Aku cenu maju taketo bedne?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod alltracboy1 14. 8. 2015 09:30

Obrázek
Obrázek

aku to ma cca hodnotu?
alltracboy1
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 14. 8. 2015 10:06

Tak určitě se to bude hodit jako nějakej sokl nebo stolička pod kytku v pokoji. Vnější objem 53 litrů sice slibuje dost, ale záleží na tloušťce materiálu stěn, jak jsou v reálu tuhý (aby nerezonovaly). Vnitřní objem bude samozřejmě o ten materiál stěn menší, odhadem 40 litrů, k tomu 10" basák (odhadnuto podle na štítku deklarovaný šířky bedny 34cm), dva cosi jako pseudostřeďáky a vejšková horna, všecko neznámá značka, udávaný zatížení sinus 180W, hudební 260W a impulsně350W, udávaná impedance 8 ohm, pokud to je opravdu určený někam na diskotéku, bude to skoro určitě non-hi-fi bum-cink huhlodunidlo s velikýma vlnama na přenosový charakteristice (některý kmitočty jsou zdůrazněný a jiný skoro nejsou slyšet) - někomu se to může líbit a jinýmu ani za prase. Nevíme jaká je v tom výhybka, jak je kvalitní a jak je strmá, ani její dělicí kmitočty.

Reálná cena se může pohybovat od 500,- CZK (18€) za kus (v případě že je to absolutní šunt) až po dejme tomu 2000 - 3000,- CZK (70 - 110€) za kus (pokud by se měřením potvrdilo, že OPRAVDU MÁ KVALITU) - ALE TO NIKDO BEZ DŮKLADNÝ PROHLÍDKY A PŘÍPADNÝHO OMĚŘENÍ A POSLECHOVÝHO TESTU NEŘEKNE.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod banner 14. 8. 2015 11:20

Už jen název DISCO BOX svědčí o tom, že to bude šmejd :-D
banner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 14. 8. 2015 12:47

Už podle čelního pohledu lze tušit, že boční desky mají tak 1cm tloušťky, čili to bude pěkná papundeklová DISCO BOX párty 8-P, ale pro masové pubertální bassssss-frí-kúlíny určitě dobrý kup ;).
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 14. 8. 2015 13:00

Pokud je profi udělaná, může mít tu čelní stěnu do boků polozapuštěnou - pak bys viděl jen část tloušťky těch bočnic. Proto bych takhle kategoricky nic nehlásal, počkal bych si na podrobnější prohlídku. Žádná sláva to ale v žádným případě nebude, spíš ta horší spotřebka...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod radimecek13 14. 8. 2015 14:04

Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 14. 8. 2015 15:32

radimecek13 píše:...
Vyráběl to conrád...

No já si říkal, že mi to připomíná nějaký "kvéle" ...

Ale zapomeň na to, že by Conrád něco vyráběl - to je akorát značně vychcanej obchodník, kterej si pod svým jménem nechává dělat spoustu výrobků u jinejch, převážně východoasijskejch firem - a s dost brutální přirážkou proti výrobkům těch skutečnejch výrobců je pak prodává "jako svoje" - stačí porovnat následující:
http://www.conrad.cz/sada-pmr-radiostan ... icn=930527
s tímhle:
http://www.zbozi.cz/hledani/?q=Sencor%20SMR%20600 - srovnejte si vzhled, parametry - a nezapomeňte na cenu ... Ta u Conrada je víceméně dlouhodobě stálá, věc z druhýho odkazu se dala zhruba před rokem nebo rokem a půl koupit v akci za 990,-Kč i s baterkama ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod radimecek13 14. 8. 2015 16:13

jjo,myslel jsem to jako ty,je mi jasný že to konrád nevyrábí...
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ThalesX 15. 8. 2015 00:40

Neřeknu ti jakou to má cenu, ale koncepčně je to nesmysl. Středy vyzařuje evidentně ta horna a dva výškáče tam jsou kvůli zatížitelnosti. Zatížitelnost je sice hezká věc, ale žádná bedna se dvěma výškáči nezahraje za předpokladu normálního umístění pořádně stereo. Jsou to bedny na domácí kravál (pokud to vydrží), ne na HiFi. Ostatní věci jsem zanedbal.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 15. 8. 2015 13:47

V popisu na těch odkazech je, že bedna má DVA kónické střeďáky a jeden výkonný tlakový výškový měnič - hornu. Pokud by horna měla zářit středy, byla by moc malá - a na ten příkon by potřebovala víc drivedrů. I tak to bude pořádnej paskvil...
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod alltracboy1 20. 8. 2015 11:54

nejaky fajnsmeker si to kupil za 50€, bolo to na aukci.
alltracboy1
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 20. 8. 2015 11:56

Za 50€ obě, nebo kus?
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kychtax 20. 8. 2015 21:33

"non-hi-fi bum-cink huhlodunidlo"

:D :tleskani
ATC SCM 40, Primare A32, RME ADI 2 Pro AE, kabely kychtax
kychtax
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alltracboy1 21. 8. 2015 10:00

za obe
alltracboy1
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 21. 8. 2015 11:52

alltracboy1 píše:nejaky fajnsmeker si to kupil za 50€, bolo to na aukci.

EKKAR píše:Za 50€ obě, nebo kus?

alltracboy1 píše:za obe
Pak to nebyl fajnšmekr, ale nějakej chovatel králíků, kterej potřeboval pěkně vypadající kotec na svý mazlíčky, nebo cikán, kterýmu chybělo klestí na zátop ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků