Repro k PC cca 2 - 5tis kč, max 22cm na výšku

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod PC-Hráč 26. 11. 2014 09:19

Sluchátka jsou v pohodě. Třeba u pc. Nikoho nerušíš, máš svůj klid, zesílit si to můžeš jak chceš, poměr kvalita/cena nemá konkurenci. Jsou nenáročná na prostor. Některé typy jsou tak pohodlné, že zapomeneš že je máš na hlavě, to se mi už taky stalo.. po nějakém hraní vstanu, že jdu do kuchyně pro jídlo a škub :D

-- 26. 11. 2014 08:25 --

My to máme třeba řešeno takhle, z mého pohledu těžce na pohodu, o reprácích (2 za postelí na zdi) nevím, zvuk parádně vyplní místnost, efekty i basy ok (na jedné straně záclona, lampa, nábytek..na druhé nábytek, křeslo, polička, dveře atd. - akustika supr, žádné ozvěny nic), zkalibrovaná kvalitní plazma, filmy jsou lahoda, jako filmový fanoušek jsem naprosto spokojený, přítelkyně taky a ani jsme na to nepotřebovali staticíce a dvoumetrové budky pro ptáky. A ještě se jako bonus díváme z postele :) Tím se samozřejmě nechlubím (kdekdo má lepší), jen říkám, že i takto poměrně jednoduše lze být hodně spokojený. A o to jde snad především. Jsou chudáci co nejsou spokojeni ani s řešením za sto tisíc.
Přílohy
k.jpg
PC-Hráč
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ThalesX 26. 11. 2014 11:05

Myslíš že bedny si nemůžeš pustit jak nahlas chceš a nikoho nerušit? Tedy pokud není člověk chudý student v pokojíčku u prudérních rodičů. Ale budiž - může se stát. Ba dokonce ani nějaký nepříjemný dozvuk není nutným průvodním jevem. Já jsem třeba nedělal úmyslně žádné akustické úpravy a žádný tu nemám. Stačí nežít v holobytě. Zato si nějak neumím představit že by mě ty sluchátka na té hlavě prostě neštvaly, natož abych zapomněl na jejich existenci. Zejména v posteli a ve dvou jsou sluchátka zážitek vážně super :D Také se občas dívám z postele ve dvou, ale kdyby to mělo být přes sluchátka tak si raději zařídím trochu jiný program ke kterému bych TV vůbec nepotřeboval :)
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 26. 11. 2014 11:10

Omg PC-(S)RAC se nám tady rozjel, od kdy potřebuješ na koncerty 5.1? Jaký je z toho prosím tě lepší požitek, slyšel si někdy na živém koncertě, že by na tebe zpíval zpěvák zezadu? :shock: To rozepsaní akustiky je krásné, co by ti taky na tom nehrálo, když máš pár pidi plastových prdítek na zdi a 7kg subáček na koberci, zde není co akusticky řešit, ale chápu, že považuješ za akusticky vhodnější i vroubkování na zdi (slova PC-HRACe žádná nadsázka :potichu ). Ať si každý koupí co chce, to že má někdo auto za 3 mega a nechce jezdit ve fábce tak je debil? Nejlepší je, že si v tom mercedesu neseděl, ale dokážeš ho pohanit, že je jen pro blázny. To, že ti neseděl poslech čistého sterea a mých sloupů je mi ukradené, protože jsi LAIK co se týče STEREA a pro tebe basy = že se třepe podlaha což nemá s basy nic společné a v případě poslechu jde o rušivý element, proto se také stojany rgálovek a sloupy dávají na hroty, ceraball (vygoogli si co to vůbec je) ad. udělátka a případně ještě na kamenné desky. Ale hlavně, že jsi se vším hned hotový a víš, že 5.1 vždy přehraje stereo a jediný úsudekt, dle kino setu za 11000,- AVR+ 5.1 od Harman Kardon. Měl by si někdy vykouknout z ulity a poslechnout si něco jinéno než svá sluchátka,svůj kino setíček nebo plastové (z)vratky od zeleného mužíčka a pak erudovaně přispívat na poli AUDIA.
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC-Hráč 26. 11. 2014 11:44

Johny opět mimo vytrhává z kontextu, vkládá do úst (psal jsem někde, že kdo si koupí něco dražšího je debil?) a nechápe. O čem to teď sakra meleš je mi záhadou :)

ThalesX: o sluchátkách ve dvou nikde nebyla řeč, asi všichni pochopili, že sluchátka nemáš rád, uklidni se :-)
Naposledy upravil PC-Hráč dne 26. 11. 2014 11:47, celkově upraveno 1
PC-Hráč
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod MgX 26. 11. 2014 11:46

OMG JohnyBuchar se neumí chovat a napadá jiného diskutujícího. Dej si pozor na vulgaritu, byť skrytou. Zde se neprovokujeme, neurážíme, nenadáváme si. Většina je dospělých, tudíž ví, jak se má chovat.

BTW: to by měly vědět i malé děti.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bošu 26. 11. 2014 11:46

PC hráči, když koukám na tu fotku, tak místa na lepší repro tam máš, sice tvrdíš, že nepotřebuješ sloupy, ale kdybys je zkusil, neměnil bys, tohle co tam máš, mi stereo vsadím se o co chceš přehraje stokrát. Smál ses mi, že používám ke svým sloupům k filmu jako doplněk genius repra, ale dyt tohle je prakticky to samý. Navíc už od Geniusu používám jen zadní satelity, čili jedu 4.0, centr je přesměrovanej do sloupů (hlas je slyšet přesně uprostřed, při slepým testu bys nevěřil, že je centr vypojenej, LFE kanál je taky přesměrovanej do sloupů a jelikož ty Cantony dou pěkně nízko, není subu na výbuchy atd potřeba. No a ty zadky od geniusu na efekty bohatě stačej. Takže suma sumárum, u sebe si stopro film užiju víc i ve stereu, než ty na těch plastáčcích. Opravdu nic ve zlém, ale tou fotkou si to zabil. No ale rozmístěný to máš hezky, to je fakt.
Sony CDP-CE 375+Onkyo TX-8250+Canton Fonum 501
Bošu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC-Hráč 26. 11. 2014 11:51

Bošu: tvoji historku s Genius kinem jsi tu už psal, přesměrovaný centr, přesměrovaný basy do předních, no pěkný guláš :-D Já sloupy nepotřebuju, psal jsem, že si teď z fleku můžu jít koupit, ale nechci. Já jsem hodně spokojený s tím jak to je. Kvalita mi vyhovuje a hlavně ten prostor, stejně tak mi vyhovují basy, které subwoofer roznáší po celém pokoji a když je potřeba, tak opravdu slušně zaduní. Tvoje stereo tohle nikdy nepřehraje v tom smyslu který u filmu chci, prostor, lokalizace efektů, pořádné basy při akci atd., nechci a nebudu měnit. Mám kino za necelých 20tis a jsem maximálně spokojený, co víc si přát :) Zvuk je pořád jen doplněk, důležitá je pro mě kvalita filmu samotného, tam směřuju svůj čas, potěšení a vědomosti. Nehledě na to, že koníčků je víc a den je hooooooooodně krátký.
PC-Hráč
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Bošu 26. 11. 2014 12:03

Ježkovy, jakej guláš? :-) Ty sloupy stokrát líp zvládnou řeč, než ten centr :-) A stokrát líp zahrají i basy, než ten pseudo woofer. To bys musel slyšet. Nevidím problém v přesměrování basů do předních sloupů, pokud je dokáží zahrát, to samý s centrem. A pokud je zvuková stopa u filmu dobře udělaná, tak to nepoznáš ani u basů, ani u řeči. Já chápu, že si sloupy můžeš koupit, ale nechceš, na druhou stranu proč to nevyzkoušet a nezlepšit si poslech??? Tady zkoušíš tuny repro a vracíš, proč se těch sloupů obáváš? že bys nám dal pak za pravdu, že je to prostě stokrát lepší? Nebo nechápu :-) No a k těm basům, mě ty sloupy basy také roznášípo celém obýváku, ale narozdíl od Tvého subu občas nezaduní, ony basují :-) Ne ted slovíčkařim, sranda. No a já to koupil bazarový za pár kaček a jak to hraje. No jsi někde od Olomouce ne? Si udělejte s přítelkyní výlet Pendolinem a přijedte, já rád s manželkou poznám nové lidi, dáme víno, pívo a uděláš si názor :-)
Sony CDP-CE 375+Onkyo TX-8250+Canton Fonum 501
Bošu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 26. 11. 2014 12:05

Citace PC-HRAC: "Jsou chudáci co nejsou spokojeni ani s řešením za sto tisíc." .... Já něco nechápu? Bošu nemá cenu argumentovat, podle něj je subwoofer nutnost a sloupy neumí hrát basy - jeho výklad argumentace. Samozřejmě, že to tak není jak píšeš z podstaty věci, když sloupy obsahují daleko kvalitnější měniče = zahrají lépe, pokud je dobře nastavíš na AVR (ta jeho lokalizace,dělící frekvence a správné sladění hlasitosti), a pak opravdu není potřeba žádný subwoofer. Nemá cenu se tu někoho obracet na správnou víru skutečnosti, když má svojí plastovou představu audio světa ;).

PS: ještě podotknu, že si sypu sám popel na hlavu, protože mám doma úplně stejný set 5.1 od Harmana jako PC-HRAČ doplněný o lepší BAZAROVÉ AVR Denon 2808S, ale stejně nedám dopustit na pořádné sloupy,které jsou adekvátní náhražkou, což jsem si sám ověřil, když původně byly připojené jako předky u kina a v ´PURE MODE´ hrály koncerty daleko lépe, než při použití nastavení 5.1.
Naposledy upravil JohnyBuchar dne 26. 11. 2014 12:31, celkově upraveno 3
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bošu 26. 11. 2014 12:13

Třeba myslí lidi, kteří mají jenom ty peníze, ale neholdují tomu a koupí prostě bedny a zesák za sto litrů a zabijou to špatným rozmístěním,jinak nevim. Mám souseda a viděl tady u mě ty Cantony, když sem ho zval na panáka, aby zapil se mnou synátora. No a že chce repro k TV. Tak mu říkám, nějaký aktivní bedýnky? A on mi odpověděl, že chce nějakej klasickej dobrej zesiloveč a k tomu pořádný třípásmový sloupy a že cena nehraje roli :-D On je zazobanej, ale ví vo tom prd. Tak sem mu řek, že až nastane ta pravá chvíle, at zaskočí a něco vymyslíme včetně návštěvy hifistudia.. No a prej s rozmístěním mu pak mám pomoct. A takovýhle lidi, když nemaj kolem sebe někoho, kdo tomu trošičku hoví, to koupěj, nehledíc na cenu a dopadá to blbě.
Sony CDP-CE 375+Onkyo TX-8250+Canton Fonum 501
Bošu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC-Hráč 26. 11. 2014 12:22

Dear Johny,

chudáci v tom smyslu, že mají tak drahé repro a stejně s ním nejsou spokojeni, někdo je spokojený s reprem za tisícovku. Podívej se na Bošu, ten je spokojený se satelit od Geniusu a přesměrováním kanálů do sloupů :D
A Tvoje Elac hrají parádně, ale film bych si s tejně radši pustil doma než na nich :) chápeš?

Už konečně pochop, že je to i o jiných věcech. Nemusíš se pořád rozčilovat a povyšovat se jaký jsi znalec, snažit se argumentovat o sloupech, bazaru a dalších "kravinách".. sedni do křesla, pusť si sloupy a medituj :-) Výkonnější auto vždycky není rychlejší.

PS: no hlavně, že lepší bazarový Denon2808S :-D Fakt tě to baví tady omílat pořád dokola?
PC-Hráč
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Bošu 26. 11. 2014 12:28

Tak vzhledem k tomu, že do satelitů vzadu dou jen efekty svištění kulek od samopalů, nebo vítr, nebo déšť, tak to fakt stačí :-) No a s tím přesměrováním jsem to vysvětlil jasně. Moje sloupy řečové pásmo zahrají mnohem věrněji, než ten pidicentr, který vidím na fotce. No a basy, výbuchy, detonace, zemětřesení a já nevimco všechno je ve filmech, mi Cantony s přehledem zahrají líp, než ten pseudowoofer. Ale to bych se furt opakoval, říkám, udělej si výlet, rád pokecám naživo :-)
Sony CDP-CE 375+Onkyo TX-8250+Canton Fonum 501
Bošu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 26. 11. 2014 12:29

Ale proč by měli být chudáci? Vím jak si to myslel a také bych slintal z kina za 100 000,- ale to, že někdo je nenažraný či náročnější a nestačí mu to, tak nemusí být chudák. Já mám bazarovky z toho důvodu, že nemám na bedny za 50 000,- tak sáhnu po starých, protože dle MÉHO úsudku a zkušenosti jde o nejlepší poměř kvalita/cena, samozřejmě s rizikem, že nebude 100% funkčnost vlivem stáří nebo se v tom někdo neodborně vrtal atd. to je riziko podnikání, risk je zisk, ale také může být propadák, nic není jen bíle/černé. Neříkám, že nové není dobré, ale v dnešní době spotřebky a našeho slavného kapitalismu a západo-pr-delismu je realita taková, že se potkáš s odfláknutým zbožím, které se přímo třepe na to, aby se odporoučelo a kupující šel pro další. Viz krásná ukázka prodavače z OKAY, při nákupu nové pračky. S nadsázkou jsme utrousili, "také nám vydrží pračka 10 let jako ta stará?", prodavač okamžitě odvětil s úsměvem "paní za 2 roky musíte přijít znovu, aby jsme nebyli bez práce :)". Víc k tomu nemám co dodat :).

PS: promiň, ale musel jsem to uvést, aby byl čtenář v obraze, tak to prostě je http://www.denon.co.uk/uk/product/pages ... id=avr2808 , ale pro zachování korektnosti jsem nepsal původní cenu, abych tě nenamíchl ;).
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC-Hráč 26. 11. 2014 12:40

Ty sis něco šlehnul? Člověk který se pořád žene za lepším a lepším, ale stále není spokojený, je svým způsobem chudák v jistém smyslu, protože nikdy není spokojený. Samozřejmě není chudák doslova. Sis to nejspíš vztáhnul na sebe, protože se furt snažíš kupovat lepší repro, nikdo neříká, že jsi chudák voe, klid :) Je fakt sranda jak na to dokážeš namontovat svoji esej o sobě a bazaru :D

jako bonus pokud ještě doteď někdo z předchozích asi tisíc upozornění neví, tak tu opět máme Johnyho Denon, tentokrát i v grafické podobě :-D Zhruba od dvoutisícté zmíňky začne přikládat i videa...
proběhlo tu pár komentářů o telenovele, aniž by si někteří uvědomili, že jediná pravá už tu dávno běží a má název Johnyho Denon,

pokračování příště :mrgreen:
Naposledy upravil PC-Hráč dne 26. 11. 2014 12:48, celkově upraveno 1
PC-Hráč
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 26. 11. 2014 12:47

Chápu to naprosto dobře, říkám jen proč bazar a také, že mám srovnání - sloupy u kina narozdíl od tebe, který jen TEORETIZUJE a nemá REÁLNÉ podklady 2.0 vs 5.1. Ano mám doma Denon a k němu připojený neadekvátně lowendový HK 5.1, ale stačí mi to (zatím). Narozdíl od tebe jsem si prošel několik AVR/zesíky a ozvučením jak 5.1/2.0 čili mám možnost důkladného srovnání a to i ve smyslu laborování s externím DAC/AVR přes PRE-OUT.
Naposledy upravil JohnyBuchar dne 26. 11. 2014 12:56, celkově upraveno 2
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků