Nové repro/soundbar k TV - náhrada za 5.1 systém

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kapitan_marciano 22. 5. 2015 22:17

Rekonstruuji obývací pokoj + kuchyň a jedna z věcí kterou v této souvislosti řeším je audio - v současné chvíli mám 5.1 sestavu:

- 2x Jamo Surround 160
- 2x Jamo SAT 200 II
- Jamo Center 18
- Jamo SW 400E
- Pioneer VSX-505 RDS

+ Plasma TV LG 50PB560V + HTPC

Mám rád co nejméně věcí v místnosti - už jsem dal pryč zadní repro a subwoofer a nejradši bych dal pryč i TV stolek a center - TV pověsit na zeď a k ní stereo repro, nebo ještě lépe jenom soundbar.

O co mi jde - se zvukem pouze z TV spokojen nejsem. Kombinace 2x SAT + Center + Subwoofer mi vyhovuje, takže bych si představoval něco na stejné úrovni (což asi nebude žádná výzva) avšak ve formě 2.0 repro nebo soundbaru. Nejvíce by se mi asi líbil pouze soundbar který by uměl i FM rádio a já bych se tímpádem mohl zbavit i receiveru. Lze něco takového sehnat ?
Naposledy upravil kapitan_marciano dne 23. 5. 2015 07:26, celkově upraveno 1
kapitan_marciano
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ...drát 23. 5. 2015 01:00

neuvažoval si o zabudovatelných repro?
...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kapitan_marciano 23. 5. 2015 06:03

Ke klasickým reproduktorům zase takový odpor nemám a pokud by nešel použít soundbar, preferoval bych je oproti zabudovatelným.

Na soundbaru by se mi líbilo, že bych nemusel vymýšlet kam s receiverem a sekat do zdi, abych schoval repro kabely. Ale za každou cenu na něm netrvám.
kapitan_marciano
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Trymore 23. 5. 2015 10:17

http://www.teufelaudio.com/home-cinema/ ... 14707.html

...toto strč pod TV a máš vystarané. Má to aj bluetooth, takže rádio alebo svoju obľúbenú hudbu si pustíš cez smartfón. Okrem šiestich menších meničov obsahuje aj dve basové jednotky, celkový výkon 257 W RMS, váha 12 kg.
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kapitan_marciano 23. 5. 2015 13:14

500€ + nějaká doprava, takže tak 15000 CZK, to je docela hodně. Říkal jsem si, že bych se při svých nízkých nárocích mohl vejít tak do poloviny :-)

Kdyby se to alespoň dalo koupit u nás (reklamace, DPH)...
kapitan_marciano
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků