Sestava do cca 50000 Kč

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Marek44 1. 4. 2016 14:35

johny-házíš hrách na zeď 8-D to nemá cenu,
Ico33-jednou jsem to již psal-JSI NA ŠPATNÉM FORU

chlapi pojďte mu poradit :!: také mě to zajímá.
50 litrů je rozumná cena :idea:
Marek44
Junior

Odeslat příspěvekod Petulda 1. 4. 2016 19:24

Vždyť rozumných rad tu dostal už několik... Hůř se to v těch Icových spamech a halucinacích o zvuku sestav, které neslyšel, hledá, ale je to především na tazateli samotném, aby se k něčemu rozhoupal ;-).
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Božkov 2. 4. 2016 12:26

Za všechny tipy a rady děkuju, ale jak jsem psal, je to běh na delší trať. Teď mě čekají nějaké ty poslechové seance. Chci slyšet v první řadě nějaké ty aktivy kvůli pohodlí a konektivitě, potom určitě AURUM CANTUS LEISURE 2 SV MKII, AURUM CANTUS LEISURE 2SEMKII, FOCAL Aria 906, Sonus Faber Venere 1.5, Xavian Perla a XN125, Wharfadale Jade 3 a třeba i nějaký ty DIY projekty a možná si udělám i výlet do Plzně na ty RIHA. Otázka je, jestli to budu všechno schopen vyposlechnout s komponenty, který nakonec budu mít. Týhle alchymie se hodně bojím.

Pak je tu ještě jedna varianta, která mě plní očekáváním a to ta, že mi kámoš je ochoten nechat ty DIY od kouzelného dědečka z Reichu, které prý v sobě mají komponenty v hodnotě tisícovek Euro... Jako beru to samo s rezervou, ale kámoš je v pohodě člověk a poslouchá dlouho a momentálě na opravdu drahý sestavě, tak věřím, že hluchej nebude :-) Prý mi je i přiveze do Čech, tak nebudu kupovat nic dřív, než se tohle stane. Průser je, že jsou docela velký a hlavně dost hnusný, takže doma si to prosadit asi nebude lehký. Taky bych je nerad zabil omezeným prostorem, ale prej hrajou super i potichu. No uvidíme/uslyšíme... Ještě nějsem tak starej, abych nevěřil na zázraky... :-)

Btw, teď si veze domů bizarní kousky LeedH, ze kterých je naprosto unešen...
Božkov
Junior

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 7. 4. 2016 22:56

:hmm: CW DAC 1 NG basic + BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 8. 4. 2016 01:02

Hlavně se vyhni všemu co napsal Ico - on SLYŠÍ jen cenovky a podle něj se kvalita vyjadřuje výhradně počtem nul na účtence. Obzvlášť DIY projekty mu páchnou, protože na nich neleži značka. Bohužel, protože jeho mozková dutina obsahuje výhradně ty nuly a sem-tam symbol €, nedá se jeho argumentům přikládat význam větší než taky výhradně a tvrdě nulovej.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ico33 8. 4. 2016 05:41

Hlavně se vyhni všemu co napsal Ico - on SLYŠÍ jen cenovky a podle něj se kvalita vyjadřuje výhradně počtem nul na účtence. Obzvlášť DIY projekty mu páchnou, protože na nich neleži značka. Bohužel, protože jeho mozková dutina obsahuje výhradně ty nuly a sem-tam symbol €, nedá se jeho argumentům přikládat význam větší než taky výhradně a tvrdě nulovej.


Poctive vyrobky, (Diy) ,ktore naozaj zato aj stoja (nie len sa tak tvaria) je pomenej. Zaujimave ze mam 3-4 kusy Diy doma .., Sranda ze, a pritom tu niekto nevie citat..

Ekkarova mozgova dutina hlasi -vsetko dobre ,kvalitne si kupim za 1€, Vyborny pristup. hned si chod kupit tesco spunty, prajem prijemne pocuvanie kvalitativnych rozmerov.
Ľudia ktorí lpia na svojich poučkách,sú na 100%neomylní pre samých seba,vyhýbaju sa novým veciam,ostanu VŽDY zakrpatení vo svojom vlastnom svete,nemaju nič iba prázdne slová,ktoré väčšinou končia rýpaním,závisťou,napádaním druhého,nevediac čo vlastne chcú
Ico33
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 8. 4. 2016 09:45

Ico, dej si pozor na to, koho napadáš - protože já na rozdíl od tebe tady nikomu kupovat věci podle cenovky neradil a už vůbec jsem nikde neradil kupovat v Tescu - naopak to, že ty na jednoznačně položenou otázku ohledně principu funkce neumíš odpovědět, jsme tady na fóru už taky několikrát viděli. Takže na tvým místě bych pomlčel o tom, co má kdo v hlavě, rozhodně to pro tebe bude míň nebezpečný, než aby se to tady začalo šířejc probírat.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ico33 8. 4. 2016 10:29

Ico, dej si pozor na to, koho napadáš


napodobne. napadol si ma prvy, Ja som reagoval ,ako si ty pisal, (v takom zneni)


pisal si:
Hlavně se vyhni všemu co napsal Ico - on SLYŠÍ jen cenovky a podle něj se kvalita vyjadřuje výhradně počtem nul na účtence. Obzvlášť DIY projekty mu páchnou, protože na nich neleži značka. Bohužel, protože jeho mozková dutina obsahuje výhradně ty nuly a sem-tam symbol €, nedá se jeho argumentům přikládat význam větší než taky výhradně a tvrdě nulovej.


-preco by sa mal vyhnut vsetkemu ,co som napisal ? nepisem klamstvo ,iba to co mam odskusane.

Nepocujem iba cenovky, ale aj to ci sa to oplati/neoplati ,ma/nema zmysel, a ak by si si vysimol ,radil som uz aj viackrat lacnejsie veci ,naposledy aktivne monitory za cca 200-250€, a bolo v poriadku.

Teda ako som pisal -Diy my nepachne. (sam mam ,ked je to naozaj dobre,) ja nemozem za to ,ze je par okruh ludi ,ktori su fanusikovia nepodareneho Diy, ktory sa neoplati vzhladom ku konkurencii.

. Bohužel, protože jeho mozková dutina ......
-a ano tvoja mozgova dutina vymysla klamstva, na ktore som ti odpovedal, dokazal, obvinil si ma nepravom, a este za vyhrazas. DAJ SI POZOR , A zisti si skutocnost, A POTOM my pis, ked budes mat odskusane. Inak tvrdim JA -ze TY zavadzas a klames a este sa vyhrazas,

Napisal som ti to slusne, nemozes sa stazovat. Napisal som ti to priamo, k tomu co si pisal a reagoval som protihodne tvojmu usudku.

Cize ak chces mozme sa dalej bezcenne bavit, alebo skus na zaklade tvojich velkych znalosti a skusenosti s high-endom a produktami poradit tazatelovi. Ked nie ,prosim nespamuj. Vsetko co pisem, sa mozes docitat inde (ci uz recenzie, alebo susedne fora, ludia s tym maju tie iste/podobne skusenosti, iba tu je zvykom takto kydat na cloveka, len preto ze poradi.., je to hanba)
Ľudia ktorí lpia na svojich poučkách,sú na 100%neomylní pre samých seba,vyhýbaju sa novým veciam,ostanu VŽDY zakrpatení vo svojom vlastnom svete,nemaju nič iba prázdne slová,ktoré väčšinou končia rýpaním,závisťou,napádaním druhého,nevediac čo vlastne chcú
Ico33
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Božkov 8. 4. 2016 12:10

Kluci, díky za rady, vážím si každé z nich a filtruju si to (snad správně) podle důležitosti, bo můj rozpočet není dost velkej na to, abych se snažil rozehrávat elektrickej proud ;-) Možná někdy v budoucnu, nebráním se ničemu. Btw, na audiodromu jsem četl, že recenzent zapojil ke KEF LS50 hned dva suby a byl unešen. Má tohle nějaké opodstatnění, nebo by stačil jeden?

Ty VMA-III vypadají monumentálně, určitě by to byla i výzva pro můj prostor :-)
Božkov
Junior

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 8. 4. 2016 12:40

k VMA-III nebude sub potřeba
:hmm: CW DAC 1 NG basic + BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 8. 4. 2016 17:21

No, zkus upřesnit, jaký vlastně bude prostor na reproduktory ? A co to umístění na zeď ?
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slayers 9. 4. 2016 07:09

Stačil by i jeden a posune poslech kupředu, pokud bude aspoň trochu kvalitní.
Noble Audio Galaxys, Lumin D2, Pro-Ject Xtension 10, Pro-Ject Phono RS, Kinki Studio MX1+, Audiovector R3 Avantgarde a nějaký Heimdall 2.
slayers
Aristokrat klubu D2
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Božkov 10. 4. 2016 11:27

DinosaurJr: Na 90% to budu mít vyřešený regály + stojany. Poslechový trojúhelník o stranách cca 2,2 m. Zatím u mě vedou aktivní Dynaudio Xeo 2, 3 nebo 4 z důvodu jednoduchosti zapojení a konektivity (TV, multimediální centrum, PC). Trochu se u nich bojím chladného, tvrdšího studiového zvuku i když recenze mluví jinak. Pokud mě do tý doby vyloženě nenadchne nějaká dělená sestava, nebo neuvidím super nabídku, tak půjdu asi do nich. Navíc při koupi těch Xeo 3 by mi zbylo i na nějaký solidní streamer, což bych pro přehrávání FLAC uvítal.
Božkov
Junior

Odeslat příspěvekod Ico33 11. 4. 2016 20:49

inak ,asi je to cez tvoj rozpocet ,ale v nisel-y maju super akciu (aj so zarukou)

FOCAL Electra 1008 / Black
Pôvodná cena/NISEL-cena teraz: 3 698 EUR / iba 1 850 EUR (= -50%!!!)

http://www.nisel.sk/?p=10148

alebo

USHER V-602 / Mahogany

Pôvodná cena/NISEL-cena teraz: 1 299 EUR / iba 650 EUR (= -50%!!!)

maj sa..
Ľudia ktorí lpia na svojich poučkách,sú na 100%neomylní pre samých seba,vyhýbaju sa novým veciam,ostanu VŽDY zakrpatení vo svojom vlastnom svete,nemaju nič iba prázdne slová,ktoré väčšinou končia rýpaním,závisťou,napádaním druhého,nevediac čo vlastne chcú
Ico33
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Božkov 12. 8. 2016 14:36

Ahoj, zpětně diky všem za rady.

Trochu jsem si pohrál s místností, ale zároveň jsem musel koupit nový notebook, vrátit se ke sluchátkům, takže můj plánovaný rozpočet je prakticky vyčerpán, aniž bych měl cokoli z toho, co jsem plánoval a kvůli čemu jsem tohle vlákno zakládal. Přesto chci poslouchat z beden aspoň filmy a přes notebook snad občas aspoň trochu slušně muziku.

Začal jsem tím, že jsem koupil staré anglické repro Ruark Sabre, které by měly prý hrát poměrně slušně a sháním k nim aspoň trochu solidní zesilovač a nebo AVR. Asi vezmu něco z hifibazar.cz, kde je aspoň nějaká záruka.

A teď bych prosil o pár rad pro naprostého laika ohledně zapojení...

V praxi si to představuju tak, že bych měl svůj sluchátkový zesilovač Audio-GD NFB 11.32 napevno zapojený jako DAC, optikou by byl propojený s TV pro sledování běžného vysílání a přes RCA k plánovanému zesilovači. Když bych chtěl poslouchat hudbu z notebooku, tak bych spojil notebook USB kabelem s Audio-GD a jen přepnul vstup na USB. Fungovalo by pak takové zapojení? Šel by z beden zvuk? :-)

Předem díky za odpovědi na moje asi natvrdlé otázky. Další ještě přijdou :-)
Božkov
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků