Reproduktory k notebooku

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Xsichtik 8. 9. 2014 19:39

Ahoj, potřeboval bych od vás poradit ohledně výběru reproduktorů. Přemýšlím, jestli by stálo za to koupit AV receiver + reproduktory nebo set reproduktoru, které zapojím do 3,5 jacku.

Samozřejmě vím, že první možnost je výrazně levnější, ale zato asi méně kvalitní. Díval jsem se, co se nabízí a mám dojem, že sehnat AV receiver + dva satelity a subwoofer za 10 000 je možné, ale nevím, jestli to v této cenové hladině bude znatelný rozdíl oproti již připraveným "setům" pro PC. V této elektronice se moc neorientuji, takže nevím, jestli lze koupit receiver 5.1 a připojit k němu dva reproduktory, které budou normálně fungovat a třeba někdy za pár let přikoupit další nebo je potřeba stereo receiver.

Někde jsem četl, že lze připojit receiver k PC pomocí HDMI kabelu a zvuk pak jde přes grafickou kartu. Jelikož nemám optický výstup, tak se mi tato možnost líbí. Ovšem rád si nechám poradit.

Jak jsem psal, cenová hranice je 10 000. Nejsem audiofil, který by vždy preferoval kvalitu před penězi. Pouze mě napadlo, že by se možná vyplatilo nyní více zainvestovat, když bych to měl na pěknou řádku let. :-)

Díky za rady
Xsichtik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Wolverine 9. 9. 2014 10:55

Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Xsichtik 10. 9. 2014 13:04

A myslíte, že vzít
Creative SOUND BLASTER X-Fi Surround 5.1 Pro
HARMAN/KARDON SoundSticks III
je dobrá volba nebo by se dalo sehnat něco za stejné peníze s lepším zvukem? Četl jsem k tomu nějaké recenze a tyto reproduktory docela chválili.

Jinak děkuji za pomoc
Xsichtik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Wolverine 10. 9. 2014 13:19

Z prvního příspěvku jsem usoudil, že chceš slušnou sestavu za deset tisíc a ne šmejd k PC za čtyři tisíce.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Xsichtik 10. 9. 2014 13:28

Právě proto jsem sem psal, protože se v tom moc nevyznám. Původně jsem myslel, že bych koupil AV receiver 5.1 do kterého bych připojil přes HDMI notebook a k němu dva reproduktory a subwoofer. Ale nevím, jestli to tak lze udělat, když je to pro 5.1. Dále nevím jestli stereo zesilovače umožňují připojit subwoofer. U receiveru se mi líbila možnost budoucí rozšiřitelnost.

Ale jak jsem psal, když by ten "šmejd" nehrál špatně a rozdíl mezi ním a sestavou za deset tisíc nebyl propastný, tak bych zbylé peníze asi využil jinak.
Xsichtik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Xsichtik 11. 9. 2014 15:21

Měl bych poslední prosbu.
Koukal jsem se po bazaru a narazil jsem na Harman/Kardon HK 3390 a k tomu M-Audio BX5 D2.
První co mě zajímá, jestli to není úplně špatná volba a jestli spolu budou správně fungovat. A druhá otázka je, když nemám žádný digitální výstup zvuku v notebooku, tak jestli při připojení přes analog bude vše fungovat správně. Nevím jestli se tím třeba neztrácí kvalita.
Díky za trpělivost :-)
Xsichtik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PCDaemon 11. 9. 2014 16:15

Ten stereo receiver je skor na pasivne reprosustavy a tie M-Audio su aktivne. Ale s notebookom som pocul hrat toto https://www.alza.cz/bose-companion-tm-5-d185170.htm Keby som to nevidel, tak neverim, ze z takych malych reprakov dokaze ist taky mohutny zvuk. Navyse nepotrebujes zvukovku, lebo sa to pripaja cez USB. Tu je recenzia http://www.svethardware.cz/recenze-bose ... si/29820-4 Ale najlepsie si nieco vypocut na vlastne usi, aby ti to vyhovovalo. Tisic usi, tisic chuti. :-)
PCDaemon
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků