oplatia sa tieto repro kable.?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Trymore 29. 11. 2014 19:02

Neoplatia. Kup si obycajnu dvojlinku a to staci.
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MRyoda 29. 11. 2014 21:58

andytwo píše:K repro dali zensor 3
K Dali Zensor 3 odporucam z vlastnej skusenosti Crystal Cable, alebo Nordost. V horsom pripade Bertram Audio - to je kompromis.
may the force be with you
MRyoda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ThalesX 29. 11. 2014 23:50

Já bych si na ten poslechový test klidně troufl, otázka je jestli i kabelomaniaci. Opravdu rád bych se nechal přesvědčit že mají pravdu, že to je slyšet, ale jak jsem se už jinde rozepisoval tak toto zatím nemohu z vlastní zkušenosti potvrdit. Existuje spousta věcí které by mohly hypoteticky fungovat avšak rozdíl je v reálu sotva znatelný pokud vůbec. Tady nevidím ani slabý teoretický-fyzikální důvod proč by to mělo hrát s kabelem CSSS jinak. Pokud tam nějakou teorii nějkdo vidí a je schopen jí prezentovat jiným stylem než konstatování holého faktu o pocínovaných vláknech (který sám o sobě nic nevysvětluje) tak sem s ní. To myslím jako reálnou výzvu, nikoliv výsměch.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MRyoda 30. 11. 2014 08:15

Zorganizuj. Pridem rad.
may the force be with you
MRyoda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 30. 11. 2014 12:31

ThalesX píše:... Existuje spousta věcí které by mohly hypoteticky fungovat avšak rozdíl je v reálu sotva znatelný pokud vůbec. Tady nevidím ani slabý teoretický-fyzikální důvod proč by to mělo hrát s kabelem CSSS jinak...
Jediný co může mít pocínovaná licna lepšího, je kontakt v případě častý montáže a demontáže do mechanický svorky. Jde totiž o to, že pokud povrchově zoxiduje měď, pokreje se kysličníkem měďnatým alias měděnkou - zelenej povlak. Pokud je měď pocínovaná, je oxidová vrstva tvořená kysličníkem cínatým a cíničitým (vznikají sice každej za jinejch podmínek, obvykle ale jeden přechází do druhýho) - a v tom je právě zakopanej Alík, protože ta kysličníková vrstva na cínu je tenčí, měkčí a míň odolná, než kysličníky na čistý mědi.

Proto pocínovanýmu kabelu stačí málo, kysličník se při svírání do svorky relativně snadno prodře a dostaví se kýženej vodivej kontakt, zatímco na měděný kysličníky je potřeba mnohem vyšší síla, než se odrhnou. Proto se necínovanej drát zdá bejt hůř vodivej - prostě proto, že když se starší už zaoxidovanej dává do svorek, má VE SVORCE horší kontakt. Vzniká tam přechoďák, úbytky, když je svorka nekvalitní s malým přítlakem, může docházet na kysličníkový vrstvě k usměrňovacím efektům (při kontaktu některejch kovů s kysličníkovou vrstvou vzniká usměrňovací přechod PN kov-polovodič neboli dochází tam ke Schottkyho jevu) - ALE TO VŠECKO SE STÁVÁ V PŘÍPADĚ MONTÁŽE UŽ ZAOXIDOVANÝHO KABELU DO SVORKY!

Pokud se koupí novej kabel, je vrstva kysličníku na povrchu mědi mizivě tlustá až nulová a takovej kabel ve svorce neudělá zhola nic jinýho , než že se vodivě propojí. S dobře dotaženou svorkou potom už nenastávají žádný další nežádoucí efekty, protože oxidace zasahuje jen volnej povrch mědi - ale do kontaktní plochy se dostává jen těžko. Oxidace povrchu vláken uvnitř samotný izolace v dýlce kabelu pak už není důležitá, protože vzájemnej rozdíl napětí mezi jednotlivýma vláknama je mizivej - nepřekročí napěťovou "bariéru" průrazu toho kuproxido-kovovýho přechodu.

Takže veškerý řeči na téma cínovanej nebo stříbřenej kabel mají opodstatnění jen a jen v okamžiku zapojování do svorky - při používání pak už jedinej rozdíl přináší nanejvejš rozdíl v průřezu vodiče...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod armaman 30. 11. 2014 13:29

To su zas uvahy, du blejt velebnosti.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod EKKAR 30. 11. 2014 14:19

Ba ne, to nejsou ÚVAHY, to je technická a fyzikální realita, se kterou se jen někdo odmítá smířit.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod armaman 30. 11. 2014 14:44

Potom obhaj tuto teoriu aj nasledne ak dakto pouzije bananiky a vidlicky....
Ktore som zhodou okolnosti pouzil na oboch. A rovnakou zhodou okolnosti aj rovnake.
Potom sa oderie co? "pokov"
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod EKKAR 30. 11. 2014 15:52

No já nechám na představivosti, kde a jak může vzniknout problém při použití banánu/vidličky/očka. Ale na novým čistým káblu (žíle) je fyzikálně nereálný uslyšet rozdíl - pokud nějakej rozdíl skutečně slyšet bude, nemůže bejt způsobenej (ne)pokovením měděnýho povrchu vláken v žíle.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ThalesX 30. 11. 2014 16:57

armaman píše:Potom obhaj tuto teoriu

Proč by jí měl obhajovat on? To ty jako zastánce teorie rozdílu bys měl prokázat že to tak je. Ostatně tak jako se děje běžně v jakémkloliv vědním oboru. Vždy se dokazuje že něco je, ne že něco není.
Já nic organizovat nemůžeu a to z toho prostého důvodu že předpokládám že se pohybujeme na hranici slyšitelného (pokud vůbec). Aby tedy nikdo nemohl test zpochybnit měl by testovaný subjekt dostat co nejlepší možné podmínky k tomu aby měl šanci změnu rozeznat. Tady je ale problém v tom co je nejlepší. Nejlepší by byla samozřejmě dokonmalá poslechovka se kterou je testovaný subjekt dobře a dlouhodobě seznámen - má jí naposlouchanou. Takové podmínky má však málokdo. Logicky tedy druhou nejlepší bolbou takového testu jsou podmínky domácí, kde má akustiku dobře naposlouchanou a tedy je největší možnost zachytit rozdíl. Zde by ti pak někdo (třeba já) bez tvého vizuálního kontaktu a celkově vědomí prohazoval kabely a ty bys musel rozpoznat rozdíl. Sami byste si stanovili pro vás důvěryhodného člověka který by kontroloval zda nepodvádím. Protože oba dva píšete slovensky Armamane i MRyodo tak předpokládám že jste ze Slovenska. Momentálně s mým napnutým rozpočtem i časem nemám na to abych si udělal dvou-třídenní výlet na Slovensko i když je tam pěkně a něco mi říká (ale třeba se pletu) že ochota něco takového testovat reálně u vás doma v opravdu slepém testu by byla poslabší. Ale třeba časem na takový test dojde a byl bych velmi rád kdyby se účastnilo co nejvíce lidí kteří tvrdí že kabely rozpoznají. Do té doby tomu nevěřím a nepadla tu jediná teorie na podporu toho proč by tam rozdíl měl být slyšet přestože jsem vyzýval k tomu aby byla vznesena.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MRyoda 1. 12. 2014 08:38

Zorganizuj, pridem. Zabezpec dostatocne kvalitnu aparaturu (necham na teba), vhodne akusticke podmienky, par vhodnych kablov roznych cenovych kategorii. Nejake mozem doniest aj ja so sebou. Ides do toho, alebo tu budes len dookola omielat naucene frazy z bastlfora?
may the force be with you
MRyoda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 1. 12. 2014 14:01

Milej Yodo, ono to nejsou "naučený fráze z Bastlfóra" - to jsou fyzikálně doložitelný a ověřitelný fakty, u kterejch se dá taková nastíněná situace kdykoliv znovu opakovat a hlavně změřit a zdokumentovat.

Při poslechovým testu naopak ani u "slepýho" provedení nejde vyloučit možnost subjektivního úhlu pohledu nebo dokonce snahy o záměrný zkreslení výsledků testování, který se právě proto musejí vyhodnocovat statisticky = s určitou předpokládanou a zároveň předem jen těžko kvantifikovatelnou chybou.

A protože na statistiku my bastlíři nejsme, radši vycházíme z těch změřitelnejch výsledků, který nám jednoznačně říkají, co se ve kterým bodu zapojení děje než z nějakýho subjektivního dojmu, kterej může bejt jen odhadem...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod misakq 2. 12. 2014 12:12

A co tohle?
http://www.gme.cz/dvoulinka-cyh-2x2-5-t ... o-p650-107
2x2,5 nebo 1,5mm na bednu při třech metrech bude za pakatel...
Já to tak mám při bi-amp a jsem spokojený. Ale nikdy jsem místo toho nezkoušel nic jiného. CYSY má být v něčem výhodnější? Podle mě je akorát tvrdší, tkaže z tohdole pohledu méně vhodný. ... ?
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 2. 12. 2014 15:02

CYSY je obecný starší označení kabelu, kterej snese 230V síťovýho napětí, protože má dvojitou izolaci - každá žíla je izolovaná zvlášť, v tomhle případě v PVC a ještě jsou dohromady obalený PVC pláštěm, kterej jde z nich při zapojování seříznout nebo stáhnout (po naříznutí). Celkově ta norma určující označení říká (bez dalších detailů), že první písmeno označuje materiál vodiče - C je měď, A je hnilík - jsou i dlaší písmena pro třeba stříbro i další kovy nebo slitiny, ale běžně se s takovým materiálem nesetkáš. Druhý písmeno je označení materiálu izolace žíly - G je guma, Y je PVC, S je silikonovej kaučuk, E polyetylén. Třetí písmeno udává, jestli je jádro žíly plnej drát (K) nebo lanko (S) - zase je vícero variant, kterýma se upřesňoval i počet jednotlivejch vodičů v žíle nebo prostorový uspořádání vodičů vůči sobě. Poslední znak je zase materiál izolace, ale tentokrát vnějšího pláště kabelu - platí stejný kódování, jako pro izolaci jednotlivý žíly.

Modernější norma pak ještě rozlišuje další vlastnosti kabelů, takže vzhledově stejný kabely mají různý kombinace víceznakovýho označení třeba i podle odolnosti izolace proti teplu, ohni, prověšování vlastní váhou při zavěšení atd. Na všecko se dají na netu najít tabulky - minimálně jsou dostupný v řadě norem ČSN-EN
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod armaman 2. 12. 2014 17:25

Ako toto suvisi s otázkou ktoru polozil misakq?
armaman
Poslední varování

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků