Reprobedny Tesla - opravy/úpravy/přestavba

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ThalesX 9. 4. 2015 22:58

Tak to nevím. Já si dávám vždy záležet nejen na technické funkčnosti, ale i na vzhledu aby to nějak vypadalo a nemusel se za to styděl. Před sebou i před ostatními.

Mě spíše zaujala ta cívka co tam na třetí fotce vpravo jen tak lítá. Co to má být?
ThalesX
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod MartinZbrna 10. 4. 2015 12:51

Ale jo, já s tebou souhlasím. Proto sem taky dvě desky dělal znovu, když se mi trochu podleptaly. Ale tak velkej puntičkář, abych dělal 4 desky znovu kvůli jednomu odporu nejsem, tady jde vzhled stranou.. příště ;)

psal sem to někde u těch fotek - ty součástky tam v tu chvíli byly akorát nastrkaný. včera sem připevnil a napájel výšky a basy, dneska dodělám středy...
MartinZbrna
Junior

Odeslat příspěvekod ThalesX 10. 4. 2015 16:25

Jo to si psal, mě se jen zdálo že tam na ní nějak není místo, ale uvidíme až to vyfotíš ve finále.
ThalesX
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod MartinZbrna 10. 4. 2015 18:01

místo tam na ni je, neboj ;) a jinak teda neříkám, že se to nedalo udělat líp - příště se vyprdnu na nařezaný desky od gme, koupím prostě kus cuprextitu a nařežu si ho tak, jak mi vyjde návrh.. takhle sou některý desky zbytečně velký a tak, možná ty basy seříznu když bych měl nouzi o místo v ozvučnici.. ale tak člověk se pořád učí, že
MartinZbrna
Junior

Odeslat příspěvekod ThalesX 10. 4. 2015 20:56

Tak mohl si použít DPS ode mě, ale takhle sis to zase udělal sám a trochu ses pocvičil v Eaglu.
ThalesX
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod MartinZbrna 10. 4. 2015 22:41

to je přesně moje pointa.
MartinZbrna
Junior

Odeslat příspěvekod MartinZbrna 14. 4. 2015 21:07

Tak už je skoro hotovo. Bedny slepený, natřený (zatím celý černý, jak bude čas tak zůstane jenom přední deska a zbytek půjde do nějakýho dekoru), nasazený středy a výšky.. Myslel jsem, že už si dneska zahraju ale ještě musím utěsnit jednotlivý měniče, terminály a přemontovat basák.. nezbyla energie

a sou to teda pěkný krávy, jedna má bezmála 15kg

skelety hotové.jpg

teď už mám jenom stres, jestli jsem ty vyhýbky udělal správně abych si neodpálil receiver :hm
MartinZbrna
Junior

Odeslat příspěvekod ThalesX 15. 4. 2015 02:29

Tak si je propískni předtím limpem a budeš mít jistotu že impedanční průběh je OK.

15Kg je ještě úplně v pohodě. To i moje drobátko poctivější regálovky co mám u druhého PC mají stejně. U drobátko větších beden je to pak už 48Kg.
ThalesX
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod MartinZbrna 15. 4. 2015 08:58

hmmm, to jsem nikdy nedělal.. zběžně jsem koukal do návodu od limpu, ale dvakrát moudrej z toho nejsem o_O
MartinZbrna
Junior

Odeslat příspěvekod ThalesX 15. 4. 2015 17:13

Tak se mi zítra ozvi na Skype, něco ti k tomu povím. Dneska nemám čas se rozepisovat.
ThalesX
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod MartinZbrna 15. 4. 2015 18:56

Hotovo, hrajeme! Vyzkoušel jsem je na dvoukanálovým čínským zesilovači za dvě stovky, než jsem je zapojil na receiver.. Zvuk? Pecka!! Po prvním puštění mě málem sestřelily z gauče, to jsem měl korekce naplno skrz starý bedny. Teď mám korekce na nule, a je to úplně v pořádku. Čistý výšky, hodně solidní basy - basují mohutně i při slabé hlasitosti. Naprostá spokojenost, a to jsem zatím poslouchal jenom rádio, nic v lepší kvalitě... :D Nevím, jak hrají lepší bedny ale tyhle tesly mají krásně vyrovnaný zvuk v celém spektru, nic nevyčnívá ani nezaostává.

Teď už jenom nabarvit uši ARN na černo, a doplnit tlumení do jedné bedny.. V té černé vypadají bedny překvapivě dobře, až mě mrzí že jsem si víc nevyhrál s detaily (to bych ale musel hodně tmelit a brousit, přesnost nařezání desek nebyla nic moc)..

Díky moc za všechny rady při stavbě, hlavně Thalesovi kterej mě na tenhle projekt navedl a celou dobu mi radil.. :tleskani

ps kvalita fotek stojí jako obvykle za prd, trochu líp to vypadá po rozkliknutí (foceno telefonem)

hotové.jpg

hotové detail.jpg
MartinZbrna
Junior

Odeslat příspěvekod Hans1983 15. 4. 2015 19:02

Pěkná práce! :tleskani
zesilovač JVC AX-1100, CD Technics SL-PG440A, gramofon JVC L-AX3, přenoska Nagaoka MP-110, DVD+VRC Daewoo DF-7100, repro Monitor Audio 14 Gold, phono Audio-technica ATH-T500,Panasonic SA-HT850 homecinema 5.1 systém
Hans1983
Junior

Odeslat příspěvekod MartinZbrna 15. 4. 2015 19:15

Díky :) Ony ty fotky jsou dost shovívavé k nedokonalostem, místy mi tam prosvítá napojení jednotlivých desek, a docela mě štve že basáky lezou ven - ta kruhová příruba, na kterou jsem dával těsnění je o milimetr dva vystouplá oproti uším :/ zapuštěné by vypadaly mnohem líp, teda alespoň z boku. Ze předu to naštěstí není vidět. Ale tak je to moje první stavba, s další si vyhraju mnohem víc..
MartinZbrna
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 15. 4. 2015 19:47

CONGRATULATIONS - minimálně vítej mezi BASTLÍŘE ... !!!!
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ThalesX 15. 4. 2015 23:46

Tak hlavně že se ti to líbí. Počkej až to připojíš na nějaký slušnější zesilovač a sjedeš si komplet celou tvou sbírku placek. To bude teprve legrace. A víš co je na tom sranda? Že je to takový lowend za pár korun a přeci je prorovnání s levnější komercí řekněme zajímavé :) U odladěných vbeden se pravidelně stává, že na nich dobře poznáš čím je živíš. Ani tyto bedny nejsou výjimkou. Až se vykašleš na receiver a připojíš na pořádný zes (nejlépe s kvalitní fyziologickou regulací hlasitosti) tak uslyšíš.
ThalesX
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka