Repro 2.0/2.1 k PC/MP3, malá pracovna, do 3k

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod AI Wintermute 7. 5. 2015 13:38

Ahojky,
už delší dobu se chystám koupit nové repro k PC, tak poprosím o radu. Aktuálně mám 2.0 křáp repro od Geniusu - plast, cca v této kategorii. Aby to nebyla taková krize, tak to mám doplněné starším PC subwooferem, do kterého jsou ty Geniusy píchlé jako satelity.

Hraju s tím z PC z int. zvukovky, většinou elektronickou a taneční hudbu. Výkon není problém, pracovnička je maličká, spíš ta kvalita... Repro musí být na stůl - mám málo místa a je to navíc půdní vestavba, takže mám šikmé stěny v místě, kde je PC.

Původně jsem myslel, že koupím nějakou sadu 2.1 do cca 1800 Kč nebo 2.0 do 1500 (a nechám subwoofer) ale po přečtení tohohle testu - Test reproduktorů 2.0: hodně i málo muziky pod 1500 Kč - si nejsem jist.

Sice si myslím, že i výměnou stávajících Geniusů za Logitech Z200 bych si asi polepšil za celkem málo peněz, ale nevím, zda to stojí za to a zda rovnou nejít např. do BOSE Companion TM 2 III, které mají prý krom dobré kvality zvuku i slušné basy (mám sluchátka Koss Porta Pro a podání mi vyhovuje).

Co mi poradíte vy?

dík

PS: chtěl bych ovládání volume na satelitu + ideálně i výstup na sluchátka a když bude AUX vstup navíc pro např. MP3, bylo by to super.
AI Wintermute
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ...drát 7. 5. 2015 19:58

http://www.supergamer.cz/microlab-solo-p-211458.html
hmotnosť 12,6 kg-žiadny plast :pozor
možno by sa dali dať naležato zvuku by to neublížilo
...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod AI Wintermute 7. 5. 2015 22:02

Satellites 220 x 353 x 253, mm
Product Net weight 13,70, kg

proboha, říkám "na stůl". A na tom stole potřebuju mít monitor, klávesnici a myš!! Ne jenom repráky :D
AI Wintermute
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 9. 5. 2015 09:59

Chceš kvalitu tak neremcej, další periferie PC se musí zmenšit, aby byl prostor na pořádný zvuk :DDD
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AI Wintermute 9. 5. 2015 10:58

Tak řekl bych, že lepší kvalitu než stávající, při objemu satelitu cca do 2 litrů by snad mělo být reálné sehnat. Zvláště když zdůrazňuju integrovanou zvukovku, MP3 a fakt, že nejsem audiofil.
AI Wintermute
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kostival 9. 5. 2015 15:55

Zkus klidně Creative Gagaworks T20 II, výborně hrajicí, kompaktní a absolutně nešumí. Měl jsem je, doporučuju.

Pokud ale chceš kvalitnější/vyrovnanější (detailnější) zvuk, tak bys mohl zkusit něco z malých monitorů - Mackie CR3/4, Prodipe MS4C, Kurzweil KS40A atd ...

Mám Prodipe MS4C, jestli na ně něco máš, klidně se zeptej ...
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 9. 5. 2015 16:21

Právě ta integrovaná zvukovka bude největší průšvih a brzda zvuku.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AI Wintermute 9. 5. 2015 17:24

@JohnyBuchar
Mně ale kvalita zvuku ze zvukovky nevadí. Zkoušel jsem na to různá sluchátka a jsem spokojen.

@kostival
Díky, na ty Gigaworks T20 Series II jsem taky narazil a zařadil je mezi favority, takže za doporučení jsem vděčen. Díval jsem se i na vyšší model, ale podle recenze hraje hůř než T20, takže rád ušetřím :-D
AI Wintermute
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 9. 5. 2015 17:40

Ty Microlab zas tak velke nejsou, je treba aby sis vyjasnil svoje priority, pokud chces malinkaty plastovy bednicky, co neco malinko zahrajou tak ber ty gigaworks t20, pokud chces zvuk na slusnejsi urovni, tak neni odveci jit cestou aktivnich monitoru a vytridit si na ne vic mista na stole napr. ty co doporucoval kostival, drat nebo treba M-Audio AV 40.
sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AI Wintermute 10. 5. 2015 21:18

Ok, díky všem za rady, nebudu to hrotit a objednávám ty Creative. Kdyžtak pak dám vědět, jak jsem spokojen :-)
AI Wintermute
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AI Wintermute 17. 5. 2015 21:03

takže Creative Gigaworks T20 Series II jsou doma a spokojenost fakt veliká.

Starý subwoofer jsem zatím nechal odpojený a kupodivu mi ani nechybí. Zmíněné hladké ovládací prvky mi nijak nekloužou.

Kvalita zvuku z mého pohledu výtečná. Zkoušel jsem i několik instrumentálních soundtracků, houslové skladby apod. a hraje krásně čistě. V tichých pasážích bez šumu, což je nádhera.

Na ryze taneční skladby bych asi subwoofer znovu zapojil, ale nemůžu čekat, že by takto malé bedýnky měly nějak šťavnaté basy.

Super je AUX vstup na pravém repráku - mívám tam připojený MP3 přehrávač nebo telefon, když nechci pouštět PC.

takže díky všem, vyřešeno ;-)
AI Wintermute
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků