jaké sloupy cena 20-25 tisíc

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 22. 4. 2015 10:27

Jo ty Castle jsou hooodně zajímavé a jejich konstrukce by mohla být pro tebe vhodná. Uvidíš co předvede to tvé AVR :hm.
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bokombo 27. 4. 2015 07:05

Zdravím všechny. Tak jsem vyřešil svoje "trápení" a nakonec se rozhodl pro bazarové Focal Cobalt 826 (za 19000,-). Předtím jsem poslouchal i ty EVO2-30, které taky hráli dobře, ale cena nad 30.000,- Ty Castle jsem nakonec neposlouchal, prodejce mi je nedoporučil, prý jsou spíš na vážnou hudbu a podobně, museli by se u nich dodělat nějaké podložky pro zvětšení bassreflexového otvoru a s tím jsem nechtěl laborovat. Ty 826 hrají dobře i s mím AVR (zapojení bi-amping), který je teď ale nejslabší článek řetězce - s tím jsem udělal chybu, ale no co už ....
Pokud to tu někdy v budoucnu bude někdo číst, tak si dobře rozmyslete nákup AVR pokud opravdu nechcete kino ....

Mám ještě jeden dotaz ohledně hrotů. Na forech se mi nepodařilo najít jednoznačnou odpověď. Vyplatí se ještě dokoupit hroty z pohledu zlepšení zvuku? Pokud ano - jaké? Bedny jsou na koberci (klasický smyčkový).
bokombo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petulda 27. 4. 2015 07:53

Koberec na tom ve škále možných povrchů, na které lze bedny postavit, není zas až tak špatně. Nicméně pokud chceš být perfekcionista a izolovat všechny byť potenciální negativní vlivy na zvuk, tak si u kameníka za 500 Kč nech uříznout dvě žulové desky s půdorysem beden a na ty postav bedny s hrotama - stačí např. http://www.hifionline.cz/hifi-prislusen ... cni-hroty/
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Tyson 27. 4. 2015 13:49

Můžeš mi prosím tě dát kontakt na toho kameníka co udělá
dvě žulové desky podle tvaru repro za 500kč ?
Tyson
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Petulda 27. 4. 2015 13:58

Hehe, třeba tady:
http://www.ekamenictvi-dvorak.cz/pecici ... ou-drazkou

Tenhle konkrétní je s drážkou, která to trochu prodraží a která není potřeba, rozměr 40x30. Repro má základnu 34x22cm, tak by byl potřeba o trochu větší, ale kolem těch 500 by to bylo i z tohodle komerčního e-shopu. Natož od kameníka z vedlejší vesnice... ;-)
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 27. 4. 2015 17:50

Já měl Denon AVR s Focalama 715 a hrálo to pěkně, i když ne nějak extra do hlubokých basů. Ohledně hrotů a kamenných desek určitě ano! Subjektivně ubylo basů a přibylo více detailů v poslechu, což pramení hlavně z absence otřásající se podlahy při vyšších hlasitostech. Spokojený je nejen posluchač, ale i sousedé v paneláku. Cena upgrade: upravené kamenné desky z OBI za cca 300kč ( každý návštěva chválí mé "žulové desky" :D) a DIY 6cm hroty ala soustruh od mého fathera ;). Výsledek předčí všelijaké keramické pidžoviny jménem ceraball za tisíce.
JohnyBuchar
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 28. 4. 2015 06:44

hroty netřeba, stačí gumové nožičky či podložky
ale pokud budeš mít lepší pocit...
Naposledy upravil bandolier.wz dne 28. 4. 2015 07:56, celkově upraveno 1
:hmm: BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior

Odeslat příspěvekod Petulda 28. 4. 2015 07:00

JohnyBuchar píše:Ohledně hrotů a kamenných desek určitě ano! Subjektivně ubylo basů a přibylo více detailů v poslechu

Jojo, stejný efekt u mne. Původně jsem měl svoje větší regálovky postavený bez hrotů nebo gumových nožiček jen na plechových stojanech, které jsem odněkud vyhrabal a který se hýbaly jen se na ně člověk kouknul. Ty jsem pak vyměnil za poctivý železný stojany vysypaný kameny, kus váží cca 35 kg a repro postavil na hroty.
Výrazně se zlepšila prostorovost a basy - těch je na první poslech méně, jak píšeš, ale je to jen dojem z toho, že zmizelo doznívání (hučení) tam, kde nemá být. Teď jsou basy přesnější a rychlejší, pevnější v nejhlubší oktávě.

To samý bylo s Teufelama, který jsem měl na chvíli doma. Když byly položený jen tak na dřevěný podlaze vs když jsem je dal na hroty. U těch byla změna díky jejich vlastnostem a celkovýmu (ne)rozlišení zvuku menší, ale přesto zřetelně slyšitelná.

Odizolování bedny od podkladu a zároveň pevný tuhý podklad rozhodně jsou věci, který kladně přispívají ke kvalitě zvuku.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Leony5 28. 4. 2015 11:15

Já jsem postavil sloupy na menší hokejový puky,je to ta menší verze dětská,pomohlo to dost a docela dobře to vypadá.
Vincent SV 237MK/Sony CDP XB 930 QS/Onkyo BD-SP 809/
D/A Teac UD 301 /Intel nuc 7i5/Repro Quadral Vulkan Mk3
Leony5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 28. 4. 2015 13:15

to bandolier.wz : měl jsem velké gumové zarážky pod těma Focalama 715 a nebylo to jako hroty s kamennou deskou, resp. možná by stačila kamenná deska pod ty gumové nožky, ale to jsme v té dově nezkoušel. Samozřejmě tvé VMAII mají trošku jinou konstrukci a záleží i na akustice místnosti obecně, čili každý máme trochu jinou zkušenost ;).
JohnyBuchar
Pokročilý

Odeslat příspěvekod misakq 28. 4. 2015 14:12

JohnyBuchar píše: upravené kamenné desky z OBI za cca 300kč
To jako nějaký teraso? Upravený... přeleštěný kameníkem?
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 28. 4. 2015 15:18

JohnyBuchar píše:to bandolier.wz : měl jsem velké gumové zarážky pod těma Focalama 715 a nebylo to jako hroty s kamennou deskou, resp. možná by stačila kamenná deska pod ty gumové nožky, ale to jsme v té dově nezkoušel. Samozřejmě tvé VMAII mají trošku jinou konstrukci a záleží i na akustice místnosti obecně, čili každý máme trochu jinou zkušenost ;).

myslím že martin(check) ví co dělá, sám říkal, že zkoušel všelijaké hroty a nejlíp se mu osvedčili gumové nožičky
viz
http://vmaudio.cz/o_nas.php
Používáme silikonové nožičky namísto hrotů. Technicky i poslechově jsme ověřili, že hroty, cerabally a podobné ptákoviny nefungují. Změna zvuku je způsobená rozdílnou výškou umístění reprosoustav, která je skutečně dost zásadní, ale s hroty nesouvisí. Naopak přenos vibrací do podlahy je dobře potlačen právě silikonovými nožičkami, protože rezonance celé např. 40 kg bedny je oproti podlaze cca 3 Hz. Rezonance se nachází tedy na výrazně nižší (3 oktávy) frekvenci, než na které zahraje reprosoustava a proto je přenos vibrací do podlahy výrazně omezen. Stejně funguje potlačení přenosu vibrací motoru ve vašem automobilu. Hnací jednotka je uchycena k šasi přes silentbloky (guma) pro potlačení vibrací a hluku v prostoru pro cestující. Podobným způsobem se řeší i montáž strojů v továrnách, kde by jinak vibrace několik tun vážících strojů poškozovaly statiku výrobní haly. Ani pod motor auta, ani pod soustruh v továrně nikdo hroty nedává. Pod vibrující stroje dává gumu a dobře ví proč.
:hmm: BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 28. 4. 2015 16:08

Jak jsem psal, kamenná deska to celé podtrhne, a pak není šance na otřesy ani s hrotama :). To srovnání s autama je trošku mimo, jde o princip úchytu a nedokážu si představit motor na hrotech. Hlavní je, že každý má to své co mu funguje ;).
JohnyBuchar
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 28. 4. 2015 19:05

Jakkoliv chovam respekt k lidem, kteri vlastni pili tvori kvalitni veci, zde konkretne k checkovi, tak ta jeho analogie k motoru v aute nebo prumyslovym strojum je hodne nepovedena.

Amplituda, smery vibraci i jejich frekvence jsou naprosto nesrovnatelne. U prumyslovych stroju by se zase stroje uchycene na hrotech propadly do podlahy - tam jde naopak o rozlozeni jejich hmotnosti do velke plochy.

A navic si nemyslim, ze by treba takovy Sonus Faber (jeden priklad za ty mnohe dalsi svetove proslule top reprosoustavy) nevedel, co dela, kdyz sve repro osazuje hroty...
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 28. 4. 2015 19:26

Hlavně nezapomeňte, že u podložení se jedná o finalizaci !
Klíčovou podmínkou je mít k dispozici "kvalitní základ"...
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 1.3 MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC MagicPlus●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●Samsung UE48H6400●DIY & Tesla●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka