Stavba SUBWOOFERU

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ThalesX 9. 3. 2016 23:07

Hlavně on to chce na párty, tudíž potřebuje PA sub a ne home HiFi sub. je tedy nesmysl mu navrhovat zařízení, které na to není vhodné.

Shodou okolností mám na prodej dva PA 15" vhodné do subu na takovéto využití. Použité, ale ve velmi dobrém technickém i vzhledovém stavu, prakticky jako nové. Pokud bys měl zájem dám ti k nim vhodný návrh ozvučnice, které si k nim můžeš postavit. To bychom pak řešili kdyžtak soukromě a ne zde na fóru. Polud bys chtěl něco nového pak také mohu poradit, ale cenovka bude zase dost jinde.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gamer123 10. 3. 2016 08:19

Cau hej prosim posli mi fotky tech repraku na muj email vajda.david@seznam.cz dik moc. :-)
Gamer123
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ThalesX 10. 3. 2016 23:06

Ty vyhodnocuješ vhodnost a zajímavost reproduktorů jen podle fotek? Parametry nebo simulace jak se to bude chovat tě nezajímají? Nicméně fotky jsem ti poslal.

Téma přesunu zítra do reprosoustav, kam patří, tak abys věděl kde to máš hledat.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 11. 3. 2016 06:59

Neprehanel bych, tady jde o poradny rachot a duneni :), foto je nad 1000 hodin hudby.
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gamer123 13. 3. 2016 20:57

Zdar tak tady mate par fotek jak to vypada pri skladani dneska uz sem to slozil cele pak vam to nafotim jak to vypada ve finale :-) reprak mam a zesak jsem koupil TDA7293 2x takze by to melo mit nejakych 160W :-) to by melo stacit :-)
20160312_165739.jpg
Přílohy
20160312_163345.jpg
20160312_155836.jpg
Gamer123
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 14. 3. 2016 00:11

Ty desky jsou 18mm tlustá lamino-dřevotříska? Jestli jo, tak je to slabý a bude to drnčet ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Gamer123 14. 3. 2016 10:09

Je to hodne dobre sesrubovane a je to vystlane neboj drncet to nebude dneska pridam dalsi fotky :-)
Gamer123
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 14. 3. 2016 10:13

Strach a peníze jsou 2 věci na světě, který se mne nikdy nedržely. Já jen že s "osmnáctkou laminem" mám dost zkušeností na to, abych ti mohl tvrdit, že bez přidaný výztuže křížem přes plochu ti ty stěny odhadem velký 0,5m x 0,5m budou plošně rezonovat a ten sub ti bude zkreslovat. Nebudeš vědět proč, ale bude to znít jak rozladěnej buben... Měls použít MDF-ku nejmíň 22mm silnou a stejně ještě učunit přes ty velký plochy křížový výztuhy z trámků našroubovanejch a nalepenejch na plochu ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Gamer123 14. 3. 2016 10:34

Rikam ze uz sem to testoval a nerezonuje!!!! Hned jak bude komplet a budu mit ten zesak tak vam tu dam video ;-) ma nadherne cisty zvuk a hluboke bassy :-) :-D
Gamer123
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 14. 3. 2016 11:38

Ono by stacily i ciste basy a ne basssssssy :mrgreen:. Jsme v CR, proc porad bassssujete?
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 14. 3. 2016 12:02

Gamer123 píše:Rikam ze uz sem to testoval a nerezonuje!!!!...
A měřils to jak? Vokometrickým poslechemem, nebo uchometrickým pohledem? Nebo jsi na to měl aspoň nějakej primitivní indikátor? Já ti říkám, že ty desky bez příčnejch výztuh budou při výkonu větším jak cca 20W rezonovat a ten sub začne dunět. Znalí určitě vědí proč i jak to rezonování doslova samodomo i bez měřáku prokázat ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 14. 3. 2016 14:22

Tenhle babiccino-skrinovy homodomo subwoofer se rozklepe hned po zapnuti :D. Ale chybama a zkusenostma se clovek uci a male dite si musi take na horkou plotnu chytnout, aby vedelo co to znamena "pali, nechytej za to!" ;).
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 14. 3. 2016 15:33

A nejhorší jsou ty spoje - desky přiložený řezem na laminovanou plochu. I kdyby to lepil epoxidem, na tu "laminovanou" PVC vrstvu mu to nechytne a pokud ne hned, tak po čase určitě to povolí ve spojích ... U subáku extra záleží na tom, aby to nikde ve spoji "nefoukalo" - což tohle bude. Když už na tohle lamino, tak spoje jedině navzájem na pokos, aby šlo holý dřevo na holý dřevo - a vnitřně ten spoj zpevnit hranolem, ke kterýmu se obě desky přilepí a přišroubujou. Prostě máš ten woofer stavěnej jako botník, kterej má vydržet i když si na něj 130kilovej chlap sedne nebo stoupne - beru, bude to pevný, ale zásady platný pro stavbu reproduktorový ozvučnice uplatněný nemáš - pravděpodobně je ani neznáš, protože kdybys je znal, budeš celou bednu stavět jinak a z jinýho matroše ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Gamer123 14. 3. 2016 21:10

Zdar hej profukovat to fakt nebude to nemam strach je tam tolik silikonu ze to ani neni mozny a rekl bych ze to ani rezonovat nebude ta akusticka pena ma neco do sebe!!! :-) Jo a je mi 15 a stavel jsem si to vsechno sam aji desky jsem si musel sam narezat tak pls zadny kecy chtel bych videt jak to stavite v 15 sami ;-) je to muj prvni sub. a uz sem se dozvedel plno veci co bych delat mel a co ne za to moc dik :-)) vsem a urcite se toho jeste do budoucna hodne naucim priste by to mohlo byt uz lepsi :-D dneska uz jsem nestihal tak fotky dodam jak mile bude cas dneska jsem jeste stavel jeden blok zesilovace a vse se darilo a hraje bezvadne zitra na me ceka druhy blok a pak je dam do mustku :-D az bude vse hotove tak natocim i nejake to video :-D
Gamer123
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dkdkdk 14. 3. 2016 21:25

Zdar hej
dkdkdk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků