jaké sloupy cena 20-25 tisíc

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod misakq 8. 4. 2015 08:12

Chtěl jsem ti poslat link na ty Tannoy DC6T, ale koukám, že sis je našel sám :-)
Podle mě je to za ty prachy super nabídka, není li to nějaké šmé. Ale jsou teda trochu náročnější na kontrolu zesilovačem, takže AVR z nich nedostane maximum určitě. Naproti tomu, kdybys nechtěl časem zkombinovat AVR se stereo zes., tak třeba ty Mercury V4i od DCT6 nejsou zvukově tolik daleko, ale jsou výrazně méně náročné na zes. Sám je mám na AVR v podobné cenovce.
Zbytek osobně neznám, tak to ať popíšou ostatní :-)
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod starší 8. 4. 2015 14:30

...drát píše:nie nepočul ale verím viac redaktorom HI-FI CHOICE ako tebe je to renomovaný časopis


- tak za toto sa na teba nemôže nikto hnevať, tiež verím viac profíkom ako laikom, aj keď niekedy ma títo netopierí muži, ktorí počujú aj trávu růst, pekne násrali a ako pripomína JOHNY B. ich recenzia nemusí byť vždy úplne kóšer, podla ich najlepšieho vedomia a svedomia ...

- co by ale malo tu na fóre vo vseobecnosti platit, netýka sa to iba teba, je zdôvodnenie svojho odporúcania nejakého komponentu, produktu, čiže ak niekto produkt nepocul /popr.TV nevidel,atď/ mal by napísat, ze ho odporúca z dôvodu toho a toho, napr. že sa mu páči, že čítal dobré recenzie, že ho kamarát chválil, atď, atď.
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bokombo 8. 4. 2015 21:06

Děkuji za názory. Když bych se zaměřil na ty levnější, máte někdo zkušenost s těmito značkami/ hifi prodejnou? Jsou levné, protože jsou modelově staré dle info na webu? Stojí za zvážení?

Monitor: http://www.hifibox.cz/reprosoustavy/slo ... itor-7-v-5
MISSION M34i: http://www.hifibox.cz/reprosoustavy/slo ... ssion-m34i
bokombo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod misakq 9. 4. 2015 08:28

Neznám je, ani obchod. Nic méně ty paradgimy mají hrozně malý středobasy, díky tomu i malý feq rozsah směrem domlů. Mission jsem někdy neslyšel, tak nevím, ale nikdy ve mě nebudily důvěru. Nechci působit zaujatě, protože ty Mercury mám doma, ale v téhle cenové (když jsem je kupoval stály 15k) jsem pár beden slyšel a musim říct, že se mi prostě líbí nejvíc. I spoustu dražších modelů jsou schopny přehrát. Nemáš poblíž nějakou poslechuvku aby sis vyzkoušel co bude sedět tvé hudbě, uším a AVR?
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 9. 4. 2015 08:43

misakq píše:ty paradgimy mají hrozně malý středobasy, díky tomu i malý feq rozsah směrem domlů.

Mají 2x 14cm středobas. Tzn. plochu stejnou jako kdyby měly jeden 20cm basák. A to rozhodně není nijak tragická plocha. Dělat z toho jakýkoliv závěr o frekvenčním rozsahu je liché. Plocha repro zde nebude nijak zásadním limitem.
Navíc disponují výbornou citlivostí 94 db/W/m. Pokud tedy není zvuk zabitej špatnou výhybkou, mají potenciál hrát dynamicky a živě.

misakq píše:Mission jsem někdy neslyšel, tak nevím, ale nikdy ve mě nebudily důvěru.

Zajímavý závěr :-). Neznám, ale asi nebudou dobré :-).
Za mě stojej Missiony taky za povšimnutí.

Tannoy DC6T jsou samozřejmě taky zajímavý bedny.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 9. 4. 2015 09:22

Mně třeba Míšáky 782 zněly v pohodě a co teprve o stupínek lepší 783ky 8-). Rozhodně bych nedělal žádné verdikty bez poslechu. Relativně malé průměry reproduktorů Tannoy u mě taky nebudí důvěru a na pohled vypadají dospěle až DC8T 8-).
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod misakq 9. 4. 2015 09:27

To je to skutečně ekvivalent 20cm basáku? To jsem nevěděl.. Vycházel jsem i z toho, že výrobce uvádí rozsah od 54Hz, takže jsem počítal, že níž určitě nepůjdou.
Mission, pouze subjektivní dojem bez poslechu- doufám, že to nikdo nebude brát nějako směrodatně :-)
Rád bych si to všechno poslechl, jen není moc příležitostí. Bylo by fajn, kdyby byla nějaká výstava, něco jako Audio video show, jen s levnějšími, běžnějšími komponenty :-)

-- 9. 4. 2015 10:29 --

Jj, jsou to v podstatě všechno robátka :-) DC8T už je jiná, ale i cenově... :-(
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 9. 4. 2015 09:42

misakq píše:Vycházel jsem i z toho, že výrobce uvádí rozsah od 54Hz, takže jsem počítal, že níž určitě nepůjdou.

Uváděná spodní mezní frekvence závisí A) na tolerančním pásmu, B ) způsobu měření, C) (ne)chuti výrobce s čísly manipulovat. Tzn. u jedněch a těch samých beden může být uvedena spodní frekvence 54 Hz i třeba 38 Hz a oboje může být pravda.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod misakq 9. 4. 2015 09:53

Chápu že to není úplně směrodatný údaj, ale od výrobce bych čekal že bude uváděno právě vždy číslo "nejlepší". Na hraně tolerančního pásma.
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 9. 4. 2015 10:00

Těch "nejlepších" čísel může právě být několik různých, v závislosti na A), B ) a C) výše.

misakq píše:Na hraně tolerančního pásma.

Jakého? -2dB, -3dB, -6dB? A kde je měřeno (u bassreflexu, 1m před repro...)? A v jakém prostoru je měřeno? Chápej, míra volnosti těhle údajů uváděných výrobci je obrovská a standardizace mizivá.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod misakq 9. 4. 2015 12:16

Ok ok :-)
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bokombo 10. 4. 2015 09:56

zdravím, chlapi, našel jsem zajímavé bedny na hifibazar - CASTLE - Inversion 100 http://www.stereomag.cz/quido.php?categ ... ail&mode=#
Původní cena 80K, nyní 20K. Co na ně říkáte? Taky se mi o nich nepodařilo toho moc najít ...
bokombo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod misakq 10. 4. 2015 13:44

http://www.hifibazar.cz/detail.asp?id=2493
vypadají zajímavě :-) Zvláštní konstrukce... se bude prášit na horní středobasák :-)

-- 10. 4. 2015 14:47 --

B&W se ti nelíběj? Konkurence v rámci bazaru :-)
http://www.hifibazar.cz/detail.asp?id=2551
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 10. 4. 2015 20:54

Já bych si proklepl ty Castle, slyšel jsem menší nenápadné sloupky této značky a nevěřícně koukal co se z nich line za zvuk! Co teprve tyto 33kg potvory ;-].
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bokombo 20. 4. 2015 13:02

Zdravím, tak jsem absolvoval poslechovou zkoužku se svým AVR v Želechovivích (přátelský a trpělivý přístup - děkuji). Hudba Metallica, Helloween, Aram Chačaturjan: Šavlový tanec, Serje T., Therion.
Zkoušeli jsme repro:
1. TANNOY Mercury V4i - neúspěch, málo basu dynamiky
2. Wharfedale Diamond 10.5 - bylo lepší, ale pořád tomu něco chybělo
3. Klipsch RF-82 II - z dostupné nabídky a poměr cena / výkon asi nejlepší alternativa, pěkné a dostatečné basy, u některých skladem "jiné" výšky nebo jak to popsat (prostě jsem tam slyšel jakoby metličky, které jsem nikdy jindy neslyšel)
4. WD EVO2-50 (cenově nad limit, ale neměli EVO2-30, které mám vybrané jako alt.). Jiný zvuk než Klipsch, takový uhlazenější - dovedl bych si je představit, ale cena je nad rámec mých možností a asi by to na ně chtělo i lepší AVR.

Narazil jsme na problém s umístěním - a to je místo za bednou od zdi. např. u těch RF82 je zadní basreflex - já je nedám víc než 5 cm od zdi (mají hloubku 40cm). To je asi problém - budu se muset zaměřit na bedny s předním (spodním) basreflexem.

Takže zatím pořád tápu, chystám se na další kolo a výlet do Ostravy.
bokombo
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků