[recenzia] Teufel Ultima 40 Mk2

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod krmelec 9. 1. 2015 18:54

Kdyz vynecham CD, tak za litr euro se uz da urcite koupit takova slusnejsi (vstup do hifi) sestava. Napr. jsem nekde ve vyprodeji videl Kefy Q300 za 11tisic, ktere urcite zacinajiciho hifistu neurazi a vlastne kdybych se nechtel posunovat dale, tak bych s nima mohl zit i dnes, no a za zbytek nejaky integrac s vestavenym DACem a o ostatni by se postaral notas s foobarem. Tady to ale plati pro lidi, prechazejici z ruznych PC repracku nebo nejakych hifi vezi ci plastovych jakoby domacich kin.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtra01 9. 1. 2015 23:01

Kdybych se vratil k puvodni recenzi na zacatku tohoto vlakna, tak muzu tyto repro za sebe doporucit jako vhodny model pro vstup do hifi sveta. Mam je pouze jako stereo pripojene k Pioneer VSX-924 a jsem s vyslednym zvukem velmi spokojeny a jsem si uplne jisty, ze mi tato sestava urcite bude slouzit jeste spoustu let (pokud nedojde k nejake zavade a pod.). Podany zvuk je pro me velmi prijemny a dostatečně detailni. Hudbu poslucham temer porad, hudebni sluch mam, ale urcite bych nebyl ochotny za tyto veci utratit o mnoho vic, nez na kolik me vyslo toto. Neni to rozhodne otazka penez, spis přesvědčení. Jednoduse zastavam nazor, ze pro me přidana hodnota drazsich sestav uz nekoresponduje s vynalozenymi naklady.
xtra01
Junior

Odeslat příspěvekod expert.A1 10. 1. 2015 01:23

"vstup do hifi světa" je hrozný, zde hojně používaný, žvást
expert.A1
Junior

Odeslat příspěvekod dkdkdk 10. 1. 2015 02:37

Díky za informaci
dkdkdk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krabák 10. 1. 2015 06:00

Přesně tak, ty řeči o hi-fi světě jsou směšné. Posledních pár let je to tady jen o honění ega a dokazování, kdo má pravdu a co je lepší.
Krabák
Junior

Odeslat příspěvekod ThalesX 12. 1. 2015 00:03

To si nemyslím. Spíš bych řekl že je toto fórum tak nějak na pomezí mezi spotřebními krámy a občas tu problikne něco trošku slušnějšího. Proto se nelze divit střetům dvou různých světů.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tyson 13. 1. 2015 00:19

ThalesX
Ač nerad, tady s tebou musím souhlasit.
Puberťáci tady melou něco o egu a žvástech, ale život je vyškolí.
Až dospějí, tak sami dojdou k poznání že slušnější poslech hudby chce prostě nějaké
základní minimum které se nedá ojebat. Sluchátka za 500kč vražené do SAMSUNGU opravdu nejsou
HI-FI.
1000 euro není žádná "vstupní brána" Jde jen o to že pokud chci v roce 2015 slyšet doma "přijatelný zvuk" oblíbeného interpreta, zadarmo to nebude.
To že kvalita neroste uměrně s cenou je věc jiná a dělat ramena že "já nebudu podporovat předražené firmy" je sice fajn, ale pokud budu chtít mít doma "dobrý zvuk" tak jediná cesta je, že
si pořídím dobrou sestavu a pak můžu řešit zdroj, který už může být předmětem debaty.
Naposledy upravil Tyson dne 13. 1. 2015 14:57, celkově upraveno 1
Tyson
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Trymore 13. 1. 2015 06:00

350€ za stlpy, 190€ za zosik, 120€ za prehravac. Dokopy 660€ a to je jednoznacne najlepsi pomer cena/(vykon+kvalita). Nie je to ani na hranici pomyselnych 1000€ a mozem smelo povedat, ze som omnoho dalej ako len za "vstupnou branou do hifi".

Ale ja sa na vas nehnevam, lebo kym to nepocujete na vlastne usi nemozete mi uverit. Xtra01 spravne "zariskoval", Ultimy vyskusal a jeho dojmy su viac nez pozitivne. A takych je mnoho. Nie su to len moje super pocity z novej hracky, su jednoducho super a nemusim sa vyhovarat ani na zahorenie reprosustav. Od prveho momentu do dnesneho dna su pre mna potesenim.

Preco toto vsetko pisem? Aby novy navstevnik tohto fora po vsetkych tych komentaroch kde sa pise o tom ake musi byt hifi drahe neodisiel sklamany, ale ze sa s trochou sikovnosti (vediet kde a kedy nakupovat) da poskladat dospele nove stereo za prijatelnu sumu.
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod armaman 13. 1. 2015 07:08

@Tyson :tleskani

@Trymore
Nový návštevník veľmi rýchlo precitne a zistí to čo my sme už zistili dávno.
A áno prvý raz s tebou súhlasím,že to čo tu tak do krvi obhajuješ sú iba hračky pre malé deti.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Denkez 13. 1. 2015 08:09

Pokud se nepletu, tak je toto fórum nazvané AV fórum a nikoliv HiFi fórum (tím neříkám, že by se zde nemohlo diskutovat o HiFi).

Pokud by kdokoliv tvrdil, že ten který komponent není z kategorie HiFi, měl by nejprve tuto kategorii definovat. Nebo snad tou hranicí je norma DIN 45500?

A pokud je někomu toto fórum "pod úroveň", může se realizovat např. zde: http://www.highendforum.cz/index.php
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 13. 1. 2015 08:30

Trymore píše:Dokopy 660€ a to je jednoznacne najlepsi pomer cena/(vykon+kvalita)
som omnoho dalej ako len za "vstupnou branou do hifi"

Píšeš to, jakoby tahle moudra byla všeobecně platná, což je samozřejmě nesmysl. Platí to pro tebe a pro lidi s tvými sluchovými schopnostmi a minimálními nároky na technickou kvalitu reprodukce. Pro lidi, kteří zvuk aparatury poměřují se zvukem malinkých PC repráčků, jak jsi to nejednou dělal na svých videích, oproti kterým jim jejich entry-level hifi hraje samozřejmě slyšitelně lépe.
Ve světě hi-fi, tedy vysoké věrnosti, tedy snahy o reálnou reprodukci reálných nástrojů, je to ten nejnižší stupínek - jak v nabídce firem, tak zvukově. Že to něčí uši nejsou schopny vnímat na faktu samotném nic nemění.

Trymore píše:Od prveho momentu do dnesneho dna su pre mna potesenim.

A to je v naprostém pořádku a to je tím správným cílem. Jen se holt musíš zbavit svého falešného dojmu, který zde neustále tlačíš, že pokud tobě zvukově stačí low-end hifi strčené v koutě těsně před vysokou postelí (na čemž není nic špatného, pokud jsi opravdu spokojený), musí toto stačit i ostatním. Zvlášť když i přes svou nebetyčnou ješitnost sám prohlašuješ, že tvá sestava patlá zvuk do jednoho stejnozvuku - což je mimochodem běžný projev low-end sestav.

Co je ale zarážející a za co si plně zasloužíš to, že tě zde nyní většina lidí vnímá velmi negativně, je tvůj maloměšťácky hloupoučký názor, že lidé, kteří se nespokojí se zvukem low-end sestav a pro které jednoduše ten ideální poměr cena/výkon leží jinde, jsou neobjektivní hlupáci, kteří jen chtějí "ohúriť" návštěvu cenovkou svých přístrojů.
Je to zvlášť hloupé a smutně úsměvné v kontextu toho, že o cenách většinou začínáš psát ty, nikdo jiný...
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod puschpull 13. 1. 2015 09:22

Zpravidla (a týká se všech oblastí našeho života) ten člověk, který o dané problematice moc neví, tak tomu bývá vše nejlépe jasné. A naopak ten člověk, který je profesionálem v daném oboru a má opravdu hluboké znalosti problematiky, tak ten si většinou zdaleka netroufá dávat nějaké jednoznačné rady.
Proto se snažím dávat si pozor na názory lidí, kterým je vše naprosto jasné, a kteří mají tu svou "jedinou" pravdu.
:-)
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Underbeat 13. 1. 2015 09:25

Tak už jsem se dočkal a měl jsem tu čest strávit první den s reproduktory Teufel Ultima 40 MKII. A první dojmy? Je to opravdu neskutečnej rozdíl oproti mým bývalým regálovkám B&W DM 602 S1. Nejvíce mě u nich okouzlil parádní přednes bassů, který jde hezky od spoda a tudíž se mi jevíc jako ideální repro na elektronickou hudbu, kterou taky z 90% poslouchám. Oproti mým předchozím repro jsou plné detailů, s nádhernými výškami a neméně tomu je tak i u středů. Bohužel nemůžu porovnávat se stotisícovými modely, jelikož sám jsem doma nikdy takový model neměl, ale každopádně za cenu (cca 13500,- Kč) si myslím, že u nás nemájí vůbec konkurenci. V téhle cenové reraci jsem už pár kousků repro slyšel a s jistotou můžu říct, že tyhle hrají s předstihem nejlépe. Jinak to žhavím z AV Receiveru od Yamahy, konkrétně model RX-773. Zapojení mám na Bi-Amp a rozdíl oproti normálnímu zapojení je opravdu znát. Věřím také že s kvalitním (dražším) setero zesilovačem repro zahrají ještě o stupeň lépe, ale už i tak s Av Receiverem je to opravdu požitek. Za mě rozhodně doporučuji !!! Takže Trymore, díkec moc za první myšlenku bedny zakoupit, byl to ten nejlepší kup co jsem mohl udělat. A kluci, netlačte tak na něj skrz tu recenzi, protože ten kluk má pravdu! Já vím že již mnoho dalších let zůstanu právě u Taufelu. Tahle značka má ode mne jeden velkej RESPECT !!!!!!!
Underbeat
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Denkez 13. 1. 2015 10:57

expert.A1: Pokud někdo na highendu otevřel téma, které tam zjevně nepatří, nic to nevypovídá o zaměření tohoto fóra.

Hifi obor je velmi členitý a má mnoho směrů, proto prosíme o věcné příspěvky především z oblasti High End. Diskusi z ostatních oblastí lze vést na řadě jiných, k tomu příslušných fór. Pokud bude HEF zahlcováno příliš velkým množstvím příspěvků sem nepatřících, budeme tyto dle svého uvážení a s upozorněním autora přesouvat, mazat či jinak upravovat.

Pokud toto někdo nechápe naopak to něco vypovídá o něm.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod expert.A1 13. 1. 2015 11:39

Nepochopils srandu.
expert.A1
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků