oplatia sa tieto repro kable.?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod andytwo 27. 11. 2014 18:24

andytwo
Junior

Odeslat příspěvekod ThalesX 27. 11. 2014 23:12

54€ za takovou blbost kterou ve výsledku po zvuku ani dle životnosti, spolehlivosti či odolnosti nepoznáš? Jak chceš, já jsem na ty kecy co tam píšou (četl jsem i jiné) přímo alergický. Ano jsem za to aby si člověk připlatil za vyšší kvalitu, ale tam kde to dává smysl. Tato podmínka zde však není splněna. Kup si v nejbližším elektru kabel CYSY 4x1,5 dílku dle potřeby, dvě protilehlé žíly spoj křížem a za cenu cca 25Kč/m máš kabel zcela adekvátní a ve všech technických ohledech dostačující. Pokud se ti nelíbí PVC povrch v barvě bílá, černá nebo oranžová ve kterých se tento kabel nejčastěji dodává pak si na něj můžeš navléci ozdobný návlek v širokém sortimentu barev a provedení za pár korun a neplatit takové předražené nesmysly jako na odkazu.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 28. 11. 2014 05:00

Už sa to naučte a zapamätajte si to, večne tu nebudem. :-P

Nie CYSY ale CSSS 4x2,5 /SIHF
Prečo tak to už zdôvodňovať nebudem. Obhajoval som to tu už viackrát
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod EKKAR 29. 11. 2014 01:19

Na maximální výkon 150W při imprdelanci 6Ohm "jedenapůlka" licna stačí, při paralelním spojení dvou žil tam je 3mm sq mědi v každým směru - do běžnýho pokoje stejně víc jak 2,5-3m ke každýmu repráku nepotřebuješ = vlastní odpor vedení bude menší než přechoďák ve špatně udělaný svorce. A silikonová izolace má význam jen tam, kde je vlhko a do prostoru mezi vlákna licny a izolaci se může dostávat voda, nebo kde jsou nízký teploty a PVC izolace by ztvrdla. Mám několik různejch prodlužovaček s izolací z gumy, PVC i silikonu, používám je často i v exteriéru - a aby měď uvnitř PVC kabelu "zezelenala" je potřeba daleko horších podmínek, než který hrozí v obvyklým obytným prostoru.

Se "zelenáním" = oxidací vláken jsem se setkal u PVC šňůry k sekačce na trávu, která byla po dobu několika let odkládaná do kůlny s volným větráním = s volným přístupem vzdušný vlhkosti a s rozsahem teplot (až) -30°C v zimě a klidně i +50°C v létě (na střeše prkýnka krytý térovanou lepenkou + pálící Pupenec na bezmračným nebi) - a to ještě zaoxidovanej byl akorát asi metr od dodělávaný vidlice, protože původní zalitá komplet do izolace se ukroutila už tejden po koupi sekačky. Dodělanou vidlici se nepodařilo ideálně zavřít proti vlhkosti, takže oxidace mohla začít. U kabelů používanejch výhradně uvnitř obytnejch prostor zezelenání uvnitř izolace neznám.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod armaman 29. 11. 2014 08:07

Ach jaj, zas tie tvoje terminus technicus argumenty.
Keď nespochybnis dakoho odporučenie repro tak drbes do názoru a skúsenosti iného v pripade káblov.
O chvíľu budeš tvrdiť,že na spojenie s repro stačí ranzir či UTP .

V poslednej dobe sa mi vidí, že akoby si zámerne vyvolával ty sám nikam neveduce diskusie.

A to som čakal,že bude reagovať dakto iný a nie Ty.

Mimochodom existuje aj 4x1,5 CSSS/SIHF nie CYSY
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod EKKAR 29. 11. 2014 10:26

armaman píše:Už sa to naučte a zapamätajte si to, večne tu nebudem. :-P
Nie CYSY ale CSSS/SIHF
Prečo tak to už zdôvodňovať nebudem. Obhajoval som to tu už viackrát
A já opakuju, že nevidím jedinej důvod, proč na domácí použití utrácet za silikonovou šňůru. Silikonová izolace má opodstatnění tam, kde PVC nevyhovuje například kvůli nízký pracovní teplotě (tehdy PVC tvrdne a může praskat). Odůvodění odmítání PVC negativním chemickým vlivem na povrch mědi se dá nahradit úplně stejným poukazem na negativní vliv silikonu - zatímco se z PVC izolace MŮŽE uvolňovat chlór, silikony MŮŽOU uvolňovat organický kyseliny počínaje kyselinou octovou, která se v silikonový chemii běžně používá jako stabilizátor. Oba dva případy jsou realita u extra lacinejch kabelů z asijský produkce, kde se dávkování chemie nerealizuje automatickým přístrojem, ale "kýblem baj/von woko".
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod armaman 29. 11. 2014 10:43

A ja opakujem ,ze nevravim o uzitkovych vlastnostiach ,ale o dacom inom.
Ak dakto tvrdi ,ze pocuje rozdiel medzi klasickou dvojlinkou a kablom za 1000 Kč/m, tak ja pocujem rozdiel medzi CYSY s PVC a CSSS so silikónom,kde je rozdiel v cene minimalny.
A netahaj sem do toho tie technicke zbytocnosti !
Ak Ty osobne medzi tym rozdiel nepocujes (pretoze to nemas overene tak ako v pripade KEF v inej teme) tak ja ten rozdiel v pripade týchto dvoch konstrukcne odlisnych kablov pocujem !
A pokial tu budem tak stale bude obhajovat CSSS oproti CYSY.

A nesnazte sa mi tu zas dakto podsuvat slepy test.
Nikto este zatial neprisiel na zmysluplny sposob ako "slepak" urobit tak aby ho v zapäti dakto nespochybnil !!!!
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 29. 11. 2014 12:12

Ale UTP se s plnou seriózností používá při zapojení napájení reprosoustav ;-), použiješ 3 páry UTP kabelů na každou stranu (ideálně s plnými žílami jednotlivých vodičů). Dával jsem zde odkaz.
Naposledy upravil JohnyBuchar dne 29. 11. 2014 13:35, celkově upraveno 1
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 29. 11. 2014 12:34

Rovnako tak sa používa striebro VdH D-300 III (signalovy kabel) či trubka Heliax(Draka), no mňa tie káble nepresvedčil o vhodnosti ich použitia.
20141125_133027.jpg

Zabijem sa,že mi charakterom sedí RG62 (hoc aj s pomedeným oceľovým stredom) a cross 4x2,5 CSSS/SIHF?
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 29. 11. 2014 13:32

Mám obyč kabelovou čtyřku pomocí nějakého macatého kabelu od http://www.proelgroup.com.au/, který má 4x 6mm2 a víc neřeším. Možná si někdy skočím proti záloze půjčit kabel za nějakých pár tisíc, ale pořád jsem nevěřící Tomáš, že uslyším čistější pevnější basy, větší prostor ad. duchařinu. Ano pokud bych měl sestavu za stovky tisíc, tak možná nějaké duchy uslyším, protože kabel za desítky tisíc přeci musí ´něco´umět, ale jinak jsem spokojený s tím co mám a raději hudbu budu poslouchat než hledat voodoo v dostupných kabelech či umisťování ceraballů pod zesilovač či přehrávač pro lepšé reprodukci :roll: :potichu.
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 29. 11. 2014 13:43

Kazdy pocujeme inak a dakto nepocuje rozdiel vôbec. Ja a nik iny to ovplyvnit nedokazeme.
Pocuvanie je hlavne o pocitoch.
V pripade Draka co je nahrada Heliax ale iba ako test(neodporuca ho ani P.D., Heliax je jeho objav) som jednoznacne dobre pocity nemal.
Ako keby mi zalahlo v usiach.
Som ochotny pripustit ,ze ak by som ho nevidel tak mozno nebudem vediet ani rozlisit kedy co hralo.
No faktom je ,ze akonahle som pouzil opät cross kabel tak ma opät pocuvanie zacalo bavit.
A v pripade SYSY a CSSS a ich porovnania mi jednoznacne opät pocitovo vyhovuje ten druhy.
A to pritom nie su kable kde by mohol clovek vzhladom k ich strohosti vyberat ocami.

Tak mi prepacte moje pocity a moj nazor na danu(e) vec(i).
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod PCDaemon 29. 11. 2014 13:51

Ja si myslim, ze ak ten kabel kupujes navzdy, cize uz nikdy si iny kupovat nebudes, tak si ho kup. Ludia za zivot minu ovela viac penazi na ine blbosti, ako je kabel a zily im to netrha. Ako hovori Pista https://www.youtube.com/watch?feature=p ... pxY4U#t=53
PCDaemon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 29. 11. 2014 13:56

armaman píše:A ja opakujem ,ze nevravim o uzitkovych vlastnostiach ,ale o dacom inom.
Ak dakto tvrdi ,ze pocuje rozdiel medzi klasickou dvojlinkou a kablom za 1000 Kč/m, tak ja pocujem rozdiel medzi CYSY s PVC a CSSS so silikónom,kde je rozdiel v cene minimalny.
A netahaj sem do toho tie technicke zbytocnosti !
Ak Ty osobne medzi tym rozdiel nepocujes (pretoze to nemas overene tak ako v pripade KEF v inej teme) tak ja ten rozdiel v pripade týchto dvoch konstrukcne odlisnych kablov pocujem !
A pokial tu budem tak stale bude obhajovat CSSS oproti CYSY.

A nesnazte sa mi tu zas dakto podsuvat slepy test.
Nikto este zatial neprisiel na zmysluplny sposob ako "slepak" urobit tak aby ho v zapäti dakto nespochybnil !!!!
Tvrzení, že u stejnýho průřezu mědi reprokabelů a stejnejch svorkách (aby se vyloučil vliv přechodovýho odporu na kontaktech) počuješ rozdíl, Army, tak tohle je fakt hláška dne - lepší už je jen tvrzení, že děti nosí čáp (BOCIAN), Země je plochá deska položená na hřbety 4 slonů stojících na krunýři obrovský želvy nebo že Windows ´95 byl nejstabilnější operační systém na světě... A netahej sem KEFy z jinýho vlákna - tam je prostě fyzikálně dost těžko proveditelný chtít ozvučit KVALITNĚ místnost stejnou technikou (myšleno stejný rozměry a výkon), která je schopná dobrýho podání pro poslech v blízkým poli.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod armaman 29. 11. 2014 14:04

Tak len pre informaciu.
CYSY ma menej vlákien v jednom vodici a je len medeny.
CSSS ma viac vlakien v jednom vodici a povrch je pocinovany.
pre mna dve odlisne konstrukcne prevedenia vodicov.
Ak dakto moze pocut rozdiel medzi medou a striebrom tak preco by nemohol pocut ten rozdiel medzi medou a pocinovanim a este s odlisnym poctom vlákien vo vodici?

A na tom porovnani a pribuznosti tém trvam. Pretoze nemas porovnane nic a i tak budes ludi presviedcat o svojej pravde hoc Ti iní budu tvrdit opak !

A vyprosujem si aby si mi "*****" nickname !

A tymto koncim. Ja si svoje pocity necham pre seba a nech si kazdy "hra" a pocuva na com chce.
A nemusite mat pocit, ze ma dakto presvedcil o svojej "pravde" ja svoje pocity a nazory nemenim.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 29. 11. 2014 15:24

armaman píše:A nemusite mat pocit, ze ma dakto presvedcil o svojej "pravde" ja svoje pocity a nazory nemenim.

Já svoje názory klidně a rád změním, když je k tomu pádný důvod či argument ! Vývoje se nedá zastavit. Kdysi byla Země placatá a střed vesmíru, dnes je kulatá a na okraji. A do budoucna ? Třeba bude v 5D...
armaman píše:Tak len pre informaciu.
CYSY ma menej vlákien v jednom vodici a je len medeny.
CSSS ma viac vlakien v jednom vodici a povrch je pocinovany.
pre mna dve odlisne konstrukcne prevedenia vodicov.
Ak dakto moze pocut rozdiel medzi medou a striebrom tak preco by nemohol pocut ten rozdiel medzi medou a pocinovanim a este s odlisnym poctom vlákien vo vodici?

To mohu jen potvrdit ! Rozdíly jsou v materiálu i konstrukci kabelů, a proto také bude při poslechu. Jednoduše hrají jinak. Za mě CYSY nebrat naopak CSSS ano. Ale otázkou je, zda posluchač má k dispozici kvalitní zesilovač a současně kvalitní reprobedny (a zdroj), protože na hodně zes+repro i střední kvality (konstrukce) to zkrátka není (možné) slyšet. Třeba 4 tranzistory na kanál nebo rovnou operáky, to je zcela nedostatečné... Současně k tomu doplním, že roli mají signálové i napájecí kabely, ale také síťová pračka. O vlivu (až 50%) prostoru poslechové místnosti ani nemluvě. Technické důvody si lze podrobně najít na internetu u výrobců, recenzí, v zahraničních fórech, ale třeba i odzkoušet jednoduchými (a levnými) metodami (nejjednodušší např. tleskání). Ale naprosto a zcela chápu, že je řada lidí, kteří tomu zkrátka nikdy neuvěří. Nikomu svůj názor samozřejmě necpu. Takže detaily prostoru, plastičnost, barevnot, hmatatelnost, šumy svistu a podobné "povídání" popisu pocitů při poslechu si nechám raději pro sebe.
Protože, kdo jednou toto zaslechne, nechce již nikdy jinak ! Howgh !!

OPRAVDOVÍ ZÁJEMCI !! kteří nemeldují, ale chtějí rovnou něco podniknou, mohou navštívit poslechová HiFI studia, kterých je v CZ celá řada. Některé jsou vynikající, některá "jen" výborná...
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků