Sloupové repro Dexon Largo 130?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martinsmb 6. 12. 2014 22:42

Ok, omlouvám se za neznalost, zkusím si to najít...
martinsmb
Junior

Odeslat příspěvekod HONZIK63 7. 12. 2014 10:02

HONZIK63
Junior

Odeslat příspěvekod Petulda 7. 12. 2014 10:09

Není třeba se omlouvat, já bych si zase třeba neuměl v motoru vyměnit to turbo...;-).

Bazar je skvělá alternativa, jak se za 1/2, 1/3, 1/4 ceny dostat k bednám (potažmo zvuku), na které člověk nedosáhne, pokud by kupoval nové. Pokud tě ale myšlenka na bazarový nákup budí ze spaní :-), kašli na to a kup nové.

Namátkou pár bazarových tipů:
http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... s3-tresen/
http://elektro.bazos.cz/inzerat/4171531 ... ustavy.php
http://elektro.bazos.cz/inzerat/4199553 ... ighend.php
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod martinsmb 7. 12. 2014 14:42

Asi bych to ještě měl trochu upřesnit... ;)
Vzhledem k velmi omezenému prostoru (a malému bytu) bych asi nejspíš potřeboval repro dát vedle televize a zády dost blízko ke zdi.
Tzn, že všechny ty repro s vyústěním bassreflexu vzadu by nešly použít. Potřebuji tedy nejspíš nějaké s předním. A taky takové, co alespoň trochu vypadají... Ty Heco se mi líbí, stejně jako ty repro od pana Bílého (ty mi doporučoval i kolega v kanceláři), ale obojí má výdech vzadu...
No, asi to nebude úplně jednoduché něco vybrat... :oops:
Děkuji Vám, stále uvítám Vaše rady a doporučení.
martinsmb
Junior

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 7. 12. 2014 18:24

Zadní bassreflex jde ucpat či částečně zatlumit (= můžeš laborovat s výsledným zvukem). Měl jsem sloupové bedny 25cm od zdi a nešlo o žádný průšvih. Naopak problémy jsem zaznamenal u beden s předním bassreflexem při náročných basových pasážích byly nizké tóny máznuté a nepomohla ani jiná poslechová místnost (vypozorováno na několika bednách s 3 různými zesilovači) čili bych to nebral jako nějaký absolutní výrok co se týče bassreflexu, samotné umístění do rohu či akustika místnosti ti udělá větší neplechu než konstrukční provedení beden. Další věc je zesilovač, testoval jsem kolegovi NAD 306 s nominálním výkonem 50W/8ohm na mých bednách s doporučeným výkonem 100-120W/4ohm a výsledek byl ten, že basy zněly otřesně dunivě a nepřesně jako by ozvučnice byla z nějakého papundeklu, přitom středy a výšky hrály obdobně libivě jako na mém zesilovači, čili bych nepodceňoval ani výkon zesilovače. Tímto říkám, že celá problematika je bohužel daleko komplexnější a neškodilo by hodit nákres tvé místnosti a popis ´zabydlení´.
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martinsmb 8. 12. 2014 01:03

Tak jsem našel jedny, které se designem vyrovnají (pro mne) těm Dexonům. A parametrově jsou asi jinde, se zvukem to bude asi také jiná liga...
Jen ta cenovka je jednou taková :(
Jsou to CANTON Ergo 670 DC: http://www.electroland.eu/cs/sloupove/2016-canton-ergo-670-dc.html

Jinak receiver mám tento: http://www.alza.cz/pioneer-vsx-529-cerny-zdarma-blu-ray-prehravac-pioneer-bdp-170-cerny-d2170384.htm

A obývák je 4x5 metrů, rohová sedačka v jednom rohu, komoda v druhém, jedna regálová skříň ve třetím rohu a pc stůl s židlí ve čtvrtém, konferenční stolek a to je vše...
martinsmb
Junior

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 8. 12. 2014 01:22

Takové bedny by zasloužily už lepší zesilovač, tvé AVR je úplný low-end. Měl jsem možnost slyšet přímo stejný typ, který vlastníš a k němu připojené starší 3-pásmové regálovky od Technicse(BX-3 či nějak podobně:)) a když jsme pak prohodili Pionnera za mojí stereo Yamahu AX-570, tak 20cm basáky regálovek začaly konečně hrát a kamarád mi jí pak nechtěl pomalu vrátit, když slyšel ten rozdíl :D. S Pioneerem to nehrálo špatně, ale chyběla větší dynamika, která se projevovala především na basech. Proto bych nešponoval rozpočet takovýma Cantonama, které budou neadekvátně kvalitnější k tvému AVR a raději se zkusil poptat například na hifionline.cz a domluvit následný poslech (často doporučované Dynavoice v této cenové hladině). Případně vyber studio blíž k tvému bydlišti, ale ta cesta i čas za to bude jistě stát, zvláště pokud jsi na úplném začátku s hifi.

PS: máš v obýváku plovoučku, parkety nebo je aspoň nějaký koberec?
JohnyBuchar
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ThalesX 8. 12. 2014 03:35

Zrovna ty 2,5pásma od Aleše B. jsme si byli se dvěma známými minulý týden poslechnout. Highend to není, ale za ty prachy to vůbec nehraje špatně a co se týče kvality provedení těžko budete v téhle cenovce shánět konkurenci. To co se v obdobných cenových relacích prodává jsou většinou jen jakési makety beden, tohle už jsou opravdické bedny.

Tyto bedny jsou dělané aby nestály přímo u zdi. Pokud se dají přímo ke zdi není problém bassreflex ucpat - bez toho by to udělalo bouli na basech. Dle mého názoru tedy zadání vyhoví.

Co se týče Dexonů - tyhle konkrétní jsem neslyšel, ale slyšel jsem několik jejich starších výrobků takže mám tucha jak asi vypadá jejich produkce a nedá se říci že by mě zrovna oslovily.

------------------------------

Petulda píše:Na prověření toho, že jsou repro v pořádku stačí klouzavý sinus 20 Hz - 20 kHz, který spolehlivě odhalí nectnosti v podobě rezonancí a zkreslení poškozených repro.

Kluci na ten sinus si dejte bacha. Je třeba si uvědomit zásadní věc a tou je že výškáče a basáky (případně i střeďáky) mají dramaticky rozdílnou zatížitelnost! Zatím co pro běžný 6,5" nebo 8" basák není problém aby unesl po nějakou časově omezenou dobu třeba i 25W sinus a trvale snese klidně 10-15W (to je překvápko co? - stovky wattů se nekonají, jen ve velmi krátkých špičkách) tak výškáče ať už se na nich píše cokoliv mají trvalou sinusovou zatížitelnost běžně tak 1-2W dle typu (ty s ferofluidem a větší velikosti kaloty mají o něco vyšší) a krátkodobá sinusová zatížitelnost není o mnoho větší jelikož ta cívka má dosti malou tepelnou kapacitu. Počítá se s jiným charakterem zatížení.
Co to znamená - když nastavíte hlasitost tak aby to na basech chrálo nahlas a přeladíte na výšky aniž byste snížili hlasitost může se snadno stát že se ty výškáče připečou nebo to úplně vzdají pokud je necháte chvíli pískat. Pokud nastavíte hlasitost na bezpečnou může se vám na zesilovači bez fyziologické regulace hlasitosti stát že se zejména na okrajích pásma člověk dostane do nelineární oblasti vnímání lidského ucha a skončí to konstatováním že to nějak nehraje.
Neznamená to že by tento test neměl absolutně žádnou výpovědní hodnotu, jen že je třeba ho provozovat s určitým citem a nepřikládat mu větší hodnotu než má, tj. že reproduktory reprodukují, stěrače stírají ale jestli to dělají jak mají to už je zase jiná písnička.
ThalesX
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod martinsmb 8. 12. 2014 10:25

Hm, tak to jste mne trochu zmátli... :(
Myslel jsem, že to AVR není úplný low-end a že kvalitní repro bude zárukou dobrého zvuku. Někdo psal, že dobré repro je základ a dokáže povýšit zvuk i průměrného receiveru a teď tu zase čtu opak, že nemá cenu kupovat lepší repro k obyčejnému receiveru. Tak teď nevím :( Teď mi z toho vychází, že jsem si koupil něco, co není nic moc a je vlastně jedno, co k tomu připojím. Jinak v obýváku mám na podlaze PVC...
martinsmb
Junior

Odeslat příspěvekod Denkez 8. 12. 2014 11:12

martinsmb: Nesmíš slepě věřit tomu, co se píše v internetových diskusích. Tvůj AVR sice patří skutečně mezi ty základní, to ale neznamená, že by nemělo smysl hledat pro něj jiné bedny, než jen ty nejlevnější. Skutečně ti zvuk v mnohem větší míře ovlivní reprobedna, jak zesilovač, ale není problém k AVR připojit bedny o 2 až 3 násobku jeho ceny.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ThalesX 8. 12. 2014 16:43

Zcela výjimečně musím s Denkezem souhlasit. Po připojení lepších beden k horšímu receiveru skutečně dojde k celkovému zlepšení. Plný potenciál beden sice zůstane nevyužit, ale to neznamená to že to nemá smysl. Jednoznačně má.
ThalesX
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Petulda 8. 12. 2014 16:51

ThalesX:
Díky za důležitý doplnění ohledně toho klouzavýho sinusu. Některý tyhle signály prezentovaný na různých testovacích CD mají z těch důvodů, které popisuješ, sníženou úroveň na výškách o 20 dB.
A pochopitelně, že "propísknutí" beden by mělo být jen doplňkové otestování a že primárním je poslech na dobře známé hudbě, která obsahuje basové, středové i výškové pasáže.

Denkez:
I já tentokrát rád souhlasím s tím, cos napsal. Je to tak ;-).
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 8. 12. 2014 18:17

Já už je docela dost nahlas nechal proklouznout sinusem a naprosto v pohodě :-D. Ohledně toho AVR mi přišlo zbytečné vyhazovat peníze za takové bedny, pokud neplánuje v budoucnu upgrade, pak bude jejich potenciál nevyužit vzhledem k jejich ceně. Další věc je poměrně nízká citlivost 87.5 dB. Ty DIY 2,5 pásma jsou mi daleko více sympatické jak cenou tak tím, že jde o poctivé zpracování (a dobře odladěné??),i když extra citlivostí také neoplývají. Jak to hraje se dozvíš až spárováním se svým AVR. Určitě si uděláš obrázek po poslechu, od stolu přes PC toho moc nevyřešíš. Vůbec bych se nebál, že nebudeš spokojený s nákupem, jen se nesmíš "nakazit" stereo poslechem, pak by vše nabralo jiný směr 8-P.
JohnyBuchar
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martinsmb 8. 12. 2014 20:39

Ok, děkuji za rady. Je to moje první hifi, vůbec nic o tom nevím, jen jsem si chtěl konečně téměř ve čtyřiceti udělat radost a pořídit si něco jiného, než nějakou mini/midi věž nebo domácí kino od Samsungu. Nevím nic o receiverech, o impedanci, citlivosti atd. Vzal jsem tento set AVR receiveru a blue-ray přehrávače na doporučení, že to není špatná koupě za ty peníze.
Co je tedy na tom AVR špatného, nebo co se dalo koupit lépe? Strop jsem měl patnáct tisíc. Teoreticky by to šlo ještě asi vyměnit, jen jsem to vybalil...
Nevím, třeba to pro mé potřeby poslechu hudby a filmů bude stačit, neměl jsem nikdy možnost slyšet žádnou dobrou a sladěnou hifi sestavu. A možná, že klidně můžu vzít ten Dexon a bude to pro mne OK. Ale abych pak neslyšel někde něco jiného a nebyl, však víte... :)
Ještě jednou děkuji za rady ;)

-- 8. 12. 2014 19:46 --

Myslíte, že by se dala v ceně do patnácti tisíc sestavit jiná/lepší sestava receiveru a blue-ray přehrávače pro domácí poslech hudby, sledování filmů, občasný X-box mého syna a tak?
Chtěl jsem prostě něco, co bude mít za tyto peníze nejen pěkný vzhled, ale i dobrý zvuk a nějakých pár let to bude sloužit.
Ještě doplním, že kromě již zmíněného X-boxu a blue-ray přehrávače bude k receiveru připojena full hd plazma od Panasoniku...
Ještě jsem měl ve výběru receiver Yamaha RX-V775, ale nakonec jsem se rozhodl pro ten set od Pioneer.
Tak snad to nebyla chyba.
Děkuji za vaše rady.
martinsmb
Junior

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 8. 12. 2014 22:45

Podle toho co píšeš jsi vzal AVR buďto z důvodu akční ceny nebo jsi hledla dobrou konektivitu (HDMI,LAN,atd). Hodně lidí ti řekne, že v téhle cenovce ti AVR zahraje jako stereo, jiní zase, že je to naopak. Já bych na tvém místě zůstal u toho co máš a pořídil si sloupy a časem zbytek pro 5.1 zvuk, pokud hodláš v dostatečné míře využívat filmy/xbox/satelit a nevím co ještě. Ono jde o to, když půjdeš do čistého sterea, na jakou se dostaneš cenu, protože nový slušně vybavený zesík s konektivitou bude zas min. kolem 10 000Kč a budeš bez přehrávače. Proto bych se v tom moc nemotal a už vůbec si nekazil radost z nově nabyté elektroniky. Určitě si něco poslechni v nějakém studiu a tam už tě navedou. Odkud jsi pokud to není tajné?
JohnyBuchar
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka