Staré reproduktory Tesla

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Leony5 22. 9. 2016 22:35

No tak to je 777 samosebou dospělejší, ale jak jsem četl tak je požadováno dálkový ovladač. Mám 701 R a na nedostatek razance ve zvuku si nestěžuji. Stále se ale prohlížím po A 91, ta je dle mého názoru mezi integraci od Pioneera nejlepší.
Vincent SV 237MK/Sony CDP XB 930 QS/Onkyo BD-SP 809/
D/A Teac UD 301 /Intel nuc 7i5/Repro Quadral Vulkan Mk3
Leony5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod platprd 22. 9. 2016 23:57

ta ale taky nemá dálku ne?
Sem vygůgloval, že jí někdo prodával v super stavu za 7 s nefunkčním dacem, ale byla za jeden den prodaná, se ani nedivím.

Jinak pokud cestuješ po evropě, můžeš něco najít přes hifishark
https://www.hifishark.com/search?q=pioneer+A+91
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Leony5 23. 9. 2016 00:19

Dalku nema,coz me nevadi.Necestuju tak ze pouze cesko. 8-D
Leony5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod platprd 23. 9. 2016 00:26

Jinak mezi námi, tohle je nádhera
Obrázek

Co na tom, že zvukově to tu hodnotu 1700 EURO nemá, to je prostě už sběratelská cena. Takových kompletů bude jen pár na celém světě. Holt sen mnoha paštikárů :-D
platprd
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod šeďour 23. 9. 2016 08:33

Ano, ta věž je opravdu nádherná.Jsou to krásný přístroje.
Ale výraz "sběratelská cena" patří tak akorát na smetiště typu Aukro a podobně.

Zesilovač Pioneer A-400 je opravdová legenda.Jenže úplně stejně, asi jako jiný zesilovače ze stejný doby a to třeba česká AURA nebo NAD 301 či 304.
Ale technicky jsou to všechno starý paštiky, vhodný pro nostalgiky, nebo sběratele starejch krámů.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Viktor69 23. 9. 2016 08:46

Ja se nebranim novymu stroji, prave naopak, jen si nechci pohorsit zvukem a zase za to nechci dat moc penez. Pokud to bude stat za to, jsem ochoten dat i 15 000. Ustoupil jsem uz v tom, ze jsem misto AV receiveru s HDMI ochoten vzit zesilovac, ale chci tam aspon optickej vstup a externi DAC spis nechci - dalsi kabely, dalsi ovladac a ani na to nemam misto.
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 23. 9. 2016 12:02

šeďour píše:Ano,....
Zesilovač Pioneer A-400 je opravdová legenda.Jenže úplně stejně, asi jako jiný zesilovače ze stejný doby a to třeba česká AURA ...
Ale technicky jsou to všechno starý paštiky, vhodný pro nostalgiky, nebo sběratele starejch krámů.
Ta AURA rozhodně - protože to je jen TRANSIWATT přestrojenej do novýho kabátu...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod petison 23. 9. 2016 13:30

No já když jsem měl toho novýho Denona PMA-720AE ,který v době uvedení na trh stál 10000 Kč a měl spoustu velmi dobrých recenzí,tak jsem si říkal že by mohl hrát dobře.Tolika pochvalných recenzí od uživatelů a i odborných časopisech..Nebylo to špatný ,ale něco tomu chybělo.Jen tak ze zvědavosti jsem chtěl porovnat ještě s jiným starým zesilovačem.Tak jsem si koupil jen tak do sbírky starou paštiku za 700 Kč !! ale ve zcela funkčním stavu zesilovač Wangine WSA-120 z roku 1984.Po připojení na mé tehdy sloupy (již je nemám) jsem zůstal zcela ohromen a nevěřícně poslouchal co za nádherný zvuk oproti Denonu je slyšet z mých beden.To mě dostalo natolik ,že Denon šel ihned do světa.V současné době mám ten Kenwood DA-9010 z roku 1990 a jsem spokojený.V těch 80-90 letech se vyrábělo spousta dobrých zesilovačů i v té základní řadě,které do dnes mohou konkurovat i zesilovačům kolem 20000 Kč.Mám ve sbírce ještě stereo receiver Denon dra 735 rok 1992 a pro otce jsem kupoval základní model Denon DRA-335R rok 1992 oba mají dálkové ovládání a oba v porovnání s novým Denonem PMA-720AE hrají lépe!Takže raději stará paštika Denon z roku 1992 za 3500Kč než nový Denon z roku 2016. Jinak ta sestavička v tom dřevě od Pioneeru je nádherná.To už se dnes v takovém designu nevyrábí.
petison
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod šeďour 23. 9. 2016 13:53

Ekkare, pár drobností bylo trochu jinak a ejhle...mělo to jinej, lepší zvuk.Dneska je to jedno.Je to dobrý tak akorát pro ty nostalgiky.
Ale třeba zdejší člen Dinosaur_jr by to jistě ocenil :-)
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Leony5 23. 9. 2016 14:06

Tenhle pioneer A 91 D co je na fotografii se dá pořídit za bratru 13 tis, a s přehledem přehraje i některý nový kousky nekolikanasodne dražší. Šedoure ukaž mi jeden zesilovač za 13k kterej se zvukove vyrovná s touto A 91 D. Já jsem přesvědčen že žádný v teto ceně se nechytá.
Leony5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod platprd 23. 9. 2016 16:43

jak jsem psal s nefunkčním dacem se dal pořídit i za 8, ale jenom jeden den :-D
http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopi ... 24&t=12060

-- 23. 9. 2016 18:02 --

-- 23. 9. 2016 18:04 --

Viktor69 píše:Ja se nebranim novymu stroji, prave naopak, jen si nechci pohorsit zvukem a zase za to nechci dat moc penez. Pokud to bude stat za to, jsem ochoten dat i 15 000. Ustoupil jsem uz v tom, ze jsem misto AV receiveru s HDMI ochoten vzit zesilovac, ale chci tam aspon optickej vstup a externi DAC spis nechci - dalsi kabely, dalsi ovladac a ani na to nemam misto.

Jestli to chceš připojit k nějaké multimediální technice, tak ti vestavěný dac stejně není mnoho platný. Téměř nikdy neumí dekódovat DTS/DD, a tedy ho ani nedokáže sloučit do sterea, takže pokud tvé komponenty neumí prostorový zvuk před výstupem do digitálu sloučit na LPCM, tak si například filmy moc nedáš. Další věc, že málokdy ten dac umí 192/24 kHz takže ani populární moderní hires nahrávky to nedá.
platprd
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Leony5 23. 9. 2016 18:22

15k je na novej zesilovač takový bych řek minimum a nic moc si za to nekoupíš,záleží hodně na zbytku sestavy (reprosoustavě),pokud k tomu budeš připojovat levné repro tak investice do drahého zesilovače nemá význam myslím tím nový zesilovač za desítky tisíc,nebo starou paštiku za dejme tomu 15k.S tím dacem to je ve většině případů pravda,pokud ti to do PCM nedá zdroj tak uslysíš jen ticho.
Leony5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Viktor69 23. 9. 2016 19:49

Potrebuju k tomu pripojit TV, ktera nema analogovej vystup. PCM downmix umi. Jinak jsem si vedom vsech nevyhod starsiho DACu
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Leony5 23. 9. 2016 20:21

Pokud tvoje TV umí LPCM tak bez problému ruzný zvukový formáty přehraješ.Nových zesilovačů s D/A převodníkem okolo 15k je hafo.Jaký repro k tomu bude připojeno?
Leony5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Viktor69 23. 9. 2016 20:24

Dynaudio Contour 1.3, Jinak ja nejsem newbie, kterej by nevedel, jak co zapojit a jak co (z uzivatelskyho hlediska) funguje. Jen nevim, co vybrat jako nejlepsi nahradu toho Pioneera.
Naposledy upravil Viktor69 dne 23. 9. 2016 20:29, celkově upraveno 1
Viktor69
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka