oplatia sa tieto repro kable.?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod krmelec 3. 12. 2014 17:03

Jelikož jsem jedinec se sníženou hodnotou IQ, tak mi bylo sděleno, budou nadále ponechány příspěvky dle dosažené hodnoty IQ. Test bude rozeslán co nejdřívě :-). Ale stěžovat si prý můžu, to jo, možná i u toho nejvyššího.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 3. 12. 2014 19:44

krmelec píše:Jelikož jsem jedinec se sníženou hodnotou IQ, tak mi bylo sděleno, budou nadále ponechány příspěvky dle dosažené hodnoty IQ. Test bude rozeslán co nejdřívě :-). Ale stěžovat si prý můžu, to jo, možná i u toho nejvyššího.
Krmelec, krmelec, přestaň tady KRMIT překrouceným tvrzením - ano?
Moje SZ zněla následovně:
Odesláno: 3. 12. 2014 15:24
od EKKAR
Opakuju - tys napsal blbost a já ji uvedl na pravou míru, aby to mělo smysl pro neznalou osobu. Tím to pro mne hasne. Pokud si chceš na můj postup stěžovat, máš možnost - je to celý zdokumentovaný, admin si může plný původní znění vytáhnout a sám posoudit, kdo koho dřív nebo víc urazil. A uvědom si - nejde o to poradit, jde o to SROZUMITELNĚ poradit. Když napíšeš sebelíp myšlenou radu, ale nesrozumitelnou pro laika, budeš to ve finále vždycky ty, kdo bude označovanej za jedince se sníženým IQ ...

Tohle je přesně to, čím si lidi jako ty vyslouží mazání příspěvků a nakonec i postihy - protože si cizí odpovědi vysloveně překrucujou po svým a pak si namlouvají, že oni jsou neomylní a neoprávněně je někdo jinej kritizuje. Ten odkaz na obrázek mi uniknul, koneckonců nic ti nebránilo ho zopakovat, když už tady půl dne klafeš OT...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod krmelec 3. 12. 2014 20:11

Jenze for je v tom, ze jsem blbost nenapsal. Svoje tvrzeni levy kabel s pravym a dolni s hornim jsem vysvetlil a i link na obrazek jsem dal, ktery jsi samozrejme smazal, a to je o co tu bezi.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod armaman 3. 12. 2014 20:42

Tiez som nevidel nic zavadne na tom prispevku.
Dakto sa zbytocne unahlil a to aj napriek tomu ,ze v principe napisal to iste co krmelec.
A kvôli osobnym invektivam a dakoho zbytocnej jesitnosti sa tu maze bez rozmyslu.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Petulda 3. 12. 2014 20:55

Přidávám se s názorem, že tohle je Ekkare tvůj fail zapříčiněný nejspíš osobní nevraživostí. Krmelcův popis byl srozumitelný a říkal to samé, cos následně popsal ty.
A názor, že na nesmyslné smazání odkazu na vysvětlující obrázek má krmelec reagovat tím, že jej vloží znova, to už je už úplná pitomost. Logické je nemazat, ne vkládat dvakrát.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod EKKAR 3. 12. 2014 22:06

misakq píše:Krmelec: Je fakt, že tvá první odpověď mi vůbec nepomohla v pochopení :-) Problém je v tom, že se musíš "ponížit" do mé situace, aby si dokázal účinně odpovědět :-D Proto až představa hrací kostky, později Tvůj obrázek, mi vyjasnili jak to myslíte. Kabel má totiž 2 konce pánové a pravej hodní s levim co já vim... mě nejdřív dost zmátlo :-D
V práci máme takovu poučku, když píšeme manuály: Pokud na chodbě odchytneš uklízečku a narveš ji ten návod do ruky, tak to podle něj musí být schopná udělat i ona stejně jako autor návodu :-)
Tohle je myslím dostatečně výmluvný zhodnocení praktičnosti vysvětlení a pochopitelnosti popisu úpravy - aneb "kdo popsal výrobu křížový čtyřky natolik srozumitelně, aby ji byl schopen vyrobit i laik?" - opakovaně tady upozorňuju, KDYŽ PÍŠETE RADU, PIŠTE JI TAK, ABY JI BYL SCHOPNEJ POCHOPIT HLAVNĚ TAZATEL BEZ ZKUŠENOSTÍ A S MINIMEM ODBORNEJCH ZNALOSTÍ - NEBO MU RADŠI PORAĎTE, ABY SE S TÍM OBRÁTIL NA PROFÍKA. A nejsem s takovým názorem sám, jenže jak vidno, někomu se nelíbí, že by se musel "ponížit do situace tazatele", abych tady citoval jednoho z přispěvatelů...

A myslím, že je načase opustit OT dohady o popisu výroby nějakejch bastlů a vrátit se k tématu "vhodnosti/nevhodnosti" kabelů libovolný značky...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ThalesX 3. 12. 2014 22:09

Pro mě třeba to jak to napsal Krmelec srozumitelné bylo a to i když tu nebyl obrázek, otázka však je zda by tomu rozuměl se 100% jistotou i jedinec, který to nikdy nedělal - laik. Pro toho by tu pak byl ten obrázek, který tu však původně nebyl (což je celkem podstatný faktor). To že se při snaze uvést vše do jasnějšího světla celé nějak zašmodrchalo je věc jiná. Podstatné je že výsledek je nyní známý a snad není třeba to dál řešit.
ThalesX
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod misakq 4. 12. 2014 20:59

Jasně, že pro člověka, kterej tu konkrétní záležitost zná, to bylo srozumitelné ;-)
Nic méně, teď je to jasné a ani obrázek nebyl nutný..
Tak hurá zpět k tématu...
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MRyoda 4. 12. 2014 22:57

EKKAR píše:Milej Yodo, ono to nejsou "naučený fráze z Bastlfóra" - to jsou fyzikálně doložitelný a ověřitelný fakty, u kterejch se dá taková nastíněná situace kdykoliv znovu opakovat a hlavně změřit a zdokumentovat.
Mily EKKAR -to su (s prepacenim) naucene frazy z bastlfora, ktorymi sa ohanaju ludia, ktori nikdy v ruke drahsi kabel nemali a ani ho neskusali. S meranim a zdokumentovanim suhlasim.
EKKAR píše:ani u "slepýho" provedení nejde vyloučit možnost subjektivního úhlu pohledu
Ako pri slepom tesne, na cudzej aparature vnesies do vysledku subjektivny uhol? To by ma fakt zaujimalo. Bud to dotycny pocuje, alebo nie. Ten vysledok je platny pre dany subjekt a objekt. Nic viac, ani nic menej. Generalizovat sa podla toho neda. Ak to ja nerozoznam, ale napriklad ty hej, neplati, ze dalsia miliarda ludi to rozlisi, alebo nie.
EKKAR píše:radši vycházíme z těch změřitelnejch výsledků, který nám jednoznačně říkají, co se ve kterým bodu zapojení děje
Potom isto vysvetlis, preco je mozne namerat rozne hodnoty ruseni pri pouziti roznych kablov s roznou konstrukciou. To, ze to ty namerat nevies neznamena, ze to namerat nejde. Snad vies, na koho narazam. Pana Macuru urcite poznas. Alebo jeho vysledky merani, ktore zverejnil nie su pre teba dostatocnym dokazom, ze "sa tam nieco deje"?

ThalesX píše:Ano klidně to zorganizuju v druhé polovině léta pokud tu na to tou dobou budou podmínky.
Dufam, ze nezostane iba pri kecoch, ale konecne nastanu aj ciny. Tesim sa a prajem vela elanu do organizovania.
ThalesX píše:Problém je ovšem v tom že tento test bude i přes veškerou pečlivost snadno zpochybnitelný pokud k rozpoznání nedojde.
To je snad jasne. Vysledok plati pre danu "mnozinu podmienok" a dany "testovaci subjekt".
ThalesX píše:Jinak řečeno když rozpoznání nedojde bude to mraky výmluv které nelze seriozně vyvrátit a bude to celé k ničemu.
A co ak k rozpoznaniu dojde? Potom budu tie vsetky bastlkecy na fore zobrane spat a zacne osveta z druhej strany mosta? :lol:
ThalesX píše:Naopak pokud k rozpoznání dojde i u mě pak ten test zpochybnitelný nebude.
Tak ten test zorganizuj vo vacsom meritku a garantujem ti, ze statisticky to vyjde v tvoj prospech. Specialne, ak posluchaci budu ludia z ulice, ktori s touto problematikou nemaju vobec ziadne skusenosti.

Ohybat sa to da aj z jednej, aj druhej strany. Otazka je, ci si chce niekto lestit svoje EGO, alebo sa nieco (mozno nove) dozvediet.
may the force be with you
MRyoda
Junior

Odeslat příspěvekod ThalesX 5. 12. 2014 01:07

Já ale právě stojím v testu o lidi kteří tvrdí že to rozpoznají protože pokud je šance takové jedince najít tak u nich mám právě zvýšenou pravděpodobnost že je najdu. Nezajímá mě statistické měřítko - chci najít alespoň jednoho člověka který to bezpečně rozezná i kdyby stál proti stovce těch kteří nepoznají nic. Jeden jedinec stačí na to aby prokázal to že teorie nepopisuje dostatečně přesně realitu je třeba se touto věcí zabývat. Kdybych se ten test organizoval předem s tím že by stranil těm kteří by to neslyšeli i kdyby tam ten vliv byl tak by ten test byl k ničemu. Já chci ale férově zjistit jak to je byť za sebe tomu nedávám mnoho šancí. Pokud k rozpoznání prokazatelně dojde tak jsem jasně říkal že mé tvrzení vezmu bez problému veřejně zpět. Člověk se celý život učí tak proč ne i v tomto pokud na tom něco je? Jen mám prostě pocit že pokud se to neudělá za podmínek, které má každý účastník testu dobře zmapované, pak nedostanou maximální šanci aby k tomu rozpoznání došlo. To je podle mě špatně. Raději bych několik lidí přesvědčil na takovou objížděcí akci.
ThalesX
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod armaman 5. 12. 2014 08:04

Ak si dakto potrebuje dačo dokazovať na experimentálnej vzorke nech sa páči.
Ja zas nepotrebujem od dakoho dokazovať dačo o čom som na svojej aparatúre presvedčený na základe počutia, že to tak je.
Bol som na jednej takejto akcii kde sa čosi predvádzalo a tak ako sa nevedeli kvázi hifisti dohodnúť tam je to obdobné aj na fórach.
A skutočne iba iniciátori akcie boli ako tak nad vecou.
Akcia súvisela s predvádzaním komponentov podľa vlastného výberu.
Odvtedy akékoľvek takéto akcie odmietam.
Pre mňa jediný etalon dôvery je P.D. a ten vplyv káblov ako takých pripúšťa. A skutočne čo tak chodím a čítam po fórach tak práve bastliči sú Tí čo vplyv akéhokoľvek káblu na zvukový vnem zarputilo odmietajú.
Fajn, je to ich právo rovnako ako je to moje tvrdiť iné aj napriek ich vedecky podloženým poznatkom.
Takže vzhľadom ku skúsenosti z minula ďakujem za pozvanie no musím ho odmietnuť.
Nebojím sa pozrieť komukoľvek do očí a pravde už vonkoncom nie, ale fórum je o tom slobodne sa vyjadriť k veci s ktorou mám osobnú skúsenosť a k vecI o ktorej som presvedčený nielen ja.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod ThalesX 7. 12. 2014 08:33

Tady je vidět jak blbě čteš. Já se ti nesnažím nic dokázat. To o čem si přesvědčený je mi celkem jedno, jen bych rád získal reálná fakta. Ostatně má výzva či žádost o spolupráci se netýkala pouze tebe, rád budu v tomto spolupracovat s kýmkoliv kdo nabídne svůj dostatečně sluch a nebojí se pravdy ať už je jakákoliv. Já se jí také nebojím i kdyby se ukázalo že jsem se mýlil (k čemuž mě zatím nic nevede).

Ano, ke kabelům se již P.D. vyjadřoval a to konkrétně ke koaxiálním silovým kabelům. Jenže tam to nějaký vliv mít může a to kvůli indukci případného bordelu do výstupu zesilovače na který je napojena hlavní negativní zpětná vazba zesilovače. V silně zarušeném prostředí tedy toto může mít jistý teoreticky zdůvodnitelný vliv (jestli i praktický je otázka) protože stínění kabelu pokud je propojeno se zemí zesilovače tento problém řeší. Jenže tohle žádná jiná konstrukce kabelu neřeší (a je úplně jedno jakou má geometrii nebo z čeho je vyroben) a jednak v normálních podmínkách (tj bez silného rušení) se toto neděje.
ThalesX
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod armaman 7. 12. 2014 09:05

A ty tiež "blbě čteš"!
Mne sú ukradnuté akékoľvek tvoje a Ekkar-ove názory a čokoľvek čo napíšete.
Takže Ty sa zas nauč "číst mezi řádky"!
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Petulda 7. 12. 2014 09:15

Já vlivu kabelů věřím, protože jsem si jej několikrát na vlastní naposlouchané aparatuře ověřil. A to jak samovýměnou (která může být silně ovlivněna psychoakustikou, to bez pochyby přiznávám), tak "slepým" poslechem. Největší vliv má propojovací kabel mezi gramo a předzesilovačem, ten umí zvuk doslova zničit. Pak je véééélká mezera a následují reprokabely, které výsledný zvuk také ovivňují, ale výrazně méně. Pak následují signálové kabely, jejichž vliv je pořád slyšitelný, ale nejméně ze všech. Např. rozdíly v nahrávkách různých CD jsou zvukově o několik řádů výraznější.

Ten vliv ale nepřisuzuju jen kabelu jako takovému, ale celému systému, do kterého je kabel zapojen. Tzn. vlastnosti a charakteristiky výstupu jednoho zařízení, spoj výstupní konektor - kabelový konektor, spoj kabelový konektor - kabel, kabel samotný, spoj kabel - kabelový konektor, spoj kabelový konektor - vstupní konektor druhého zařízení a vlastnosti a charakteristiky vstupu druhého zařízení.

Ale co chci říct: rozumím skepsi bastlířů k vlivu kabelů na zvuk. Bastlíři (a ten výraz já nechápu jako pejorativní, naopak si velmi vážím a obdivuji lidi, kteří mají tak komplexní a hluboké znalosti a praktické zkušenosti potřebné např. ke stavbě zesilovače nebo beden) dají především na měření. Jsou to fyzici, kterým když se řekne kabel automaticky jedou hlavou fyzikální veličiny, vzorečky... Jenže zvuk se ve své komplexnosti prostě změřit nedá. Neexistuje taková sada měření, která by bezezbytku s matematickou přesností pospala třeba prostorovost zvuku nebo separaci nástrojů. Mnohdy stejně (velmi podobně) měřící zesilovače hrají velmi odlišně.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod armaman 7. 12. 2014 09:21

Zabudol si na sietove(napajacie) kable....
A "bastlíř" nebrat ako pejorativne pomenovanie. Ide iba o to rozlisit kto je kto a ako kto veci posudzuje.
A mimochodom tiez si cas od casu cosi vyrobim "hand made"
armaman
Poslední varování

Předchozí stránkaDalší stránka