reprosoustava do 20 000Kč

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ThalesX 3. 11. 2014 00:52

Souhlas, jen někdy je těžké se přes ten bordel k nějakému praktickému řešení a otázkám s tím spjatými vůbec proklestit :roll:
ThalesX
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Bošu 3. 11. 2014 01:12

Já přispěju jenom svou zkušeností, mám kamaráda, kerej má doma Aurum Cantus M103 napojený na 2x200W Vincent (nevim model), a 140cm TV. Když jsme na tom zkoušeli různý filmy, tak speciálně pro PC hráče, divil by ses, ale TOHLE bylo lepší, nežli v Cinestaru, nebo jakýmkoliv jiným kině, kde seš reprákama doslova obsypanej. No a já mám doma stereo receiver Onkyo+ sloupy Canton, plus Geniusy, kde sem dřív spolu s těma Cantonama při filmu zapl od Geniusu "woofer", center a zadní satelitky. Vždycky sem to pošteloval a zdálo se mi to fajn. No a pak jsem to zkusil jen STEREO. A můžu ti říct, že helikoptéry a střely v Black Hawk Down kolem mě lítaly zrovna tak. I moje manželka se divila, že to slyší zezadu, ačkoliv bylo zaplý jen Onkyo s Cantonama. Jasný, že Genius je mr..a, jen chci říct, že za ty peníze, co má rozpočet si myslím, že se stereem to bude prostě lepší, jak už psal Trymore. A nemusíš tu tvrdit, že jsme hifi blázni a já nevim co ještě, tady píšou lidi, co maj leta zkušeností, ty máš, vážený PC hráči, zkušeností slušně řečeno málo, ale ke všemu se vyjadřuješ jak nejvyšší náčelník. Ale hanlivými výrazy, se soudruhu, jenom hemžíš.
Naposledy upravil Bošu dne 3. 11. 2014 01:34, celkově upraveno 1
Sony CDP-CE 375+Onkyo TX-8250+Canton Fonum 501
Bošu
Junior

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 3. 11. 2014 01:17

Speciálně pro něj (PC-HRAC) přestěhuji sloupy z poslechovky k AVR jako jsem je měl původně a ještě je položím přímo na podlahu, aby měl tu jeho vjemovou basovou orgii a bude se divit :). S tím náčelníkem si to vystihl do puntíku ;).
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bošu 3. 11. 2014 01:20

A kvalitní sloupy kolikrát zahrajou níž, než levnej subwoofer, takže subwoofer není vždy nutnost u filmu, proč, když kanál LFE je jednoduše přesměrovanej i do sloupů, který ho bezproblémů přehrajou.
Já bych to tu ani nezanášel, jenže PC hráč si vzal do hlavy, že zakladateli vlákna k filmům a TV za tyto peníze bude stačit AVR a set 5.1, což nebude vůbec žádná hitparáda, ale v životě neslyšel a neviděl film na kvalitním stereu. Ale to je jako mluvit do dubu.
Sony CDP-CE 375+Onkyo TX-8250+Canton Fonum 501
Bošu
Junior

Odeslat příspěvekod ThalesX 3. 11. 2014 02:35

To se nedivím že je kamarád spokojený jen se stereem. Aurum Cantus M103 jsou sice jen dvoupásma, ale nehrají vůbec špatně a dnes už v bazaru za velmi příjemné ceny. Když jsem se s nimi setkal poprvé bylo to příjemné překvapení. Těžko se to po takové době soudí ale myslím že jsou srovnatelné s Quadraly obdobné koncepce které jsem měl též možnost slyšet, jen ty AC stály méně než polovinu a vypadaly lépe. Jako bedny k TV je to více než jen slušné.

Kluci opatrně s tím vyjadřováním co kdo... Jestli se to tu zase zvrhne fakt budu mazat.
ThalesX
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod PC-Hráč 3. 11. 2014 10:48

Bošu a měl jsi doma někdy nějakou 5.1 sestavu a díval si se na ní na ten samý film co popisuješ? Stereo receiver a k tomu nějaké Geniusy si děláš srandu? Bavíme se snad o DTS, TrueHD apod. Čistokrevné 5.1, ve stereu neslyšíš zezadu nebo z jiného prostorového místa nic, nemáš šanci to přesně lokalizovat oproti 5.1, jestli dobře chápu jak to píšeš, tak je to horší, než jsem myslel s některýma tady. A kolik jsi měl doma hifi sestav je nepodstatné, to není měřítko ničeho v tomto případě. A veřejné kino byla jen analogie, jasně, že ozvučit takový obrovský sál je něco jiného, než malý pokoj doma a hraje to tam "hrozně".
Co se stylu vyjadřování týče, nenapadlo tě, že se to zsnažím eskalovat záměrně. protože když se lidi v rozumné míře rozvášní, má to mnohem pozitivnější následky. To, že to někteří nechápou a reagují otčkama, cpou tu dokola svoje (ahoj Johny :) to už je jiný problém.Když se podíváš na některá témata, tam chcípl pes a výsledná informační hodnota pro tazatele nula. Kdo umí číst mezi řádky, dostane se mu tady při našem "hádání" potřebnějších informací, než v tématu s 10ti odkazama.
Naposledy upravil PC-Hráč dne 3. 11. 2014 11:28, celkově upraveno 1
PC-Hráč
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Leony5 3. 11. 2014 11:04

Nedá mi to se přidat do debaty.Taky jsem provozoval d.k.5.1.+woofer komplet bratru za 50 000kč.Všeho jsem se po 10 letech s velkou ztrátou zbavil a pořídi opět stereo.Rciever Harman Kardon 3490 + sloupové r.Dynavoice df6 je to takovej lepší základ a zvuk? filmy? Prostor razantnost výbuch cítím na hrudi,a nic neduní,je to přirozené když se scéna odehrává předemnou tak nevím proč by na mě měl někdo mluvit zezadu,to je hovadina né? Stereo mi sprostřetkovává velice přirozený prostorový zvuk který kolem mé hlavy navodí tu správnou atmosféru,a u poslechu hudby taktéž.A to už od té niší cenové kategorie.Tak za mě,UŽ NIKDY ŽÁDNÝ MULTIKANÁLOVÝ NESMYSLI DO OBÝVÁKU ANI NÁHODOU. 8-P
Vincent SV 237MK/Sony CDP XB 930 QS/Onkyo BD-SP 809/
D/A Teac UD 301 /Intel nuc 7i5/Repro Quadral Vulkan Mk3
Leony5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PC-Hráč 3. 11. 2014 11:18

..tady nejde jen o to zezadu a když jsi to zmínil, scény ve filmech máš různé, zvlášť v těch novějších tam to kolikrát slyším víc a víc, protože tyhle věci se rozmáhají poslední roky mi přijde, ale pokud ti víc vyhovuje jen stereo, každého věc. Ale mluvit tu o multikanálovém nesmyslu? Ale notak... :) Po DESETI letech si to s velkou ztrátou prodal? To je divný, člověk by čekal, že na tom vyděláš :-D
Nic, tady té debatě fakt končím, nemá cenu. STEREOBAZARu zdar. :mrgreen: Snad si tazatel nekoupí nějaký 10 let starý 2.0 "šunt".
PC-Hráč
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Leony5 3. 11. 2014 11:35

To né ale kdybych tenkrát vrazil těch 50 litru do sterea tak jsem měl vystaráno to mi věř. :lol:
Vincent SV 237MK/Sony CDP XB 930 QS/Onkyo BD-SP 809/
D/A Teac UD 301 /Intel nuc 7i5/Repro Quadral Vulkan Mk3
Leony5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bošu 3. 11. 2014 11:44

Jistěže se bavíme o DTS, přehrávám to z PC prostřednictvím 5.1 zvukovky ( Sound Blaster Z) a posílal jsem to analogově do těch geniusů a do onkya a obraz přes HDMI do TV, co je na tom k nepochopení? Na efekty mi stačilo i to geniusový repro. Ale prostě když si to pustím jenom stereo, tak to stejně slyším pěkně zezadu, dobře, efekty nejsou tak přesně konkrétní a lokalizovaný, ale mě to prostě takhle stačí. Mám plnej pěknej zvuk i ve stereu. Narážím na to, že tazatel poslouchá i muziku, proto tvrdím, že pro něj stereo bude v tomto ohledu lepší volba. A pokud bude mít stereo za tyto peníze, tak bude mít výbornej zvuk i ve filmech, i v hudbě :-) Co se týče her, na to většina hráčů co znám ( a že to jsou opravdu pařani), používají sluchátka. Nejlepší by bylo, kdyby se tazatel u někoho mohl juknout na 5.1 a i na stereo a vyzkoušel to. Dál k tomu nemám co říct. jen pro upřesnění, z pc šel levej a pravej kanál do onkya a sloupů, zbytek šel přes ty Geniusy. Jen bylo potřeba před filmem poštelovat hlasitosti.
Bošu
Junior

Odeslat příspěvekod f1sker.com 3. 11. 2014 13:56

Neda mi a tiez sa zapojim do tejto plodnej diskusie.

Tazatel ma priestor 12m2, pozaduje kvalitu zvuku pred kvantitou a rozpocet je max 25k kc. Zdroj zvuku PC.

1. stereo alebo 5.1 ? Radsej by som volil vyborne stereo. Radsej by som zvolil dve reprobedne za 20 000 ako 6 bedni a zosik (v subku) za 20 000.
Sedliacky rozum mi hovori, ze to stereo bude kvalitnejsie. V sete za 20k nebude velmi kvalitny sub a mohol by len robit problemy v danej miestnosti
(netusim, ako je vyriesena akustika).

2. AVR ? Stereo zosik? Ak je zdroj PC tak mame viac moznosti ako povedieme zvuk z pc do repro. Mozme zvolit AVR, ktory napojime HDMI do pc a z neho kvalitne stereo.
Neskor, ak bude chut na experimenty s priestor. zvukom, dokupi sa center a zadne satelity. Ak bude malo basov dokupi sa subko.
Dalsia moznost je DAC---stereo zosik. Koncovy stupen by mal byt kvalitnejsi ako v pripade AVR. Nevyhoda je slabsia konektivita. Treba dokupit aspon trochu kvalitny DAC (od cca 3000 kc vyssie, napr Odac, HRT, AQ dragonfly). Dalsia moznost je podobna s predchadzajucou, len zosik sa presunie do bedne= aktivne monitory.

Napr http://www.hifibazar.cz/detail.asp?id=2131 + AVR , alebo Dragonfly v1.2 + http://www.thomann.de/cz/dynaudio_bm5a_mkii.htm pripadne http://www.thomann.de/cz/adam_artist_6_ ... _stock.htm

K tomu tematu "filmovy fanusik"
Netusil som, ze filmovy fanusik = zabijem tlakovou vlnou susedovho psa. Tiez som netusil, ze filmovy fanusik je len ten, co pozera Transformers a Iron man.
Je predsa plno skvelych filmov, kde neni ani jeden vybuch. Tazatel uviedol, ze radsej chce kvalitu ako hlasitost....asi nehlada nieco, co mu vyrazi okna pri vybuchu.
Ja si filmy uzivam na 100 palcovom obraze a len s dvoma studiovymi monitormi. Ta cistota zvuku je na nezaplatenie. Dialogy su ciste, pocut vo filme aj jemne detaily uz pri malej hlasitosti. A priestor je vykresleny tiez obstojne. Mal som doma aj AVR a 5.1 od JAMO a potom studiove monitory v poradi Mackie MR2 Mk2, Dynaudio BM5a mk1, Adam audio a teraz Genelec.
AVR a JAMO vydrzali doma 2 tyzdne.
f1sker.com
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Trymore 3. 11. 2014 14:55

Vyjadrovať sa k tejto téme keď dotyčný už nejaví záujem má rovnaký efekt, ako jeho povolanie čo má v podpise.
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod krmelec 3. 11. 2014 15:03

Já mám jednu technickou :-) Kdysi jsem měl taky multikanál a praktická výhoda toho je, že pokud člověk bydlí v bytě, může si zvuk přes AVR lépe nastavit. Např. hlas je proti výbuchům samozřejmě tišší a tak jsem, kvůli udržení dobrých sousedských vztahů, musel hlasy pro centrální repro více zesílit a efekty ztišit, což znamenalo, že si ten film zvukově stejně plnohodnotně neužiju zvlášť, když se člověk dívá večer. Ale v případě sterea hraje celá bedna což sebou nese riziko, že hlas bude potichu a člověk má nutkání pak dát volume doprava a když dojde na výbuch nebo jiný efekt, tak si pak ucvrkne do trenek :-). To samozřejmě platí pro případ, že filmy jedete přes nějaké multimediální centrum nebo nějaký přehrávač, pokud člověk jede přes PC, tak to zřejmě jde nějakým způsobem řešit. Ti co bydlí v baráku a ne v paneláku, tak není co řešit. Takže asi vše má své pro a proti, ale k tomu se člověk musí dopracovat sám.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 3. 11. 2014 15:25

sláva zdravý rozum zvítězil, malý krůček pro PC-HRACe, obrovský skok pro tazatele. S těma metrama místnosti (ty jsem přehlédl původně :oops: ) se nabízí pouze 2.0 sestava. STEREO poslechu zdar!
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ThalesX 3. 11. 2014 20:59

Johny plných 10 bodů :D To bych vyvěsil někam do síně slávy.

Krmelec - není přece problém si večer omezit dynamiku ne? To jde i na stereu.
ThalesX
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka