Opravdu stačí na film horší sestava než na hudbu?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MRyoda 27. 9. 2014 15:41

>ThalesX
Zmeraj si skreslenie BW, Canton za 30 a inu bednu, kde je pouzity Scanspeak, AT, Mundorf a uvidis sam. Potom sem tie grafy zaves. Niekto si bude oci pretierat.
>Petulda
Nemienim tu nikoho presviedcat, ci o problematike nieco viem, alebo nie. Podla teba nie, OK. Tebou spomenute BW 600 s2, konkretne model 683 podla oficialnej stranky 52Hz - 22kHz ±3dB on reference axis. Moja predstava o 3pasme je ina. Niekomu staci 3p, ktore hra rozsah, ako lepsia regalovka, alebo vacsi studiovy monitor. OK. Ale potom sa nemame dalej o com bavit, lebo mame diametralne ine predstavy a naroky.
may the force be with you
MRyoda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ThalesX 27. 9. 2014 19:17

A který typ zkreslení bys rád? Známe jich celou řadu. Prosím specifikuj :) Zvukový charakter tebou zmíněných beden je dán něčím trochu jiným než jen prostým zkreslením, ale to ti jako znalému jistě nemusím vykládat že?

Více než dvoupásmové bedny nejsou jen o rozsahu, ale o celé řadě dalších vlivů - různé druhy zkreslení v jednotlivých částech pásma, směrovost, zatížitelnost a teprve na konci se lze bavit o rozsahu. Rozsah směrem nahoru není tak důležitý, spíše hrají vliv jiné faktory.

Dále si se evidentně špatně díval - BW 683 mají udávaný rozsah v referenční ose 38Hz – 22KHz (v toleranci ±3dB) a 30Hz – 50KHz (v toleranci -6dB). Těm 50KHz bych zrovna moc nevěřil, ale to je koneckonců jedno - není to důležité. Zbytku bych i věřil a na bednu se dvěma 6,5" basáky je to rozumný výsledek. Nevím tedy co to meleš. Snad jediné v čem s tebou mohu souhlasit je že máme asi jiné představy o kvalitě. Hlavně o té technické a reálně poslechové. Na leštěnku typu Mundorf nehraju, to je (na rozdíl od těch Skanspeaků) jen vějička na chytrolíny.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků