reprosoustava do 20 000Kč

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod poprdaj 5. 11. 2014 11:51

Asi desať rokov dozadu som bol na audio výstave v Bratislave. V tom čase ešte na Slovensku vychádzal časopis Audio. Prišiel som medzi prvými a dostal som sa do miestnosti asi 10X10 m , kde bolo kino zložené z 5x B&W 802, dvoch B&W subíkov a veľkého plátna. Pred plátnom bolo asi dvadsať stoličiek a v strede sedel ujko a hral sa s diaľkovým ovládačom. Tak som sa len tak opatrne priblížil aby si ma nikto nevšimol a pozeral som film Master and Commander. A bolo to super. Krásny, čistý mohutný zvuk. Potom sa ujko zdvihol, zbadal ma a posadil ma na jeho miesto. Pustil scénu kde na seba začali útočiť dve stredoveké lode. A čo nastalo, to bola morda. Zovrelo mi hrdlo a prestal som dýchať. Už som nestál pred plátnom ,ale som sedel na palube lode. Námorníci okolo mňa zdesení pobehovali, úlomky stožiarov svišťali okolo mojej hlavy a kapitán s revom rozdával rozkazy. Neskutočné.
Čo som tým chcel povedať ? Keď nemáš na to miesto , tak sa to vykašli ! 2.1 ti bude úplne stačiť.
poprdaj
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ico33 5. 11. 2014 11:52

nejčastějc to budu mít na filmy a klasickou TV



no tak repro (ak by si nebol proti bazaru) tak:

http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... an/xn-325/

(je to 1 majitel)


a zosik nejake onkyo, alebo stereo +dac....
http://www.hifionline.cz/hifibazar/av-zesilovace/

myslim, ze by si mal byt spokojny... :mrgreen:

kable tieto:

http://www.kabelguru.cz/product/reproka ... u-venom/22 (za tu cenu su perfektne...)
Ľudia ktorí lpia na svojich poučkách,sú na 100%neomylní pre samých seba,vyhýbaju sa novým veciam,ostanu VŽDY zakrpatení vo svojom vlastnom svete,nemaju nič iba prázdne slová,ktoré väčšinou končia rýpaním,závisťou,napádaním druhého,nevediac čo vlastne chcú
Ico33
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ThalesX 5. 11. 2014 11:59

Takových peněz zcela zbytečně vyhozených za kabely :roll:
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sands1 5. 11. 2014 12:04

Ano vyhodené peniaze. A aj keby teraz kupil len predne repro, vyhodene peniaze by to boli aj za stereo amp+ DAC, lepsia volba bude AVR a do buducna bude mat moznost rozsirit na to 5.1.
sands1
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ico33 5. 11. 2014 12:23

Takových peněz zcela zbytečně vyhozených za kabely



a co by si si predstavoval ? hmm ? myslis ze k bednam co stoja cca 54 000 kc su kable co stoja cca 3000 kc vela ? myslis ze moj reprokabel nordost tyr co stoji cca 5500 € -6000€ je moc ,za to co ti poskytne ? (bedne ma vysli menej nez kabel ,realne, ibaze ja som ho mal z bazaru, takze menej), -poviem to takto -kabel je rovnocenny komponent.., mohol by som sem dat kludne drahsiu kabelaz ako kabelguru, ale osobne sa priklanam k nazoru ze je to pomer cena-zvuk ,ked tak -daj navrh ty..., ....co som sa nacital o kabloch na forach..., jeden to napisal pekne -ten kto uz je za vodou ,väcsinou uz nepise ,lebo nema chut sa hadat o tom.., naco..,je spokojny a nema potrebu niekomu nieco dokazovat, aj tak je to len hadzanie hrachu na stenu..., ti ktori len mudruju ,sa na nieco hraju ,alebo zavidia alebo.., proste ,ja nemam potrebu taketo veci riesit..., preto som dal repro z bazaru a myslim si ,ze reprokable som tomu vybral adekvatne..., samozrejme nebudem riesit motor z ferari do skodovky (to su ti, ktori iba mudruju..), ale cim vyssie idem, logicky, tym su vyssie naroky, a pocut tam aj ,,mensiu´´ zmenu, ale to urcite vies..., tak teda ,ako by si si to predstavoval TY ? necham sa poucit...

-- 5. 11. 2014 12:28 --

Ano vyhodené peniaze. A aj keby teraz kupil len predne repro, vyhodene peniaze by to boli aj za stereo amp+ DAC, lepsia volba bude AVR a do buducna bude mat moznost rozsirit na to 5.1.


-to zalezi ci chce ist kvalitou sterea ,alebo horsou kvalitou kontroli a presnosti ,na ukor 5.1...., neviem co su to vyhodene peniaze..., mal som jamo hcs 606 + onkyo txsr707 ,na filmy a hry super..,ale len dovtedy ,ked som nevyskusal slusne stereo ,kazde m + a - ..., vdaka rozpoctu..,nech sa pytajuci rozhodne ,ci chce zamlzeny zvuk na okrasu a zabavu ,alebo slusnejsie stereo na hudbu ,presnost a cistotu (v tejto cenovej relacii) ,je to o preferenciach..., ja len pisem svoj nazor ,rozhodnutie je na nom ,tak ako vzdy.. :mrgreen:
Ľudia ktorí lpia na svojich poučkách,sú na 100%neomylní pre samých seba,vyhýbaju sa novým veciam,ostanu VŽDY zakrpatení vo svojom vlastnom svete,nemaju nič iba prázdne slová,ktoré väčšinou končia rýpaním,závisťou,napádaním druhého,nevediac čo vlastne chcú
Ico33
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ThalesX 5. 11. 2014 12:32

Ale co když to pak nebude chtít rozšířit? "Co když" (ve skutečnosti nepochybně) mu ten AVR bude zbytečně degradovat kvalitu řetězce, bedny nepředvedou co umí, on pak bude zbytečně zklamán a bude mít pocit promrhaných investic? Ty Xaviany (stejně jako jakékoliv bedny vyšší kategorie než PC plečky typu Logitech a spol) si už zaslouží pořádný zesilovač - ne náhražku. Mě sice konkrétně Xavi zvukově moc nesedí, ale to je subjektivní a nebrání mi to uznat jejich kvality.

Předem upozorňuju že jestli se to tu opět zvrhne ve válku v obecné rovině jestli je AVR stejně kvalitní jako poctivý stereozesilovač tak budu mazat a to hodně ostře. Vzhledem k tomu kolikrát se to probíralo bylo prostoru pro podobné žabomyší války poskytnuto dost. Soustřeďme se na konkrétní případ.

Speciálně pro tebe Sandsi - jestli chceš navrhni jakoukoliv sestavu kterou uznáš za vhodnou ale hlavně se v tom nerejpej v obecné rovině.


Ico - myslím si že můžeš za kabely utratit tolik kolik uznáš za vhodné - klidně třeba desetinásobek. Pokud z toho budeš mít jakýmkoliv způsobem lepší pocit tak to asi stálo za to. Jsou lidé kteří utratí opravdu nemalé částky třeba za umění nebo si připlatí za nadstandardní povrchovou úpravu beden či nábytku a nemohu jim to nijak vyčítat. Myslím si však že od běžné křížové čtyřky za dvě kila rozdíl při slepém testu nepoznáš. Pokud chceš argumentovat že ano rád se zúčastním slepého testu, který budu sám řídit za mnou stanovených férových a nediskriminujících podmínek. Pokud prokážeš že jsi schopen přínos takového kabelu bezpečně rozpoznat pak se tu veřejně a velkými písmeny omluvím všem, kterým jsem svým tvrzením ukřivdil. Do té doby podle všech mě známých technických skutečností i doposud proběhlých poslechových zkušeností budu tvrdit že to je vyhazování peněz za pozlátko. Bereš to?
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Slaughter 5. 11. 2014 13:10

Dobrý challenge :-), teď jsem zvědav na reakci, jestli uhne 8-)
Wharfedale 10.7, 10CS, 10.1, Velodyne SPL-800r, Denon AVR-1713, Panasonic TX-P55ST60
Nick Slaughter
Junior

Odeslat příspěvekod Ico33 5. 11. 2014 13:28

Pokud prokážeš že jsi schopen přínos takového kabelu bezpečně rozpoznat pak se tu veřejně a velkými písmeny omluvím všem, kterým jsem svým tvrzením ukřivdil. Do té doby podle všech mě známých technických skutečností i doposud proběhlých poslechových zkušeností budu tvrdit že to je vyhazování peněz za pozlátko. Bereš to?


..tak berem...hmmm.., ja ti napisem ,len to co som pisal -rozdiel tam pocujem na 100% , ked som skusil guru venom a tyr nordost.., samozrejme ze je to rozdiel v cene ,mozno medzi podobnymi znackami (cenovo ) rozdiel pocut minimalne, alebo takmer vobec nepocut..., mal som signalove kable atohm (striebro) cena cca 200€ a nejaky Black Rhodium Opera DCT (striebro -ale jemnejsie-lepsie upravene) cca 500€ a pocul som rozdiel..., ako som pisal -cim vyssie ides ,tym viac ,,pocujes´´, a vela ludi (to som aj pisal pri recenzii dac 1) podcenuje FILTRACNE listy, PRACKY a pod.., (tam sa ukaze potencial kablov..) ,mne sa nemusis ospravdlnovat.., pozri -ja som spokojny, TY potrebujes aby som ti nieco dokazoval, Ja som pisal ze nemusim NIKOMU NIC dokazovat.., naco ?!.., ja poradim, co viem, s cim mam skusenost ,a je na kazdom ci my uveri, alebo tebe..., len tolko -nordost oproti (a aj inym kablom, sam clovek ,ktory my predaval ,napisal -ze ma odskusane oproti inym podobne drahym znackam, ze TYR ide hlbsie...,(basy),a ja som sa rozhodol verit mu), venomu ,ide samozrejme rozlisenim ale naozaj -basom daju taku hlbku a presnost, ako keby si povisil stredobass (bass) o minimalne 1 triedu..,a to sa bavime len o kabli..., pozlatko to urcite nie je.., ano su ludia ,co nevedia pomali zapojit ani z A do B kabel ,a maju superdrahe megaaparatury, ale su aj taki (ako ja) ktori nemaju, mozno sa ti zda ,ze mam dost penazi ,ked na to mam. ,ale pravdu -pocitam kazdy cent...,euro, teda :mrgreen: , a nie som tym ktory naleti na kazdu ,,blbost´´ ,takysto ako cerabali -povedz dal by si za 1 nozicku 60 € ?!, proste -skusam a citam ,diskutujem ,a pomali vylepsujem... ,naradsej by som kupil ,,dospele ´´ stereo ,teda basak+stredobas + vyskac ,ibaze to stoji minimalne 7000-8000€ ,no coz...kazdy ma priority.., som tu 3 roky, a zacinal som s senn.hd650 + nuforce icon hdp,..., inak -preco ,co citam ,vela ludi berie kable od kabelguru na sluchadla ? a spät by sa nevratili..,, preco to MA zmysel ? preco sa vyrabaju drahe kable ked ,,nemaju´´ zmysel.. ?!, preco to kupuju aj ludia co sporia a nie su ,,zbohatlici´´ ? preco ? zamysli sa nad tym.., ale aj toto co ti tu pisem ,nema zmysle, ked si pevne rozhodnuty pre svoj nazor..., a ked ho chces menit -chod skusit, ja ti nic nedlzim.. a nemienim dokazovat.., ;-]

-- 5. 11. 2014 13:30 --

Nick Slaughter -zasa dalsi ,,zaparac´´ ,ja neuhnem ,ani nepristupim..., napisal som dost, viac nez som povodne chcel...,koncim.., ked chce niekto radu -nech sa pyta, ale neprovokuje.... hifi zdar.. :-D


a vobec -toto tema je o niecom inom ,ja sa snazim poradit, neviem preco ma niekto potrebu furt ,,nieco´´ dokazovat-- vela ludi sem dava typy a navrhy nicim nepodlozene, a ja mam svoje skusenosti..., klasika..,toto ,,rypkanie´´ naco je to dobre ? takto sa aj ja asi poberiem.., a najlepsie ze ludia budu pisat nieco v style : nezmohol sa na to ,iba tara.., nema na to ,,gule´´ porovnat to a blablabla.., uprimne -mne je to sumafuk.., 8-P ,najhorisie ze taketo veci riesi este moderator.., no to sme sa dostali.., som myslel ,ze... ,ALE! asi som tu zle, nie som na hifi fore kde maju skusenosti s drahsou technikou...,tak preto to okolkovanie.. :-l :-[
Ľudia ktorí lpia na svojich poučkách,sú na 100%neomylní pre samých seba,vyhýbaju sa novým veciam,ostanu VŽDY zakrpatení vo svojom vlastnom svete,nemaju nič iba prázdne slová,ktoré väčšinou končia rýpaním,závisťou,napádaním druhého,nevediac čo vlastne chcú
Ico33
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ThalesX 5. 11. 2014 13:45

Tím jestli to bereš jsem nemyslel jestli přijímáš výzvu, ale jestli jsi schopen akceptovat můj pohled na věc. Nicméně kdybys tu výzvu někdy v budoucnu (nemusí to být hned) přijal bylo by to fajn.

Já tvůj pohled beru, ale jednak se podívej jaký je nadpis tématu, jednak to jsou takové řeči typu "nic proti ničemu". Nechci to brát jako konfrontaci. Mě samotného by zajímalo jestli je někdo schopen to co tvrdí (stejně jako ty) prokázat při reálném slepém testu. Já jsem měl možnost se účastnit dvou takových větších testů (+ několika malých soukromých porovnání) a rozdíl jsem neslyšel. Někteří však ano ale pořadatel byl kecálista, všichni věděli co tam dává a nejednalo se o slepé testy. Ber to jako že se chci poučit. Pokud nejsem schopen to vyhodnotit vlastními smysly pak k tomu musím zkusit využít člověka který je má třeba lepší než já. Žádám tedy svým způsobem o pomoc s něčím co nejsem schopen zvládnout sám. Proto bych se rád takových testů účastnil. Nechci nikoho shazovat, jen bych ten test rád řídil sám abych měl 100% jistotu dle mého nejlepšího vědomí a svědomí že tam není nekde nějaká skulinka která by ho mohla zpochybnit. Samozřejmě by sis mohl (a měl) vybrat svého člověka který by mě čistě pasivně kontroloval že nijak nepodvádím a následně potvrdil výsledky testu. Myslím že to by mohlo být přínosem pro obě strany. Tvé testy protože nebyly slepé a opakované neříkám že nemají vůbec žádnou vypovídající hodnotu, ale kdyby se to udělalo jak jsem psal byly by prostě nezpochybnitelné. Na tom snad není nic špatného ne?

Pak to raději oddělím do samostatného threadu ať to tu nezatento a můžeme plynule pokračovat.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Slaughter 5. 11. 2014 13:48

:tleskani
Wharfedale 10.7, 10CS, 10.1, Velodyne SPL-800r, Denon AVR-1713, Panasonic TX-P55ST60
Nick Slaughter
Junior

Odeslat příspěvekod misakq 5. 11. 2014 15:08

Já vám nevim... Já bych se být tebou zkusil v prví řadě zamyslet, jestli není nějaká možnost jak se těch skříní zbavit. Třeba je vyhodit na chodbu... taky si kuli reprobednám chodím pro fusakle do chodby :-D A poud to nejde, doopravdy se nabízí nějaká ta sestava s malými satelity, na př. ten tannoy co sem někdo dával. Audiofilský poslech hudby to nebude, ale podle toho co píšeš, by se Ti to mohlo líbit :-) A pokud nemáš s hifi/domácími kiny moc zkušeností, tak nikam nespěchej snaž se toho co nejvíc naposlechnout, ať si uděláš trochu obrázek o tom, o čem se tu většina dohaduje :-)
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chichi 7. 11. 2014 21:01

tak mě ted napadlo, že kdyby se ty skříně trochu srazily ke středu k TV tak by u zdí po stranách bylo místo na ty sloupovky. sice by to to tam vlezlo jen tak tak. Ale možnost to je. Sloupy by ale byly hned u zdi. tzn mezi skříní a zdí. a mířily by podél zdi.
Nick: Chichi; Povolání: Nosič dříví do lesa; Zájmy: Hledání dříví
Chichi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sands1 7. 11. 2014 23:13

Repro natlacene medzi skrinou a stenou a este namierene pozdlz steny? Ty tomu davas :-D
sands1
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ThalesX 7. 11. 2014 23:56

To je samozřejmě velmi špatná varianta, ale za určitých okolností řešitelný. Kdyby stěna kolem těch beden byla pokryta silně akusticky pohltivým materiálem a kdyby ty bedny nebyly dělané na přímý poslech (např. něco z řady Totem) tak by to bylo možné. Určitě by se tak dosáhlo lepších výsledků než s pochybnými cukřenkami.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chichi 8. 11. 2014 15:20

a může být reprák ve skříni? jako v policové skříni (nemá dveře) jako že vydělám pár vodorovných příček aby to tam vlezlo na výšku...
Nick: Chichi; Povolání: Nosič dříví do lesa; Zájmy: Hledání dříví
Chichi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků