[recenzia] Teufel Ultima 40 Mk2

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod starší 4. 2. 2015 14:24

Nikto z nás si nedovoluje pochybovať o tvojej absolútnej objektívnosti ... :D
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 4. 2. 2015 14:27

Každá recenze je subjektivní. S tím nic nenaděláš.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod alltracboy1 4. 2. 2015 14:36

povedzme si na rovinu.. pokial budu tie teufel v akcii za 299€ tak si ich kupim. Za tie prachy sa mi to oplati. Ja som vsak taku akciu este nevychytal.
alltracboy1
Junior

Odeslat příspěvekod starší 4. 2. 2015 14:43

Petulda píše:Každá recenze je subjektivní. S tím nic nenaděláš.

- Súhlas, a preto je lepsie riadit sa svojim úsudkom, svojim pocitom z počutého, svojimi skúsenosťami, tak to vlastne robí Trymore, aj ty, možno aj ja ...

-- 4. 2. 2015 13:52 --

alltracboy1 píše:povedzme si na rovinu.. pokial budu tie teufel v akcii za 299€ tak si ich kupim. Za tie prachy sa mi to oplati. Ja som vsak taku akciu este nevychytal.

- nové za tú cenu /299 pár/ asi nie, možno vo výpredaji keď bude TEUFEL uvádzat nasledovníka ULTIMY 40 Mk II, alebo chvílu počkaj či ich nebude Trymore predávať za 250 ... :-)
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 4. 2. 2015 14:55

Sice nevím, jak se vlastníma zkušenostma může řídit někdo, kdo je nemá, ale jinak s tebou v obecné rovině souhlasím. Obrovskou roli pak hraje i osobní zainteresovanost. Jinak komponent zhodnotí recenzent, kterému jej výrobce věnoval, recenzent, který si potřebuje něco dokazovat a recenzent, kterému je výsledek recenze z podstaty jedno.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod starší 4. 2. 2015 15:29

Petulda píše:Sice nevím, jak se vlastníma zkušenostma může řídit někdo, kdo je nemá ...

- áno pravda a nebudeš mi veriť, ale presne o tomto som tiež chcel napisať par kecov, no zdalo sa mi že už moc mudrujem, takže ono je to teoreticky jednoduché a v praxi zlozité, ako každy začiatočnik aj hifi začiatočnik musi ziskat nejake skusenosti, da sa to aj tak, ze si kupi nieco z druhej, tretej ruky, nieco lacne a potom ked to "svoje" ma dokonale napočuvané začne chodiť po hifi študiach, vystavach, prezentaciach, popr. po inzerátoch a počúva, počúva a porovnáva, môj názor je ale ten, že neni nad priame porovnanie, čiže na jednom mieste v jeden čas porovnať dva, tri, štyri komponenty, reprosústavy napr. prepínaním pár A, pár B na jednom silici, samozrejme nie je podmienkou doma nieco hifi vlastnit, da sa vybrat, alebo objavit svoj oblubeny zvuk aj chodenim a pocuvanim len u "cudzích" :-) , čo je ale podla mňa dôležité, je počúvať stále to isté, 5-7 skladieb si vryť do mozgu, najlepsie ked sa kazda skladba da pouzit na odhalenie nejakej inej prednosti, alebo nedokonalosti komponentov, napr. priestor, lokalizácia, detaily, sykavky, basy a ich hlbka a kvalita, celkovy charakter zvuku atd. atd, nemusím asi pripomínať, že testovacia hudba by mala byt tá, ktorú človek najviac počúva a je jedno ci to je opera alebo trash metal, treba sa ale vyhnut hudbe, resp. skladbam, "ktoré hrajú všade dobre /jazz?/", teda ak to nie je vaša oblubena hudba, naco mi budu komponenty /hlavne reprobedne/, ktore hraju krasne najmä akustiku, ked pocuvam prevažne pop, rock a opacne, možno zistite, ze na tú "vašu hudbu" stacia lacnejsie komponenty, pretoze na drahsich /opäť hlavne reprosustavach/ znie proste horsie, alebo že rozdiel vo zvuku rôzne drahych komponentov často nezodpovedá rozdielu v ich cene, kua ale som sa rozkecal ... :shock: :-[

-- 4. 2. 2015 15:29 --

Petulda píše:... Obrovskou roli pak hraje i osobní zainteresovanost...

- tak, tak, seju mak :-) , od počítača sa hifi ťažko vyberá ...
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod alltracboy1 5. 2. 2015 11:57

starší píše:
alltracboy1 píše:povedzme si na rovinu.. pokial budu tie teufel v akcii za 299€ tak si ich kupim. Za tie prachy sa mi to oplati. Ja som vsak taku akciu este nevychytal.

- nové za tú cenu /299 pár/ asi nie, možno vo výpredaji keď bude TEUFEL uvádzat nasledovníka ULTIMY 40 Mk II, alebo chvílu počkaj či ich nebude Trymore predávať za 250 ... :-)

uz sa predavali v akcii za tu cenu.
alltracboy1
Junior

Odeslat příspěvekod Trymore 5. 2. 2015 18:13

Nepredavali sa za takuto cenu. Minimum co bolo tak tych 349€.
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod alltracboy1 6. 2. 2015 11:30

mozno bola nejaka verzia predtym bez MK2,

http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopi ... 084#p81816

http://www.schnappen4u.de/41783/teufel- ... r-33300-e/

pokial je v tom 349 aj postovne tak preco nie..
alltracboy1
Junior

Odeslat příspěvekod starší 6. 2. 2015 18:04

starší píše:
... neni nad priame porovnanie, čiže na jednom mieste v jeden čas porovnať dva, tri, štyri komponenty, reprosústavy napr. prepínaním pár A, pár B na jednom silici ...

- dovolte mi este jedno upresnenie:
- pri tom prepinani dvoch parov reprosustav na jednom silici, je samozrejme najlepsie pouzit svoj silic, alebo silic ktory si planujete kupit, porovnavané reprosustavy by mali mať + - rovnaky charakter zvuku /napr. bum-cink, basovy, stredovyskovy, atd./, kedze k napr. basovo az prebasovane hrajucim reprosustavam sa hodi zvukovo inak hrajuci silic ako k reprosustavam, ktore hraju stredovyskovo a tak povediac bez basov, pri prepinani par A, par B, treba tiez vziat do uvahy, ze hlasnejsie hrajuce reprosustavy, cize vlastne citlivejsie reprosustavy, ma clovek tendenciu posudzovat ako lepsie.
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 9. 2. 2015 12:57

Tak se povedlo a Ultimy mám na chvíli doma. Rychlý první dojem:

+ vypadají velmi dobře (v bílé)
+ mají velkou chuť hrát, zvuk je takový bezprostřední

- tuším, co Trymore myslel tím stejnozvukem ;-)
- cena se podepsla na konstrukci, celá ozvučnice se i při střední hlasitosti chvěje jako ratlík
- chybí jim prostorovost, vše se odehrává striktně mezi bednama. Ale polaboruju s umístěním, možná se to zlepší, zatím je mám na stejném místě jako svoje regálovky

Celkový první dojem vzhledem k ceně po cca 2 hodinách poslechu: neutrál

Dám si tak týden na naposlouchání a pak svoje dojmy rozvedu podrobněji.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod krmelec 9. 2. 2015 13:32

A co mas, jestli to teda neni tajemstvi, za regalovky? Zesik je NAD C375?
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 9. 2. 2015 13:35

Masovce neznámé regálky zaniklého berounského výrobce:

http://atook.sweb.cz/E500.html

A ano, zesík je C375 DAC.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod starší 9. 2. 2015 14:04

Petulda píše:
Dám si tak týden na naposlouchání a pak svoje dojmy rozvedu podrobněji.

- určite sa pri opise zvuku pekne " vyšantíš ", ale chcel by som ta poprosit, ci by si pre nás menej počujúcich a skúsených nemohol kratko zhodnotit zakladny charakter zvuku bez abstraktných výrazov typu " rozkročení " :-) atď., vopred ďakujem.
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 9. 2. 2015 14:22

Napíšu to tak, jak to na mě bude působit a takovýma slovama, který si při poslechu napíšu do poznámek ;-).
Pokud někomu něco nebude jasné, rád vysvětlím.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka