jaké sloupy cena 20-25 tisíc

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ThalesX 12. 2. 2015 08:00

Ty Shany by vypadaly pěkně nebýt té hnusné patky dole. Osazení určitě není špatné (vypadá to na Seas) a výhybka také nebude odfláknutá, hliníkové membrány přináší určité zabarvení, ale já osobně s tím nemám problém - myslím že by to byl jistě zajímavý úlovek. Jen bych preventivně nechal zkontrolovat a případně vyměnit kondenzátory ve výhybce. Ale pořád je to jen 6,5" středobas, který nemůže co do rozsahu směrem dolů a celkově pocitu konkurovat 10" použitému v T100. Od T100 bych zase nečekal tak živý a prokreslený zvuk a vyloženě brilantní výšky. Ono v podstatě každí ta bedna staví na něčem jiném a i když jsou obě ve své kategorii dobré tak nelze konstatovat co je lepší protože obě koncepce dělají kompromisy někde jinde a jde i o jinou koncepci - rozhodne čistě subjektivní dojem posluchače. Jediné v čem T100 budou lepší je hlasitost.

Jo a proč ne Totem TWR? Kvůli vzhledu nebo ceně?

Když už nechat dělat ozvučnice tak jsem za to si připlatit za pěknou dýhu.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 12. 2. 2015 08:32

Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Sowa 12. 2. 2015 10:22

díky za nové příspěvky,

Původně jsem chtěl vzít ty Totemy, ale základní provedení je nehezké a připlácet 8 tisíc jen za dýhované ozvučnice mě nutilo přemýšlet zda těch 18 tisíc na které by to vyšlo nenajdu něco lepšího klidně i z druhé ruky.

Takže nakonec jsem rozhodl že vezmu ty Shany ve své době stály přes 30 tisíc, snad dorazí do konce týdne. No a zbylé peníze investuju do lepšího zesíku tyle repro si určitě zaslouží víc než Marantz PM6005. Padl mě do oka NAD 356 od Krmelce a na bazosi Rotel RA 12. K NADu bych si ještě musel dokoupit DAC modul, hraju zatím jen z PC.
Foobar> USB > Pro-ject DAC BOX S2+ > Audioquest Tower > Creek Evo 100A > Dynavox PS > VMA II-S
Sowa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 12. 2. 2015 11:17

Pěkně ses do toho pustil, tak to má být, věřím, že budeš spokojený! Počítej hlavně s tím, že DAC ti vyšvihne zvuk o několik tříd výš než prozatimní řešení! ;)
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod misakq 13. 2. 2015 13:07

Jesjtli hraješ z integrovaný zvukovky (DAC) v PC.. tak to tě čeká velký skok kupředu s novým DACem :-)
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ThalesX 13. 2. 2015 16:23

Sorry ty Seasy jsem myslel na ten druhý model Shan.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sowa 13. 2. 2015 20:29

misakq píše:Jesjtli hraješ z integrovaný zvukovky (DAC) v PC.. tak to tě čeká velký skok kupředu s novým DACem :-)


špatně jsem se vyjádřil nepoužívám zvukovku v PC jako DAC, ale mám z ní vyvedený optický kabel do zesíku který mám svůj vlastní převodník tuším že Cirrus Logic CS4398.

Dobrá zpráva, repro Shan už se hřejí u mě doma takže víkend věnuju poslechu :D
Foobar> USB > Pro-ject DAC BOX S2+ > Audioquest Tower > Creek Evo 100A > Dynavox PS > VMA II-S
Sowa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ThalesX 13. 2. 2015 20:36

Tak se můžeš zkoušet průběžně chlubit :)
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vagi 14. 2. 2015 18:35

Sowa píše:Dobrá zpráva, repro Shan už se hřejí u mě doma takže víkend věnuju poslechu :D

:tleskani 8-D
3.0 V6
Vagi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fide 15. 2. 2015 11:23

Zdravím,
navážu na toto vlákno, jestli můžu. Řeším podobný problém. Mám zesilovač SPV250+ od Aldaxu a scháním nějakou reprosoustavu okolo 20000. Moje preference jsou čistý, prostorový zvuk. Basů nepotřebuji nějak moc. Poslouchám od rocknrollu 60. let po akustické písničky. Nemusí to být sloupy. Problém nejspíš bude akustika místnosti, která neni ideální, ale neplánuji poslouchat moc hlasitě. A po hledání a zjišťování mám tyto možnosti:

1. Acoustic Energy Aelite 3 za 15000 - výhodou je, že to jsou prověřené kvalitni sloupky, které jsou asi nenáročné na zesilovač.
2. VMA-II S - nové za 30000 (starší nejdou vůbec sehnat) - ty jsem měl možnost slyšet a líbilo se mi to. Nevýhoda dvojnásobná cena oproti Acoustic.
3. ATC SCM 12 (17000) nebo ATC SCM 20 (21000) - jsou to regálovky, ale měli by zahrát i dobře basy. Výhoda je, že to jsou velice kvalitní bedny, které asi výše zmíněné přehrají. Jen jsou náročnější na zesilovac a ten od Aldaxu by nemusel stačit.
4. VMA-II mikro - nejlevnější varianta za 12000 - slyšel jsem je a taky se mi líbily. Jen tam chyběla lepší basovější složka a nevim zda například se Zeppelinama by hráli dobře.

Jaké by jste si vybraly? Měli by jste jiný tip? Například Totemy? Ty jsem neslyšel, ale nevím zda při mé horší akustice místnosti by hráli dobře. Místnosti jinak je v podkroví a ma kolem 18 m2.

Děkuji za jakékoliv rady.
fide
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Stanley 393 15. 2. 2015 13:45

Pri Acoustic energy aelite 3 nieje nahodou cena 15 000 za kus ?
Stanley 393
Junior

Odeslat příspěvekod fide 15. 2. 2015 16:23

Nn. Byla to použitá repra.
fide
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ThalesX 15. 2. 2015 16:52

Jo, kde jsou ty doby kdy se stavebnice původních VMA-II dala koupit za nějakých 15-16K nebo kolik to bylo. Nicméně i dnešní VMA-II S jsou stále ještě zajímavé i za tu cenu. Pokud sis to SPVčko dával dohromady sám tak předpokládám že nebudeš mít problém ani se stavebnicí beden. Na tom bys mohl dost ušetřit a přitom všechno dostaneš až pod nos.
Z Totemů je pro mě zajímavá jen verze TWR (mám poněkud jiné preference ale není to špatná volba), ale do toho se zřejmě nikomu nechce byť i to lze po dohodě získat jako stavebnici.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fide 15. 2. 2015 17:50

No ten zesilovač jsem úplně neskládal sám, ale asi bych to dokázal postavit. Jj je to cca 25000. Jinak ještě je tu možnost Jamo Concert 11 za 20000. Jen jedna bedna jen nemocná na terminálech, když se s terminálem pohne prestavá hrát stredový měnič. Nejsem tak technicky zdatný, zda bych dokázal odhadnout v čem to je a kolik by stála oprava.

2ThalesX: Když bys srovnal z hlediska kvality výše uvedené repra, tak jak by si je seřadil? I když asi je věštění z křišťálové koule.

Acoustic vs VMA-II S vs ATC SCM 20 vs Jamo Concert 11

Asi nejde v žádném případě šlápnout vedle že?
fide
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod misakq 16. 2. 2015 11:36

Do 20k bych šel do tohoto:
http://elektro.bazos.cz/inzerat/4422045 ... prodej.php
dual concentric měnič je perfektní věc ;-)

-- 16. 2. 2015 12:17 --

ale teda prý jsou náročnější na zesilovač... Asi by to chtěl vzít zes. a vyrazit někam na poslech.
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků