Jaka značka repro k receiveru Pioneer VSX-424?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Čambi 4. 2. 2015 15:24

Zdravím, koupil jsem si AV receiver Pioneer VSX-424 a zajímá mě jaké značky reproduktorů se obecně k Pioneeru nejvíc hodí? Nebo jestli je u těhle levnějších receiverů zbytečný to řešit? Moc se v tom neorientuju. Stačí mi nějaký obecnější vysvětlení nebo rada. Díky
Čambi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod banner 4. 2. 2015 18:42

To sis jej koupil "jen tak"? Protože jsi vyhodil 6 tisíc :D
Plánuješ to používat jako stereo, nebo 5.0/5.1? Vzhledem ke kvalitě výše zmíněného recieveru nevím, jestli se do kvalitních beden vyplatí investovat...
Někdy je těžké se prosadit...
banner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Čambi 5. 2. 2015 21:07

Odpověď jsem moc nepochopil. Proč bych měl vyhodit 6 tisíc, jako že je to krám nebo proč? S tímhle vším teprve začínám, tak nebudu hned kupovat komponenty za desetitisíce. Mám v plánu začít od základů a postupně vylepšovat. Zajímá mě teda čistě jestli je v tom nějaký rozdíl jestli ten receiver bude hrát s bednama té nebo tamté značky,jestli to má obecně na to nějakej vliv. Nebo jestli je to na každým co se komu líbí a co preferuje? Plánuju koupit nějakou sestavu 5.1 nebo 5.0 a k tomu později subwoofer. Používat to budu tak 50/50 filmy, hudba. Snad už se chápem.
Čambi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod krmelec 5. 2. 2015 21:50

Ano, je to na každém kdo co preferuje. Jednomu se to líbit může a druhému ne.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leony5 5. 2. 2015 23:08

Obecne řečeno neexistuje sestava reproduktorů pro tvého pionnera se kterou by to nehrálo. Tak vyber sestavu ktera bude zvukove a financne vyhovovat tobě. Kazda značka amodel je necim specificka a podle toho vyber to co je pro tebe přijatelný.
Accuphase E 210A / Pioneer SA 9500 MKII / Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tyson 6. 2. 2015 01:07

Já bych řek že je úplně jedno co si koupíš, už základ je na ho.v.no.
Kup co chceš a až v druhém kole, až se trochu zorientuješ a budeš řešit zvuk
se zeptej co a jak.
Momentální rada je: k lacinému receiveru připoj co chceš, pořád to bude na chuja.
Tyson
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Janeiro 6. 2. 2015 06:46

Koupil sis Fabii, coz kazdy prece vi, ze vubec nejezdi. Az se zorientujes, tak si priste koupis treba BMW a poznas sam, ze Fabii se proste neda jezdit a z Prahy do Brna s ni proste nedojedes.....
Janeiro
Junior

Odeslat příspěvekod Denkez 6. 2. 2015 07:14

Nejprve si stanov cenový limit za bedny a potom jejich konfiguraci. Zda 5.0 nebo 4.0 (zda by ses neobešel bez centru) a zda přední bedny budou sloupy nebo regály. Pak hledej v dané cenové hladině a konfiguraci sestavu s dobrým poměrem cena/výkon.
S tvým AVR nebude problém a na komentáře Tysona, Janeira a podobných nehleď.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Janeiro 6. 2. 2015 07:45

Denkezi, zrejme si nepochopil ironii meho prispevku, ktery mel ukazat absurditu tvrzeni prave Tysona
Janeiro
Junior

Odeslat příspěvekod Leony5 6. 2. 2015 08:09

Horší by bylo kdyby to udělal opačně.AVR za 20k a repro za 5k,a že má základní AVR? No a co.Koupí slušnou reprosoustavu a hrát to špatně nebude ani se základnim AVR.Tyhle modely dejme tomu 6k-15k jsou vesměs stejný kvality jen se liší výbavou a počtem kanálů a jestli dá 15k za AVR relativně stejné kvality jako má ten za 6k kterej se liší jen tím že je 5.1.ale zvukově je na tom stejně jak ten za 15k tak by byl vocas
Accuphase E 210A / Pioneer SA 9500 MKII / Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Čambi 6. 2. 2015 19:22

Leony5 a Denkez, děkuju za opravdové rady. Podle některých tady to vypadá, že AVR Pioneer za 6 tisíc je krám a je vlastně uplně na ho.no. Myslím si, že značka jako Pioneer si ani nemůže dovolit vyrábět něco, za co by lidi jen tak vyhazovali peníze. Podlě mě na domácí využití v obyváku (cca 15m2, 50% hudba + 50% filmy), to bude bohatě stačit a rozhodující budou opravdu až reproduktory. Momentálně uvažuju o sestavě 5.0, s tím že vepředu budou sloupy. A podle toho jak dokážou zahrát u mě doma na místě, bych se rozhodl jestli bude potřeba dokoupit i subwoofer. Každopádně o tom, že teprve začínám... je mi 23 let, takže si myslim, že to co si koupím teď, tak u toho nezůstanu do konce života.
Čambi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod banner 6. 2. 2015 23:16

Ono Pioneer už není to co býval...
Tohle http://aukro.cz/ruckovy-vintage-pioneer ... 16969.html je Pioneer.. kvalitní stará klasika.
To, co vyrábí dneska jsou čínské křápy - koncový zesilovač řešen nekvalitními kusy křemíku typu all in one. Ani pořádný zdroj tam není..
Mám doma Teslu 814A a ve stereu jsem porovnával s Pioneerem a musím říct, že ikdyž to má milion vstupů, digitálních technologíí apod. tak tomu opravdu chybí nejdůležitější věc - kvalitní zvukový projev. Není nad tranzistory :-)

Ale k věci, potřebuješ opravdu 5.0? Jsem zastáncem toho, že je lepší mít kvalitní stereo, nežli horší domácí kino. Proto bych se poohlédnul po pořádných sloupech, nebo vingate regálovkách.
Někdy je těžké se prosadit...
banner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sands1 6. 2. 2015 23:58

Jasne ze to nie je kram, presne ako pises do bezneho bytu to bude dostatocne.
Inak asi je zbytocne kupovat stlpy v pripade ze planujes aj ten subwoofer, v tom pripade je lepsie vziat lepsie regalovky dopredu a neplytvat peniaze za stlpy.
sands1
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Janeiro 7. 2. 2015 00:47

Ony totiz ty krapy od Pioneeru dostaly v posledni dobe dvakrat cenu EISA za nejlepsi receivery v nizsi tride a v nekolika recenzich chvali Vsx-924 za zvukovy projev ve stereu: "+ Skvělý stereo výkon, a to i s formáty souborů HiRes".
Ten tvuj je sice nizsi model, ale vubec bych se toho nebal. Pokud ti vyhovuje vybava tak na zacatek idealni
Janeiro
Junior

Odeslat příspěvekod krmelec 7. 2. 2015 12:55

Kdyz neco dostane oceneni EISA, tak to prd znamena. Ono to oceneni proste nekdo musi dostat a to kazdy rok, i kdyby se vyrobily jen same krapy.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků