Doporučte sestavu reproduktorů 5.0 do 20 000,-

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 8. 2. 2015 18:04

Te impedance bych se vubec nebal uz proto,ze velke % beden je psanych jako 4-8ohm a skoro kazde AVR ma alibisticky udaj 6ohm.Dalsi obrazek o zmatku si clovek udela,kdyz si vygoogli odkaz,kde tazatel poslal do nekolika eshopu dotaz na parovani AVR/bedny s odlisnou impedanci a dostalo se mu ruznych protichudnych a dokonce netechnickych odpovedi.Ja osobne me 4-8ohmove ELACy vubec s AVR (6ohm) nesetril a nikdy jsem nemel problem jak se zvukem,tak poskozenim.Dokonce jejich kupec byl timto strasakem o poskozeni a horsi kvalite reprodukce tak vydeseny,ze mi volal,ze je nepripoji,jak si odpali AVR ap pohadky az jsem ho musel premlouvat.Samozrejme jeste ten den dosla sms jak je nadseny ze zvuku a stejne je sparuje se stereo zesilovacem,kdyz slysel jak hraji u me (doporucuji notorickym AVRkarum).Osobne si myslim,ze ty Heca nesahaji VMA po kotniky,kdyz clovek slysi chvalu na povedeny DIY projekt Martina V.Preji spokojeny nakup a hlavne by si mel tazatel neco poslechnout,protoze takto mohl mit davno jasno a nemusel se prodirat x strankami tohoto vlakna a resit suchou teorii a domnenky atd.Je to tu porad dokola,kazdy ma doma to sve a snazi se s cim ma zkusenost doporucit dalsimu.Vse nejdulezitejsi bylo receno.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 8. 2. 2015 20:28

JohnyBuchar píše:Osobne si myslim,ze ty Heca nesahaji VMA po kotniky,kdyz clovek slysi chvalu na povedeny DIY projekt Martina V.

Myslím, že o kvalitě VMA-II tady nikdo nepochybuje. Problémem je cena.
JohnyBuchar píše:Preji spokojeny nakup a hlavne by si mel tazatel neco poslechnout,protoze takto mohl mit davno jasno a nemusel se prodirat x strankami tohoto vlakna a resit suchou teorii a domnenky atd.

Tak, tak...pravdu díš. Taky si doufám brzo zajdu něco poslechnout.
anonymni

Odeslat příspěvekod anonymni 23. 2. 2015 03:29

Tak jsem byl poslechnout:
Wharfedale Diamond 10.7
Heco Music Style 500
Klipsch Reference RF-62 II

Těžko se mi srovnávalo (neměl jsem s sebou svou hudbu). Wharfedale a Klipsch měly asi lepší středy a výšky, ale basy se mi nezamlouvaly u žádných. Přišel jsem ještě jednou (s vlastní hudbou) a znovu poslechl Heco. Písničky zněly úplně jinak, než by měly.
Nechal jsem si tedy ještě zapojit Wharfedale Diamond 159 a "bylo vymalováno". Plné basy, čisté výšky... paráda. Akorát ta cena no...:-(

Slyšel tu někdo něco z následujících?
Magnat Supreme 2002
Magnat Vector 207
Magnat Quantum 677
Klipsch Reference R-28F
Jamo C607
Naposledy upravil anonymni dne 23. 2. 2015 23:07, celkově upraveno 1
anonymni

Odeslat příspěvekod VojtaJJ 23. 2. 2015 08:37

Zkus se ještě podivat na nabidku firmy Focal. Konkrétně na řadu Chorus 700. Mám doma (v paneláku) jejich nejmenší sloupky Chorus 714 + centr Chorus 700cc + vzadu malý nástěnný Tannoy Mercury VRi a i bez SW to nehraje vůbec špatně. Výhodou Focalů je přední basreflex, tak ze nepotřebují moc místa za sebou, což se do paneláku hodí. A to je mám připojený jenom k obyč. AVR Onkyo 535. Pravda, časem plánuju nějaký lepší zdroj, ale i teď u kvalitní nahrávky většinou poznám rozdíl mezi CD a HD kvalitou. Celkem za sestavu cca 40 000,- (AVR + repro). Repro samotné cca 30 000,- + kabeláž (zatím jen obyč. dvoulinka 2×2.5mm), ale na sloupky a centr mi dal v obchodě dobrou cenu.
VojtaJJ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 23. 2. 2015 13:00

Klipsche jsou mohutné bedny, ale o to víc ošizené minimálně na ozvučnici, když jsem si na ně poklepal, tak byla ozvěna jako v kostele. A přímo majitel hifi studia mě od nich odrazoval, že si v našich končinách moc příznivců nenašly (btw nevím proč je měl tedy vystavené :) ). Focaly by stály za hřích, měl jsem Focal Chorus 715 a byl to moc příjemný poslech, i když jsem je provozoval jen na AVR. Horší to bude s cenou, 20 000,- postačí sotva na 7kovou řadu nových sloupů. V případě bazaru by jsi mohl mít krásné Focaly Cobalt 8kové řady.
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VojtaJJ 23. 2. 2015 13:21

Pokud vím, má tazatel limit 35 000,-. Tak že by se do toho v pohodě vešly nové Chorusy 714 (cca 25 000,-) + centr (cca 9000,-) a možná by do tý ceny někde ukecal i sloupky 716. Já jsem měl repro z nejmenovaného kamenného obchodu prakticky za cenu bez DPH, tak že katalogová cena nemusí být definitivní.
VojtaJJ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 23. 2. 2015 14:12

9000,- za centr to je teda vývar. To bych raději připlatil za sloupy a řešil centr z druhé ruky.
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VojtaJJ 23. 2. 2015 16:10

Jo, centr skutečně nějak podražil. Myslím, že stával kolem 7000,- Každopádně, sloupky 714 nebo 716 jsou slušný a chybu by s nima neudělal. A centr se dá sehnat jinej nebo starší. Já mám 5.0 vlastně jen kvůli tv, protože kdybych měl prostor a prachy, šel bych do nějakýho kloudnýho sterea.
VojtaJJ
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků