Repro k PC ~1500 Kč

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod lapish 26. 11. 2014 12:53

Uvažuju o koupi reproduktorů k PC v ceně zhruba do 1500 Kč, maximálně 2000. Po pročtení pár diskuzí jsem se poučil že v téhle cenové kategorii bude zřejmě lepší 2.0 než 2.1 a navíc bych asi měl problém umístit subwoofer pod stůl (už tam mám PC).
Chci to na občasné hraní her nebo na občasný poslech hudby (převážně rock) na střední hlasitost (nepotřebuju nějaký extra výkon).

Včera jsem koupil nejprodávanější a na heurece nejvíce opěvované repro Genius SP-HF1250B, ale nejsem z nich zrovna nadšený, čekal jsem od nich po přečtení uživatelských recenzí více. Oproti sluchátkům hrajou dost jinak - chybí hlubší basy, zvuk mi přijde takový huhlavý a celkově žádný zázrak. Uvažuju jestli je mám vrátit a koupit něco jiného...

Co jsem viděl nějaké diskuze tak někdo doporučoval Crono CS-2002 (zdají se mi na stůl už moc velké), Microlab B73 (asi by mi vadila regulace hlasitosti na zadní straně) nebo Creative GigaWorks T20 Series II (přijdou mi dost drahé na takový kus plastu). Případně Genius SP-HF1800A ale to bych si asi oproti SP-HF1250B moc nepomohl, nevím.

Neočekávám žádný studiově přesný přednes, spíše univerzálnost použití - hry, hudba, občas možná i nějaký ten film, ale filmy spíše přehrávám na TV kde mám připojené staré Geniusy SW-5.1 Home Theater jako 2.1 bez zadních a středového repro (beru stereo výstup ze SCARTu).
lapish
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PC-Hráč 26. 11. 2014 13:19

Bazarové sloupy a trochu lepší AVR Denon k tomu.

No a nebo kup Creative T20 - kolem 1500 stovek jedna z nejlepších voleb, hrajou jelíp a jsou relativně malé.Jinak tebou výše zmiňované Crono nebo Microlaby jsou docela srač*y a na ty T20 se moc nechytají. Možná bych ze zvědavosti zkusil tohle http://www.czc.cz/philips-spa5300-10/150777/produkt, dřív to stávalo skoro 3tisíce, teď polovinu.

Já chtěl teď objednávat totok http://www.czc.cz/yamaha-nx-50-cerna/149436/produkt ale bohužel nejsou skladem, takže neřeknu jak to hraje.
PC-Hráč
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod lapish 26. 11. 2014 13:44

No, stůl mám sice cca 150cm široký, ale je v rohu místnosti a vedle je hned komoda s TV, na druhé straně okno a topení, takže sloupy a AVR bych tam asi neumístil.

Zmiňované Crono a Microlaby jsou srač*y ? Jsou alespoň lepší než ty TOP1 Geniusy SP-HF1250B co jsem koupil? :-)
Ty Creativy bych si asi musel někde poslechnout, ale od pohledu se mi zdají dost malé a plastové. Někteří je chválí, jinde zase píšou že nehraje basy a středy jsou taky nic moc...

Ty Philipsy vypadají zajímavě, ale musel bych vymyslet kam strčit subwoofer. Nezdá se mi ale že by někdy mohly stát 3 tisíce...podle historie ceny už od r. 2009 stály 1500 a v r. 2011 byly dokonce za 998,-.
lapish
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PC-Hráč 26. 11. 2014 14:08

Čteš názory lidí někde na heurece a to je chyba. Mám doma ze srandy koupený Genius 2.1 set za litr a máš vidět kolik lidí na přiblblé Alze tam básní jak to božsky hraje. Přitom jsou to obyčejné šity co trochu duní.

Říkám znovu, T20 je nejlepší volba. Měl jsem je před pár dny doma. Za ty peníze jsem nic lepšího neslyšel zatím. Ale pokud tě víc zajímá jak to vypadá a co píší nějací puberťáci někde v diskuzích, ok.
PC-Hráč
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod anton12345 26. 11. 2014 19:27

Namiesto Microlab B73 je lepšie zobrať Microlab B77, nie sú až o toľko drahšie a podľa mňa hrajú celkom dobre (vzhľadom k cene).
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kostival 26. 11. 2014 19:44

T20 II sice na foto vypadají plastově, ale celkové zpracování a dojem je rozhodně lepší než laciné "radobydřevěné" Geniusy.
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Shorteyize 26. 11. 2014 22:38

Jestli ti mohu poradit, před dvěma týdny jsem si koupil http://www.czc.cz/trust-gtx38-2-1/126751/produkt a čekal jsem, že to bude obyčejný průměr. ALE toto mě velmi překvapilo, basy až moc ale ideální pro mě (možnost regulace), středy, výšky ok. Řekl jsem si, že to zkusím a udělal jsem dobře. Rodiče mi to chtěli hned potáhnout do obyváku k LCD :-D
Shorteyize
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lapish 27. 11. 2014 11:36

anton123456: No rozdíl v ceně tam je, 1100 vs 1500,-. Co se týká vzhledu tak na fotkách vypadají určitě líp B73 (hlavně po sundání krytu), B77 mají vzhled dost nudný. Máš nějakou zkušenost jak hrajou ty B77 ve srovnání se zmíněnýma Creativama? Nebo dokonce ve srovnání s dražšíma Kurzweil KS-40A ?

kostival: možná dobré zpracování mají, ale stejně mám pocit že takové malinké plasťáky nemůžou hrát dobře minimálně co se basů týče. Výšky a středy (i když hlavně středy v recenzích kritizovali) by asi mohly mít slušné. Jak velké středobasové měniče to má, 5 cm? Geniusy mají 10cm :-)

Shorteyize: Hmm, nevím, neviděl jsi na ně nějakou recenzi? Trust je dost pochybná firma... Z 2.1 na první pohled vypadaly zajímavěji asi ty Phillipsy co posílal PC-Hráč, v nějaké recenzi dopadly dobře...
lapish
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod brrouk 27. 11. 2014 16:25

Jenom malý postřeh k tomu Trustu.
Rozhodně nekupovat ! Nevím jestli na tom odkazu je ten samý typ (vizuálně to tak vypadá), ale před 2 rokama jsem si koupil něco podobného do garáže, aby mi tam něco hrálo, což se nestalo.
Pro nějakýho mlaďocha k PC na hraní stříleček to ujde (s radostí jsem to přenechal synovi k PC, tchán s tchýní už tak nadšení nejsou) ale na normální poslech ani náhodou.
Brrouk
brrouk
Junior

Odeslat příspěvekod anton12345 27. 11. 2014 17:28

Ja mám doma Microlab B77 aj Creative T20 (ale tie staršie, nie II). V práci má kolega tie Kurzweil KS-40A. Takže som si popočúval všetky. Medzi Microlabmi a Kurzweilami som veľký rozdiel nepozoroval (ale nemal som ich vedľa seba), tie Cretivy hrajú tak nejak "živšie" (asi musia nejak elekronikou dohnať ten chýbajúci objem). Spracovanie Microlabov sa mi páči najviac. Nejaké veľké basy neočakávaj ani od jednych. Predtým som mal Creativy 2.1 so subwooferom (dreveným), tie hrali podstatne viac basov, ale na stredoch neboli dobré. Zober to z internetu, keď sa ti nebudú páčiť, vrátiš. Ale Geniusy určite nie...
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lapish 27. 11. 2014 18:13

Nevím no, Němci tady testovali Microlab B73 i B77 a moc dobře z toho nevyšly:
http://www.tomshardware.de/microlab-b-7 ... 375-3.html
http://www.tomshardware.de/2.1-2.0-Audi ... 80-14.html

A tady zase nějaký francouz vychvaluje a rozebírá ty Geniusy:
http://www.blog-enceintepc.com/test-des ... p-hf1250b/
http://www.blog-enceintepc.com/plongee- ... p-hf1250b/

Slyšel někdo ty Geniusy SP-HF1250B ve srovnání třeba s Microlabem, jestli bych si vůbec nějak dramaticky polepšil kdybych je vrátil a koupil Microlab za dvojnásobnou cenu?
lapish
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod anton12345 27. 11. 2014 19:39

O kvalite prevedenia svedčí aj hmotnosť Genius 3,6 kg versus Microlab 5,6 kg a to pri zhruba rovnakej veľkosti. Tieto konkrétne Geniusy som nepočul, takže s tým ti nepomôžem.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lapish 27. 11. 2014 20:52

Je pravda že Geniusy jsou lehčí...ale jestli to bereš tak, potom zde doporučované Creativy T20 mají cca 1 kg, takže tam je rozdíl ještě větší.
A nějaké jiné Geniusy 2.0 v tomto stylu (4" středobas a 1" výškový měnič, jako např. SP-HF2.0 1250X, SP-HF1255A, SP-HF1255B...) jsi slyšel? Ideální by bylo kdyby někdo uměl popsat v čem a jak přesně se liší zvukově oproti těmto Creative/Microlab. Žádnou recenzi která by je srovnávala s něčím jiným jsem nenašel...
lapish
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kostival 2. 12. 2014 12:57

Pár postřehů k T20 II, překvapuje mě jak škalují s kvalitnějším zdrojem. Původně jsem myslel, že končejí někde na urovní integrované nebo zvukovky typu Xonar D1, ale i s Xonarem Essence a Audiotrak Prodigy HD2 Advace DE byl slyšet posun. Teď je provozují na HRT Music Streamer II+ a zvuk je ještě lepší než u předchozích dvou, je jako by plnější, vzdušnější, čistší, jako by se oddělilo v hudbě zrno od plev :-D . Doufam, že nejde o pouhe placebo, ale fakt je ten, že hudba víc baví.
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod supfor 9. 12. 2014 18:01

Lapish píše "Chci to na občasné hraní her nebo na občasný poslech hudby (převážně rock) na střední hlasitost (nepotřebuju nějaký extra výkon)."

Jsem na tom podobně a hlavně s nedostatkem místa.Měl jsem i Creat.T20,ale na dobrý poslech potřebují vyšší hlasitost a na hry nejsou prostorové.
Vyzkoušel jsem současně Creative T12 Wireless 2.0 (cca 1600,-Kč) a Logitech 2.1 Z-213 (cca 750,-Kč).
T12(neberu v úvahu výhody bluetoothu):zahuhňané basy,nevýrazné středy,poslech se lepší s rostoucí hlasitostí.Na hry nic moc a chybí prostorovost.
Z-213: pro běžné použití k PC s omezeným místem jsou výborné.I při malé hlasitosti vše srozumitelné,čisté tóny,dostatečné basy.Taktéž i na hry ,kde je výhodou i prostorový projev.Dostatečná hlasitost,nic nešumí,pohodlné ovládání šňůrovým ovládačem.Jsou sice 2.1,ale vč.subwoof. malé a ten jsem umístil nad monitor.Zatím jsem moc spokojený.Je to pouze mé subjektivní hodnocení!
supfor
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků