Velikost a počet basových reproduktorů

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Petulda 15. 4. 2015 16:32

Sedoure, jsi nejakej zbytecne utocnej. Artam ma pravdu v tom, ze vice malych basaku ma vyhodu v tom, ze kazdy rozpohybovava mensi a lehci plochu, tedy se smysluplnym predpokladem mensiho zkresleni a rychlejsi rekace.

A tve "pche" nad vetsim mnozstvim mensich repro: zasad jej do nejakeho fyzikou podlozeneho kontextu, at to nezustane jen u vykriku.

Mimochodem, penize vyhazovat nechci ani za komercni bedny, ani za komercni bedny od Checka ;-).
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod šeďour 15. 4. 2015 16:55

Pche, protože je to kompromis.Lepší jeden velkej, s jasně definovanejma parametrama a kvalitou, než halda menších repráků v úzký bedně, diktát designu.

Ty seš stejnej moula jako Artaman.Každej rozpohybovává menší plochu ?...a s jakou pracuje energií.Má snad k dispozici každej z nich samostatnej zesilovač ?...asi ne.
Takže maj k dispozici stejnej impulz jako jeden velkej, akorát se to tady musí rozložit do víc cívek, do víc hmotností systémů, vyhybka je složitější, brždění výchylky taky, atd...

Ti říkám zeptej se někoho povolanějšího.Proč se vůbec ptáš tady ? Zeptej se na slováči, tam sou jiný audio ptáci, který tomu rozuměj.

A komerční vod Checka ?...tak si něco postav sám, když seš takovej chytrolín.Já jsem to udělal a nelituju ani jedný koruny, co jsem do toho dal.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 15. 4. 2015 20:30

HiFi je o řadě malých kompromisů, celkově je to vlastně jeden velikej kompromis. Budhažel... Všichni výrobci osazují svoje TOP modely repro s velkými membrány, protože to jaksi jpořádně udělat jinak nejde. See Acon, B&W 801 Mk II, případně Mk III, i novější (dražší), F3B, JBL Ti 5000, 250, Noble Audio I i II, Quadral Vulkan (nejlíp) Mk V, Revox Symbol Mk I, Mk II, Visaton - stavebnice, Tannoy, Willson, ale i řada dalších. Cena za tehdy nové repro docela napoví... Proti tomu stojí cena za dnes nové repro. VMA-II mi přišly naduclý na těch 100 Hz a asi bych dal na výšky 1", ale to už je velký zásah do celé bedny. No jenže starýho DinosauraJr dnešním "novým kouskům" nenaučíš.

PS: Hodně povedený - a především za dostupný finance - jsou Totem 100 či 100B, který si lze vytvořit DIY. Mají svoje mouchy (pohrát si s vntřní vytlumením, to už je jen finalizace), ale za ty finance jsou opravdu OK ! Můžu vřele DOPO.
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 15. 4. 2015 21:26

Sedoure, stacilo proste napsat "nevim" ;-). Nemusis to halit do mlhy tehle radobychlapackejch pubertalne namachrovanejch reci ;-), to miris mimo.

Dinosaur:
Jojo, starsi vysoky modely vyrobcu ktery zminujes, pripadaji taky v uvahu.
Totemy mi prijdou docela underkill, vzhledem k rozpoctu, kterej plus minus do beden chci venovat (idealne do 40, ale kdyz by to byl echt nakup tak i trochu vic).
Ale nic me netlaci, tak to nechci nejak honit a uspechavat.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ThalesX 15. 4. 2015 23:33

Hoši, hoši - s vámi je to marné.
Už jsem to napsal jasně nahoře - jde o aktivní plochu, sílu pohonu, linearitu a odladěnost konstrukce jako celku. Pokud je toto splněno tak je jedno jestli ta je jeden větší repro nebo dva menší. Větší reprák má však jednu výhodu - většinou má totiž nižší vlastní rezonanční frekvenci, což u některých konstrukcí může přijít vhod (lépe se s ním pak pracuje). Jsou ale i jiné konstrukce, kde to žádnou výhodu mít nemusí. U některých konstreukcí, kde středy nejsou dělené dost nízko mohou být dva basáky problém. Jenže pak také záleží na jejich uspořádání atd, a to je všechno vlastně otázka ne basáků, ale právě ta zmiňovaná konstrukce jako celek. To je totiž faktor ze všeho nejdůležitější - promyšlenost a odladěnost konstrukce. Vtlučte si to do hlavy.
Já bych si v žádném případě netroufl paušalizovat a posuzoval bych to vždy individuálně. Dívám se na to z konstrukční stránky věci, nikoliv jako laik.

Jo a pořádný kvalitní basák dnes není žádný problém, u běžné komerce se ho však nedočkáte.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 16. 4. 2015 06:55

Jj, to mi dává smysl.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod šeďour 16. 4. 2015 09:45

Hele Peťuldo a proč sis nenechal ty bílý bedýnky z německa jak si testoval ?

Ty měly basáků dost, ne ?
:D
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ThalesX 16. 4. 2015 12:12

Třeba proto že nebyly pro něj?
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Trymore 16. 4. 2015 15:42

Mozno si ich nenechal najmä z toho dovodu, ze jeho vnimave ucho potrebuje nieco na vyssej urovni, co sa tyka vykreslenia priestoru a mikrodetailov.
S jeho rozpoctom a poziadavkami tie Teufely nebudu ta najlepsia volba.
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 16. 4. 2015 16:34

Hehe, nebyly pro me. To bych byl naprostej blazen, abych si zvukem o tolik pohorsil, kdyz si chci vyrazne polepsit.

A ze bednam za 11 tis. chybi prostor a detailnost zvuku je pro me celkem pochopitelny. Horsi je to s jejich vyraznou frekvencni nevyrovnanosti. Holt dan za kombinaci velka slozita bedna za male penize.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 17. 4. 2015 20:53

No jo, jenže první dotaz byla v zásadě taková řečnická otázka, než že by se jednalo o přesné určení, co vlastně hledáš - bližší tech.popis (?), zda nové, bazoš či DIY a hlavně v jaké "cenové" skupině... Tak trochu to z tebe lez jak z chlupatý deky. Co bys vlastně asi tak očekával ? :nenapadne
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 17. 4. 2015 21:32

Dinosaure, právěže nehledám nijak urgentně. Co konkrétně chci je polepšit si ve všech ohledech se zvukem repro za cenu do cca 40-50 tis. Kč plus mínus 20% v dobře odůvodněných případech. A nebude to jednoduchý. Chci zachovat transparentnost a "bodovost" regálovek, která nechá krásně vystoupit prostoru aniž by ho uměle a nepřirozeně vytvářela velká vzdálenost jednotlivých repro. Na druhou stranu chci výrazně polepšit dynamiku a polepšit si s hlubokými basy - ale ne za cenu rozplizlosti nebo nějakých povrchních efektů, který za pár týdnů přestanou bavit.

Ale především: nic mě netlačí. Nechávám si teď upravit CD přehrávač u pana Vrány, pak k němu nejspíš půjde i zesilovač. Oboje si chci naposlouchat a bedny řešit až pak. Takže se teď tak orientuju co a jak se dá sehnat, co a jak hraje a nehraje. Proto vzniklo i tohle vlákno.

Cestou nechat si Shany a dokoupit sub jít nechci. Měl jsem doma 10'' Velodyne a to není, co hledám. Měl jsem doma Focaly Aria 926. Nebylo to vůbec špatný, ale pak jsem je slyšel v porovnání s 936 a to bylo jinde. Jenže ty už jsou přes rozpočet.
Tak to v sobě nechávám pomalu zrát ;-).

-- 17. 4. 2015 22:34 --

Nové, bazoš, DYI - vše připadá v úvahu, pokud to můj zvuk posune o skok dopředu.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 18. 4. 2015 05:01

...jenže to je nejtěžší kategorie. Takže bych se podíval i do 2ndH.

Tak třeba JBL !
od vybraných studiových modelů řady 43 až po Everest

JBL 4319 latest 3 way studio monitor speakers
https://www.youtube.com/watch?v=KRuE5dMdcxA
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ThalesX 18. 4. 2015 12:38

Z toho videa se mi zdá že to má poměrně úzkou směrovku.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 18. 4. 2015 13:29

Dinosaur:
No, Kenrickova videa mam sjezdeny tam a zpatky. Prekrasny klasicky hifi.
Je mi jasny, ze z videa se zvuk hodnotit neda, ale tohle
https://youtu.be/PFRzcZz1_6s
jsem videl uz asi 100x. Cistota, kontrola, dynamika, citelnost, to je proste parada. Ale jasne, ty JBL 4301B jsou krmeny tip top zelezem pocinaje low out MC a vykonovejma McInstoshema konce...

Thales:
A nebo to muzou delat ty mikrofony, pokud maji smerovejsi charakteristiku.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků