[recenzia] Teufel Ultima 40 Mk2

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Underbeat 16. 1. 2015 14:48

Uprimne je to fakt masakr cist nektery prispevky v tomhle vlaknu. Nechapu lidi co zde pisou na zminene sloupy tu nejvetsi negativni kritiku (vcetne podobnych jako: repro za 400 eur jsou na houby) a Teufely jeste nikdy neslyseli. Psal jsem zde mensi recenzi s myslenkou, aby lide zde byli radi za dalsi info o zatim ne moc zname znacce a aby take byli radi za to, ze opet dalsi clovek nasel po nejake dobe hledani repro, krere mu opravdu vyhovuji. Spis ze mi ale zda, ze nekteri jedinci me spis chcou presvedcit o tom, abych radeji prodal auto a koupil si repro aspon za 200 tisic Kc, jinak je to promarnenej cas. Ale diky nechci. Jsem se zvukem momentalne maximalne spokojenej a to je pro me v tomhle smeru nejdulezitejsi. Az budu milionar nebo blazen, radeji nez do rodiny budu investovat do drahe elektroniky. Zatim to ale dikybohu nemam zapotrebi a jsem spokojeny uzivatel (strasnych podradnych kramu) znacky Teufel :)
Underbeat
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alltracboy1 16. 1. 2015 15:46

mne sa pacil aj zvuk z logitech reprakov.. chvala bohu som nepocul nic lepsie, tym padom ma to nezaujima a mam o problem menej. Ak by som mal chut si vypocut nieco lepsie, asi by som si kupil kvalitne sluchatka, lebo aj repraky za milion by v mojom dome zneli na *****. Ak budu tie teufel za 350 s postovnym zadarmo, tak si ich kupim aj ja na skusku. Alebo nejake yamaha ci inu komercnu znacku za tu cenu
alltracboy1
Junior

Odeslat příspěvekod Petulda 17. 1. 2015 10:01

Leony5 píše:Lidé kteří to dokáží já obdivuji a určitě bych je nenaval BEZMOZCI spíš naopak.Mám pocit že většina vás co je takto honoruje jim jen závidíte.

Souhlas.

Underbeat píše:Nechapu lidi co zde pisou na zminene sloupy tu nejvetsi negativni kritiku

Ale noták, vždyť tady takový příspěvek s "největší negativní kritikou" není ani jeden...

Underbeat píše:nekteri jedinci me spis chcou presvedcit o tom, abych radeji prodal auto a koupil si repro aspon za 200 tisic Kc,

O prodeji auta a nákupu repro za 200 tis. zde píšeš jako první. Nikdo nic takového po tobě nechtěl...

Hledáš spory tam, kde nejsou a čiší z tebe zášť....

A názor, že kdo si kupuje dražší elektroniku, je buď blázen nebo to dělá na úkor rodiny.... :-D. Soused má zelenější trávník, tak mu ho pochčiješ, hajzlovi, viď... :-D
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Trymore 17. 1. 2015 10:26

Väcsina z vas tu spochybnuje moje slova, ze su to len lacne stlpy a robite zo mna dementa co nema sluch a tie "spravne" preferencie.

Ale najlepsie je na tom to, ze nikto z tych co tu hadzu spinu tieto repro nepoculi na vlastne usi. A ti, ktori Ultimy poculi, su maximalne spokojni.

Myslim, ze väcsiu vypovednu hodnotu maju osobne skusenosti ludi s tymito reprosustavami, ako zvasty od niekoho, co ich v zivote nepocul.
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod armaman 17. 1. 2015 10:35

Presne ako to ked Ty trvas na porovnani A400 vs. Vincent.
Len si spomen na tvoje spochybnujuce a ironicke prispevky na adresu drahsich zariadeni.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Petulda 17. 1. 2015 11:05

Trymore píše:robite zo mna dementa

Když si přečteš první až třetí stránku tohoto vlákna, tak pokud ještě nejsi svou zoufalostí úplně zaslepenej, tak tam uvidíš, že jsem na tvou recenzi i pozdější reakce reagoval naprosto korektně, věcně, vždy se smysluplným odůvodněním toho, co a proč píšu. Nebyl v nich ani náznak hanění čehokoliv. Na nic z toho jsi nebyl schopen reagovat jakkoliv smysluplně. Jen se s každým tvým příspěvkem stupňovaly projevy tvojí dětinské frustrace a vymyšleného dojmu, že ti "sahám na tvou hračku", které vyvrcholily celou plejádou nesmyslných výroků počínaje "lépe znějící hudba znamená větší nespokojenost" a konče nadávkami lidem s jinými preferencemi do "zmagořelých bláznů", které nejsou ničím jiným než tvým nezvládnutým projevem nekontrolovatelného vzteku sám na sebe.
Následně jsi nám ve vlákně o SP A400 ukázal, na jaké dno může dopadnout člověk, který dřív býval celkem racionální.
Takže ne, MY jej z tebe neděláme. Nemusíme.

Trymore píše:Myslim, ze väcsiu vypovednu hodnotu maju osobne skusenosti ludi s tymito reprosustavami, ako zvasty od niekoho, co ich v zivote nepocul.

Ano a ne. Velmi záleží na tom, kdo, s jakými poslechovými zkušenostmi a technickými znalostmi, na jaké aparatuře, v jaké akustice atd. zvuk hodnotí. Jestli je to nestranný recenzent s nadhledem získaným osobní nezainteresovaností a desítkami/stovkami naposlouchanými sestavami nebo nadšený majitel s kratičkou zkušeností s hifi technikou, který má nové bedny bedny teprv pár dnů a potřebuje sám sebe přesvědčit že "sice jsem měl o mnoho lepší sestavu, ale tohle hraje taky dobře".
Za sebe můžu s klidem zrekapitulovat, že jsem o zvuku Teufelů nenapsal nic hanlivého. Podle všeho se zdá, že ve své kategorii levných sloupků to mohou být povedené bedničky.

-- 17. 1. 2015 10:31 --

Jinak já osobně bych si Teufely rád poslechl. Na východ Slovenska to ale mám přes 700 km a Underbeat na nabídku nereagoval...
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 17. 1. 2015 12:58

Ja by som sa k tomu vyjadril asi takto..... Nové stĺpy za 500€ proste NEMôŽU hrať tak dobre, ako nové stĺpy dajme tomu za 2500€ (a už vôbec nie napr. 5000€), takže ten kto na to má peniaze a "neošidí" tým jedlo v rodine a nebude kvôli tomu jazdiť v zničenom aute, ten si kúpi repro za 2500€ či 5000€, ktoré proste BUDE mať lepší zvuk, než Teufel za 500€, a aj kvalitnejšie vyhotovenie + určite dlhšiu životnosť. Slúchadlá sú iná vec, tam sa SonyEricsson MH1 za 10€ vyrovnajú niektorým iným In-Earom za 100€. Ale u repro také rozdiely proste nebudú, a ak, tak možno v cenovke 10 000€ vs. 30 000€, kde nie je úplne vylúčené, že tie za 15 000€ budú hrať trošku lepšie než tie za 30 000€ - ale aj to nie pre každého, a možno len pre pár jedincov (niečo také sa riešilo pred rokmi túžim na audiodrom.cz).
A u áut už dupľom také rozdiely nebudú, tam si myslím neexistuje nové auto (napr. nejaké rodinné), ktoré v cenovke 17 000€ bude lepšie, než iné nové rodinné za 34 000€.
Iná vec sú vína, tam víno za 100€ fľaša môže/nemsí byť pre väčšinu horšie chutiace, než víno za 10€ fľaša...
INAK NEMÁM NIČ PROTI TEUFEL, SOM SYMPATIZANT TEJTO ZNAČKY. (aj keď od nich nič nemám, lebo si to nemôžem momentálne dovoliť).
Podľa mňa má Trymore názory dosť pritiahnuté za vlasy (určitá kritika voči drahým bedniam), ale na druhej strane oceňujem to, že tu "doniesol" značku Teufel, a že, kto vie, možno sú to za tú cenu (cena nových) najpríjemnejšie hrajúce stĺpy aké je možné dostať (nové), kto vie...
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod puschpull 17. 1. 2015 13:46

Teufel je klasická německá kvalitní firma, existuje na trhu nějakých 35 roků. Všiml jsem si ji poprvé někdy v polovině 80 roků. Na začátku 90. let jsem nějaké produkty slyšel a hodně mě zaujaly v pozitivním smyslu.
Podobných firem je mnoho, ze stejné doby mě pozitivně oslovovaly třeba i ProAc, Magnat, Monitor Audio, ALR Jordan, Audio Physik, Dali, Totem, ...
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Trymore 17. 1. 2015 14:12

Jediný problém vidím v tom, že mi jednoducho neveríte a myslíte si, že sám sebe niečo nahováram. Ale pri porovnaní Leisure od AC vs Ultimy od Teufelu bol pre každého kto to počul jasný víťaz Teufel. Takže to nebude len moje vsugerovanie si niečoho. Samozrejme, že som sa trocha chytal za hlavu, že som k Vincentovi rovno nekúpil Ultimy, ale človek sa stále učí. Po predaji Vincenta sa potenciál Cantusov vytratil, ale po výborných skúsenostiach s lacnými zosilňovačmi od HK a Pioneeru som si uvedomil, že nič lepšie nepotrebujem, že aj lacný zosik hrá krásne (samozrejme nie pri naozaj vysokých hlasitostiach). To však neznamená, že si ešte niekedy v budúcnosti nič lepšie nevyskúšam :)
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 17. 1. 2015 14:38

Trymore píše:Ale pri porovnaní Leisure od AC vs Ultimy od Teufelu bol pre každého kto to počul jasný víťaz Teufel.

Jenže to jsi neporovnával čistě zvuk reprosoustav - závěry takovýho "testu" říkají o zvuku beden jako takových velmi málo. Poslouchal jsi PŘEDEVŠÍM svou místnost a AC hrající tak na 30% jejich schopností... Ale to už jsem ti vysvětlil hned v prvním mém příspěvku zde. Nemluvě o poslechových zkušenostech recenzenta, který v životě neslyšel žádné bedny za 3000 Eur, ale zato naprosto bezpečně ví, že by hrály stejně jako Teufely...
Nechceš chápat fakta, jen sám sebe dokola o čemsi přesvědčuješ. Proč to děláš tak vehementně a dokonce za pomocí opakovaných urážek, napadání a nadávek není těžké si domyslet....

Trymore píše:Hifi má dobre hrať v bežných domácich podmienkach a nie v mega upravených posluchovkách. Nemusí, ale malo by. A uznávam tie komponenty, ktoré to dokážu. Pioneer alebo HK a Teufel to vedia

Tomuhle nerozumím. Mohl bys vysvětlit, co tím myslíš?
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Trymore 17. 1. 2015 15:01

Teba to ešte baví? Mňa už nie.

Účelom recenzie bolo priblížiť tieto reprosústavy niekomu, kto sa zaujíma o niečo podobné v danej cene. Je tu veľa vlákien s tématikou voľby reprosústav do 15k, tak som uznal za vhodné napísať o Ultimach, nech čitatelia tohto fóra majú nejaké vodítko, čo kupovať. Ale to zas neznamená, že Ultimy sú jediné správne riešenie! Mňa by napríklad zaujímala aj užívateľská recenzia o Dynavoice DF5, myslím že to tu aj niekto vlastní. Takáto recenzia dá človeku viac ako nekonečné komentáre a hádky. Len si treba nájsť čas napísať ju, nie je to nič ťažké. Podobne ako spravil kedysi Zino... Mohlo by tak spraviť viacero z vás, ja by som si takéto recenzie s veľkou radosťou prečítal.

Ak som aspoň jednému pomohol k dobrej kúpe a spokojnosti, tak recenzia svoj účel splnila.
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 17. 1. 2015 15:20

Potíž je v tom, že ten text není recenze, tedy co možná nejobjektivnější popis nějakého výrobku, ale zcela nekritická opěvná báj plná technických nesmyslů a věcných nesprávností mající za cíl jen vychválit výrobek do nebes, nic víc. Tím je velmi matoucí, protože věci se ve skutečnosti mají jinak než jak jsi psal. Co a proč je jinak, jsem ti věcně a odůvodněně vysvětlil.
A to jsem s ohledem na korektnost vynechal tvé perly typu "Ani pri extrémnych hlasitostiach, kedy sú basy perfektné..." (ze zesilovače 2x35W perfektní basy při extrémní hlasitosti, jo......?).
Tvou odpovědí byla agresivita, urážky a nadávky. To o tom, jak vážně lze brát tvou recenzi i ostatní věci, které píšeš, říká mnohem víc.

A to, že z předchozího příspěvku radši smažeš věty, na které se ptám (a které jsou "náhodou" naprostý nesmysl), protože opět ani zbla nerozumíš tomu, o čem píšeš a neumíš svá moudra vysvětlit, tak to už je opravdu samotné dno tvojí ubohosti.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 17. 1. 2015 18:21

Keby som si ja mal vybrať nejaké repro do 500€, tak by som si vybral tie najlepšie možné REGÁLOVKY. Keby Teufel robil regálovky v takej cene, možno by si si, Trymore, kúpil radšej regálovky ? Normálna otázka. Predsa len, bolo by jednoduchšie ich niekde umiestniť (stojan nie je podmienkou), nemuseli by narážať na posteľ rovno z reproduktorov. Inak tie Teufel sú fakt pekné. Len mi príde trochu zvláštne, že si mal AC za nejakých 1500-2000€ (či sa mýlim ?) čo boli také trochu väčšie regálovky, a teraz máš za 500€ stĺpy (nevravím, že "hovädá"). Zaujímalo by ma, čo by z tvojich Teufel vytiahol nejaký stereo zosilňovač za dajme tomu takú istú sumu ako bežne stoja Teufely, čiže za tých 500€. Určite by si sa z nich tešil ešte viac, hrali by určite o pol triedy lepšie. Ale zas keby si ich pripojil k nejakému zosilňovaču za 1000€ (alebo nejaký bazár za 350-400€), tak by hrali lepšie o celú triedu... Lenže potom by to bol znova veľký (ako pre koho, nie všetci tu VEĽA obetujeme audiu) žrút peňazí..... Je to svinstvo, viem :-)
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ThalesX 17. 1. 2015 18:44

alltracboy1 píše:Cize idelne by bolo ak si tuna majster thalex objedna bedne, vypocuje a vrati. Potom by som si rad vypocul jeho nazor. Inak to nema zmysel.

Vím že tu ta možnost je, ale neudělám to protože se mi zdá nefér objednávat si zboží čistě jen na vyzkoušení a způsobovat tak výrobci/prodejci zbytečné náklady. Ta lhůta je určená přeci jen na něco jiného.
Chtěl jsem to rozlousknout a proto jsem se pokusil domluvit poslech se dvěma majiteli z ČR/tohoto fóra. Bohužel jsou na mě moc daleko (Brno a Humpolec). Kdyby to bylo pro mě něco zásadního neváhal bych a jel klidně i tam, ale čistě jen kvůli zvědavosti na spotřební bedny ve které nemám moc důvěry ale přestro jim chci dát férovou šanci - to pro mě nemá význam. Oba však byli ochotní (za což jim děkuji) takže předpokládám že pokud by se někdo nacházel v jejich větší blízkosti a bylo to pro něj podstatné tak by asi nebyl problém se domluvit.

Underbeat píše:Uprimne je to fakt masakr cist nektery prispevky v tomhle vlaknu. Nechapu lidi co zde pisou na zminene sloupy tu nejvetsi negativni kritiku (vcetne podobnych jako: repro za 400 eur jsou na houby) a Teufely jeste nikdy neslyseli.

Nebudu se vyjadřovat k tomu co psali ostatní (i když nemám pocit že bych zde četl tak zásadní kritiku), ale řeknu ti to za mě. Potkal jsem tolik beden různých značek, poslouchal jsem je, zkoumal jejich vnitřnosti, opravoval je... Mohu s klidným svědomím říci že jediné bedny které byly v této cenovce udělané poctivě byly jen ty domorobo. Takže jediné co zbývá hodnotit je ne jestli jsou kvalitní a nebo méně kvalitní, ale jak moc jsou na tom špatně. Předpokládám že ani Teufel nebude výjimkou To enní ostuda, přeci jen ne každý je náročný a někomu stačí i slušně udělaný lowend. Protože se mi však líbí přístup firmy tak jak ho tu Trymore popisuje tak bych se rád nechal přesvědčit o tom že to třeba dělá alespoň o fous poctivěji než jiní. Prostě si myslím že si zaslouží šanci alespoň v té podobě že si to člověk poslechne. Každý si zaslouží šanci navzdory předpokladům - co kdyby to přeci jen byla výjimka?
To se však zatím nějak nedaří. Ale když je Trymore tak aktivní obhájce této značky tak by nám mohl třeba nafotit výhybky uvnitř beden abychom měli další (a nikoliv nepodstatné) zrnko do skládačky. Co ty na to Trymore?

Underbeat píše:Spis ze mi ale zda, ze nekteri jedinci me spis chcou presvedcit o tom, abych radeji prodal auto a koupil si repro aspon za 200 tisic Kc, jinak je to promarnenej cas.

To tu někdo psal? Tedy krom tebe.

sands1 píše:A co tie tvoje moudra, že k Ultima 40 Mk2 potrebuje do tej miestnosti 2x200W zosik?
Neviem naco by mu bol.

Třeba aby mu to dobře hrálo i při jiných než malých hlasitostech? Nezatěžuj se s tím zbytečně, některé věci jsou prostě mimo tvé možnosti chápání.

Trymore píše:pri porovnaní Leisure od AC vs Ultimy od Teufelu bol pre každého kto to počul jasný víťaz Teufel. Takže to nebude len moje vsugerovanie si niečoho.

Porovnáváš dvě těžko porovnatelné věci jelikož jde o odlišné kategorie. Navíc to porovnáváš na nevhodném aparátu a v akusticky nevhodné místnosti. Do toho připočtěme problémy s navázáním a nastavením subu a vznikne z toho něco co má zcela minimální výpovědní hodnotu. Netvrdím že ty AC jsou lepší (byť v některých ohledech budou zcela nepochybně), tvrdím že jediným závěrem z toho celého je že za současných podmínek ti ty Ultimy prostě lépe vyhovují. Třeba už jen tím že nemusíš řešit navázání basů. S těmi AC je to jako s jemným nástrojem - čím sofistikovanější je tím více je citlivý na schopnost ho zvládnout a využít. Malé dvoupásmo se subem je vždy obtížnější sladit než poměrně velké třípásmo ať už se subem nebo bez, nehledě na jiné provozní podmínky. Když tuto schopnost nemáš může podávat horší výsledky než nástroj mnohem hrubší ale jednodušší na obsluhu. To není ostuda, někdy to tak může být pro uživatele skutečně lepší.

Trymore píše:Hifi má dobre hrať v bežných domácich podmienkach a nie v mega upravených posluchovkách. Nemusí, ale malo by. A uznávam tie komponenty, ktoré to dokážu. Pioneer alebo HK a Teufel to vedia

Co je tohle za blbost?
ThalesX
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod sands1 17. 1. 2015 18:52

Tak po prve davaj si pozor co tu pises ThalesX takto sa zhovaraj so svojou zenou ak vobec nejaku mas a po druhe teba sa nikto nepytal
sands1
Poslední varování

Předchozí stránkaDalší stránka