[recenzia] Teufel Ultima 40 Mk2

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod russo23 15. 1. 2015 10:19

@trymore: na jednej strane som s reprakmi velmi spokojny. na druhej strane ich ale nemam velmi s cim porovnat kedze pred tym som mal geniusy 5+1 :) rozdiel je ale ako nebe a dudy.

takisto si nemyslim ze mam nejaky vyborny a citlivy sluch aby som rozpoznal rozdiely v reprakoch za 500e a za 5000e. takze pre mna osobne nie je dovod kupovat aparaturu za taketo peniaze ked "medzny" uzitok z toho nebudem mat. to len na okraj k diskusii ktora tu prebehla

v kazdom pripade ale nevidim dovod preco by sem nemali pisat ludia ktorych si vymenoval. je to forum tzn verejna diskusia... posluch hudby je nieco individualne. to co vyhovuje mne nemusi vyhovovat niekomu inemu a naopak tak preco je nutne sa zbytocne hadat ?

@repro: neskor budem mat este otazku ohladom postavenia v miestnosti kedze budem(e) riesit nabytok do obyvacky. urcite chcem skusit zapojit to pomocou biampu ale na to v najblizsej dobe nemam cas. urcite este napisem vysledok :)
russo23
Junior

Odeslat příspěvekod Prezdika 15. 1. 2015 10:41

Trymore: nejsi ani majitel tohohle fora, ani muj nadrizenej a ani moje draha polovicka, takze nevim, kde jsi prisel na to, ze me o neco muzes zadat...ale pokud dovolis, tak udelam navrh. Pokud ty prestanes plevelit a spamovat vlakna ostatnich, tak ja na oplatku prestanu prispivat do vlaken tvych...
Prezdika
Junior

Odeslat příspěvekod Petulda 15. 1. 2015 15:53

Trymore píše:O nulovom riziku pisem preto, ze ich mozes do dvoch mesiacov bez komplikacii vratit.

Stejně nulové riziko je i v případě on-line nákupu jiných beden, což ti patrně nedošlo. Na případné vrácení jsou jen dva týdny, ale i to více než bohatě stačí na důkladné vyzkoušení. Naopak za velikou nevýhodu Teufelů vidím velmi drahé poštovné do Německa.

Trymore píše:Leony5, nikoho nezaujima co si cital.

Už zase trpíš mylným dojmem, že mluvíš za všechny lidi?

Trymore píše:...ty si fakt obmedzeny.

Ano, zde máš pravdu. Při psaní příspěvků jsem omezený svými znalostmi, zkušenostmi a něčím, co by se dalo nazvat přirozenou lidskou inteligencí. A jsem rád, že svoje příspěvky píšu takhle "omezeně" a ne jen s výkřikem, že něco nějak je, ale i s vysvětlením proč to tak je.
Jsem rád, že moje příspěvky nejsou tak neomezené a prosté jmenovaných atributů, jako tvá moudra, která neváháš "kořenit" třeba nacionalistickýma plkama.

Trymore píše:Petulda, armaman, prezdika, ziadam vas aby ste do tohto vlakna uz nepisali. Dakujem.

Žádost jsem zamítl. Prosím.
Mimochodem, abych citoval tvá vlastní slova, na která už jsi zase zapomněl: "Mali by si zvyknut, ze na fore sa nebudu stretavat len s koaliciou, ale aj s opoziciou.".

Trymore píše:Toto su vsetky tvoje komentare v tomto vlakne, su nepotrebne a provokacne. A to je vycuc len z jedneho vlakna, tymto stylom sa prezentujes aj v inych vlaknach.

Mám ti vykopírovat tvoje nepotřebné, urážlivé, zcestné, věcně nesmyslné, s vláknem nesouvisející, technicky irelevantní a dokonce nacionalisticky dehonestující komentáře z vlákna o SP A400?
Máločím se ztrapníš víc, než když jiné káráš za to samé, co děláš.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Trymore 15. 1. 2015 17:37

Postovne do Nemecka mas zadarmo, ale to by si uz davno vedel, keby si vedel citat, pisal som to x krat. A co sem pleties nacionalisticky dehonestujuce komentare, si ty vobec v poriadku?

Inak velmi sa mi to paci :) cim viac na mna reagujes, tym viac si vytoceny, cim to je? ;)

No najlepsie na tom vsetko je to, ze ked sem dvaja kolegovia napisali svoje pozitivne dojmy po kupe tychto repro, tak najprv bolo ticho a potom prisli na rad zpochybnujuce komentare :) to vravi za vsetko :)

Petulda mas slovo.
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod armaman 15. 1. 2015 18:37

Presne ako Ty si neragoval na uzivatela vanado v teme o SP A400 ked Ti napisal ,ze ma doma koncak SP A200 spolu s predzosilnovacom toho istého vyrobcu.
A rovnako tak ti v tej teme bolo napisane ,ze konstrukcne su oba tie modely rovnake az na nizzsi vykon A200.

viewtopic.php?f=1709&t=1226743&p=10490290&sid=71878eb2a33394c3d6acdccc99f04e76#p10490290

A pritom on by tak rad aby si na jeho príspevok reagoval :D :hm

Tak ako to teda je? Tam kde nie si silny v kramflekoch tak tam stahujes ocas?
Preco si sa tam teda neozval?
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod dkdkdk 15. 1. 2015 19:24

Trymore píše:No najlepsie na tom vsetko je to, ze ked sem dvaja kolegovia napisali svoje pozitivne dojmy po kupe tychto repro, tak najprv bolo ticho a potom prisli na rad zpochybnujuce komentare :) to vravi za vsetko :)

Dokážeš už konečně pochopit, že vnímání hudby/zvuku je subjektivní věc? 3 lidi tu můžou napsat, že jsou Teufely ohromeni a dalších 100 je mezitím znechuceně vrátilo, ale bohužel neví o existenci nějaké Avmanie?
Kdybych chtěl být zlomyslný, tak tu sepíšu smyšlenou zprávu o tom, jak se kdesi pořádal poslechový test Teufel vs. XY a 20 zúčastněných pomalu jistého dkdkdk zlynčovali za tu ztrátu času poslechem nějakých Teufel. Vidíš, jakou hodnotu má pouhý text na Avmanii, Stereophile, Whathifi...? Osobně je mi totálně jedno, co napíše nějaký renomovaný audio "reviewer" nebo Franta z Houští. Prostě ať už dvoustránková recenze nebo 1000 vychvalujících komentářů mi nezajistí, že se při poslechu těch zázračných beden nepobliju. Už ti to docvaklo?
Tím samozřejmě neříkám ať tuhle značku tlačíš do lidí. Sám mám taky nějaké oblíbené a nevidím důvod, proč je někomu nedoporučit. Jen je nebráním do krve.
dkdkdk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Trymore 15. 1. 2015 19:54

Fajn toto beriem, v mnohych veciach mas pravdu.
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 15. 1. 2015 20:01

Že by po dlouhé době temna nad tebou vysvitlo sluníčko a racionální myšlení ;-)? Přál bych ti to - upřímně. Ostatně i proto jsem ti psal tu SZ.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Underbeat 16. 1. 2015 00:02

Leony5 píše:To jo jak se toho budou rychle zbavovat.četl jsem na tyto teufely recenzy už nevím kde ale závěr zněl,kdyby hráli tak jak vypadaj tak by to bylo supr.

Opravdu? Mas link na tu recenzi? Ja jsem pred koupi procetl cca 8 nemeckych recenzi a vsude reprodukory uspely na vybornou. Kdyby nebyly velice pozitivni recenze, urcite do koupe nepujdu.
Underbeat
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Leony5 16. 1. 2015 00:31

Bohužel už nevím,ale opravdu jsem to četl loni když jsem sháněl nový repro tak tyto Teufeli jsem měl také v širším výběru tudíž jsem pátral po recenzích. 8-)
Vincent SV 237MK/Sony CDP XB 930 QS/Onkyo BD-SP 809/
D/A Teac UD 301 /Intel nuc 7i5/Repro Quadral Vulkan Mk3
Leony5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Krabák 16. 1. 2015 07:31

puschpull píše:Proto se snažím dávat si pozor na názory lidí, kterým je vše naprosto jasné, a kteří mají tu svou "jedinou" pravdu.
:-)

Tady s tím naprosto souhlasím.
Krabák
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod puschpull 16. 1. 2015 08:48

Trochu se to tu zvrhlo. :-)
Existuje ohromné množství značek, výrobců, rozličných kvalit. A samozřejmě je nepřeberné množství kombinací v nichž se dá audio technika pospojovat. Ne vše spolu dobře funguje, ale zpravidla se zdaří to, že kombinace nějak hraje. I výborné produkty lze "zazdít" špatnou kombinací, nevhodným impedančním přizpůsobením, špatně upraveným poslechovým prostorem, umístěním reprosoustav atd.
Nikdy bych si nedovolil někomu vnucovat nějaký výrobek jen proto, že u mě třeba hrál dobře. Jsou ale komponenty o kterých jsem přesvědčen, že dobře fungují za dodržení jistých podmínek a pokud má posluchač podobné zvukové preference jako já, tak by se mu daný přístroj mohl líbit - mohl zvukově vyhovovat.
Většinou se ale snažím neradit moc konkrétně, spíš naznačit zajímavou možnost.
Diskusí okolo posuzování kvalit audio komponentů v poslechovém řetězci jsem si užil za posledních zhruba 25 roků opravdu hodně a i názory opravdových kapacit v tomto oboru se liší ale vždy je velmi zajímavé sledovat diskuse a slovní konfrontace lidí, kteří této oblasti opravdu do hloubky rozumějí. (Namátkou se mi vybavují jména jako Richard Jejkal, Pavel Dudek, Roberto Barletta, Honza Brassany, Bohumil Sýkora, Lubomír Vlk, Jiří Burdych, ...)
Naučil jsem se díky tomu jisté toleranci a snahu neprosazovat militantně své postoje k audiu. :-)
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Pokročilý

Odeslat příspěvekod alltracboy1 16. 1. 2015 12:19

neverim ze akekolvek bedny za 400 eur su tak zle ze by z nich clovek blil. to by sa potom nepredavali vsetky disko cirkusy ktore s ponukaju v obchodoch. Ak ma niekto pocit, ze pocuje viac ako ostatni, nech si kupi pre mna za mna aj bedne za milion, len aby to nedopadlo tak , ze pokial by som niekoho z vas zatvoril do miestnosti so zaviazanimi ocami, a pustil 5 parov reprakov od 400 do 800 eur, ci by ste oznacili tie najdrahsie na najlepsie. Koneckoncov je aj dost mudrlantov ktori maju pocit ze drahe vino je lepsie ako lacne pritom mozu mat vo vlaske od draheho celkom chutne lacne vino. Kazdy nech si pocuva a pije to co mu chuti. Teufel ma moznost varatit tovar a asi sa im tolko toho nevracia ked to stale poskytuju. to by pri tych cenach za postovne asi rychlo skoncili. Cize idelne by bolo ak si tuna majster thalex objedna bedne, vypocuje a vrati. Potom by som si rad vypocul jeho nazor. Inak to nema zmysel.
alltracboy1
Junior

Odeslat příspěvekod Trymore 16. 1. 2015 12:22

Tak to by aj mna zaujimalo :) a nech ho navstivi aj puschpull, nazory tychto dvoch posobia celkom seriozne a objektivne.
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Leony5 16. 1. 2015 14:45

Také se pohybuju v poslechu na nízké cenové relaci a rád bych něco opravdu kvalitního za několik set tis.nebo lépe několik mil.Ale takové prostředky prostě nedokážu vydělat.Lidé kteří to dokáží já obdivuji a určitě bych je nenaval BEZMOZCI spíš naopak.Mám pocit že většina vás co je takto honoruje jim jen závidíte.Zajděte do poslechovky a nechte si pustit svojí oblíbenou hudbu na některém opravdu kvalitním řetězci a uvidíte uslyšíte ten rozdíl.A prosím už neurážejte.
Vincent SV 237MK/Sony CDP XB 930 QS/Onkyo BD-SP 809/
D/A Teac UD 301 /Intel nuc 7i5/Repro Quadral Vulkan Mk3
Leony5
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka