reprosoustava do 20 000Kč

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Chichi 2. 11. 2014 18:07

Chci si koupit do pokoja reprosoustavu. Pokoj je malý 4x3 metry. Chci to na TV, filmy, hry, hudbu. Nejde mi o hlasitost. Ale o kvalitu zvuku. Můžu za to dát 25 000 Kč. Co třeba toto:
http://www.czc.cz/onkyo-tx-sr313-cerna/ ... 4n4ei471fa

http://reprosoustavy-reproduktory.heure ... s-526-hcs/

navíc si chci koupit i zvukovku třeba tuto
http://www.czc.cz/asus-xonar-essence-st ... 2k5f32seu2
Nick: Chichi; Povolání: Nosič dříví do lesa; Zájmy: Hledání dříví
Chichi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Trymore 2. 11. 2014 18:46

To je najbežnejší omyl, ak si myslíš, že ti stačí kvalitu zvuku a nepotrebuješ hlasitosť... Rezerva vo výkone je naozaj potrebná. Na naozaj tichý posluch ti stačí mikrosystém za 2000 Kč.

Druhý problém, s obmedzeným rozpočtom sa neoháňaj za kvalitou zvuku, ak chceš zároveň priestorový zvuk. V týchto cenovkách sa to omnoho lepšie rieši stereom.

A tretí problém, chceš fajn zvukovú kartu, ale tá podporuje iba stereo...

Ja by som ti poradil takto:
keďže hľadáš zvukovku, tak predpokladám, že to budeš mať napojené na PC. Vtedy AVR nepotrebuješ, všetky komponenty prepojíš cez PC a stereo zosilňovač. Išiel by som cestou "nadupaného" zosilňovača
http://hifibazar.cz/detail.asp?id=2427
a k nemu výborné repro
http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... ronze-bx2/

A nič viac nepotrebuješ. Zosilňovač má aj optické vstupy. Napojíš naň TV aj PC.
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PC-Hráč 2. 11. 2014 18:54

Stereo na filmy a hry, to je zase rada :)

Spíš ať se rozmyslí na co to chce víc, jestli na ty filmy a hry a nebo jestli chce poslouchat hudbu, na hudbu ti 2.0 (stereo) stačí, na ostatní věci ani náhodou. Tam prostě 5.1 potřebuješ, pokud to má mít smysl. Předpokládám, že nejsi postižený natolik, aby jsi seděl a poslouchal nějaké písničky, které bys jinak neposlouchal, jen kvůli tomu jak to hraje. Pokud jsi pařan a filmový fanoušek, stoprocentně jdi do 5.1, tu hudbu to vždycky nějak zahraje, to není priorita. Priorita je prostor, efekty a dojem z dynamiky zvuku u akčních scén atd. Sice to nebude hrát tak kvalitně ve stereu u hudby, ale na to sere pes ne? Bez subwooferu a zadních efektových repro je film o hovně. Na místní blázny se nedívej, ti řeší jen svoji hudbu a tam bude logicky stereo vždycky lepší, když máš jen 2 repro za tu cenu. Na domácí kino je 5.1 základ, stereo je jak ženská bez kozy v tomto případě.

Jinak jak píše Trymore, AVR v případě PC a dobré zvukovky nepotřebuješ.
PC-Hráč
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Chichi 2. 11. 2014 19:23

nejčastějc to budu mít na filmy a klasickou TV.

Jinak jak píše Trymore, AVR v případě PC a dobré zvukovky nepotřebuješ.

a jak se to propojí?
Nick: Chichi; Povolání: Nosič dříví do lesa; Zájmy: Hledání dříví
Chichi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC-Hráč 2. 11. 2014 19:33

Nijak, on napsal stereo a já už pak zapomněl, že se nejspíš bude řešit 5.1 Prostě kup jak jsi psal AVR, zvukovku, k tomu nějaký 5.1 set komplet se subem a hotovo, neřešil bych. Na filmy a hry to bude paráda. Určitě bych nevyhazoval 20 litrů za nějaký starý stereozesilovač to je nesmysl na tvoje účely.
PC-Hráč
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Trymore 2. 11. 2014 19:38

To bola rada za vsetky drobne... Ved si dokopy nic neporadil.
Kupovat domace kino na zvuk z TV? A filmy sa budu prehravat z coho? Navyse, sub nieco stoji.
No a chcem vidiet, ako bude hrat hry so stlpovymi repro...to ich bude mat kde, pri pc stoliku a bude sediet meter od nich?:D
A otvor oci, ten zosik je novy...
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 2. 11. 2014 19:40

on by jen šetřil díky novým technologiím (kryptonyt??? :D) a všude cpal 5.1 nejlevnější sety
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ThalesX 2. 11. 2014 19:56

I PC-Hráč má právo na vlastní názor, byť v tomto případě bych ho jako radu neakceptoval (stejně jako ve většině jiných případů). Přeci jen Trymore už se stihl více poučit a jeho názor je tedy v tomto případě relevantnější.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC-Hráč 2. 11. 2014 19:57

Kdo říká něco o sloupech? Normální běžný set 5.1 a hotovo. Přehrávat to snad bude z PC ne? Aspoň tak to chápu. Sestava 5.1 za 20tis udělá u filmu mnohem lepší službu, než stereo za 20tis. Stejně tak u her.

Thales já chápu, že je tu pár postiženců ženoucích se za co nejvíc neutrálním tzv. audiofilským zvukem ve stereu, ale pochop, že filmy a hry jsou něco uplně jiného. Něco mi říká, že lidi jako ty nebo Trymore toto nemůžou pochopit. Hráči nejste a filmový fandové taky ne. (Filmový fanoušek u mě není člověk, co se podívá 2x týdně na film, to je u mě člověk, který pozná jaký model brnění má zrovna Iron Man na sobě a zná detaily jeho univerza, člověk co chce aby pád vrtulníku zaduněl tak, že se mu prožene tlaková vlna a třištící se součástky mu budou lítat do všech směrů kolem hlavy, zkrátka člověk, který se filmama opravdu baví) - nebo jednoduše když ve filmu prší, tak máš pocit, že stojíš opravdu na dešti a prší na tebe - tohle mu stereo nikdy nedá, nikdy.
PC-Hráč
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 2. 11. 2014 20:15

řekl provozovatel setu za 7000,- :DD. Když bouchne granát udělá to bác :D a podlaha bude rezonovat. Tohle ti zvládne kdejaký laciný sloup. Já toto u sterea nevyhledávám, proto mám sloupy na hrotech a kamenných deskách, protože nechci prudit sousedy pubertálními otřesy.Jak zde již x krát padlo, subwoofer je náhražka ne doplněk. Kdybys měl pořádné bedny, tak ho nepotřebuješ. Jinak ano, taky u filmu mám 5.1 sestavu, dokonce stejnou jako ty, ale neplácám nesmysly, že klasické bedny neumí jít nízko jako subwoofer a klepat pubošsky podlahou.
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC-Hráč 2. 11. 2014 20:24

Zase tu cpeš co máš ty, to nikoho nezajímá pochop to. A už vůbec to nemá co dělat s pubertou, to je o zážitku z filmu. Koho zajímá film, tomu jsou nějaké tvoje sloupy bez basů u pr*ele, nebasují vůbec, jen když to opravdu hodně zesílíš, na filmy k hov*u. Ale uplně. Je třeba rozlišovat potřeby filmu a hudby. Chápu, že jsou tu asi 3 lidi, kteří tu neustále prosazují, že co není staré aspoň 20 let a nestojí aspoň 50 tisíc, tak to nehraje, fajn, ať si každý dělá co chce, to mi je fakt uplně jedno.

Ale vadí mi, jak tu občas někdo cpe někomu na filmy 2.0, taková HOVADINA. To bych pochopil tak u rozpočtu 2 tisíce, ale ne dvacet. Prostě názor pár zaostalých fotříků (nejsem žádný mladík už taky) nebo já nevím jak to označit. Od toho je proboha subwoofer. Na velmi nízké tóny, na filmy, ne na hudbu. TAkže Johny, běž si nad svýma sloupama onanovat někam jinam a nezapomeň v každém tématu psát jaké máš sloupy. Chápu, že máš to nejlepší na světě, ale už stačilo, ne? Řeš si svoji hudbu, plácej se po zádech jak máš boží DAC, jaké máš sloupy, jak to krásně hraje, ale netřep tu kraviny, Sloup ti nikdy nenahradí subwoofer u filmu, nikdy. A už vůbec ne při normální nebo nižší hlasitosti. A srovnávej srovnatelné, necpi furt všude svoje repro, někdy mám pocit, že kdyby tu někdo chtěl poradit repro do auta, tak mu začneš cpát jak hrajou tvoje sloupy doma, taková mimóza už pomalu :)
PC-Hráč
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ThalesX 2. 11. 2014 20:40

Budeš se divit, ale hry jsem kdysi hrával také. Můžu ti se zcela klidným svědomím říci že osobní potřebu vícekanálového systému jsem neměl, ale v tomto konkrétním případě chápu že jde čistě o osobní preferenci takže to nebudu nijak dramatizovat přestože ARS850 které jsem si v době kdy jsem s hrami končil pořídil dokáží něco, o čem nemůže 99,9% hráčů ani snít.

Co se týče filmů - vybítrám si na co se budu dívat. Obecně nerad čas trávím pasivně a dělám to jen velmi zřídka. Jsou filmy které sleduju jen jedním okem protože od nich nečekám mnoho (a obvykle se nepletu) a jsou filmy které vím že chci sledovat maximálně pozorně a užít si to na 100%. A k těm chci zvuk který mě plně vtáhne do děje místo aby mě rušil, což automaticky eliminuje jakékoliv spotřební chchle které bych musel za chvíli rozmáznout 5Kg palicí. Zcela logicky pak sáhnu po tak kvalitním systému jak jen si můžu dovolit. Drtivá většina lidí nemá na to aby si pořídila ani slušné stereo, natož pak multikanál. Já nejsem výjimkou a fakt mě nenapadá jeden jediný důvod proč bych se měl snižovat ze stávající úrovně přijatelného (nikoliv luxusního) sterea (které je však někde jinde než se ti jen mohlo zdát) na víc shitobeden stylem ze dvou luxusních domácích hamburgerů kterých se přežeru na 4 pochybné ze stánku na nádraží po kterých budu mít hlad a ještě mi bude špatně. Ne - zážitek si fakt kazit nenechám. Ale možná je to dané tím na jaké filmy se dívám. A věř že pokud něco bouchne tak mi to stereo udělá dost slušný efekt který by ti dalo asi velkou práci překonat, nejen o basy ošizen opravdu nejsem. Vážně by mě zajímalo jak chceš nahradit nějakým prdítkem co zveš sub (zaplatitelný z rozpočtu 20K za všechno) nahradit ty dva basáky co mám v bednách.

Každopádně platí každý za sebe :)
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ico33 2. 11. 2014 20:42

sloup ti nikdy nenahradí subwoofer u filmu, nikdy. A už vůbec ne při normální nebo nižší hlasitosti


-boze ,to je taka hovadina.... ,no coz... ,evidentne nemas dost skusenosti s poriadnym repro...,

jeden recenzent (venuje sa - 15-20 rokov hifi) napisal nieco v tomto zmysle - co su vlastne hight-endove reproduktory ? -su to poctive monitory so subwoferom, a ja s nim plne suhlasim..., ono -ked mas 3 pasmove poctive repro ,ani ten subac nepotrebujes.. ,ALE ...,stoji to co to stoji..., dokazu ti zahrat to (tie iste frekvencie) ako sub.., teda vsetko.., za predpokladu ze to mas dobre riesene....,myslis ,ze TOTO (odkaz) ti prehra nejaky sub ? :mrgreen:

http://www.hifi-voice.com/testy-a-recen ... c-one.html

----pochybujem.., 8-P



-inak -mal som jamo hcs 606 ,a tie maju zboku nieco ako sub..., a maju ,na to ake su lacne hlbku.., cize ani som pri pozerani filmu v podstate subac nepotreboval..., ale zasa na hudbu boli zastrete az-az... :-l
Ľudia ktorí lpia na svojich poučkách,sú na 100%neomylní pre samých seba,vyhýbaju sa novým veciam,ostanu VŽDY zakrpatení vo svojom vlastnom svete,nemaju nič iba prázdne slová,ktoré väčšinou končia rýpaním,závisťou,napádaním druhého,nevediac čo vlastne chcú
Ico33
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC-Hráč 2. 11. 2014 20:47

Jsou lidi, kteří jsou spokojeni s Felicí a jejich sen je Fabie, jsou lidi co mají Oktávku a nestačí jim to. Představ si, že spoustě lidí by ty chrchle za 10tisíc jak říkáš stačily (pořád 10x lepší, než co leze z TV samotné), prostě každý má svoje nároky a priority jinde a kdysi jsi hrával, záleží co je to kdysi, protože zvuky ve hrách dnes a před 20ti lety je něco diametrálně odlišného. Jinak mně na hry stačí 2.0 běžné kvality (zas takový magor co onanuje nad kvalitou superzvuku nejsem), ale u filmu zastávám názor jedině 5.1, neplést s 5.0, subwoofer jen tak nenahradíš. A nejde jen o kvalitu. Chápu, že člověk jako ty, který tím žije, se na spoustu věcí dívá jinak, náročněji, ale občas se to chce vžít do potřeb obyčejných lidí. Jako sorry, ale doporučovat někomu na filmy starý stereo zesík za dvacet litrů a bedny za 5 a ještě 2.0, to je u mě magořina prvního stupně (nic proti Trymore, máš svoji představu).

Ico kristepane co to hážeš za odkaz? Měj trochu soudnosti. Sem taky můžu plácnout subwoofer za 100 tisíc a machrovat, že to brutálně přehraje obyčejné sloupy.
Naposledy upravil PC-Hráč dne 2. 11. 2014 20:52, celkově upraveno 2
PC-Hráč
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ThalesX 2. 11. 2014 20:48

No jo ale Ante je někde úplně jinde. Já mám bedny s 15" repro co mě stály méně než tady leckoho i jen zesilovač a prostě hrajou. Takže lze pořídit i za rozumnou cenu ne že ne. Jenže to se nesmíš bát bazaru.

Zajímavé je že zatím si nikdo nestěžoval ani neměnil když jsem mu něco poradil :-))
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků