpegX veľa nečakám ani po prípadnej výmene( ak má vôbec význam) týchto FR a FL repro. Pri zvuku z TV v režime stereo hrá s repro aj SW. Priestor je cca 22 m2 . Cena tak +/- 200€.
Igi StDf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Igi StDf 1. 9. 2014 09:39

Ahojte. Pozerám, žiadny názor, žiadna rada, asi som to zle napísal. Ospravedlňujem sa, ale chcel som sa spýtať či tá výmena za regálové repro za cca 200€ (a keď tak aké?) má vôbec ku tomuto DK význam. Alebo stačí pripojiť niečo ako aiwa sx-ns22 od veže čo mám v inej izbe a manželka to počúva pri žehlení. Ragály za cca 100€ aj stĺpy k starším zariadeniam boli diskutované nedávno. Budem vďačný za všetky názory a rady.
Igi StDf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Trymore 1. 9. 2014 11:10

Naozaj, bude to zbytočne. Takáto výmena zvuku nijako neprospeje. Ibaže z estetického hľadiska, možno.
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod armaman 1. 9. 2014 11:14

Suhlasim s kolegom vyssie....
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Bošu 1. 9. 2014 12:05

Za tu cenu regálů blbost. Ty Aiwy zkus připojit a uslyšíš. Mě kdysi zbyly Sony bedny a prdnul jsem je tenkrát ke kinu Genius a hrálo to výrazně líp. Vyzkoušením nic nezkazíš.
Onkyo TX-8250+Canton Ergo 90 DC+Polk Audio HTS 12
Bošu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Igi StDf 2. 9. 2014 08:20

Ďakujem za názory. + : - je 1:2 (Sony-hrálo to výrazně líp : zvuku to neprospeje) tá cena mi vyšla naozaj aj kvôli estetickému hľadisku. Mal som vytipované Klipsch kb 15, Q ac.2010i a Warfedale Diamond 10.0.Prvé dva som aj reálne videl aj počul.Warfy len na obrázkoch.Ale ak je kvôli tomu DK v podstate jedno čo k tomu pripojím, Klipschy sú väčšie a Warfy horšie dostupné a drahšie. Asi skúsim Q ac 2010i grafit za 180€ , ktoré mi rozmerovo aj vzhľadovo vyhovujú .Tie aiwy tam aj tak nemôžem dať na stálo.
Igi StDf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bošu 2. 9. 2014 11:20

Takhle: To kino do satelitů nepouští celé frekvenční pásmo, nepustí ti tam hloubky, nevim od kolika Hz ty satelity hrajou, ale pokud tam dáš lepší bedny, prostě je nevyužiješ, proto píšu, že vrážet do toho peníze nemá smysl. Já ty Sony měl nevyužitý, tak jsem je tam připojil a výrazně se zlepšilo středové pásmo, proto píšu výrazně lepší. Zvuk nebyl prostě tak zastřenej, ale to se dalo čekat oproti Genius satelitům..
Onkyo TX-8250+Canton Ergo 90 DC+Polk Audio HTS 12
Bošu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Igi StDf 3. 9. 2014 08:58

No ak by to bolo tak ako píšeš , to by mi práve vyhovovalo. To kino hrá relatívne počúvateľne ak je zvuk DTS, 5.1, AC3. Ja to chcem vymeniť, aby sa zlepšil zvuk DD 2.O z TV. Skúšal som rôzne kombinácie možnotí nastavenia zvuku v TV a DK. Pri zvuku DD 2.O z TV to najpočúvateľnejšie hrá pri nastavení zvuku z TV "stereo" a DK tiež v režime streo. Vtedy hrajú tie dva repro čo chcem vymeniť a SW domáceho kina. Basy mi tam vôbec nechýbajú. Chýbajú mi tam asi stredy a výšky
čo si myslím preto, lebo sa to počúva lepšie keď nechám hrať aj reproduktory tenkého LCD(led) TV. Ale nie vždy lebo niekedy je problém so synchronizáciou. Preto som myslel, že keď nahradím 3" full range chrastítka dvojpásmovými regálmi, bude to hrať lepšie aj pri vypnutom zvuku z TV repro.
Igi StDf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bošu 3. 9. 2014 14:48

Tak zkus ty Avie a uvidíš :-) Třeba to bude lepší, třeba ne, ale fakt tam nemá smysl cpát nějaký lepší repráky. Když to bude znít lepší, pořid za pětikilo nějaký vzhledově pěkný repro od nějaké věže a je to.
Onkyo TX-8250+Canton Ergo 90 DC+Polk Audio HTS 12
Bošu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Trymore 3. 9. 2014 14:58

Už keď tak veľmi chceš, tak nič drahšie ako toto nekupuj:
http://elektro.bazos.sk/inzerat/4002452 ... t-evo4.php

Uzavretá konštrukcia bude len výhodou.

Prípadne:
http://elektro.bazos.sk/inzerat/4106235 ... BP-200.php

Zbytočne ti kupovať nové k starému DK.
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SmokeMan 3. 9. 2014 18:44

nepises odkud si, ale v kazdym vetsim bazaru se valej repraky z domacich kin za par kacek... posledni pripad, co mam z okoli, tak kamarad koupil 5.0 set repro jvc za 500 kc od kina, co se bezne prodavalo za trojnasobek jeho LG. Pripojil a nestaci se divit :) jinak ja mam spis opacnou zkusenost u tech levnych kin, tem skutecne lepsi repro nepomuze ani kdyby....
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Igi StDf 4. 9. 2014 10:50

Páni, veľmi pekne ďakujem za Vaše rady. Zoberiem to po poradí.
Bošu píše "pořid za pětikilo nějaký vzhledově pěkný repro od nějaké věže a je to." To by bol ideálny prípad ak by som niečo také zohnal. Ešte sa spýtam aký minimálny písaný výkon by tie reprá mali mať, aby som ich s kľudom mohol pripojiť ? DK má písané výstup na satelity 4x75W.
Ad Trymore : Vďaka za tipy. Ak by boli čierne T-evo4 za 70 evri to by bol celkom dobrý kauf .Je to to čo hľadám po vzhľadovej aj rozmerovej stránke. Chlapec zatiaľ nedvíha telefón. Yamahy sú väčšie ako by som chcel.
Ad SmokeMan : Pôjdem sa pozrieť do nejakého el.bazáru v BA. Ja som ale nechcel meniť všetky repá. Už som písal " To kino hrá relatívne počúvateľne ak je zvuk DTS, 5.1, AC3. Ja to chcem vymeniť, aby sa zlepšil zvuk DD 2.O z TV. "
Len Tak btw. Reprá Q ac 2010i som si chcel vypočuť na najlacnejšom AVR čo tam majú. Nechceli lebo vraj najlacnejšie čo majú momentálne k dispozícii ja za viac ako 1000€. Pripojili ich na NAD zostavu CD prehrávač +stereo zosilovač cca za 800€. Pustili mi Vlastu Redla , potom som chcel niečo rockovejšie tak mi pustili Metallicu. Pekne hrali tie Q acéčka, ani trúba mi tam nechýbala.
Igi StDf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod majso 7. 9. 2014 12:05

Má to význam pri Onkyo htx-22hdx (pridať regálové)? Vytvorila by sa tak konfigurácia 4+1. ? Prepáč, že sa ti pchám do témy, ale je to podobné :)
Vsonic R02 Pro II, Alesis M1 Active MkII, Focusrite 2i2
majso
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Trymore 7. 9. 2014 15:51

Nemá to význam, škoda reči.
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod majso 7. 9. 2014 18:17

Tak originálna rozširujúca sada od Onkya už nie je na predaj. Prečo by to bolo škoda reči?
Vsonic R02 Pro II, Alesis M1 Active MkII, Focusrite 2i2
majso
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků