[recenzia] Teufel Ultima 40 Mk2

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ThalesX 15. 2. 2015 07:02

Pro mě měly basů dost když jsem je poslouchal a výhoda je že nehrají jako většina běžných dvoupásem. Většina dvoupásmových beden hraje právě dost kompromisně a je to dost slyšet. Na spočítání výjimek, které jsem slyšel že hrají slušně a kompaktně by mi stačily prsty jedné ruky. To je ovšem dost chabý výsledek. Tyhle bedny k tomu mají celkem slušně našlápnuto. Tím se nechci hádat nebo nijak snižovat tvůj dojem, jen říkám jaká byla má zkušenost.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Trymore 15. 2. 2015 08:50

So starsim suhlasim, mam velmi podobne dojmy z Leisure od AC. Zvuk akoby zastrety, vysky akoby odpojene. Je tam jedno "ale". Takto som ich zvuk vnimal iba pri nizkych a strednych hlasitostiach. Vo vysokych hlasitostiach AC rozkvitli, basy a stredy stale na rovnakej solidnej urovni, ale vysky ziskali vela energie. Ziadne sycanie, ale krasne detaily aj ked basak siel z koze vyskocit. Jednoducho sa prejavili vyhody vybornej konstrukcie naddimenzovaneho paskaca, ktory v tomto modeli vazi tusim cca 1.3 kg.

Mozno prave vdaka tomu zamatovemu nadychu (zvuk pod dekou) su repro od AC velmi vhodne na hlasity posluch, kedy deka opadne a zvuk je pekne dravy.

A Ultimy od Teufelu hraje uplne inak. Nie je to bum cink, no ma to energiu a tah od zaciatku uz pri nizkych hlasitostiach, a to na nich milujem.
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Denkez 15. 2. 2015 09:07

Zvuk akoby zastrety, vysky akoby odpojene... Takto som ich zvuk vnimal iba pri nizkych a strednych hlasitostiach. Vo vysokych hlasitostiach AC rozkvitli, basy a stredy stale na rovnakej solidnej urovni, ale vysky ziskali vela energie.

Že by v přirozeném důsledku fyziologie lidského sluchu?
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Trymore 15. 2. 2015 09:16

Ano, o tomto viem, ale s Teufelmi týmto netrpím.
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod starší 15. 2. 2015 14:23

ThalesX píše:Pro mě měly basů dost když jsem je poslouchal a výhoda je že nehrají jako většina běžných dvoupásem. Většina dvoupásmových beden hraje právě dost kompromisně a je to dost slyšet. Na spočítání výjimek, které jsem slyšel že hrají slušně a kompaktně by mi stačily prsty jedné ruky. To je ovšem dost chabý výsledek. Tyhle bedny k tomu mají celkem slušně našlápnuto. Tím se nechci hádat nebo nijak snižovat tvůj dojem, jen říkám jaká byla má zkušenost.


- jásné, to moje vnímanie basov u MELODY 103 mohlo byt ovplyvnené aj tým, ze ako som písal, pol hodinu pred tým som pocúval tie FOCUSy 220 II a to hra basy dost prezentne, to bol aj jeden z dôvodov preco som ich po roku predal.

-- 15. 2. 2015 15:08 --

Denkez píše:Zvuk akoby zastrety, vysky akoby odpojene... Takto som ich zvuk vnimal iba pri nizkych a strednych hlasitostiach. Vo vysokych hlasitostiach AC rozkvitli, basy a stredy stale na rovnakej solidnej urovni, ale vysky ziskali vela energie.

Že by v přirozeném důsledku fyziologie lidského sluchu?


- aj recenzenti obcas napísu, ze niektorá reprosústava hrá dobre aj potichu, iná že je vhodnejsia skôr k strednemu az hlasnejsiemu posluchu, môj názor je ten, ze, aha vlastne sme to uz raz riesili, takze to sem hodím -
příspěvekod starší 21. 12. 2012 17:03
len velmi strucne a kratko, mozno sa niekto na tuto "ťažkú" tému viac rozpise, tie sede mysky su vlastne HIGH-END-ove reprosustavy, ktore nezdôraznuju okrajove pasma /vysky, hlbky/, hraju hodne neutralne, zvuk nezafarbuju, neprikrasluju, niekomu sa môze zdat, ze hraju so zvyraznenym stredovym pasmom /krasne hlasy-ako zive, akusticke nastroje/, zial nevyhodou takejto reprodukcie byva potreba vyssej posluchovej urovne - potichu skoro nehraju a väcsinou aj potreba kvalitnych nahravok, tie nekvalitne sa skoro nedaju pocuvat, ako priklad takychto bedni by som uviedol AURUM CANTUS, niektore modely XAVIAN-u, ciastocne aj DYNAUDIA.
je to napisane hodne zjednodusene, recenzenti bedni casto pisu aj o muzikalnosti, alebo naopak analytickosti reprodukcie atd, atd.
v kazdom pripade nie je celkom lahke najst ten svoj oblubeny zvuk, ci uz to je suchy high-endovy, muzikalny, analyticky, alebo hoci zaduneny subwoferovy.
viewtopic.php?f=1711&t=1182352&p=9257916#p9257916 - cele vlakno
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ThalesX 15. 2. 2015 16:45

Přesně tenhle problém řeší fyziologická regulace hlasitosti. Už se to tu mnohokrát probíralo a to i celkem podrobně.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Trymore 15. 2. 2015 17:41

presne tak starší, ideológia zvuku fy Aurum Cantus je vlastne zhrnutá v ich názve
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod starší 15. 2. 2015 18:01

a co to znamená ? zlatá melódia ?
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Trymore 15. 2. 2015 18:51

zlatý spev :)
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Janeiro 19. 2. 2015 20:32

Tak kdy uz se dozvime jak na tom ty sloupy jsou?
Janeiro
Junior

Odeslat příspěvekod starší 19. 2. 2015 21:09

Presnejšie by bolo opýtat sa, " tak kdy uz se dozvíme jak na tom ty sloupy jsou, podle PETULDY ".
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod krmelec 22. 2. 2015 14:03

Toz, kdy bude ta recenze, uz nemam co cist po vecerech.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Trymore 22. 2. 2015 15:18

Ved ho nechajte, urcite sa zapocuval do Teufelov, tak zabudol na vsetko ostatne :-)
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod krmelec 22. 2. 2015 15:25

To doufam, tak mu muze utkvet myslenka, ze by si mohl poridit vyssi radu od Teufelu a napsat pak recenzi :-).
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dkdkdk 22. 2. 2015 20:11

Co od té recenze čekáte? Definitivní stanovisko pro všechny jestli tyhle bedny kupovat/nekupovat? :-D
dkdkdk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků