Nové repro do obývačky

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod matosnv 29. 3. 2016 12:57

Zdravým všetkým ,
no môžem povedať že polovici vyrazov v tomto fóre ani nerozumiem. :)
Chcel by som si kúpiť kvalitné repro, lebo tie čo som mal doteraz viac menej nefungovali. Nechcem už žiadne sety typu creative a pod., lebo pri poslednej kúpe som sa dosť sklamal a pokazila sa... a nestálo to málo penazí.
Rozpočet v rozmedzí 1800-2500 euro ( možno aj 3000). Obývačka bude má 5x5 m. 50 % hudba a 50 % film. Asi mačkopes. Prečítal som si už toho dosť a čím viac čítam tým viec som z toho paf.
5.1 úplne nevhodné pre hudbu?
Predbežný výber čo som si pozeral:
Klipsch RP-280F + subwoofer Klipsch R-115SW
AV receiver
marantz 6009

časom by som si chcel dokúpiť do 5.1

Neviem aký pomer zosilovača ( av receivera) a reprakov. A ci sa k sebe hodia...
Obcas to rad vypalim a nechcem aby som to nejako poskodil.
Repraky vpredu asi stlpove
Nejdem to kupovat zajtra a ani za mesiac preto sa chcem bavit o tom co by bolo pre mna najlepsie. Vobec netrvam na vybere. Len už je tolko vyrobcov a produktov a ja som laik. Viete to so mnou rozdiskutovat? Dakujem
matosnv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod krmelec 29. 3. 2016 13:19

Existuje jen jedna univerzální rada a to nekupuj nic naslepo z tepla domova, zvláště pokud chceš za to utratit relativně vysokou částku. Nespěchej a navštiv pár studií a ono už tě něco zaujme, hlavně nedej na "zaručené" recenze.
Yamaha CD-S1000 + CW DAC 1 + Yamaha A-S1000 + Xavian Joy + Proson sub
krmelec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod matosnv 29. 3. 2016 13:37

Ano len musim vytriedit burinu... :) nemozem ist pozriet vsetko
matosnv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod krmelec 29. 3. 2016 13:45

To sice nemůžeš, ale můžeš zmapovat studia, která budeš moct navštívit.
Yamaha CD-S1000 + CW DAC 1 + Yamaha A-S1000 + Xavian Joy + Proson sub
krmelec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rousini 29. 3. 2016 17:20

Do 200E koupíš slušný starý stereo zesík z bazaru. K tomu nějaké 2 nejspíš sloupy, kde už bych byl s výběrem opatrnější, abych nemusel 3x přeprodávat.
Tady si odzkoušíš, jak může vypadat zvuk. Potom bych teprve začal řešit 7.1.
Navázat na reprořetězec centrem a efektovými repro není problém, pokud vybereš sloupy z řady tomu uzpůsobené nebo nebudeš řešit dizajn.
Zásadní problém bude receiver, který asi ani náhodou nezahraje stereo jako starý zesík z bazaru...

Konkrétní komponenty ti neporadím, já jsem začátečník, co taky teprve hledá a sbírá info.
rousini
Junior

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 29. 3. 2016 17:52

A co místo v obýváku, budeš mít k dispozici ? Šiknul by se plánek místnosti.
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 1.3 MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC MagicPlus●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●Samsung UE48H6400●DIY & Tesla●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ico33 29. 3. 2016 18:09

-tak ono v podstate -teda zalezi ci chces hudbu ,alebo teda aj -tie filmy, Inak 2.0 ,ci 2.1 ti spravi dost pri filmoch, kde nebudes mat ,,akoze´´ priestor (5.1) ( i ked by si sa cudoval co dokaze stereo zostava vykuzlit ,aku scenu..-pravdivo) ,teda tam kde nebudes mat to pomyslene 3D ,budes mat detaily, presnost ....a pod. Tam do dozenie a este aj predbehne, samozrejme. Zalezi ako kvalitativne si ochotny vysoko ist aj v buducnosti. (ci budes chciet osetrit aj cely retazec, alebo ti staci klasika -cize zosik, medena dvojlinka, repro a -koniec)

podla mna v podobnej cenovej relacii ked kupis receiver ,je to skoro jedno.. +/- (musis si uvedomit, ze okrem zosiku na nie 2 kanale ,ale 5-7 je tam rozpocet, dalej -blbosti ako ,priklad-

AV receiver 5 kanálov, 5x 115 W, Dolby TrueHD a DTS-HD, 192 kHz/24-bit DAC, podpora 4K, DLNA, AirPlay, Internet Radio, FM/AM tuner, 6 + 1 HDMI, bluetooth, Wi-Fi, kompatibilný s výrobkami Apple... bla bla bla ,bla... ,proste milion a jedna veci. A tym rozpravka konci ,a aj zacina.

takze ked das sem rozpocet, a teraz to porovnaj so zosikom kde je:
zosilnovac ,ktory obsluhuje 2 reproduktory, castokrat deleny (trafo 2x) ci jedno velke ,poctive, konstrukcia urcena tomu aby to hralo co najpravdivejsie, v urcitej tolerancii (samozrejme zalezi aj na znacke a type, kazdy ma trosku iny charakter, ktory musis napasovat k reprosustavam ) a to je ...vsetko ,nic ine..moze tu byt este predzosilnovac, ci koncak, ale tym to konci vseobecne, (vymenoval som to najhlavnejsie -pre hnidopichov)

cize mame tu xxxx veci Vs 1 vec ,za rovnake/podobne peniaze ,co myslis ,kde bude ta/dana kvalita lepsia pre repro ?.

To len tak na okraj ,uvaz...

inak samozrejme existuju aj profi receiveri ,ktore mozu superit so slusnymi zosilnovacmi ,ale su drahe, tak napr 10 000€ a pod... (niekde musia dohnat tu kvalitu a to cenou ,a nepocitam ze ich lacnejsie zosiky aj tak ,,nesundaju´´)

proste tych milion cesticiek na obvodoch si vyzdiada svoju dan na kvalite zvuku,.To je moj pohlad na vec.
Ľudia ktorí lpia na svojich poučkách,sú na 100%neomylní pre samých seba,vyhýbaju sa novým veciam,ostanu VŽDY zakrpatení vo svojom vlastnom svete,nemaju nič iba prázdne slová,ktoré väčšinou končia rýpaním,závisťou,napádaním druhého,nevediac čo vlastne chcú
Ico33
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod sozi 30. 3. 2016 08:53

Pises, ze si uplny zaciatocnik. A ides dat do toho celkom slusne peniaze. Pri takomto vybere AVR sa, myslim, vobec nemusis bat, ako to bude hrat v stereu. Ja mam o triedu nizsi Marantz 5008 a je to v Direct Mode (ked su vypnute vsetky obvody okrem stereo zosilovaca) nadherne pocuvatelne. Detailnost, priestor, vsetko tam je. Takze ak das za AVR 1000 €, ani v stereu nebudes sklamany. Ano, lacnejsie AVR sa v tomto mode nedaju ani pocuvat, mal som lacnejsiu Yamahu tam Direct rezim nebol pouzitelny.
Tiez som isiel takymto smerom, mam rad dobre ozvuceny film a Marantz AVR su robene primarne na zvuk (aspon sa to o nich pise, ze sa priblizuju stereu). Nechcem tym povedat, ze su na rovnakej urovni ako stereo zosilovac, ale ktovie... nikdy som moj AVR takto neporovnaval.
Vela ludi tu na fore, ktory maju dobre stereo, je nazoru, ze kvalitne stereo ti urobi vynikajuci priestor aj vo filme. Ano, je to mozne, ale budes musiet mat stereo zdrojovy signal. V dnesnom filme? Vsetko je len v Dolby Prologic, alebo DTS (a dalej ich HD formaty...). Tie su predsa 5.1 minimalne. Ak aj pustis takyto signal do stereo zosiku, bude len downsamplovany na 2.0. Moze si tu pisat hocikto co chce, nemoze vo filme dostat take kvalitne ozvucenie na hocako kvalitnom stereu ako na dobrom AVR. Filmy su uz masterovane v 5.1 (a viac) a downsamplingom na 2.0 strati film na zabavnosti. Film je film a hudba je hudba. Kazde urcenie ma ine priority a moznosti osadenia komponentov v priestore. Film je proste robeny tak, ze vsetko co sa deje vpredu ide centrom, a len hudba, efekty, ruchy idu v 4-och repro okolo. Preto je center vo filme velmi dolezity a nesmie byt podcenovany.
Ak chces teda zostavu vo velkej miere aj na film, neboj sa dobreho AVR, ten Marantz je dobry vyber. Ked kupis kvalitne predne 3 repro - aby boli z rovnakej rady je velmi dolezite, aj v stereu budes tiez viac ako spokojny. A rozpocet na to mas.
sozi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod matosnv 30. 3. 2016 12:07

Jasne len tie repro su 2pasmove cize potrebujem aj subwoofer asi.. A moj rozpocet je v hajiku zelenom so strdovym repro. Pozeral som si tie klipsch a hrozne sa mi lubi jednak dizajn a jednak ich citlivost 98 dB toto som nevidel na repro v tej cenivej hladine, ale zasa som vsetky nepozrel. Je aj nizsi rad 28f ci ako a ten stoji polovicu a samozrejme ma mensiu citlivost a
Mensi rozsah. Neviem ci ja ako laik tento rozdiel mozem pocitit resp pocut. Alebo mam pozerat aj nejaku inu znacku? Poradte aku. Ten klipsch sa da vypocut v Zline co je fajn...a asi aj s tym receiveom...
matosnv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ico33 30. 3. 2016 12:52

je nepreberne mnozstvo znaciek. .. zasa citlivost je dolezita, ale neni smerodajna.,

tak ci tak. sozi pise ,ze v cenovej hladine receiver bude hrat dobre. -ano ,ale stale plati, ze nie tak dobre ,ako stereo ,, Cize nech sa akokolvek snazi, nikdy nebude mat na stereo, avsak, ked to mas aj na filmy.., je to tvoja vec, Ale kludne -vypocuj si tu istu zostavu so stereom aj receiverom. ked uz tak. .., mozno sam uvidis.

zalezi teda kolko chces vrazit do receivra. napr. keby si si zobral z bazaru za cca 1000 -1200 € vincent sv 234 , tak receiver zaplace v kute nadobro. To myslim uplne vazne !, na druhej strane -receiver ma uz vsetko -dac, radio.., budik.., hriankovac :-D ,(trosku srandy nezaskodi)

ale fakt ze je kolko v pomere vrazis do toho a do toho komponentu.

vsetko ma svoju logiku, by si sa cudoval ,co vsetko ma dopad na zvuk, aj drasticky pocutelny. no-- navstiv studio

Ja som sam bol ocareny ked som mal na hry/filmy 5.1 (jamo hcs 606 + onkyo tx sr 707)
celkovo ma to vyslo cca 1900 € +/- ,no a teraz -by my to vykuzlilo usmev na tvari (ak chapes co tym myslim.)

je to o preferenciach
Ľudia ktorí lpia na svojich poučkách,sú na 100%neomylní pre samých seba,vyhýbaju sa novým veciam,ostanu VŽDY zakrpatení vo svojom vlastnom svete,nemaju nič iba prázdne slová,ktoré väčšinou končia rýpaním,závisťou,napádaním druhého,nevediac čo vlastne chcú
Ico33
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod rousini 30. 3. 2016 13:32

Na ty Klipsche bacha. Sice ty zlaté měniče jsou dizajnovka, to teda jo, ale hlavně se zaměř na výšky. V podání té horny jsou ukřičenější a to by po nějaké době mohlo působit agresivně.
Návštěva studia je chválihodná, určitě nebude problém si setavu poslechnout na receiveru i zesilovači. Pak si uděláš obrázek, jak moc je to kompromis.
Dopředu už vybírej repra podle možnosti volného umístění v prostoru (vyústění basreflexu...).
rousini
Junior

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 30. 3. 2016 14:09

Na Klipsche bacha, naprostý souhlas. Slyšel jsem sloupovky v ceně přes 30 000Kč tuším tyto: http://www.luxusni-elektronika.cz/klipsch-rp-280f-d7294
a měly uječené výšky, až mi to tahalo ušní bubínky, možná daň za vysokou citlivost v kombinaci s kovovými měniči. Testováno na dvou různých zesilovačích (NAD370 a Xindak 6800). Proto sr*t na design a vybírat poslechem!
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý

Odeslat příspěvekod matosnv 31. 3. 2016 06:00

To som uz o nich cital tu na fore myslim.. Hmmm bang and okufsen priserne drahe...
Nieco podobne v tej kvalite co by ste si kupili?
matosnv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 31. 3. 2016 06:21

Koupil bych si to , co by sedelo mym usim pri poslechu :D. B and O je kapitola sama pro sebe, maji patentovane veci, neco jako Bose jen v Evrope, nemam zkusenost s klasickym stereo resenim a budes platit zbytecne za znacku. Max. pomeru kvalita/cena vymackas z reseni od vma audio nebo bazaroveho zbozi (ktere predpokladam nechces jako laik).
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý

Odeslat příspěvekod sozi 31. 3. 2016 07:12

Ak byvas na SK, v BA mas viacero studii, kde si mozes vypocut rozne znacky repro aj s Marantzom napr. Bisaudio (ja mam odtialto B&W k Marantzu), Artaudio.
Ja osobne si myslim, ze 1000 € na AVR a 1500-2000 na slusne stlpy a center bude rozpocet azaz. Ico ma pravdu v tom, ze stereo zosik bude lepsi na hudbu. Ale ked chces 50% na filmy, zo sterea nebudes mat taky zazitok z filmu ako z 5.1. Otazka je, co je pre teba dolezitejsi kompromis. Lepsie stereo - a to treba porovnat, nakolko to bude pocutelne s takto dobrym AVR oproti zosiku. To nie je problem v hocakom studiu porovnat. Alebo nemat 5.1 pri filmoch. Tu ale bude problem asi v posluchovom studiu si pustit filmovu 5.1 nahravku na stereo zosiku - aby si to vedel porovnat s ozvucenim s tymi istymi bednami napojenymi na AVR. Pretoze bude treba nejaky pre/pro ktory urobi downsampl z 5.1 na 2.0. Teoreticky by to mohol byt aj 6009, zrejme bude mat pre-out, kedze aj moj 5008 ma.
sozi
Mírně pokročilý

Další stránka