[recenzia] Teufel Ultima 40 Mk2

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod armaman 19. 1. 2015 11:12

Na tu blavu by som si aj trufol. A mozno ,ze by siel aj vanado.
Aspon by sme to mali z prvej ruky....
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Leony5 19. 1. 2015 11:35

Taky bych poslechnul něco vredy,co si domluvit nějakej kulturák někde uprostřed,a pozvat Teufeláky.Taky by mě zajímalo jak hrajou Dynavoice df6 v lepší společnosti,samosebou přivezu. :D
Naposledy upravil Leony5 dne 19. 1. 2015 11:38, celkově upraveno 1
Vincent SV 237MK/Sony CDP XB 930 QS/Onkyo BD-SP 809/
D/A Teac UD 301 /Intel nuc 7i5/Repro Quadral Vulkan Mk3
Leony5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod armaman 19. 1. 2015 11:38

Kulturak neberiem.
Na jednej takej akcii som bol a bol to totalny prepadak.
Nielenze tam bolo hafo ludi co sa nevedeli dohodnut, ale bola tam aj vzhladom k velkosti nevyhovujuca akustika. Mne osobne to nic nedalo iba ak velke rozcarovanie. Skor som za komornu atmosferu.
Tak sa aspon mozu potvrdit alebo vyvratit tvrdenia majitela.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Leony5 19. 1. 2015 11:40

No já bych do toho šel.Co_ :shock:Aspon si udělám vejlet :-DJeden neutální zesík a test beden :D
Naposledy upravil Leony5 dne 19. 1. 2015 11:49, celkově upraveno 1
Leony5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod armaman 19. 1. 2015 11:44

V tom pripade nech sa paci.... :D
Kazdy tu tvrdi ako mu to doma hra.... Tak preco aparaturu prenasat.
Tu nejde o to ,ze dakto chce dakomu "smejdit" po sukromi tu ide o to potvrdit alebo vyvratit to co kazdy za seba tvrdi.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Leony5 19. 1. 2015 11:46

Tam by bylo jasno kdo má pravdu.Posoudili by všichni různý cenovky.
Leony5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod russo23 19. 1. 2015 11:51

tak ja by som napr mal zaujem pocut to s drahsim AVR resp nejakym stereom ci vobec pocujem rozdiel keby sme uz nieco mali v dohladnej dobe spachat
russo23
Junior

Odeslat příspěvekod Leony5 19. 1. 2015 11:54

Jeden slušnej AVR a slušnej zesík aby to bylo korektní tak něco ze střední třídy?
Leony5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Trymore 19. 1. 2015 17:48

A na vychod k blaznovi Trymorovi sa nikomu nechce? :p

Mozem za tymto ucelom vyhradit jednu stredne zatlmenu miestnost s rozmermi 6x4 m s repro umiestnenymi volne v priestore.
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Cerebro 21. 1. 2015 00:42

Tiez som z vychodu (KE), ak budem mat cestu este vychodnejsie urcite sa ozvem, sympaticke su mi tie Teufel. ;-)
Uz neaktivny - forum? :D strata casu, by som to premenoval :D
Cerebro
Junior

Odeslat příspěvekod Trymore 21. 1. 2015 00:51

Ak budes chciet, urcite sa dohodneme. Osobna skusenost je tisickrat cennejsia ako dristy co sa tu clovek docita.
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ThalesX 21. 1. 2015 01:07

Přesně tak. Proto by bylo vhodné kdyby měl Cerebro porovnání i s jiným slušným aparátem za slušných poslechových podmínek.
ThalesX
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod alltracboy1 26. 1. 2015 13:10

momentalne mam zapal stredneho ucha, pocujem prd.. bol by pekny pech ak by audiofil zainvestoval 5k€ a spolovice ohluchne.. stat sa to moze dost lahko. Inak mozno aj z takychto chorob vychadzaju rozdielne nazory na audio. Niekomu proste uplne stacia lacne repraky lebo ma zly sluch. Na nikoho konkretneho nenarazam.
alltracboy1
Junior

Odeslat příspěvekod Trymore 26. 1. 2015 16:08

Ja za seba mozem povedat, ze nerozlisujem mikrodetaily vo zvuku. Velmi tazko ich registrujem a mozno aj preto su pre mna nepodstatne. Omnoho viac si vsimam muzikalnost vs sterilita.

....na druhu stranu, doteraz nezabudnem na ten zvuk, ked som si prvy krat pustil Curtain Halls (alebo calls, uz neviem) od Sara K na AC + Vincent. To krasne sustanie vysok na zaciatku skladby malo nieco do seba a odvtedy som nic tak precizne vykreslene na inej zostave nepocul.
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ThalesX 27. 1. 2015 09:45

Holt pásky mají poněkud jiný zvuk než běžné kalotové výškáče. Na druhou stranu mají zase svoje mouchy (nerovnoměrná směrovost). Mohlo by tě ale zajímat že třeba ring radiátory mají zvuk někde napůl mezi kalotou a páskem přičemž bývají výrazně levnější, takže až tě třeba někdy zase napadne měnit bedny (ano vím že teď o tom neuvažuješ) tak by tě mohlo zajímat koukat se po něčem s touto technologií. Na druhou stranu abys tu kvalitu využil tak potřebuješ také nějaký rozumný řetězec. To neber jako nějaké rýpání, já jen aby sis nekoupil něco a slyšel pak jen malý posun protože brzda je jinde. Třeba na páscích a RR je mnohem lépe slyšet posun u Hi-res nahrávek.

Jen abys byl v obraze jak takový RR vypadá tak tady máš fotku toho nad čím přemýšlím že bych do beden vrazil já (i když možná tam stejně nakonec vrazím ty páskové Founteky co se mi tady už delší dobu válí):
http://www.europe-audio.com/Product.asp?Product_ID=5038
Obrázek
Obrázek
ThalesX
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka