Repro 2.0 k PC

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tomo80 29. 3. 2015 18:54

Ahojte,

vcera mi odisli reproduktory Logitech Z-10 a vas by som poprosil ci neviete o nejakej adekvatnej nahrade. Pouzitie je prevazne film, menej hudba, hry minimum. Ide mi o to, aby boli ticho ked ma byt ticho (ziadny sum, brum a pod.), co predchadzajuce splnali.
Vdaka za kazdy tip.

T.
tomo80
Junior

Odeslat příspěvekod Genie 29. 3. 2015 22:56

MicroLab Solo 6c - zcela jiste tve pozadavky prekroci. A zvukove jsou velice prijemne.
Žijeme jen jednou. Až se v životě za sebou otočím, možná si řeknu, že bych některé věci udělal jinak, ale ničeho nebudu litovat.
Genie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomo80 30. 3. 2015 09:23

Vdaka, vyzeraju super, skoda ze nie su cele cierne.
Nasiel som vsak verziu Solo 6C a Solo 6Cnew, je v kvalite rozdiel? Paradoxne verzia 6C ma elegantnejsi ovladac.
tomo80
Junior

Odeslat příspěvekod tomo80 8. 4. 2015 11:30

Je mozne uvazovat aj o BOSE Companion TM 2 III alebo Genius SP-HF2.0 2020 V2 Black Wood?
Alebo sa drzat Microlabu?
tomo80
Junior

Odeslat příspěvekod Stanley 393 8. 4. 2015 12:16

Nad reproduktormi genius ani neuvazuj.
Microlab je v tejto cene overená a bezpečná volba
A zvukovo moc konkurentov nieje (ak nejaký sú).
Stanley 393
Junior

Odeslat příspěvekod tomo80 8. 4. 2015 13:04

OK, vdaka, uz su objednane.
tomo80
Junior

Odeslat příspěvekod engine_er 17. 7. 2015 09:31

Čaute, po niekoľkých rokoch používania reprouktorov Logitech X-230 som sa ich rozhodol vymeniť za nejaké lepšie v konfigurácii 2.0.
Cena: do 2500 CZK
Hudobný žáner: 80% hip-hop, 20% ostatné žánre a filmy (seriály)
Kvalita skladieb: MP3

Zostavu 2.0 preferujem z dôvodu vyššej kvality reprodukcie vzhľadom na obmedzený rozpočet, avšak neviem aký to bude mať dopad na hudobný žáner, ktorý počúvam pretože v hip-hope sa basy vyskytujú veľmi často...Preto prosím o rady. Ďakujem.
ULN WS: FD Mini (4x NF-S12B)+ Z390M-PRO4 + i5-9600K (2xNF-P12) + DDR4 32GB + Sapphire RX570 4GB + SX8200 1TB + M500 240GB + UV400 240GB + 2x HGST 1TB (Himuro) +Logitech G504 + EIZO CS2731
DSLR: D7200 + 18-35 f/1.8 + 50 f/1.8 + 85 f/1.8 + SB-700
engine_er
Junior

Odeslat příspěvekod Ico33 17. 7. 2015 10:16

-pre zaner ,kde sa recituju basnicky, skace a duni (skor prdi) ,staci hocico lacne..

bass ,ako taky neexistuje, okrem realnych nastrojov (ktore pocuva malo ludi ,lebo su na vyssej ,az najvyssej urovni...) napr. kontrabas.. ,

rap, ci hip -hip-hop je najnizsie na priecke kvality ako takej, plytke, cize staci naozaj nejaky lacny genius , ci logitech.., ale ak chces v hodnoteni celko ludia chvalia creative:

Creative GigaWorks T40 Series II

Creative GigaWorks T20 Series II

t40 som skusal.., na svoju cenu maju rychle a presne stredy, vysky.., ale bass neni ako subf.(v tejto cene neni subwoofer ,ale iba prditko) ,ale je mensi v rozsahu ,ale presnejsi..

viac ti poradit nemozem..
Ľudia ktorí lpia na svojich poučkách,sú na 100%neomylní pre samých seba,vyhýbaju sa novým veciam,ostanu VŽDY zakrpatení vo svojom vlastnom svete,nemaju nič iba prázdne slová,ktoré väčšinou končia rýpaním,závisťou,napádaním druhého,nevediac čo vlastne chcú
Ico33
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod engine_er 17. 7. 2015 10:58

OK, ďakujem za rady, akurát tie blbé poznámky o žánri sa nabudúce môžeš odpustiť...

prierezovo som na nete našiel odporúčanie na tieto modely (niektoré rozpočtovo nad), vedeli by ste mi z nich poradiť, prípadne spraviť "rebríček"?

M-Audio AV-30
Bose Companion 2 series III
Kurzweil KS-40A
Microlab B77
Genius SP-HF1800A
ULN WS: FD Mini (4x NF-S12B)+ Z390M-PRO4 + i5-9600K (2xNF-P12) + DDR4 32GB + Sapphire RX570 4GB + SX8200 1TB + M500 240GB + UV400 240GB + 2x HGST 1TB (Himuro) +Logitech G504 + EIZO CS2731
engine_er
Junior

Odeslat příspěvekod Ico33 17. 7. 2015 11:23

engine_er -to nie su blbe poznamky, ale realita ;-) , ludia nemaju radi pravdu..(sladke je zit v nevedomosti) , ak neveris ,mozem ti kludne dat material ,kde je to dokazane...

ale aby si si nemyslel ze len recnim so vetra -na rozdiel od teba mam skusenosti pvedzme so slusnym high-endom ,a viem co obnasa -ten-ktory zaner.. (ako je na tom kvalitovo)

len ti chcem povedat ,ze si pisal:

Zostavu 2.0 preferujem z dôvodu vyššej kvality reprodukcie vzhľadom na obmedzený rozpočet, avšak neviem aký to bude mať dopad na hudobný žáner, ktorý počúvam pretože v hip-hope sa basy vyskytujú veľmi často...Preto prosím o rady. Ďakujem.

vyssia kvalita- to je relativne.. a ako som pisal -chces aj basy ,ktore su vlastne vymyslene (el.urobene) a navysse nemozes chciet v tejto cenovej relacii to aj to, odporuje si to !, cize si vyber -kompromis pseudoBass + repro (2.1) ,alebo 2.0 ktore budu presnejsie ale nebudu zasa mat ten ehm bass. ,no...

dufam ze si vyberies spravne ;-)

-- 17. 7. 2015 11:25 --

alebo si dosporis ,na aktivne repro cca 400€ (daju sa uz pocuvat)

a subac tiez cca 400€

to uz by sa dalo, ako tak...
Ľudia ktorí lpia na svojich poučkách,sú na 100%neomylní pre samých seba,vyhýbaju sa novým veciam,ostanu VŽDY zakrpatení vo svojom vlastnom svete,nemaju nič iba prázdne slová,ktoré väčšinou končia rýpaním,závisťou,napádaním druhého,nevediac čo vlastne chcú
Ico33
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod engine_er 17. 7. 2015 12:09

nie je nutné sa tu hádať kto má pravdu resp. ktorý žáner je "najprimitívnejší". len na vysvetlenie: hip-hop (rap) často využíva spievané refrény talentovaných interprétov (Sia), v skladbách často figurujú muzikanti hrajúci na hudobných nástrojoch - gitara, klavír a pod.) taktiež som videl ako sa skladajú skladby (takže hádzať všetky skladby do jedného vreca alebo hodnotiť na základe hudobne nezaujímavej (ktoré si párkrát počul) je veľmi amatérske...ja by som sa mohol rovnako obuť do žánrov, ktoré majú od hudby veeeľmi ďaleko (napr. m****), ale (radšej) nejdem vyvolávať flame

čo sa týka "vyššej kvality" - samozrejme, že je to relatívne, preto som uviedol cenový strop, vrámci ktorého je možné hodnotiť jednotlivé reproduktory...

ak sa mi podarí tak si pôjdem vypočuť jedny z (mnou) vyššie uvedených 2.0, aby som mal predstavu ako to hrá v nižšom spektre, pretože stále som naklonený skôr tejto variante (preto som vypísal jednotlivé modely).
a extra kvalitný aktívny subwoofer do paneláku naozaj nepotrebujem, resp. ani potrebovať nemôžem :)
engine_er
Junior

Odeslat příspěvekod Ico33 17. 7. 2015 13:42

nie je nutné sa tu hádať kto má pravdu resp. ktorý žáner je "najprimitívnejší". len na vysvetlenie: hip-hop (rap) často využíva spievané refrény talentovaných interprétov (Sia), v skladbách často figurujú muzikanti hrajúci na hudobných nástrojoch - gitara, klavír a pod.) taktiež som videl ako sa skladajú skladby (takže hádzať všetky skladby do jedného vreca alebo hodnotiť na základe hudobne nezaujímavej (ktoré si párkrát počul) je veľmi amatérske...ja by som sa mohol rovnako obuť do žánrov, ktoré majú od hudby veeeľmi ďaleko (napr. m****), ale (radšej) nejdem vyvolávať flame

samozrejme ze nic take som ani nechcel ,iba ozrejmit ako sa veci maju...

ale co ty tu uz popisujes ,su zkomolenini bez vlastnej identifikacie ,ci historie. ,cize to nie je ten ,,zaklad´´ co som myslel ja, (povod), proste laicky povedane -interpreti uz mixuju ,co sa len da, nemaju uz vlastny zaklad..., a znie to -presne tak -mix ,,vseho vsudy´´, nemastne ,neslane..

amaterske je pisat ze pocuvam hudbu ,a pritom pocuvam iba ruch, sum ,a pazvuky ;-) ,neviem ,ci to pochopis spravne, kedze asi nie si priaznivcom hi-fi ,ci kvalitnej hudby..
ja nesudim ,iba pisem ako to je.

je ti vela faktorov a presne preto ludia urcite 95 % populacie nevedia co je to hudba, nemozu ani vediet ,nakolko ju este nepoculi, lebo nepochopia suvislosti (co pocuvas ,ako, kde ,na com,ci pochopis zaner a pod...) ,velakrat aj ziva (cize 100%) hudba nie je bohvieco.., skreslena atmosfera ,zle vybavenie, vela ludi ,potom si clovek uzije doma tu nahravku v klude 100x viac s detailami na dobre aparature atd ,ako na javisku.

je to na dlho ,avsak hlavne ze ti tvoj zaner vyhovuje a si spokojny.
(spokojny clovek nie je az vtedy ,ked zisti ze nie je nieco v poriadku a zacne patrat po pravde, dovtedy zije vo svojej nevedomosti) ako v matrixe :mrgreen:
Ico33
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod engine_er 17. 7. 2015 14:08

Celá teória, ktorú si napísal sa dá aplikovať na rôzne iné témy (fotografovanie, automobilizmus, cestovanie apod.) takže je to na dlho...
V skratke, človek, ktorý sa príde spýtať na špecializované fórum čaká odbornú odpoveď tzn. pochopenie zo strany "fundovaného" človeka a jeho následné usmernenie v podobe priamej odpovede.
Osobne sa s tým denne stretávam, že ľudia veci prežívajú viac ako je zdravé a v konečnom dôsledku sa dostávajú mimo bežnej reality... Keď sa mňa niekto spýta, aby som mu poradil fotoaparát do 200e tak ho nepošlem kúpiť si zrkadlovku so záklaďákom za 2800e - to je celá pointa - a tiež mu nevysvetľujem v čom spočíva krása fotografie a že sa (technicky a fyzicky) ani nedá vytvoriť s fotoaparátom v cene slabšieho externého blesku.
To len na margo toho, že strašne veľa ľuďom chýba schopnosť pochopenia otázky, témy a teda uniká im pointa. Z tohto by sa mali poučiť viacerí diskutujúci (na nikoho nenarážam, ide o všeobecné tvrdenie).
Naposledy upravil engine_er dne 17. 7. 2015 14:39, celkově upraveno 1
engine_er
Junior

Odeslat příspěvekod Petulda 17. 7. 2015 14:12

Ico, ty tady zase bleješ nesmysly... Obsah tak na úrovni formy...

1. Nikdo se neptal na tvůj názor na engine_erovu oblíbenou hudbu
2. Tvůj silně subjektivní názor krutě poznamenaný nevědomostí opravdu není to "jak se věci doopravdy mají"... Zkus si o rapu, jeho historii, pohnutkám, obsahu, formě atd. něco zjistit, než sem budeš psát takový kraviny, jaký jsi vyplodil... Stejně jako v diskusích o technice i zde uplatňuješ princip, že čím méně toho víš, tím usilovněji to sem hustíš...

Vím, že zase bude následovat hromada bezobsažného textu s desítkami pravopisných chyb, ale klidně se ušetři. Nemáš, co doopravdy říct.

-- 17. 7. 2015 14:17 --

engine_er píše:keď sa mňa niekto spýta, aby som mu poradil fotoaparát do 200e tak ho nepošlem si kúpiť zrkadlovku so záklaďkom za 2800e, to je celá pointa a tiež mu nevysvetľujem v čom je spočíva krása fotografie a že sa (technicky a fyzicky) nedá vytvoriť s fotoaparátom v cene slabšieho externého blesku.

Trefná paralela, zvlášť k naprosto zcestnému vystupování Ico33 zde na fóru. Ať je téma jakékoliv a požadovaná cenová hladina jakákoliv, přijde sem vždy mlít ty samé nesmysly, že bez vybavení za tisíce nebo desítky tisíc Eur to stejně nebude hrát... a že jedině hájendové "kabeli" zaručí kvalitní zvuk... Primitivní reakce primitivního člověka.

A k tématu - rozpočet máš opravdu hodně napnutý, ale oproti Logitechům si můžeš pomoct. Za sebe bych se přikláněl ke Kurzweilům.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod engine_er 17. 7. 2015 14:32

Petulda, ďakujem za radu a pochopenie témy, som rád, že sa nájdu ľudia, ktorí vedia čítať s porozumením. Väčšinu Icových reakcií som zámerne ignoroval, pretože bolo hneď vidno s akým typom človeka mám dočinenie a že niečo vysvetľovať a diskutovať o tom je bezpredmetné.
Týmto spôsobom by som chcel vyzvať potenciálnych diskutujúcich v tejto téme, aby sa držali pôvodnej otázky, problému a zároveň vopred ďakujem za rady, prípadne konštruktívnu kritiku.

Pozn.: menšia úprava rozpočtu: 3000 CZK.
engine_er
Junior

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 17. 7. 2015 14:45

engine_er píše:OK, ďakujem za rady, akurát tie blbé poznámky o žánri sa nabudúce môžeš odpustiť...

prierezovo som na nete našiel odporúčanie na tieto modely (niektoré rozpočtovo nad), vedeli by ste mi z nich poradiť, prípadne spraviť "rebríček"?

M-Audio AV-30
Bose Companion 2 series III
Kurzweil KS-40A
Microlab B77
Genius SP-HF1800A

Icovy posty bych byt tebou ignoroval. S microlav solo6c chybu urcite neudelas, o neco lepsi by meli byt jeste Mackie cr3, z tech levnejsich ale trochu horsich zminovanej kurzweil.
sashafckinggrey
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 17. 7. 2015 14:57

Anebo jít cestou sice o dost míň přesnýho zvuku, ale o to "většího":

http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... -2x-140-w/
+
http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... lac-100-w/
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod engine_er 17. 7. 2015 16:20

Hmm, tak nakoniec možno ešte aj zvýšim rozpočet, pretože tie CR3-ky mi boli odporučené aj jedným predajcom, ktorý však následne povedal, že radšej by si priplatil pár eur a zobral Tannoy Reveal 402, že za tú cenu sú bezkonkurenčné...
engine_er
Junior

Odeslat příspěvekod Petulda 17. 7. 2015 16:24

A jseš si opravdu jistej, že chceš takhle malinkatý bedničky?

viz http://i.ytimg.com/vi/wpK05h5v9eE/maxresdefault.jpg

Páč fyzika se moc očůrat nedá a z takhle malýho objemu a plochy repro moc basů nedostaneš...
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Ico33 17. 7. 2015 16:24

Rap a hip -hip -hop -presne tak plytko sa spravaju clenovia fora na cele s Petuldom :D , a tak plytko aj myslia.

Viem ako vznikol Rap. ci Jazz ,je to cernosska hudba robena ciernymi ,a volakedy sa bielym hnusil prave preto ze je tak nizko inteligencne polozeny .Ale pretoze ludska populacia degeneruje a je viac a viac ciernych (amerika je peknym prikladom) je to IN a cim viac hu hu hu tym viac adidas.... Aj pop bol volakedy o inom a teraz je s prepacenym sexisticka sracka, kde ide o rite ,sex ,drogy, slapky, zbrane, a tak isto aj v rap-e ,kto je gangter je in. A nech povie niekto ze to tak nie je.., Tak sa TI ludia prezentuju a taku maju aj inteligenciu -opice !

volakedy v 70,80,90 rokoch vysli Hit-y ,take co sa hravaju do dnes, DNES pustia nejaku sracku v radiu ,(ano presne -rap, ci pop) hraju ju 30x za den ,3 mesiace a potom si na nu nikto uz nespomenie ,preco ?!
asi preto ,ze je to take ,,vyspele´´ ,moderne, miesane ?! ziadnu identitu to nema, realny zaklad...

https://cs.wikipedia.org/wiki/Rap

-takze cierny v afrike si bubnovali a ,,vypravali´´ si historky, prihody (to je to tvoje Woodoo Petulda :mrgreen: ) a tu boli polozene zaklady ,ako som pisal..

takze je to 1000x vyspelsie ,ako europska kultura , napr Bach ,Bethowen, ci Mozart ,ktory v tych casoch ,BEZ modernej techniky dokazali to ,ze vedecky to pozitivne vplyva na urcitu cast mozgu, a pocuvaju to napr. chirurgovia pred operaciou alebo aj ked su ludia vytazeny, presne to posoby na urcite spektra... ako to mohli dokazat ,zeby boli geniusovia.. ?

srovnavat plytke sracky s vysoko postavenymi umeleckymi skvostami je ako zrovnavat polorozpadnuty zigulak s bentley..

simfonicky metal je nazlozitejsia hudba ,a aj najviac emocionalna. bodka. obsahuje ,,novost´´ cize prvky metalu , a klasiku. Je tazke ju nahrat tak aby bol bez chyby..

http://audiodrom.cz/audiofeel/clanky-hu ... usica.html

Profesor Adrian North, který vedl psychologickou studii Heriot-Wattovy univerzity v Edinburghu, oslovil v rámci celosvětového průzkumu 36,000 hudebních fanoušků s cílem zjistit, jestli a jak se liší osobnostní profily vyznavačů různých žánrů. Jeden z překvapivých závěrů, který ze studie vykrystalizoval, říká, že milovnící klasické hudby a vyznavači heavy metalu mají téměř identický psychologický profil.

Nepřekvapuje ho pro to, že nadšenci do jazzu mají zcela odlišné profily od posluchačů popu a komerční hudby, kteří skončili na konci seznamu jako nepasívnější, nejméně kreativní.

rap sa tam naschval nespomina ,lebo je to ako sme si povedali -hovorene slovo, kedysi aspon normalne slova, ale teraz same vulgarizmy, ako na podiu ,tak v slovach...

malokto pochopi co je ,,Hudba´´ a od toho sa rozvyja myslenie cloveka.

A Petulda je na tom tiez nizko s myslenim ,ci skor so svojimi moznostami, za to ze nepocul poriadny high-end hrat,to neznamena ze neexistuje.. pekny clanok pre takych zaostalych ludia ako je prave on :
http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopi ... =11&t=4721

v skratke : cim ide clovek vyssie ,ma vyssie ciele a hodnoty, ale co cakat ,od ludi ktori plytko rozmyslaju a poburuju sa ,ked im clovek napise pravdu -ze su nizko ! (viem ze to stve ,ale skutocnost to nezmeni !)

alebo aj minule s atohm kablom (neni predrazeny ,ale super cena /zvuk) mali tu ludia sproste reci, ked som odporucal... ze Petulda ?!

na margo len tolkoto :

http://www.nisel.sk/?p=7481

.....napokon som Zef kúpil aj keď to pôvodne nebolo cieľom. Musím podotknúť že som k tomu celému pristupoval veľmi skepticky a moc som neveril že výmena kábla môže mať na zvuk tak zásadný vplyv. p. Michalec môj skepticizmus pri zapožičiavaní káblov okomentoval slovami “takých potrebujeme”. Doporučujem skúsiť možno objavíte relatívne lacný spôsob zlepšenia zvuku Vašej zostavy. V mojom prípade bola cesta späť nemožná.

a odpoved p.Michalca (velmi ustretovy clovek)

Dobrý deň,
ďakujeme za príspevok, tešíme sa, že ste spokojný. A áno, povedal som presne tak ako ste napísali – že “takých (skeptikov) potrebujeme”. Skrátka a dobre: ak je taká možnosť, tak je lepšie raz sa presvedčiť na vlastné uši ako rozhodovať sa na základe skúseností iných. A aj vo Vašom prípade sa to potvrdilo :-)
S pozdravom,
NISEL-áci

-takychto skeptikov je tu habadej...
Ico33
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod engine_er 17. 7. 2015 16:39

Ico si ide vlastný svet, komentovať nebudem...
Petulda: tie repro chcem momentálne k PC, kde až tak veľa priestoru na umiestnenie alebo manipuláciu nie je. Tie Tannoy-e mi predajca aj pustil, takže som ich videl aj počul a hrali naozaj fajn, i keď cenovo je to dvojnásobok môjho pôvodného rozpočtu. Tie CR-3 (4) sú niekde v strede, takže taký menší kompromis. Mám teda nad čím uvažovať.
A čo sa týka basov tak nepotrebujem nič prebasované alebo samostatný subwoofer, takže v tomto smere som ubral z požiadaviek.
engine_er
Junior

Odeslat příspěvekod f1sker.com 17. 7. 2015 16:52

Tak neviem, ako si tymto prispevkom pomohol engineerovi vo vybere repro k PC...okrem toho, ze si mu vlastne povedal, ze pocuva sracky a ty si si kupil drahsi kabel, ako on si ide kupit repro. Fakt si borec.

K teme: Fyziku sice neoklames, ale tieto male aktivy ide prekvapuju nizko. Vid recenzia na Genelecy na hifi voice.
Vlastnil som Genelec 8020 a hralo to velmis slusne.

http://www.gear4music.cz/cs/Nahravani-a ... -novy/1A7G

http://www.gear4music.cz/cs/Nahravani-a ... y-par/12F0

http://www.thomann.de/cz/tannoy_reveal_402_bundle.htm
f1sker.com
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ico33 17. 7. 2015 20:50

f1sker.com -tak v prvom rade. som mu na zaciatku poradil creative t40 , a napisal mu aby isiel vyssie ,co asi nechcel ,ale nakoniec isiel ,takze vlastne ucel splni prostriedok ;-)
a nenapisal som nic co nie je pravda...,

asi takto -volakedy pred cca 4 roky dozadu ,som tiez pocuval na creativoch za 40-50 € 2.1 techno, a som si tiez myslel, ze ,,pocuvam´´ ,az ked som sa zacal zaoberat hifi ,tak som zistil ako som sa velmy mylil...,
cim ide clovek vyssie ,tym ma aj naroky vyssie a pozaduje väcsiu kvalitu v kazdom smere, preto si radasej clovek vypocuje kvalitu, ma mu co ponuknut.., na druhej strane -keby si mal slusne hifi -pocuval by si nieco co nema ,,potencial´´ cize nejaku plytku hudbu s casovou sluckou (pre beznych ludi) opakuje sa melodia a aj slova ,vsetko je jednotvarne , nudne, pri rape clovek ma chut zaspat ,nic tam nie je ,ziadny zvrat ,dej..,
zatial co kvalitna ,ta prava hudba -tam sa stale nieco meni, dej -uvod, jadro,zaver, malokedy sa opakuje.., scena ako na javisku, realne nastroje.. skratka uplne iny svet ,ano
ako pisal engine -ico si ide vlastný svet,...
keby si mal moznost jest kolac na x sposobov a variacii, a oproti tomu stal sedivy kolac ,bez chuti a vabnosti -co by si kto vybral ?!
Ico33
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ThalesX 17. 7. 2015 20:59

Zkus se kouknout na to co posílal Petulda. Jasně, není to žádný luxus, ale vsadil bych na to spíš než na nějaké pidibudky (ty aby byly co k čemu by musely stát o dost více). Možná bych zkusil ještě trochu prolézt bazary jestli by se nenašlo něco lepšího než ten Technics (není to nereálné, chce to jen trochu štěstí).

Ico33 můžeš klidně ignorovat. Já sice rap také nemusím, ale že bych se jal vysvětlovat jak je to fakt nízkoúrovňové a tím spíš takto od tématu by mě fakt nenapadlo. Cílem je najít kompromisně rozumné řešení pro to co posloucháš ať už je to cokoliv.
ThalesX
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod engine_er 17. 7. 2015 21:35

Najviac sa mi na tomto vlákne páči, že si prídem po radu a niekto mi ide prednášať subjektívne, úzko zamerané a (niečim) poznačené názory o tom aký žáner je zlý, ako znejú tóny a čo je vlastne hudba...a to som 9 rokov chodil na akordeón :) až mi to už príde vtipné.

Teraz k téme, ok ThalesX ešte nad tým pouvažujem a s tými Tannoymi teda nemá niekto skúsenosti ešte? Lebo dotyčný mi ich naživo predviedol a skoro vychválil do neba, preto sa pýtam.
engine_er
Junior

Odeslat příspěvekod ThalesX 18. 7. 2015 03:08

Které ty si tedy přesně slyšel?
To že ti prodejce něco vychválil je hezká věc, ale podstatný je tvůj dojem. Přeci jen jde o kompromis a každý vidí zlo v různě kompromisních zařízeních jinde. To je však na dlouhou debatu.
ThalesX
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod engine_er 18. 7. 2015 08:58

Konkrétne ide o túto zostavu:
http://www.muziker.sk/studio-podium/nah ... al-402-SET

A ešte otázočka, v prípade, že by som kupoval repro v tejto cenovej kategórii (5500CZK) tak stále by mi postačovala integrovaná zvukovka Realtek 892 alebo by bolo potrebné kúpiť externú?
engine_er
Junior

Odeslat příspěvekod Petulda 18. 7. 2015 11:20

Peníze, který bys případně dal za externí zvukovku, radši přidej k rozpočtu na bedny. Zvukový přínos bude v téhle kvalitativní kategorii větší než výměnou zvukovky.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ThalesX 18. 7. 2015 12:42

Kluci offtopicy kdo má nebo nemá jaký highend si řešte na písečku jinde. Je to už opravdu daleko od původního tématu.

---------------------------------------

Ono co si budeme povídat - integrované zvukovky jsou na dvě věci. I ty nové jsou často natolik bídné že i dnes už historická bazarová zvukovka za 50Kč typu SB Live 5.1 nebo SB Audigy znamenají pokrok vpřed a pokud používáš ještě Win7 tak se dají ještě rozchodit. V okamžiku kdy chceš slušnou zvukovku která už není žádné ořezávátko tak i v bazaru za ní vypálíš alespoň 8 stovek, natož kdybys kupoval novou v krámě. A to už je částka, kterou bude lepší vrazit do těch repro. Je třeba si uvědomit že se finančně pohybuješ v oblasti, která je co se týče kvality zvuku dosati zoufalá a každá koruna, kterou do toho vrazíš navíc na bednách a zesilovači se projeví na zvuku více. Nicméně tebou stanovený rozpočet bych řekl že je asi tak hranice, kdy kdybys ještě o fous přitlačil tak by se vyplatilo nějakou tu zvukovku koupit. Tam už by nějaký ten přínos byl.

Neříkám že ty tannoe jsou špatné, možná že vůbec ne, ale 4" basáček má své limity i kdyby to byla sebelepší konstrukce. Fyzika se ochcat prostě nedá. Jestli tam ty basy chceš (a opakovaně si říkal že ano) pak opět odkazuju na cestu, kterou ti naznačil už Petulda. Mám tím na mysli nějaké vhodně vybrané bazarové sloupovky a k tomu stereozesilovač. Aktivní plocha a k ní adekvátní objem je to co se počítá. 8" basák v takových bednách má aktivní plochu kolem 215cm2 kdežto 4" kolem 70cm2. To je trojnásobný rozdíl. Pravda, levné sloupy asi budou mít o něco méně přesný zvuk protože v nich nelze očekávat kvalitní výhybky, ale to to malé dvoupásmíčko když to trochu voroštuješ také ne protože to jsou bedny primárně spíše pro tišší poslech v blízkém poli. Větší bedny si pustíš klidně na celou místnost a ten pocit, kdy se ti bude zdát že se dostáváš k jejich limitům bude nastávat až někde úplně jinde.
Otázka je jestli to máš kam dát. Pokud je to bez šance (ono to skoro vždycky nějak jde vymyslet) tak můžeme dál pokračovat v malých bednách na stůl. I tam bych však sáhl alespoń po 6,5".
ThalesX
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Petulda 18. 7. 2015 13:10

OK, sorry ;-).
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ThalesX 18. 7. 2015 14:35

V pohodě. Musel jsem to zarazit včas protože kdo ví kam by to vedlo kdyby sis stihl přečíst to co jsem tu smazal.
ThalesX
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod f1sker.com 18. 7. 2015 15:04

Cize chlapec si chce vybrat male repro k pc na stol a vy mu tu poradite bazarove stlpy a stereo zosik :D

Sam uviedol, ze to chce k pc a vela priestoru na manipulaciu nema. Kam si to da? Na strop? a zosik pod pc bednu ? A pri takom obmedzenom rozpocte si neviem predstavit tie stlpy a zosik.
Mal som doma Genelec 8020 a sucasne Pioneer A30 + stlpy Acoustic energy Neo3 ako DAC bol Meridian explorer a male Genelecy boli ovela lepsie. Stlpy vyhravali v lepsom priestore a isli o nieco nizsie, ale aj tak sli z domu a zostali male aktivy.

Na jeho mieste by som kupil male aktivne repro, casom kupil lepsiu zvukovku (napr ASUS xonar u7 je slusna zvukovka za dobru cenu) a ked budu chybat basy dokupil subko. Radsej budem mat male a presne monitory ako x rocne low endove stlpy.
f1sker.com
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ThalesX 18. 7. 2015 19:24

Ptal jsem se ho jestli ty sloupy dá nebo ne, odpověď zatím nedorazila tak si na ní počkáme že f1iskere?
Nikdo netvrdí že malé regálovky nebo aktivy nemohou být lepší než sloupy horších kvalit, ale kolik takové malé budky stojí? A stejně ten úplný spodek nezahrají. Zpravidla jen dělají nepříjemný hrb na cháře někde kolem 100Hz a pak to jede šupem dolů. Takový wow efekt který brzy přejde a pak už je to jen otravné. Čest výjimkám, ale ty jak jsme si řekli jsou cenově někde trochu jinde a to by tu pak zase někdo řičel že to nemá basy a pořád by si pak chtěl hrát s ekvalizérem tak dlouho, až by si ty větší bedny stejně koupil.. Je třeba se na to dívat z hlediska finančního i prostorového, na prostorové vyjádření čekáme, finanční strop víme že na kvaliní bedny co se vejdou na stůj je na hraně (resp. příliš malý) a tak bude nutné dělat ještě větší kompromisy než u těch větších beden.

Nenapsal si ani kolik tvé řešení stálo, ani v čem byly ty Genelecy lepší. Budu hádat - středy? A divíš se když je tam ty středy hraje 4", kdežto v AE je hraje 6,5" ve 2,5 pásmu? Nejsem zastáncem této koncepce (v této podobě) a předpoklady potvrzuje i výsledek testu na technetu:

citace píše:Dál jsme již tak nadšení nebyli. Jazzu i vážné muzice chybí vykreslení prostoru, jemnější podání detailů a nějaká jiskra. Nic na reprodukci neuchvátí. Chybí v tom radost. Ve finále pak i špičkové nahrávky znějí obyčejně a nevzrušivě.

Dá se to udělat i jinak - s normálními středy. Ale to teď není důležité stejně jako to že jde v bazaru koupit mnohem kvalitnější zesilovač než je ten Pio a za méně. Ani nevíme co posloucháš ty, ale víme co poslouchá on - hudbu kde ty hluboké basy potřebuje protože tvoří dominantní složku velké části skladeb tohoto žánru a ty si se 4" těžko užije. Podstatné je též že srovnáváš úplně jinou cenovou kategorii a já se snažím jen zjistit jestli by za ty prachy nedosáhl na lepší řešení. Stále čekáme jestli nám nepřibydou nějaké další limitující faktory. Když řekne že to nejde tak to prostě nepůjde.

Jo a ještě něco - kde je psáno že k PC musí být nezbytně malé bedny? Já mám k PC třeba bedny 56x96x36cm a nemám s tím žádný problém. Neznamená to že bych něco takového někomu vnucoval, jen si nemyslím že bedny k PC=mikrobedny.
ThalesX
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod f1sker.com 18. 7. 2015 20:51

Sam uviedol "tie repro chcem momentálne k PC, kde až tak veľa priestoru na umiestnenie alebo manipuláciu nie je".
Cize myslim, ze vazne hlada male budky a nie stlpove repro. Ale mozna ho ukecate a da si to vedla stola a bude ich pocuvat z metra...
Tie Genelecy hraju 66 Hz - 20 kHz (± 2.5 dB), ziadny hrb na 100Hz nemaju. Studiove monitory sa na wow hifi efekt nehraju.
A radsej nech ten uplny spodok nehraju ako pocuvat co lezie z 2500kc bazarovych stlpov.

A kolko ma to stalo? Genelecy ma vysli o 50% menej ako zosik a stlpy.
V com boli lepsie Genelecy ako stlpy? (stlpy boli AE Neo three v2). AE hrali vsetko tak nejak pekne, nenasilne. Bolo im jedno ci im pustam flac alebo mp3, hrali nekryticky,pod dekou,malo iskry vo vyskach. Samozrejme robili vacsi hluk,mali vacsi pristor a spodok siel nizsie. Genelec nesiel tak hlboko ale bass bol pod kontrolou a bol rychly.

Co pocuvam? Od klasiky po techno, vratane HH.

Nie kazdy ma na pc stole miesto na dva krat 56x96x36cm bedne. Ty co nemaju vyberaju mikrobudky. A preto je tak usmevne ked im ludia radia stlpy.

A ake stlpy a zosik za 5000 by si mu odporucil? Proste teraz kupit repraky a nie pol roka cihat na bazar.

Stale som nazoru, ze za 5000 radsej male rychle aktivy so zarukou (napr thomann dava 3 roky) ako XY rokov stare stlpy a zosik kde nema istotu ci je ot v poriadku a kolko mu to vydrzi.
f1sker.com
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 18. 7. 2015 22:01

Fiskere, asi je moc teplo a bereš to vše úplně zbytečně moc příkře a konfrontačně - to přece není třeba ;-).

Zazněl nějaký požadavek, dostalo se na něj několik odpovědí přesně splňujících zadání plus alernativní řešení pro rozšíření palety možností s uvedením výhod a nevýhod takového řešení. K tomu doplňující otázky na autora. To vše je naprosto v pořádku.

Všichni, kdo jsme někdy něco vybírali a byli při tom zaměření jedním směrem přece dobře víme, že zdánlivě "nežádoucí" alternativní řešení může nakonec být tím, pro co se rozhodneme. Nebo taky ne. Záleží na konkrétní situaci.
A třeba si tazatel někde levné sloupky na levném zesilovači poslechne a přes všechny jejich nesporné nevýhody jim dá přednost pro jejich nesporné výhody... Nebo taky ne... Vždyť co je na tom?

Jinak 66 Hz (-2,5 dB) je u 4'' repráčku Geneleců v takhle miniaturní ozvučnici čistý marketing. Pokud bys do Genelecu pustil hudbu, která má část spektra soustředěnou na tuhle frekvenci a vedle nich dospělé rovně hrající bedny se shodnou hudbou, pochopil bys, co mám na mysli...

A také, nazývat malinké aktivní bedny téhle kategorie "studiovými monitory" je podobné, jako nazývat šlapací autíčko závodním vozem. Chtěl bych vidět nahrávací studio, kde se takéhle bedny používají ke kontrole zvuku ;-).
Vím, je to (výrobci) zaužívaný pojem, ale nesprávný.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 18. 7. 2015 22:15

Ahojte. Hľadám 2.0 reproduktory ku PC, čo najlepšie riešenie za 50 či maximálne (neprekročím ani o Euro) 60€.
Na hudbu používam Tascam VL-A5. Tieto chcem na seriály (aby som šetril Tascami) + na hudbu, keď si ich prenesiem so sebou a napojím napr. na Clip Zip, prípadne keď pôjde hudba zo seriálu, z videjka z internetu....Proste aby zukom neurazili.
Podmienka : KOMPAKTNÉ, a cena maximálne do 60€.
Nie bazarové.
Ďakujem pekne za rady :-)
Naposledy upravil NOWOCAYN dne 18. 7. 2015 22:23, celkově upraveno 1
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod f1sker.com 18. 7. 2015 22:24

Najdu sa ludia co maju hlboko do vrecka a pouzivaju taketo bedne vo svojom domacom studiu. Nikde ich nenazyvam spickovymi monitormi na kontrolny posluch v studiu. Ako Fabiu nenazyvam superautom.

A omylom si moju ironicku poznamku pojal ako konfrontacny prispevok.
f1sker.com
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 18. 7. 2015 22:26

sashafckinggrez : A čo tak Creative T12 ? Sú výzorovo oveľa krajšie (podľa mňa), a keď sú horšie, tak len o trošku ? ... Tie T20 vyzerajú príliš vyčačkane na mňa, a v tomto prípade mi záleží trochu aj na vzhľade... hmm...
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
NOWOCAYN
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod engine_er 18. 7. 2015 22:28

Tak chalani v prvom rade som rad, ze sa tu diskutuje naozaj konstruktivne a na urovni... Co sa tyka priestorovych narokov, tak tie su velmi obmedzene, tak ako spravne pochopil Fisker. To znamena, ze v sucasnosti jedinou moznostou je vydat sa cestou mensich monitorov, ktore umiestnim vedla LCD (pozn. : stol je robeny a umiestnený tak, ze vedla neho nedam nic, cize ani stlpove repro).
Dalej co sa tyka rozpoctu, tak ten uz urcite navysovat nebudem resp. som ochotny investovat max. 5000czk, ale to sa bavime uz o vynimocnej alternative.
No a k tym basom - na zaklade vasich rad som trosku prehodnotil svoje poziadavky a upustil od silnych basov resp. bol by som ochotny zmierit sa s nizkymi frekvenciami podavanymi monitormi, ak by bolo ostatne spektrum kvalitativne vyssie a pocuvatelne. Bohuzial, som si vedomy, ze v tejto cenovej kategorii moc toho nenavymyslam a je to vyslovene o kompromisoch.
engine_er
Junior

Odeslat příspěvekod ThalesX 18. 7. 2015 23:03

Takže zadání máme teď komplet včetně probraných alternativ (vidíš F1skere, stačilo jen chvíli počkat).
Ty Tannoye jsou tedy maximum co velikostí sneseš nebo se s tím dá ještě hýbat? Jak se ti poslechově zdály?
Další možností je v budoucnosti (až to nebude finančně tak bolet) pořídit sub a do té doby nějak přečkat. Pak by ani relativně malé bedny nemusely být problém přestože sub se lépe navazuje s 6,5" repro.
ThalesX
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 19. 7. 2015 00:14

NOWOCAYN píše:sashafckinggrez : A čo tak Creative T12 ? Sú výzorovo oveľa krajšie (podľa mňa), a keď sú horšie, tak len o trošku ? ... Tie T20 vyzerajú príliš vyčačkane na mňa, a v tomto prípade mi záleží trochu aj na vzhľade... hmm...

Nechci tu parazitovat cizi topic ale... Jestli si v tyhle plastovy cenovy kategorii jeste chces vybirat podle vzhledu, tak se na nejakej zvuk a rady tady uplne vykasli a proste kup, co se ti nejvic libi podle obrazku v eshopu.
sashafckinggrey
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 19. 7. 2015 06:24

sashafckinggrey : Máš pravdu. Tú, pre mňa škaredú tmavožltú farbu na tých reproduktoroch budem radšej ignorovať. Ja len dúfam, že majú lepší zvuk než sestrine 6 ročné (stále fungujú, to by som rád očakával aj od tých Creative...) SpeedLink SL-8143-SSV, ktoré sú približne rovnako veľké ako T12-tky (ale chcem radšej tie T20-tky, čo sú zas o malý kúsok väčšie než T12-tky), ale zvuk majú celkom V POHODE. Tie SpeedLink som jej kúpil za nejakých 30-32€. Myslíš, že tie T20-tky budú počuteľne lepšie znejúce (nevravím, že rozdiel ako medzi základnou Fábiou a lepšou SuperB), než tie SpeedLink ? ...
Tu sú tie SpeedLink.... https://www.google.sk/search?q=speedlin ... JjX1e9JEY8
Ďakujem za pokiaľ možno jednoznačnú odpoveď :-)
NOWOCAYN
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod engine_er 19. 7. 2015 08:44

ThalesX: pre predstavu: od stôl má hĺbku 60 cm (vzdialenosť od steny po koniec dosky stola) to znamená, že v tomto smere by bolo ideálne, aby neboli veľmi hlboké, čo sa týka šírky a výšky tak tam nejako obmedzovaný nie som (teda ak by nemali pol metra). Ešte treba asi myslieť aj na bass-reflex resp. pripočítať vzdialenosť od steny ak bude mať výduch zozadu?
A repro nebudem používať na nejakej vysokej hlasitosti, skôr takej strednej (aj kvôli susedom), z blízkej vzdialenosti, takže ide mi skôr o kvalitu prednesu.
K tej cene: rozpočet už nechcem navyšovať aj z dôvodu, že nie som taký audiofil ako vy, resp. nemám napočúvané reproduktory, ich kvalitu prednesu a teda by som ich nedokázal adekvátne oceniť (to možno časom :) )
engine_er
Junior

Odeslat příspěvekod engine_er 22. 7. 2015 14:05

Vedeli by ste mi ešte poradiť?
Bol som rozhodnutý pre SOLO6C, ale narazil som na veľkostný problém resp. keďže majú zadný basreflex tak je nutné zachovať podmienky min. vzdialenosti od steny v podobe priemeru woofer-u čo sa v mojich podmienkach nedá veľmi splniť... Ešte som zvažoval alternatívu v podobe upchatia basreflexu molitánom, ale veľa ľudí to neodporúča...

Hľadám teda skôr repro s predným basreflexom (tie Tannoy-e sú pre mňa zbytočné drahé vzhľadom na taký malý woofer) a natrafil som na tieto Modecom MC-SHF80U, už ste ich niekto počuli hrať resp. máte nejaké skúsenosti? Ďakujem.
http://www.modecom.sk/mc-shf_80u/2.0/gl ... atalog_sk/
engine_er
Junior

Odeslat příspěvekod JoxY 23. 7. 2015 07:26

Ahoj, len som ta chcel odradit od kupy znacky Modecom. Ich vyrobky sice vyzeraju zvonku celkom pekne, ale suciastky pouzivaju velmi lacne a niektore modely dokonca fejkuju tak, ze sa repraky tvaria ako 2pasmo, ale pritom twitter je len na okrasu bez menica, alebo bassreflex nie je bassreflex (nemusi to byt tento pripad, ale len informujem) To uz radsej tie creative t20/t40, alebo Kurzweily. Basov od podlahy si sice neuzijes, ale dojem zo zvuku budes mat dobry. :-) Vyhodou tychto repro je tiez, ze dobre hraju aj pri tichom pocuvani a nesumia z mojich skusenosti.
JoxY
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod engine_er 23. 7. 2015 08:11

Hm, tak to si ma veľmi nepotešil, ale keď som pozeral, že odkiaľ to dovážajú, resp. že ide o poľského výrobcu tak moja dôvera prudko klesla. V súčasnosti ma ešte oslovili Alesis Elevate 5 (kvôli prednému basreflexu), ale nájsť na ne recenziu alebo skúsenosti s nimi je asi nemožné...
engine_er
Junior

Odeslat příspěvekod ThalesX 23. 7. 2015 13:42

Já bych to s tím basrefleem vzadu zas tak nedramatizoval. Jediné co se děje pokud je BR příliš blízko že se trochu rozladí, ale v tom bych fakt neviděl v této kategorii takové drama. Druhá věc je že se díky odrazu od stěny může trochu zvlnit charakteristika, čemuž pomůže zatlumení té steně nějakým tlumícím materiálem. Přední bassreflex má zase jiné mouchy. V ucpání bassreflexu také problém nevidím, bude pak jen méně basů, což obvykle nevadí protože většina těch beden je na můj vkus obvykle přebasovaná. Leda že by tam ty basy člověk vyloženě chtěl.
ThalesX
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod engine_er 23. 7. 2015 16:58

OK Thales, beriem do úvahy a vedel by si mi teda poradiť najlepšie (máš nejaké favorita) z dvojice Mackie CR4 vs. Alesis Elevate 5; prípadne Microlab SOLO6C? Nech to už nejako ukončím...
engine_er
Junior

Odeslat příspěvekod ThalesX 23. 7. 2015 22:48

Bohužel, nemám přímé srovnání. Nevím jak moc to mají jednotliví výrobci poladěné, ale kdybych je měl na stole tak větší předpokaldy bych hledal u těch Alesisů i Mackie. I vizuálně se mi líbí víc, ale předpoklad je jedna věc a realita může být jiná. Poslech je tím rozhodujícím faktorem.
ThalesX
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kAdEtT 18. 8. 2015 07:22

KOukám,že microlab solo7c už se pomalu nedají sehnat.Už jsem je našel v nabídce jen pár eschopů...
i7-7700, MSI GTX 1060 GAMING X 6G, Samsung SM951 512GB, Kingston HyperX Savage 480GB, ASRock H270M-ITX/ac, Corsair LPX 16GB DDR4 2400, Fractal Nano S Window + 2xAC F14 Silent, RM550x, Fera 3
kAdEtT
Junior

Odeslat příspěvekod tipekk3 20. 8. 2015 11:36

ThalesX píše:Bohužel, nemám přímé srovnání. Nevím jak moc to mají jednotliví výrobci poladěné, ale kdybych je měl na stole tak větší předpokaldy bych hledal u těch Alesisů i Mackie. I vizuálně se mi líbí víc, ale předpoklad je jedna věc a realita může být jiná. Poslech je tím rozhodujícím faktorem.

Ja riešim niečo podobné tu : viewtopic.php?f=1711&t=1237392
a som tiež nerozhodný :D. Keď to pozrieš uvidíš čo a ako, na alesis mi na inom fóre pisal tipek toto :

mam doma Alesis M1 Active 320 USB ... co je pidimini monitor
- uz mi odislo zapinanie pomocou "volume knofliku" a mam tam v snure pridany lampickovy spinac
- kabel na prepojenie druheho repro odisiel za par mesiacov, a navyse je na to pouzity maly jack
- to druhe repro mi hra potichsie (mozno i kvoli tomu nahradnemu kablu)
- sluchatkovy vystup nepouzitelny - sumi

čiže asi toľko s mojej strany :hm
tipekk3
Junior

Odeslat příspěvekod engine_er 20. 8. 2015 14:27

Osobne mi boli odporučené Tannoy Reveal 502, bol som si ich aj vypočuť a naozaj, reprodukcia za tie peniaze skoro bezkonkurenčná. Len tá cena za set 300€ trošku presahuje môj pôvodný rozpočet. Avšak pravdepodobne pôjdem buď do nich alebo si nechám staré Logitechy X-230, pretože naozaj sa neoplatí kupovať nič horšie ako tie Tannoy-e.
P.S.: testoval som aj Tannoy Reveal 402, ale 502 sú naozaj o level vyššie, nie sú také prebasované, zvuk je otvorenejšie, presnejší, jednoducho sú lepšie.
engine_er
Junior