Staré reproduktory Tesla

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod EKKAR 16. 9. 2016 16:15

Tys toho vůbec ještě mnoho neslyšel ...
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ThalesX 16. 9. 2016 18:48

No ale zrovna ty Déčka natož ty za pár korun nejsou zrovna to, co by mě zvukově oslovovalo. Tady bych dal přednost přeci jen staršímu ale kvalitnímu kousku. Akorát teda zrovna ten Pio je běžná spotřebka, byly mnohem kvalitnější kousky.
ThalesX
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod platprd 16. 9. 2016 19:13

Je to tak, třeba sedmičková řada a-717/757/777, problém je, že to prostě do dvou tisíc nekoupíš. A druhá věc je, že k těm ARS je to vyhazování peněz. kolem 2 tisíc by se asi dala sehnat a-656/616/676 to je v téhle ceně maximum, pokud to má být při koupě funkční.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ThalesX 17. 9. 2016 07:07

Je fakt tak velký problém si litr nebo 15 stovek připlatit? To si vydělá i 15tiletý student na dvou směnách na brigádě.
Tady nejde o to že by to k těm ARS bylo nebo nebylo vyhazování peněz. Jde o to, že takový zesilovač dokáže z beden vyždímat kvalitativní maximum a až si koupí nové bedny, tak s nimi udělá totéž - vytáhne z nich maximum. Nebude muset předčasně absolvovat zase kolečko s nákupem zesilovače, nebude muset zkoumat jestli jsou větší brzda bedny nebo zesilovač, což ve výsledku vyjde dráž, sežere to více času a přitom po tu dobu se poslouchá hůř než by se mohlo. Pochopil bych kdybychom řešili o řád větší částky, ale tady fakt ne.
ThalesX
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod platprd 17. 9. 2016 10:57

Tak já bych taky nešel níže, než je ta sedmičková řada, už jenom z důvodu, že když bych to pak musel za nějaký peníz opravit, tak by mi tech prachů nebylo líto, ale tyhle zesilovače stojí bazarové kolem 5 tisíc, což je 2,5× více.
platprd
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ThalesX 19. 9. 2016 05:29

Já také nemluvil o těch Pio. Jsou jiné značky a modely, které nejsou zdaleka tak provařené a přitom jsou stejně kvalitní nebo i kvalitnější. Kolikrát si říkám že ten člověk vůbec netuší co a za kolik prodává. Chce to ale číhat, ne že člověk přijde a pečený holub mu vlítne přímo do huby.
ThalesX
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod šeďour 19. 9. 2016 08:36

A takhle je to u sběratelů starý veteše pořád.Nejdřív machrujou, jak nad starý "poctivý" stroje není a pak, když se začne řešit technickej stav a skutečná kvalita těch chválenejch "paštik", tak najednou cena za solidní kousek "jede" prudce nahoru :D

Pánové, já nejsem žádnej naivka a na tyhle sběratelský řečičky o "legendárních" kouscích vám neskočím.Právě třeba pro to, že už jsem jich pár měl na stole.A říkám na rovinu, že servis těhle starejch vykopávek je za trest.

A co se týká tématu vlákna "staré reproduktory Tesla", tak to je to samý.Starý paštiky s vyschlejma membránama.Ještě jsem neslyšel nějaký, tzv. "legendární" kousky, který by hrály opravdu dobře.Teda...alespoň tak, aby mělo cenu se nad nima vůbec pozastavit.
Recyklace starších kousků ve slušnym stavu má určitě mysl pro nějaký nenáročný použití (na chalupu na víkend, pro studenta začátečníka), ale vychvalovat to, jak to soudruzi dělali dobře...to nééé :pozor
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ThalesX 19. 9. 2016 11:30

Šeďoure a on to tu někdo vychvaluje? nevšiml jsem si. Pokrok jde kupředu, ale zrovna jako platí že pokrok nezadržíš a dnes lze koupit reprosoustavy i zesilovače mnohem vyšší kvality, tak také platí že si je v reálu většina lidí nekoupí protože to prost neufinancují. Ona totiž ta pokroková kvalita něco stojí. A tak se často vyplatí vuzít starší kousek - někdejší top model, který za ty samé peníze zahraje lépe než nový lowend ve stejné cenovce. To je totiž přesně to o čem je tu řeč, prostá racionální úvaha, žádná glorifikace starých strojů. A ještě řekni že to tak není.

Čemu říkáš vyschlé membrány? Pokud reproduktor není v nějakém extrémním prostředí nebo není používaný extrémním způsobem pak v tom nevidím problém.

Servis čehokoliv je na jedno brdo. Je logické že u starších věcí bude uvnitř více prachu, ale ten prach se čistí tak jako tak takže je to jedno. Jde spíše o to jak to který výrobce vymyslel co se týče kabeláže a podobných chuťovek než o stáří.
ThalesX
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod šeďour 19. 9. 2016 13:23

A jak poznáš, že ten "legendární" top model neni uvnitř napadenej domácím kutilem, nebo rádoby "odborníkem" na repas těhle strojů ?
A právě o tom vnitřním uspořádání píšu, o tý kabeláži vedený cikcak přes celou bednu sem a tam, o spoustě konektorů pochybný kvality, o mizernejch pérovejch reprosvorkách.A třešnička na dortu jsou ovíjený spoje u legend ze sedumdesátek a podobně :lol:

Proti tomu je zlatej Tranziwat z druhý, třetí, čtvrtý, atd. ruky.Ať už továrně vyrobenej, nebo poskládanej nějakým slušným kutilem.To je alespoň normálně opravitelnej přístroj.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Leony5 19. 9. 2016 13:30

:D Je pravda, když se podíváš do zesilovače z 70,80,tek tak je to chaos. :D
Vincent SV 237MK/Sony CDP XB 930 QS/Onkyo BD-SP 809/
D/A Teac UD 301 /Intel nuc 7i5/Repro Quadral Vulkan Mk3
Leony5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod platprd 19. 9. 2016 15:29

Však ty pijáky ale nejsou žádné vykopávky to je začátek devadesátých a pérové svorky opravdu tyhle stroje katalogové ceny přes tisíc DM nemají.

Tohle dneska koupíš za cca 5 tisíc ve funkčním stavu
http://img2.okidoker.com/c/1/1/2/12276/ ... 7068_2.jpg

A i kdyby sis na tom nechal za 10 tisíc udělat kompletní generálku od CASEA, tak se to pořád vyplatí. Mně se treba zvuk těchle vysokých pioneerů líbí víc, než například dnešních Vincentů za bratru 30 tisíc. O běžné spotřebce ani nemluvě. A když si ho necháš za těch cca 10 litrů zresturovat, tak máš v podstatě nový stroj špičkové kvality na dalších 30 let, akorát bez dálkového ovladače no. A že tam nejsou kabely hezkdy vedené a uspořádané, to může vadit tobě, když si to porhlížíš, nebo se v tom vrtáš, ale na zvuk to vliv nemá zhola žádný.
platprd
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod petison 19. 9. 2016 17:34

JJ taky jsem po zkušenostech s novou spotřebkou ,následně prodal a koupil ve své době nejvyšší model Kenwoodu - DA-9010.A zvukově to je jinde .I ten DAC ,který má je zvukově velmi dobrý.Poctivých 18 Kg.
Naposledy upravil petison dne 19. 9. 2016 21:15, celkově upraveno 1
petison
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod krmelec 19. 9. 2016 21:03

Tož neblázněte nebo vám ty vaše "krásné staré poctivé stroje" na bazoši zdražej.
Apropo, kolik že stal průměrných platů ten nejvyšší model Kenwoodu ve své době? A kolik stál ten tvůj předchozí Denon PMA 720?
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petison 19. 9. 2016 21:14

Tak srovnávat cenu elektroniky dříve a nyní to jsou obrovský rozdíly.Tak např.v roce 1989 rodiče koupily satelit za 30000 Kčs.To bylo nějakých zhruba sedm průměrných platů.dnes ho koupíš za 4000 Kč.To je pětina platu.Toho denona jsem koupil v akci za 6500 Kč a ten Kenwood mohl stál ve své době něco přes 1000 DM.
petison
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod platprd 19. 9. 2016 21:54

Nevim, mně se zdá že tak do roku řekněme cca 1990. musí být ten zesilovač/bedny fakt uplně tak nejvyšší třída, aby dnes obstál. Ale v devadesátkách mi připadá, že se dělaly v té nejvyšší třídě fakt super věci, které aby si dnes přehrál, tak musíš taky sáhnout řádně do kapsy. Samozřejmě musí být v odpovídajícím stavu.
Měl jsem třeba MIssion 754 Freedom 5 a to byly technologicky tak vyspělé bedny a zvukově tak skvělé, že si troufám říct, že do 50 tisíc si proti nim dneska nic neškrtne. Tam byl třeba ve vnitřní komoře 8" basák, to jsem v žádné jiné bedně nikdy neviděl a jak to hrálo krásně nenuceně až dolu (vlastně něco podobného měly staré referenční KEF, ale ty ho měli vertikálně, tady byl horizonátlně). Dodnes lituju, že sem je tehdá prodal za mrzkých 16 tisíc. měl sem si je nechat, ale tak třeba seženu další pár.

Měl jsem i ty novější mission 783 a to byl slušně řešeno oproti těm 754 F5 šit. Pravda ovšem je, že sem nikdy neměl žádný ultradrahý zesilovač, já v těch zesilovačích nespatřuji takové rozdíly. Takže jsem si bez problémů vystačil s C370 nebo Pijákem717. A teď mám 2x AVR :-D
platprd
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka